D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Aram96 »

Pokud bude drahý, protože je podrobný, nebude to kritizovat nikdo důležitý ani "důležitý". O médiích se nebavím. Pokud bude drahý, předražený a stejně nepodrobný, tak je na místě kritika i od NKÚ, politiků, policie apod. :)
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od jozka »

Nic ve zlym, ale tyhle silacke reci vetsinou nepreziji prvni setkani se sefem :-)
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

Baron píše:TO Cajkowski: Na MUK Krasejovka se co pozoruju staví nová přeložka na Krasejovku a Milíkovice a v prostoru MUK jezdí malá vrtná souprava. Je tam spousta navrtaných děr v jakési mřížce a asi metr od sebe. na všech je nasypaná vrstva jakéhosi "písku" a něco z nich čouhá. Že by připravovaný odstřel???
Omlouvám se za krkolomný popis, tomuhle nerozumím, jen to laicky pozoruju. :-D
Pravděpodobně geodrény, schema (vzorový řez) jsem dával asi o tři stránky zpátky
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Majkii »

Pár leteckých záběrů z konce úseku: https://www.youtube.com/watch?v=5j31CpSj_lo
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Tom od Budějc »

Majkii píše:Pár leteckých záběrů z konce úseku: https://www.youtube.com/watch?v=5j31CpSj_lo
Píše mi to, že video není k dispozici, bo ho uživatel odstranil...
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Majkii »

Tady je to znova a v trochu jiném střihu: https://www.youtube.com/watch?v=j31xIBqJPts
Přikládám ještě odkaz na celý kanál.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Přeložka vodovodního řadu u Hodějovic.
DSCF2916.JPG
DSCF2916.JPG (122.34 KiB) Zobrazeno 11605 x
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Stavba v oblasti Starohodějovického potoka u Hodějovic.
DSCF2922.JPG
DSCF2922.JPG (143.32 KiB) Zobrazeno 11177 x
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Tom od Budějc »

Již dříve diskutované znečištění silnic stavební technikou bude mít řešení... https://budejcka.drbna.cz/z-kraje/cesko ... -zony.html
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Znečištění se týkalo i Novohradské ul. od křižovatky s Vidovskou přes Hodějovice směrem k CB v podstatě až po první kruháč. Na Novohradské si nejspíš nikdo nestěžoval, když není uvedena, ale zametána byla se stejnou intenzitou jako Vidovská, neboť byla v podstatě stejně znečištěna. Je to těžké. Bláto se v deštivém počasí obtížně zametá, spíš rozmazává, ale jak jsem psal zde v jiném vlákně, stavbaři dělali maximum co mohli. Dokonce i ručně dočišťovali celou trasu... Píšu v minulém čase, protože teď už oproti dřívějšku téměř nic nejezdí a ulice jsou (zatím) čisté. Řekl bych, takové ticho před bouří. ;)
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Dlouho jsem nedaval zadne info, takze:
- MUK Roudne - Plav - DIO na castecnou kyvadlovou dopravu - semafory. Pokracuje uprava krajnic. Jsou to kousky pro vyhnuti. Musim pochvalit celkem logicky postup praci. O vikendu ci kdy nedelaji, tak samafory otaceji. Ne jako minule, kdyz nikde nikdo nic nedelal a samafory fungovali. Beztak je nikdo nerespektoval, protoze bylo videt a ten usek byl v radech desitek metru.
- dnes celkem dost (vice jak 10) delniku ve vestach u nove roury pod dalnici. Jak kdyz tam delali rucne. ;-) Cely den. Je to celkem daleko, tak nebylo videt co tam cely den saskujou. Byl tam jeden bagr, tatry, ... Zeby nejaka komise? ;-)
- estakada kolem Vidova - nove postaveno asi na 2 mistech leseni u piliru. Armujou. U jednoho pilire se mi zdalo, ze maji jiz zaarmovano a dokonce kolem bedneni na beton. Pokud pridam mostovku, tak celkem vysoke to bude. Podle planu se to zdalo vysoke, ale v realu se to lepe predstavi co to s krajnou udela.
- estakada Plavnice - subjektivne nejvice zivo. Snad 6 vrtnych plosin, nejake mensi k tomu, jeraby, bobcaty, bagry, tatry, celkem dost lidi. Delaji patky pod pilire, izoluji a v tydnu navazel kamion zaarmovane sloupy jiz hotove 8ks na jednom navesu. Maji je tam vyskladane a vrtne plosiny pouzivaji misto jerabu na staveni piliru.
- MUK Roudne - svarovani nejake prelozky - celkem male trubicky. Podvrt pod stavajici silnici. Svaruji a pripravuji vykop na obou stranach stavajici silnice.
- kousek od MUK Roudne smer Vidov, pod estakadou, zatloukaji takove ty velke zelezne ucka do zeme. Nevim jestli je tam potok, stouha ci nejaka voda a potrebuji odcerpavat pro zabetonovani piliru do zeme.
- tunel Pohurka u Ledenicke silnice - odcloneni zbyleho domu obrima ickama do kterych jsou zasunute tramy. Celkem velky jiz zarez pro tunel a zpevnovani svahu
Greyfin
Příspěvky: 160
Registrován: 3.5.2009 15:50:49

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Greyfin »

Díky za info, fotky by nebyly ?
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Jirka L »

diskuze k nové vizualizaci staveb I/39 Třebonín - Rájov a stoupací pruh Rájov zde:
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=17&t=6306
Rawem
Příspěvky: 22
Registrován: 24.8.2019 22:07:49

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Rawem »

- estakada Plavnice - subjektivne nejvice zivo. Snad 6 vrtnych plosin, nejake mensi k tomu, jeraby, bobcaty, bagry, tatry, celkem dost lidi. Delaji patky pod pilire, izoluji a v tydnu navazel kamion zaarmovane sloupy jiz hotove 8ks na jednom navesu. Maji je tam vyskladane a vrtne plosiny pouzivaji misto jerabu na staveni piliru.

Trochu vás opravím - těmi zaarmovanými sloupy zřejmě myslíte armokoše pro piloty, na kterých je estakáda založená. Vrtné plošiny potom takto předem připravený armokoš vkládají do piloty před betonáží.
Pilíře mostů se armují až na místě.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO Rawem: Mate pravdu. Jsou to "sloupy" do vyvrtanych der.

Jinak estakada kolem Vidova uz ma snad prvni pilire. Koukam na to ze silnice, ale zdalo se mi, ze od jednoho paru jiz zmizelo bedneni a je tam sloup. U dalsich dvou dvojic je leseni a u dalsiho paru se jiz zalevalo.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od vondr »

Chtělo by to už nějaké fotky z výstavby. Tak důležitá stavba a ŘSD nezveřejňuje ze stavby skoro nic. Jak je možné, že u staveb na Moravě se dávají pravidelná měsíční videa a tady to nejde?
Jixm
Příspěvky: 271
Registrován: 19.4.2018 21:37:50

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Jixm »

Ona je vysoutěžena zakázka - D3 0310/I Úsilné - Hodějovice ,D3 0310/II Hodějovice - Třebonín Zajištění videodokumentace postupu výstavby (https://www.tenderarena.cz/profil/zakaz ... ?id=261518), ale kdo ví, jestli videa neslouží pouze pro kontrolu postupu výstavby ze strany ŘSD nebo se ještě možná nějakého videa dočkáme.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

Přidal jsem do fotoalba pár detailů základů asi před měsícem + pár aktuálních fotek z projíždějícího autobusu.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

Dnes jsem jsem jel z Budějc zadem přes Vidov, Roudné, Plav tak jsem neco vyškrábnul z autokamery. Vložil jsem do videa mapky pro lepší zřetelnost projížděného úseku

javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Opět desítky až stovky nákladních vozidel denně s odkopaným materiálem někde u Pohůrky projíždějí Novohradskou a Vidovskou ulicí v N. Hodějovicích k Roudenské estakádě, kde vzniká násep. Ve Vidovské ulici se už začíná v některých místech bortit asfalt. Aspoň, že uvedené ulice nejsou tak znečistěny jako v minulých měsících. A to tudy město chce ještě vést pro vozidla nad 6 tun objížďku za uzavřenou Plavskou ulici. :crazy:
To byly časy před stavbou D3, kdy Novohradskou ulicí projíždělo v odpoledních hodinách jen kolem 1200 vozidel za hodinu... :!:
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Neznám místní situaci, jestli se to dá udělat jinak a lépe, ale je to věc dočasná a někudy ty auta jezdit musí. Pro mě je to dobrá zpráva, že se staví - a pro místní, že ta stavba nebude trvat zbytečně dlouho. Lepší intenzivní výstavba kratší dobu, než aby tam byl bordel, bahno a provoz náklaďáků dalších 10 let ... předpokládám, že ŘSD po akci místní komunikace poškozené výstavbou opraví, alespoň tedy doufám

díky Baronovi za ty videa z auta, dobrá práce :ok:
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Za MUK Roudne smerem na Plav je nove cedule - brzy po novem RSD. K tomu DIO na uzavirku 23.3.-19.4. v useku Plav - Roudne. Tipuju to prelozku mistni komunikace. Uhyba se dalnici smerem k Malsi. Jinak v prostoru MUK Roudne se nove svaruji obrovske roury - asi prelozka vodovodu. Dva dily vzdy k sobe pekne na povrchu.
Jixm
Příspěvky: 271
Registrován: 19.4.2018 21:37:50

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Jixm »

Chtěl bych poprosit zdejší členy fóra, kteří pojedou v tomto týdnu kolem stavby (pokud všichni už nemají home office :)), aby napsali zda se na stavbě pracuje jako v minulých týdnech. Jde mi o to, zda zaměstnanci zejména Doprastavu neuvázli na Slovensku z důvodu zákazu vycestovat. Děkuji
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od jozka »

Troufal bych si tipnout, ze uz tam nejsou. Aspon z nasich staveb Polaci a Slovaci odjeli domu.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

pocitove dnes u MUK Roudne az co jsem videl k Vidovu a k Plavnici skoro zadny pohyb. Bez pohybu to ale uplne nebylo. Prislo mi to spis ale nejaky hlidaci sluzbu ci obhlidka staveniste. Bud pesky jeden pesak kolem techniky ci osobni auto v trase dalnice.
Odpovědět

Zpět na „D3“