VMO: Žabovřeská I, II. etapa

VMO a jiné
Odpovědět
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od vondr »

stavba si zaslouží samostatné vlákno
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

VMO: Źabovřeská II.

Příspěvek od vondr »

twitter RM:
ÚOHS rozhodnutím ze dne 21.2.2020 zrušil nepravomocně zad. řízení na akci “I/42 Brno, VMO Žabovřeská, II. etapa” z důvodu dle úřadu nadbytečného požadavku na doložení oprávnění ke zkouškám el. zařízení. ŘSD a Město Brno po prostudování rozhodnutí stanoví, zdali podají Rozklad.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Źabovřeská II.

Příspěvek od Warcz »

je to sakra dlouhé čtení: https://zabovreska.webnode.cz/l/antimon ... -ii-etapu/ ( Dokument dole )
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Źabovřeská II.

Příspěvek od Aram96 »

Co je podle ÚOHS špatně na tom, že ŘSD požadovalo doložit "doklad o oprávnění k podnikání v předmětu činnosti „montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení“ ", by mě teda zajímalo :roll: :roll: To už by za chvíli ty firmy nemusely mít vlastní oprávnění vůbec na nic, protože všechno by mohl zařídit a doložit subdodavatel ... Doufám, že si budou stát za svým a rozklad podají a bude uznán, to snad není pravda, tahle stavba je fakt zakletá :(
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Źabovřeská II.

Příspěvek od Warcz »

Jako ta námitka byla asi oprávněná. Oni argumentují tím, že teď ty lidi mít nemuseli, ale mohli je najmout jako subdodavatele, ale nechápu proč si stěžuje firma ze Slovenska co za posledních 5 let nic nepostavila a dělá kanalizace ??!??
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Źabovřeská II.

Příspěvek od Aram96 »

Nepřijde mi oprávněná, to je stejné, jako kdybych chtěl jít učit na VŠ a budu tvrdit, že mám praxi 20 let, vysokou školu života, ale mám jen ZŠ, tak mě asi také nevezmou.
Prostě s takovouhle by ta stavební firma opravdu nemusela mít nic, mohl by se tam hlásit každý stavař z většího města a všechno zajišťovat přes subdodavatele .. a výsledek by byl takový, že bychom každý rok měnili dodavatele stavby, kvůli nedodržení harmonogramu, protože "subdodavatel".
Přijde mi otřesné, že ÚOHS rozhodl tak, jak rozhodl, na první pohled je jasné, že firma, která se přihlásila, je mimo realitu. Buď něčím nastrčená, nebo škodí čistě sama za sebe :roll:
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: VMO: Źabovřeská II.

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Źabovřeská II.

Příspěvek od Aram96 »

balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: VMO: Źabovřeská II.

Příspěvek od balance »

Tweet redaktora ČRo:
Klíčovou stavbu za 2 mld. Kč nepravomocně zastavil ÚOHS. Kvůli námitkám SK firmy Deštrukprojekt, která se podle ŘSD o zakázku vůbec neucházela. Firmě šéfuje závodník rally Július Lapdavský. Slíbil, že se k věci vyjádří.
https://twitter.com/kremrt/status/12323 ... 32706?s=20
Reakci zmíněné osoby jsem zatím nedohledal. Tweet obsahuje i dva záběry z rozhodnutí ÚOHS, kde je vyznačeno několik vět...
ppepe
Příspěvky: 279
Registrován: 26.12.2015 0:02:23

Re: VMO: Źabovřeská II.

Příspěvek od ppepe »

Warcz píše:Jako ta námitka byla asi oprávněná. Oni argumentují tím, že teď ty lidi mít nemuseli, ale mohli je najmout jako subdodavatele, ....
Tak to by si příště mohla stěžovat třeba nějaká masérka či kadeřnice, že ji nepřiměřeně diskriminuje požadavek na ŽL pro provádění staveb - "kdyby tam ten požadavek nebyl, tak bych se taky přihlásila a až vyhraju, tak si někoho najmu" :-)

Pokud je součástí zakázky výstavba tramvajové trati, ale taky tunelu či překryté galerie, kde se musí zřídit standardní osvětlení, nouzové osvětlení a vlastně celý systém nouzového režimu, tak je požadavek ŘSD myslím zcela legitimní.

Jinak řečeno mi argument UOHS přijde asi jako tvrzení "na stavbě silnice není nic složitýho - uplácá se hlína a na to se uplácá asfalt. To zvládnou dva fachmani s lopatama za týden".
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I, II.etapa

Příspěvek od Warcz »

Ja z tou laickou argumentací naprosto souhlasím. Bohužel když si přečteš ten dokument tak UOHS ma docela nabito :o( Je tam rozsudek soudu z roku 2009 v trochu jiném případě, ale bude těžké ho přebít a potom mají i stanovisko živnostenského úřadu, které taky moc nemluví pro ŘSD. Já tomu dávám tak 20% že vyhrají a pokud to není 90% tak musíme začít tlačit na to, aby se rychle vypsala nová soutěž a rychle se našel nový dodavatel. Sere mě to, ale tím, že se budeme rok soudit kdo má pravdu nic nezískáme :o(
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Aram96 »

Ať jde ten ******* Váhostav do ********. Pardon, ale jestli v takovémhle případě rozhodne ÚOHS i po rozkladu takhle, je to na žalobu i jeho předsedy. Jasná obstrukce přece je dostatečným argumentem pro zamítnutí připomínek/odvolání té slovenské firmičky. :roll: Notabene, když se zakázky ani neúčastnili. :ko:
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od xipecko »

třeba se nezúčastnili, protože nemohli :)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Aram96 »

Firma s obratem 10 000,- Kč nebo kolik se bude určitě účastnit zakázky za 2 mld Kč .. ale já vím, právo na to měla mít a kvůli živnostňáku na elektřinu neměla .. zlé ŘSD :evil:
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Warcz »

Vidim tam dve řešeni.

Ještě to neni dokončene a navrhovatel by mohl teoreticky odvolani stahnout. Proč by to dělal těžko řict, ale teoreticka možnost zde je. Vahostav se taky odvolaval na Brněnske nadraží a pak to stáhnul... davám tomu tak 5%

Pak je tady druha varianta. Zadat připravné práce bez soutěže a vypsat soutěž novou. Na to člověk musi jednat rychle a udělat to správně. Tohle je asi nejpravděpodobnější cesta. Pořad se to da stihnout.

Posledni varianta je, ušetřit 2 miliardy a říct my za to nemůžeme...
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Lynx »

xipecko píše:třeba se nezúčastnili, protože nemohli :)
jenže oni se nemohli zúčastnit, ani kdyby tam nebyly ty podmínky proti kterým protestují - tedy požadována kvalifikace elektro apod. Takhle malá firma bez referencí, bez kvalifikace, bez odborníků, s nízkým obratem - nesplňuje několik dalších podmínek.

Je to proto zjevná "účelovka" a ÚHOS by měl mít mechanismy jak takovéhle protesty rovnou smést ze stolu a ne jim naopak absurdně vyhovět.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Aram96 »

Přesně tak, já věřím, že předseda ÚOHS to zvrátí, už se tak párkrát stalo, že úřad naprosto absurdně rozhodl a předseda to zamítl a tendr byl v pořádku, tak snad :jidlo:
xipecko
Příspěvky: 257
Registrován: 17.3.2017 21:02:37

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od xipecko »

Aram96 píše:Firma s obratem 10 000,- Kč nebo kolik se bude určitě účastnit zakázky za 2 mld Kč .. ale já vím, právo na to měla mít a kvůli živnostňáku na elektřinu neměla .. zlé ŘSD :evil:
Rozhodně je špatně, že takto to může někdo položit. Na druhou stranu, je to veřejná soutěž a zúčastnit se může opravdu kdokoliv. Zrovna tady, kde se bude manipulovat s trakcí, chápu že byl požadavek na péči s elektřinou, takže nerozumím tomu, že stížnosti bylo vyhověno. To už může veřejnou soutěž o dopravní stavbu napadnout kdejaký řezník

Odesláno z mého Mi A3 pomocí Tapatalk
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Likas »

Fajn, Váhostav u nás v republice nemá živnost na elektriku, když to napadne, a navíc v průběhu soutěže, tak můžeme řešit jestli to je nebo není potřeba. Dá se hypoteticky uvažovat, že splní možná ostatní podmínky.
Ale když to napadne Deštruktocosi expost, tak je to přece absurdní.
Veřejné soutěže se nemůže zúčastnit kdokoliv, musí splnit prekvalifikaci
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od bumbik »

Likas: nová doba, host vyhazuje vrchního ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od 1975 »

twitter RM:

ŘSD podalo dne 6.3.2020 Rozklad proti rozhodnutí ÚOHS ze dne 21.2.2020, kterým zrušil nepravomocně zad. řízení na akci “I/42 Brno, VMO Žabovřeská, II. etapa”. Jsme přesvědčeni, že námitka byla neoprávněná a prvoinstanční rozhodnutí tak chybné. Více zítra na tiskovém briefingu.


A zpracování od konkurence:

https://zdopravy.cz/rsd-poda-rozklad-pr ... uhu-44019/
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od Aram96 »

Předběhl jsi mě :mrgreen: Tak snad Rafaj rozhodne tak, jako je tomu v poslední době zvykem .. čili ve prospěch ŘSD :jidlo:
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: VMO: Žabovřeská I, II. etapa

Příspěvek od vondr »

A jak dlouho má na to předseda Úohs, aby rozhodl?
Odpovědět

Zpět na „Brno“