NE odkazu na Pište česky.... !!!

Návrh na zlepšení, připomínky a stížnosti
Odpovědět
JKr
Příspěvky: 76
Registrován: 15.3.2009 22:27:13
Bydliště: Vysočiňák ze severu Čech

NE odkazu na Pište česky.... !!!

Příspěvek od JKr »

Někteří uživatelé (například Majkii) mají v podpisu odkaz na stránku "pište česky". Jakmile je tento odkaz na stránce, zobrazí se při vyhledání na google i při otevřením prohlížečem Chome upozornění:
Byl detekován malware.

Varování: Návštěva těchto stránek může poškodit váš počítač!

Webové stránky na adrese forum.ceskedalnice.cz obsahují prvky ze stránek pistecesky.ic.cz, které zřejmě obsahují malware - software, jenž může poškodit váš počítač nebo jinak působit bez vašeho souhlasu. Pouhým navštívením stránek, které obsahují malware, se může váš počítač nakazit.
Chcete-li získat podrobné informace o problémech s těmito prvky, navštivte stránku Google Diagnostická stránka bezpečného prohlížení pro doménu pistecesky.ic.cz http://safebrowsing.clients.google.com/ ... rome&hl=cs.
Další informace o tom, jak se chránit před škodlivým softwarem online....
Je li to možné, byl bych pro zrušení/zakázání odkazu na pistecesky ic cz.
Díky moc.
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: NE odkazu na Pište česky.... !!!

Příspěvek od pavel.hrdina »

JKr píše:Je li to možné, byl bych pro zrušení/zakázání odkazu na pistecesky ic cz.
Díky moc.
No tak jsem se tam podival a uz asi tusim odkud vitr vane s tim malwarem (i FF me vyznamne varuje pred zobrazenim tech stranek). Ta navstevni kniha, co tam panacek provozuje, je plna spamu minimalne rok nazpatek a to i presto, ze tam ma varovani, ze cokoliv zavadneho smaze a at se tudiz lidi nesnazi o nejake narezy.

Dalsi vec, vypadajici prinejmensim komicky, je stranka autora Adama Gutta (pseudonym AG) s nazvem fakuj.ic.cz - takovy jazykovy purista a pouzije vyraz "fakuj"? Navic ona stranka byla provozovatelem webu ic.cz zablokovana pro zavadny obsah.

Celkove to na me pusobi dojmem zajimave myslenky (nektere perlicky jsou opravdu vyzivne a vyvolavaji ve mne podobne pocity jako musely vyvolavat v AG), ktera ovsem byla absolutne neodborne a vevhodne pojata. A navic podle vice indicii je to typicke "one-man-show", stojici a padajici s osobou tvurce, kterazto ten web evidentne nechava uz nejaky cas zajit na ubyte.

Ted tedy doporuceni pro vsechny, kdoz zde na onen web linkuji:

:arrow: Prosim, odstrante si sami ten odkaz z podpisu co nejrychleji, jinak se vystavujete nucenemu zasahu administratora! :!:
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: NE odkazu na Pište česky.... !!!

Příspěvek od Majkii »

No jo pořád... :)

Díky za upozornění, na stránce už jsem hodně dlouho nebyl. V podpisu ji mám jako takovou nenucenou prevenci, protože to, co někteří na internetu předvádí, je opravdu výživné.

Odkaz z podpisu mažu, nechám tam jen text, protože jak píše pavel.hrdina, ta myšlenka mi přijde opravdu zajímavá.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: NE odkazu na Pište česky.... !!!

Příspěvek od viky »

Už jsem na to upozornil před cca půl rokem,psal jsem mapmanovi a dostal jsem odpověď

Ještě si na to nikdo nestěžoval, takže doporučuju to napsat do sekce Připomínky k fóru (viewtopic.php?f=58&t=66&start=175), je celkem možné že má někdo podobné zkušenosti a připíše se taky, já teda ne, můj antivir vyhodnotil i zmiňovaný web jako bezproblémový.

Bude-li ten problém mít širší dosah, tak bychom to s majkiim řešili.
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: NE odkazu na Pište česky.... !!!

Příspěvek od pavel.hrdina »

viky píše:Už jsem na to upozornil před cca půl rokem,psal jsem mapmanovi a dostal jsem odpověď
A o co ted konkretne jde? Majkii ten svuj odkaz prece tehda ostranil, takze kde je problem?
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: NE odkazu na Pište česky.... !!!

Příspěvek od viky »

pavel.hrdina píše:
viky píše:Už jsem na to upozornil před cca půl rokem,psal jsem mapmanovi a dostal jsem odpověď
A o co ted konkretne jde? Majkii ten svuj odkaz prece tehda ostranil, takze kde je problem?
ale jasně,že už o nic,zapomněl jsem se podívat na datum příspěvku,myslel jsem,že se to řešilo až teď! :oops:
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: NE odkazu na Pište česky.... !!!

Příspěvek od pavel.hrdina »

viky píše:ale jasně,že už o nic,zapomněl jsem se podívat na datum příspěvku,myslel jsem,že se to řešilo až teď! :oops:
Pro tenhle pripad mame jedno krasne prislovi: Dvakrát měř, jednou řež!

A mimochodem, kdyz se stane, ze clovek udela chybu - posle prispevek a vzapeti si uvedomi, ze to bylo spatne - tak neni nic jednodussiho nez pouzit tlacitko X (Odstranit prispevek). Uz se mi to nekolikrat stalo a s vyhodou jsem to vyuzil.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: NE odkazu na Pište česky.... !!!

Příspěvek od theodor less »

Majkii píše:Odkaz z podpisu mažu, nechám tam jen text, protože jak píše pavel.hrdina, ta myšlenka mi přijde opravdu zajímavá.
Výzva "pište česky, prosím!" by měla být zavazující i pro jejího autora. Majkii nezvládá interpunkci, ale to se dá pochopit, protože pomůcka neexistuje. Ale na vadné slovo je pisatel upozorněn podtržením. Bylo by slušné tuto vadu opravit.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: NE odkazu na Pište česky.... !!!

Příspěvek od Majkii »

Pro uživatele theodor less ta výzva platí dvojnásob, protože u velké části jeho příspěvků mám problémy s porozuměním.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: NE odkazu na Pište česky.... !!!

Příspěvek od theodor less »

Tak v češtině to určitě není. Mé věty jsou srozumitelné, protože mám snahu o jednoduchou formulaci.
Připouštím, že některé myšlenky jsou složitější, ale neznám větnou stavbu, která by umožnila pochopení úplně každému.
Inspiraci lze nalézt u jiných, co také propadli intelektuálním sítem. Své limity berou s pokorou a nehledají viníky jinde.
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru a o portálu ceskedalnice.cz“