D35 Janov - Opatovec

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Lenny »

Dle DÚR 2016 je nosná konstrukce železničního mostu navržena jako Langerův nosník. Během výstavby mostů bude zaveden jednokolejný provoz po přeložené koleji mimo staveniště mostu.

Viděl bych to tak, že nosnou konstrukci sestaví mimo těleso dráhy a pak ji příčně zasunou na definitivní místo.

Toto řešení se může ještě do doby výstavby změnit.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Matezs
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2020 0:21:07
Bydliště: Svitavy

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Matezs »

Koncept DSP byl dokončen počátkem 02/2020. Nyní probíhá jeho připomínkování. Předpoklad dokončení čistopisu je v 08/2020. viz aktualizovaný leták: https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/56/ ... atovec.pdf
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Honey72 »

Nový kruháč místo stávající MÚK na I/43, která přijde zbourat :-) I když byla neúplná. Prostě rezerva pro případný dálniční sjezd zůstává.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Aram96 »

Aha .. já tady 5 minut přemýšlím o jaké MÚK píšeš a ty máš na mysli asi MÚK se silnicí II/366, že ? :D Rezerva bude asi vždycky, ale za mě tahle MÚK neměla téměř žádné opodstatnění. Takhle zůstane stará I/35 alespoň trochu využívaná. Za mě krok správným směrem, akorát ten kruháč pro T-křižovatku vypadá hrozně, ale to chápu právě proto, že prostě zůstal po zrušené MÚK a změna na stykovou křižovatku by pravděpodobně vyvolala změnu DUR. Provoz tam bude nízký, takže se to dá přežít. :ok:
Jen nechápu, proč v letáku opět ani slovo o výkupech pozemků :( Myslím, že zahájení na konci 2021 je pořád reálné. Pokud se nebudou babrat a ještě letos začnou výkupy a zahájení stavebního řízení.
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Martin96 »

Ta MÚK byla odstraněna nejspíš kvůli obyvatelům obcí na II/366 (Mikuleč, Javorník, Kukle), protože pro Svitavy bude jako hlavní přístupová cesta sloužit obchvat na I/43. Tím pádem by na II/366 mohl ještě víc klesnout provoz.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Aram96 »

No, myslím si, že doprava mířící od Hradce do průmyslové zóny na západě Svitav zůstane i tak na II/366, jen s tím rozdílem, že sjíždět z dálnice bude už v MÚK Janov a ne Mikuleč, což naprosto ničemu nevadí ;) Ale jinak souhlas, že dopravě mířící do centra Svitav se to díky zrušení MÚK už tutově vyplatí objet po D35 a nové přeložce I/43. To zrušení MÚK má více důvodů a pozitiv.
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od AF-1 »

Ten bypass kruhace od Litomysle na Svitavy mohli klidne zachovat, at nemusi vsichni z kopce brzdit a do kopce se rozjizdet.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Aram96 »

Musela by se dělat změna UR.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Aram96 »

Tak mě tak napadá .. že na místě zrušené MÚK Mikuleč by se možná mohla postavit malá oboustranná odpočívka :mrgreen: samozřejmě s opožděnou přípravou i stavbou, elektriku je odkud dotáhnout :mrgreen: ...
Matezs
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2020 0:21:07
Bydliště: Svitavy

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Matezs »

ŘSD chce požádat o stavební povolení z Janova do Opatovce koncem letošního roku. Navazující úsek do Starého Města je v plánu až na srpen příštího roku. https://www.facebook.com/KolovratnikM/p ... 3160176703
balage
Příspěvky: 4
Registrován: 10.12.2019 1:31:38

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od balage »

Mezi řádky lze číst, že kvůli Litomyšli se ani na ostatních úsecích příliš nespěchá, že plán je stavět z Čech směrem na Moravu a ne podle připravenosti.

"Svitavy vydávaly územní rozhodnutí na poslední dva úseky a ty jsou už vydané. Takže se může stát, že začneme stavět dálnici zase z druhého konce a ne z Ostrova dál,“ uvedl Bohumil Vebr, šéf pardubické pobočky ŘSD.

https://svitavsky.denik.cz/zpravy_regio ... 00822.html
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od davidb »

A to vadí, že se začne stavět i od Olomouce?
Spíš to vypadá tak, že se Litomyšl doopravdy dostane do kleští z obou stran přivedené dálnice a ve městě to skončí katastrofou.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od michal »

Ať se na mě v Litomyšli nezlobí, ale já být ŘSD, tak se z této situace budu snažit vytěžit maximum a usilovně bych pracoval na tom, aby se začalo stavět jak u Vysokého Mýta, tak také tady. Ona by ta vzniklá situace s vyhlídkou dálnice na obou stranách Litomyšle pomohla obrousit některé hrany sporu, kterých je tam opravdu požehnaně. A čím méně by jich bylo, tím lépe. O dopravním významu této stavby samozřejmě nemluvě.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od kot »

Kolegové byla by nějaká nová zpráva, jak to vypadá se soutěží na ZAV nebo zda je v plánu letos jeho zahájení. díky
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od bumbik »

kote: osobně tuším, že před ZAV budou následovat výkupy pozemků, a ty ani nevím, jestli zde vůbec začaly ... (což se odvíjí od DSP - záborové elaboráty, posudky, návrhy kupních smluv atd.) výkupy jsou podle mě daleko důležitější ....
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od kot »

bumbiku, tak to jsem byl mimo ! V posledním letáku nebylo ani slovo o výkupech, tak mi nedošlo, že nezačaly ! Naopak dle letáku je soutěž na ZAV v "běhu". Tak to jsou příslušná data v letáku hooodně v ohrožení. No, je to prioritní stavba...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Díval jsem včera do KN a pozemky nejsou ještě ani odděleny, takže výkupy jsou stále na začátku.
R48 -> D48 se podařilo!
balage
Příspěvky: 4
Registrován: 10.12.2019 1:31:38

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od balage »

davidb píše:A to vadí, že se začne stavět i od Olomouce?
Spíš to vypadá tak, že se Litomyšl doopravdy dostane do kleští z obou stran přivedené dálnice a ve městě to skončí katastrofou.
Bylo myšleno tak, že i když další úseky jsou připravené více (např. kolem Svitav), tak se s nimi nikam nepospíchalo. Já bych stavěl vše, co smysluplně postavit jde (tzn. je napojení na stávající síť, apod.), jinak se nikam nehneme.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Aram96 »

Já už v nějaké termíny zde na D35 opravdu nevěřím. Na MD se pořád mluví o idiotském PPP (jinak nejsem vůbec proti PPP) na celou tuhle část D35, takže se bude čekat na Litomyšl nebo dokonce možná i na úsek od Mohelnice. To že úsek u Svitav má pravomocné UR asi už 2 roky je všem jedno, stejně tak úsek s 4 km tunelem, který je drahý a bude se stavět dlouho .. nikam se nespěchá. :zvraci: Pardon, ale podle mého názoru tohle jde čistě za politiky. Tahle dálnice je prostě jedna z těch dražších, jenže když nebude, tak to nebude taková ostuda jako chybějící úseky D11 k polské hranici.
To radši budeme stavět a pořádně se chvástat, jak stavíme úseky D6, D7. Důležité do grafů do OVM jsou kilometry, to že jde o proti D35 naprosto nepotřebné dálnice je už přece úplně jedno, strécovi z horní dolní je to stejně jedno, hlavně že Babiš ty dálnice konečně staví. Nevěřím už tomu, že když se ŘSD tady začalo takhle dařit, že by samo bojkotovalo další rychlý postup přípravy u tohoto úseku. :(
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od kot »

Arame, co se týče D6 + D7 mám podobný pocit jako ty. Hustota na nich se s D35 nedá moc srovnávat...
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od davidb »

balage píše:
davidb píše:A to vadí, že se začne stavět i od Olomouce?
Spíš to vypadá tak, že se Litomyšl doopravdy dostane do kleští z obou stran přivedené dálnice a ve městě to skončí katastrofou.
Bylo myšleno tak, že i když další úseky jsou připravené více (např. kolem Svitav), tak se s nimi nikam nepospíchalo. Já bych stavěl vše, co smysluplně postavit jde (tzn. je napojení na stávající síť, apod.), jinak se nikam nehneme.
Aram96 píše:Já už v nějaké termíny zde na D35 opravdu nevěřím. Na MD se pořád mluví o idiotském PPP (jinak nejsem vůbec proti PPP) na celou tuhle část D35, takže se bude čekat na Litomyšl nebo dokonce možná i na úsek od Mohelnice. To že úsek u Svitav má pravomocné UR asi už 2 roky je všem jedno, stejně tak úsek s 4 km tunelem, který je drahý a bude se stavět dlouho .. nikam se nespěchá. :zvraci: Pardon, ale podle mého názoru tohle jde čistě za politiky. Tahle dálnice je prostě jedna z těch dražších, jenže když nebude, tak to nebude taková ostuda jako chybějící úseky D11 k polské hranici.
To radši budeme stavět a pořádně se chvástat, jak stavíme úseky D6, D7. Důležité do grafů do OVM jsou kilometry, to že jde o proti D35 naprosto nepotřebné dálnice je už přece úplně jedno, strécovi z horní dolní je to stejně jedno, hlavně že Babiš ty dálnice konečně staví. Nevěřím už tomu, že když se ŘSD tady začalo takhle dařit, že by samo bojkotovalo další rychlý postup přípravy u tohoto úseku. :(
Souhlas s oběma.
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od ttc »

Přidávám k oběma pánům....

... nedokážete to téma nicnedělání na této části dostat někdo do médií?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Aram96 »

Já určitě ne, ale popravdě jsem něco takového (že se začne křičet) čekal např. od Svitavského starosty apod. Přecejen lidi se neodvolali (mimojiné) i pro to, aby se to rychle postavilo a teď sledují, jak se to uměle zdržuje. Když by tohle byla 511, tak teď na podzim došlo k vydání SP a začínal tendr. :(
Matezs
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2020 0:21:07
Bydliště: Svitavy

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Matezs »

Aram96 píše:Já určitě ne, ale popravdě jsem něco takového (že se začne křičet) čekal např. od Svitavského starosty apod.
A zeptal ses ho na to?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D35 Janov - Opatovec

Příspěvek od Aram96 »

Na co ? Na to, zda se mu to líbí ? Na to se snad nemusíme ptát nikdo, ne ? :)

Jednou, ale to už je tak 2 roky zpět, jsem četl článek, kde se v podobném duchu právě vyjádřil. Ale od té doby nic, proto jsem překvapen. Myslím, že to bylo tehdy kvůli tomu, že došla z ŘSD zpráva, že výkupy začnou až po DSP, přitom na spoustě staveb se začíná po pravomocném UR. Tak si stěžoval, že se lidé neodvolávali v dobré víře dřívějšího zahájení a zprovoznění. A teď se s výkupy těžce otálí a navíc se na MD vymýšlí PPP, čili to možná bude čekat x let na ostatní úseky :ko:
Odpovědět

Zpět na „D35“