D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

Našel jsem ty Tatry :D Málem jsem jim hopnul pod kola. Já je čekal, oni mně ne :lol:

Zajel jsem na takovou maličkou cestu, která spojuje Prostřední Svince a Dolní Svince. Je tu vidět to neuvěřitelné množství materiálu, které se tu objevilo. Obzvlášť když vidím, že každá vyložená Tatra je jak když tam plivne. Klobouk dolu!

Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

Tak jsem si projel nový úsek dálnice!
A jako super. Sice trochu předčasně, moc pohodlné to tedy nebylo, asfaltový povrch by byl lepší... ;)
Každopádně je se na co těšit.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od kot »

Zdar a sílu Barone + díky za video. Jen na doplnění nejviditelnější "Tatra" má na chladiči nápis "Man"...
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

@Kot
Když se podíváš na všechna 3 včerejší videa tak tam fakt Tatru nenajdeš :lol: Slovo "Tatra" spíš používám jako terminus technikus pro náklaďák :D
Ikdyž pravda, dneska jsem tam potkal klasickej, stařičkej "trambus", ale ten asi fakt nebyl ze stavby :lol:

Až se uděje zase nějaký ten viditelný pokrok tak to opět projedu. Bylo ale fajn, kdyby ŘSD vyšpulilo nějaký to video z dronu.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: 0310 Úsilné - Hodějovice - Třebonín (obchvat Č. Budějovi

Příspěvek od Cajkowski »

pocitove pozorovani - hodne se pracuje na estakade Plavnice - jiz se vrta zaklad pro pilir po prelozce mistni komunikace. Cely vikend i svatek vrtani a betonovani. Nema nekdo planky primo teto estakady? Konkretne nejak nerozumim asi operne zdi pod mostem. Primo pod mostem stoji jeden domecek a na louce nad nim tvori asi opernou zed? Maji zaklad, maji zaarmovano a o vikendu tam skladal jerab jiz bedneni na zaliti betonem. Cca tri dny zpet se hodne zvysila intenzita dopravy materialu mezi MUK Roudne a estakadou Plavnice. Zvysuje se teleso dalnice. V jeden okamzik je videt az 15 nakladnich aut v akci. Rovnou se rozhrnuje a valcuje. Hodne prace se take dela na estakade Vidov. Celkem dost piliru jiz vybetonovano a na prvnich uz se pripravuje dobetonavka vrchniho zakonceni. Mam z toho dobry pocit. ;-)
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Jirka L »

Cajkowski, nějak to z tvého popisu nepoznám, asi nemyslíš SO 345.3 (DUN)?
SO209.PNG
SO209.PNG (531.54 KiB) Zobrazeno 11137 x
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO Jirka L: Moc dekuji za reakci. Jsou tyto planky nekde na netu? Jestli se dobre orientuju, tak na mapce to neni. Je to o kousek blize k Plavnici. Jsou tam asi 4domky, tak primo nad nima. Mezi stavajici silnici a dalnici. Zed se zda soubezne s dalnici, ale pomerne daleko od ni. Blize ke stavajici silnici.
Rawem
Příspěvky: 22
Registrován: 24.8.2019 22:07:49

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Rawem »

Vypadá to nějak takto? To jsou podzemní prefabrikované dešťové usazovací nádrže, jak správně uvedl kolega. Ty jsou ještě navíc doplněné odlučovačem ropných látek.
http://www.dywidag-beton.cz/velkoobjemove-nadrze
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od michal »

Takže jsem se ve vláknu k D11 1106 a 1107 trefil :D
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

Stavba dbá o bezpečnost chodců a cyklistů.
Protože by je na staveništi mohl porazit náklaďák, raději je pošlou na silnici, kde je větší pravděpodobnost, že je srazí někdo jiný než vozidlo stavby.
https://mapy.cz/s/buhuvafofa
oznamenu.jpg
oznamenu.jpg (224.63 KiB) Zobrazeno 10452 x
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od kot »

No, tak to tu ješte nebylo (zachyceno ostrým okem fotočočky)!!! :kladivo:
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Zkusil jsem par fotek te "operne zdi". Jinak - novy most pres zeleznici v prostoru zrusene MUK Hodejovice - zacinaji zdit ciste pohledove operne zdi vedle piliru. Deponie u zacatku estakady v pohledu od CB jiz zmizela zcela a zda se mi, ze to odvazi mezi MUK Roudne a Plavnici a zvysuji tim teren. Tento tyden dost velky provoz, rozhrnovani, valcovani a uz se blizi nastavenym "lavickam". Bagry a valce nejsou jiz schovane za skryvkou ornice ale jiz jsou pekne nad ni. Kousek za MUK Roudne je svah ktery se sleduje a resi. Za nim ale je jeste jeden mensi a toho se neboji a tento tyden se cely kaskadovite odbagrovava a zemina odvazi pryc. V prostoru MUK Roudne pokracuje prelozka vodovodu. Pohyb rour, svarovani, .... Pred estakadou Vidov ve smeru od CB je jiz zalozeny prostup v naspu pod dalnici. Ze zeme jiz koukaji do cca 3m roxory jiz ohnute z obou stran aby tvorily oblouk. Estakada Vidov ma jiz 7,5 vybetonovanych rad sloupu. Jedna rada cita 4 sloupy. Na prvnich jiz zabednena a zaarmovana hlava.
Přílohy
pohled smer CB cca od konce estakady Plavnice. "operna zed" vlevo uz s bednenim a pred betonem.
pohled smer CB cca od konce estakady Plavnice. "operna zed" vlevo uz s bednenim a pred betonem.
IMG_1969.jpg (377.7 KiB) Zobrazeno 9910 x
pohled ze stavajici silnice ve smeru z Plava na Plavnici tesne pred domkama u silnice pred tim rybnikem.
pohled ze stavajici silnice ve smeru z Plava na Plavnici tesne pred domkama u silnice pred tim rybnikem.
IMG_1968.jpg (445.77 KiB) Zobrazeno 9910 x
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

Od 18. května do konce roku má být zavřená Plavská (spojnice Roudné-ČB), zvýší se tedy provoz po silnici mezi Vidovem a Hodějovicemi. NA podzim tuto silnici rozšířili, ale už zase je to strašný tankodrom. Teď se asi chystá nějaká úprava, jsou připravené semafory, uvidíme, zda budou jen dosypávat recyklát nebo udělají něco s povrchem...
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
mishak
Příspěvky: 137
Registrován: 15.2.2016 19:55:22
Bydliště: České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od mishak »

JAnD píše:Od 18. května do konce roku má být zavřená Plavská (spojnice Roudné-ČB), zvýší se tedy provoz po silnici mezi Vidovem a Hodějovicemi. NA podzim tuto silnici rozšířili, ale už zase je to strašný tankodrom. Teď se asi chystá nějaká úprava, jsou připravené semafory, uvidíme, zda budou jen dosypávat recyklát nebo udělají něco s povrchem...
Jedná se o Plavskou ulici, která vede z ČB od policajtů do Nového Roudného. Nyní je tam vykácená stromová alej a je to tam vykolíkované.
Má se tam stavět nová širší silnice s cyklostezkou.
Zde odkaz na DIO
http://www.vidov.cz/www/obecvidov/fs/di ... lavska.pdf

Nevíte kdy se budě dělat přeložka na Vidovské? Je to tam děsný tankodrom. Tam je to někde až na urvání kola.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO mishak: To jsem take zvedav. Asi se boji, ze si to hned rozbijou. ;-) Za MUK Roudne je take prelozka. Uplne kratoucka. Koliky uz jsou tam od podzimu. Skryvka udelana, ale nejak se jim do toho nechce, ac stavajici silnice bude pod naspem a retencni nadrzi. Tady u Vidova to bude o dost slozitejsi. Odklonena od stavajici, nova krizovatka do tunelu k hajovne, nova krizovatka na Roudne, novy oblouk na Vidov. U toho oblouku je i zaseto a ani tam neni zadny kolik. Tunel se zacina delat. Jinak ty krajnice jsou fakt uz dost. Leckde jsou videt rejhy od naprav jak dosednou na asfalt.
TO JAnD: Jinak ta Plavska je take vtipna. Jeste je tam jedno DIO - uprava prejezdu Mezi tratema. Nesmi se DIA potkat proti sobe. Nejprve uprava toho prejezdu a az pak ta Plavska. Casove jsou zacatky cca stejne. Takze to hned od toho 19.5. nevidim. Podle DIA na Plavskou je vedena objizdka do Roznova. Myslim, ze se bude vyuzivat znacena objizdka, nez aby nekdo jezdil druhou stranou pres Vidov. No a uz takhle rozmlacena spojka Roudne - Roznov byla vymazlena dalsima si tak 150ti flekama, aby te 7mesicni objizdcce daly duraz, ze to vydrzi. V te obytne zone budou take jiste odvareny.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

Cajkowski píše: No a uz takhle rozmlacena spojka Roudne - Roznov byla vymazlena dalsima si tak 150ti flekama, aby te 7mesicni objizdcce daly duraz, ze to vydrzi. V te obytne zone budou take jiste odvareny.
Tady už je to poněkud mimo téma, ale ona vymazlená ulice Na Děkanských polích má taky úsměvnou historii:
Kdysi, když se tam stavěly domy, jeden vlastník chtěl odprodat městu kousek pozemku, který už nemohl zaplotit (přesah pozemku do ulice). Město nemělo zájem.
A když se město odhodlalo nechat zpracovat projekt rekonstrukce + výstavby chodníku, najednou ten pozemek potřebuje - a vlastník odmítá prodat (info z loňska).
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
KIV
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2012 23:35:51
Bydliště: České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od KIV »

Není to přímo k věci, ale když už se tu ta Plavská probírá, tak přidám článek na Drbně:

https://budejcka.drbna.cz/zpravy/doprav ... since.html
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

JAnD píše:Stavba dbá o bezpečnost chodců a cyklistů.
Protože by je na staveništi mohl porazit náklaďák, raději je pošlou na silnici, kde je větší pravděpodobnost, že je srazí někdo jiný než vozidlo stavby.
https://mapy.cz/s/buhuvafofa
oznamenu.jpg
Dle aktuálních informací je to na výslovnou žádost PČR :-(
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

prosim o vysvetleni laikovi. Jde mi o deponie a to konkretne pred estakadou Vidov. Nejprve tam vyrostla velka hromada, ktere po nejakem case zmizela. Hned vedle vyrostla o poznani vetsi a delsi (zda se to na nejaky pisek). Rikal jsem si. Ha. Material na nasep pred estakadou. A ehjle. Ono to co tam bylo nedavno navezeno, buldozerem rozhrnuto, bagrama upraveno, najednou opet nakladaji a vozi jednak hned vedle na misto prvni deponie a opet rozhrabavaji a pak o kousek dal za MUK Roudne a tam to snad uz definitivne rohrnuji, valcuji. To ma nejakou technologickou pointu? Vzdyt to musi byt zbytecne drahe. Proc se to nevozi rovnou na misto urceni? Ze to nebylo pripravene? No tak to vozim az to pripravene je. Pisek byl levny, tak jsem toho nakoupil celou haldu - ono se to jednou hodi? ;-) Berte ty moje poznamky s nadsazkou.

PS: uzavirka Plavska od 19.5. v platnosti. Uzavirka mezi tratema skoncila vcera. Byl to jen kousek asfaltu pres stavebninama. A pozor na tech prejezdech mezi tratema. Konkretne v nedeli. Stojime z obou stran u prejezdu. Zavory dole, cervena blika. Nic nejede pomerne dlouho. Zavory se zvednou, cervena prestane blikat. Auto predemnou prejizdi prejezd a frnk - projede drezina (ne uplne mala). Mel jsem 100chuti jit zavolat na drazni inspekci. Jit tam chodec, ci kolar tak je po nem. Nejel uplne rychle, ale ani nezatroubil. Asi byl z toho sam vyplesklej.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

Cajkowski píše:prosim o vysvetleni laikovi. Jde mi o deponie a to konkretne pred estakadou Vidov. Nejprve tam vyrostla velka hromada, ktere po nejakem case zmizela. Hned vedle vyrostla o poznani vetsi a delsi (zda se to na nejaky pisek). Rikal jsem si. Ha. Material na nasep pred estakadou. A ehjle. Ono to co tam bylo nedavno navezeno, buldozerem rozhrnuto, bagrama upraveno, najednou opet nakladaji a vozi jednak hned vedle na misto prvni deponie a opet rozhrabavaji a pak o kousek dal za MUK Roudne a tam to snad uz definitivne rohrnuji, valcuji. To ma nejakou technologickou pointu? Vzdyt to musi byt zbytecne drahe. Proc se to nevozi rovnou na misto urceni? Ze to nebylo pripravene? No tak to vozim az to pripravene je. Pisek byl levny, tak jsem toho nakoupil celou haldu - ono se to jednou hodi? ;-) Berte ty moje poznamky s nadsazkou.
Pokud vím, má se na násypy na 0310/II používat materiál vytěžený v oblasti tunelu Pohůrka, takže možná proto jej nejprve odváželi na mezideponii.

BTW, loni mne oslovil kdosi, že by chtěl pro stavbu projekt na mezideponii přímo u Plavu (na louce mezi trasou dálnice a kapličkou), ale pak už se neozval a ta mezideponie tam, pokud vím, dosud není.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Bergo
Příspěvky: 31
Registrován: 15.2.2016 20:01:33

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Bergo »

Cajkowski píše:prosim o vysvetleni laikovi. Jde mi o deponie a to konkretne pred estakadou Vidov. Nejprve tam vyrostla velka hromada, ktere po nejakem case zmizela. Hned vedle vyrostla o poznani vetsi a delsi (zda se to na nejaky pisek). Rikal jsem si. Ha. Material na nasep pred estakadou. A ehjle. Ono to co tam bylo nedavno navezeno, buldozerem rozhrnuto, bagrama upraveno, najednou opet nakladaji a vozi jednak hned vedle na misto prvni deponie a opet rozhrabavaji a pak o kousek dal za MUK Roudne a tam to snad uz definitivne rohrnuji, valcuji. To ma nejakou technologickou pointu? Vzdyt to musi byt zbytecne drahe. Proc se to nevozi rovnou na misto urceni? Ze to nebylo pripravene? No tak to vozim az to pripravene je. Pisek byl levny, tak jsem toho nakoupil celou haldu - ono se to jednou hodi? ;-) Berte ty moje poznamky s nadsazkou.
Neznám projekt, ale pokud je úmysl zpětně použit zeminy těžené v rámci stavby, tak je nutné je upravit, pokud nesplňují předepsané parametry. Například převlhčené zeminy je nutné nejdříve vysušit. To může být tento případ. Dále je možná například úprava vápenocementovými pojivy, kdy je možné zeminy upravovat i na mezideponii.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO JAnD: tak nevim jestli je to deponie, ale zdrovna tento tyden se tam navazi ornice. Prave v tomto useku se vrstvi ten pisek z te deponie od Vidova. Ale. Pred delsi dobou tam naklusalo asi tak 10 buldozeru s odhrnulo ornici z pole pekny kus od telesa dalnice smerem ke stavajici silnici Plav - CB. No a prave tento tyden vozi celkem dost tater pouze ornici do doliku co tam vzniknul tim odhrnutim a navazkou dalnice. Jedna parta vozi pisek a druha ornici. Uz je tam celkem natrask, ze nejezdi plynule ale musi cekat a vyhybat se.

Jinak se mi zda, ze sloupy dalnice se pomalu blizi od Vidova k Malsi a za Malsi uz zacinaji rust roxory ze zeme.
Jixm
Příspěvky: 271
Registrován: 19.4.2018 21:37:50

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Jixm »

Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO Jixm: ano. Dle cisel pozemku je to ono. Jestli to chteji opet zemedelsky obdelavat, tak to pak budou muset tou odhrnutou ornici udelat nejaky pozvolny kopecek smerem k dalnici. Zatim do te "diry" zavazeji zeminu. Nutno rici, ze pomerne peknou. Jeste jsem to neodchytal, ale zda se, ze tam vozi ornici ze skryvky po MUK Roudne. Mizi tam totiz pomerne velka deponie. Jak zde nemaji moc pozemku do zaboru kolem MUK, tak si tak trosku myslim, ze az tu bude to MUK a nasep (pomerne velky - krizeni s mistni komunikaci), tak to zase budou vozit zpet. ;o)
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Na Novohradské a Vidovské ulici v N. Hodějovicích bylo tento týden opět "veselo". Stovky aut plně naložených odkopaným materiálem na 0310/I a přemisťovaným na 0310/II zahušťovaly po celé dny už tak hustý provoz v obou ulicích. Každou minutu zhruba tak dvě vozidla.
Kdyby aspoň po vybudování D3 měly N. Hodějovice z této stavby nějaký užitek... Že se z poměrně krátké Vidovské ulice stane ulice slepá, je jen slabou náplastí.
Odpovědět

Zpět na „D3“