VMO: Žabovřeská I, I. etapa

VMO a jiné
Odpovědět
linkik
Příspěvky: 37
Registrován: 24.8.2019 21:52:17

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od linkik »

Warcz píše:
linkik píše:
goldfinger píše:Proč se dělalo provizorium s napojením na obslužku pro směr do Šrajbecu, nnapadá mne jenom kvůli místu pro vrtací soupravu, která bude zakládat podpěru pro lávku z Bráfovy na žabovřeské louky. Jinak mi to moc nedává smysl. Ztížení příjezdu do Bastru vnímám pozitivně jako pokračování trestu místním kverulantům proti D43. Přestavba druhého pásu by mohla být rychlejší. Nevidím tam žádné práce, které by tuto etapy měly výrazně držet. Odvodnění komunikace tam už je, ale asi preventivně trubky vymění. Takže vybagrovat a položit.
Ano je to především kvůli vrtací soupravě a vůbec celkové kvůli prostoru, do toho Bastru je to na prd, ale jinak by se nedalo pracovat na PHS a komunikaci při ul. Fanderlíkova. A odvodnění se bude dělat nové, kvůli úpravě nivelety vozovky.
Vím, že po bitvě je každý generál, ale ta Fandrlíkova byla uzavřená docela dlouho a nic se tam nedělalo a teď znovu, když se to nejméně hodí :o( Kurňa kdyby to dokázali udělat v nějakém zrychleném modu a otevřít na 2 pruhy. Už teď jsou kolony až do tunelu a to jezdíme na 2 pruhy ( jeden Pisárky, jeden Bystrc ) takhle to bude 1 pruh pro Pisárky, Bystrc a ještě z Pisárek do Bystrce.
Ono to nešlo kvůli rozdílům v niveletě vozovek (Fanderlíkova x VMO)
linkik
Příspěvky: 37
Registrován: 24.8.2019 21:52:17

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od linkik »

goldfinger píše:Doufám, že se při omezení opraví taky nájezd z Fanderlíkovy. Ten povrch je fakt totální rozpad.
JJ komplet celý kufr... Jak se to uzavře, tak na to vletí vč. PHS
goldfinger
Příspěvky: 432
Registrován: 10.12.2019 1:24:50

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od goldfinger »

Aspoň že tak. Očividně se Fanderlíkovy bude napojovat průběžným pruhem který dost těsně lízne roh hřiště. Takže PHS naprosto na místě.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od Aram96 »

Díky za foto :ok: Myslím, že už i ta 1.etapa značně pomůže vyřešit situaci, jaká byla před stavbou. Jen škoda, že 2.bude s takovým opožděním .. kocourkov :crazy:
goldfinger
Příspěvky: 432
Registrován: 10.12.2019 1:24:50

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od goldfinger »

Pecka fotky. Jak se podařila rovinatost a trefili se kluci ze Strabagu do nivelety vpustí? To často bývá velký nedostatek, ale tady mám pocit, že se dílo podařilo. Teď co nejdřív postavit opěry na lávku. Montáž asi bude s úplným vyloučením provozu? Kdy se předpokládá?
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od Likas »

Snad obráceně. Udělám asfalt a podle něj udělám dekly.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od Aram96 »

Montáž by se dala možná stihnout za noc o víkendu nebo za víkend, ne ?
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od Warcz »

Fotky jsem hodil do fotogalerie: https://zabovreska.webnode.cz/a05-2020/

zatím to vypadá opravdu pěkně. Nakonec to kleslo jenom o par cm proti původní cestě.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od Warcz »

Osazeny kanalové víka a připraveno na značení. Akorát jsem perfekcionista a už tam vidím odrbané rohy. Stejně tak víka pod mostem. Více fotek ve fotogalerii
Obrázek
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od Aram96 »

A budou tam ty kanály vycházet tak akorát na kolo jako na úseku Hlinky nebo už někoho napadlo dát to metr vedle ? :lol: :lol:
Ale jinak teda klobouček .. pěkný odkaz :ok:
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od Warcz »

Tak zmena zatim neprobehla. Nemate nekdo info, kdy to budou realizovat ?
goldfinger
Příspěvky: 432
Registrován: 10.12.2019 1:24:50

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od goldfinger »

Info nemám, ale můžu nabídnout report z místa samého: pajduláci stojí, VDZ se dělat očividně nebude, což je dobře. Nájezd z Fanderlíkovy zašpérovaný a řádí tam fréza. Od výjezdu z tunelu až po kamenkomlýský most několik aut Gefabu, který obstarává dopravní značení. Vypadá to, že změna by mohla proběhnout během odpoledne. Na SDP u šallinového mostu už jsou složeny tvarovky na kanalizaci - očividně se na nic nebude čekat a začne se druhá půlka, aby se stihla do konce této stavební sezóny.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od Warcz »

Dneska to luxusně zkolabovalo v Žabinách, nicméně pozitivní je že to bylo jenom 3 hodiny. čekal jsem to delší. Na zipu bude pomáhat, že se auta zipují z kopce, tak to není asi takovým přískokem. Kolona v Žabinách se táhla od Komína až po výjezd z tunelu.

https://zabovreska.webnode.cz/l/zmena-d ... ocekavali/
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od Aram96 »

No já jel dneska do Brna a celá doprava byla jakási divná, poskakoval jsem tak 8 minut tady tenhle úsek, nepochopil jsem proč :shock: Bylo to okolo 17 h navíc, kdy většina dopravy má jet Z Brna :mrgreen:

https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... &xc=%5B%5D
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od M4t3s »

Zdravíčko, tak jsem večer neváhal a jel projet oba směry. Nějaké video mám, můžete kouknout, jen to není úplně ono. Mám novou helmu a ještě mi chybí úchyt na kameru. Tak je to takové provizorní. Ale vidět tam jde skoro všechno. Kdyby byl zájem, klidně lze video vystavit na web.

https://youtu.be/sQKEZFmFtcY
Video se bude ještě chvíli zpracovávat, ale nemělo by to trvat dlouho. Kdyby tu byl zájem, má ještě průjezd po novém povrchu na kole z konce minulého týdne.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od Warcz »

Aram96 píše:No já jel dneska do Brna a celá doprava byla jakási divná, poskakoval jsem tak 8 minut tady tenhle úsek, nepochopil jsem proč :shock: Bylo to okolo 17 h navíc, kdy většina dopravy má jet Z Brna :mrgreen:

https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... &xc=%5B%5D
Ano tam začínala kolona :-)
M4t3s píše:Zdravíčko, tak jsem večer neváhal a jel projet oba směry. Nějaké video mám, můžete kouknout, jen to není úplně ono. Mám novou helmu a ještě mi chybí úchyt na kameru. Tak je to takové provizorní. Ale vidět tam jde skoro všechno. Kdyby byl zájem, klidně lze video vystavit na web.

https://youtu.be/sQKEZFmFtcY

Video se bude ještě chvíli zpracovávat, ale nemělo by to trvat dlouho. Kdyby tu byl zájem, má ještě průjezd po novém povrchu na kole z konce minulého týdne.
Video je bohužel soukromé. Chce to minimálně dát jako neveřejné.
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od M4t3s »

Sorry, už jsem to změnil. Když dělám úpravy, dávám to soukromě a zapomněl jsem to změnit zpět.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od Warcz »

Dik za video. Docela jsem koukal na konci, že tam je zbytečný ten oblouček. Navíc zase není podle projektu. Už mě nebaví to pořád někde hlásít. Počítám s tím že jim to první noční kamion "opraví"
Přílohy
2020-06-02_1141_001.png
2020-06-02_1141_001.png (498.26 KiB) Zobrazeno 6333 x
2020-06-02_1141.png
2020-06-02_1141.png (295.42 KiB) Zobrazeno 6333 x
linkik
Příspěvky: 37
Registrován: 24.8.2019 21:52:17

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od linkik »

Warcz píše:Dik za video. Docela jsem koukal na konci, že tam je zbytečný ten oblouček. Navíc zase není podle projektu. Už mě nebaví to pořád někde hlásít. Počítám s tím že jim to první noční kamion "opraví"

ten oblouček tam musí být kvůli délce SDP. A nevidím co nesedí s projektem.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od Warcz »

Už to neřešme. Buď to posunuli chlapi ze značení, nebo nějaký kamion. Jde o to, že je tam řada blikajících kuželů a za nimi má být podle projektu 3 bez blikače, jako by návrat zpátky. Aktuálně tam je poslední blikající kužel (Ten na který ukazuju šipkou) co nebliká (asi došla baterka) v levém pruhu uprostřed a tak je to asi nejlepší. To je poslední kužel a pak volno. Vyřešeno.
linkik
Příspěvky: 37
Registrován: 24.8.2019 21:52:17

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od linkik »

Tak to vypadá, že si lidi na nový způsob vedení dopravy zvykli.
Protože už včera odpoledne a dneska od rána je to relativně v klidu. Auta od Královopolských tunelů stojí od Luční, což je na pohodu.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od Aram96 »

Nevím, jak dnes, ale včera to tak teda nevypadalo :D Naopak bych řekl, že někteří lidé zmatkovali ještě než nastalo zúžení, a vyměňovaly se v pruzích, přitom to ve výsledku všechno šlo do jednoho.
Za mě osobně bych zúžil 2 pruhy z tunelu směr výstaviště ještě než se připojuje doprava z pod těch galerií. Dopravy z tunelů není zas tak moc, aby se nedostala do 1 pruhu plynule. Naopak když se potom mají dostat 3 pruhy (+ ještě připojovák z toho mini nájezdu), tak to bylo peklo. Ale je pravda, že jsem jel docela ve špičce.
Jinak jsem něco málo nafotil z auta při poskakování stavbou:
https://mara96.rajce.idnes.cz/Zabovreska_I_2./
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Žabovřeská I, I. etapa

Příspěvek od Warcz »

Na Žabovřeské není kolona už tak velká, ale okolní ulice jsou zarvané slušně. Žabiny, Komín, Krpole... Nejlepší je si stoupnout k Fandrlíkově. Při první uzavírce tam byli aspoň značky zakaz odbočení, ale teď tam je jenom zakaz a bagr. Lidi jedou po paměti a boom sakra kudy ???
Odpovědět

Zpět na „Brno“