I/35 Tunel Hřebeč

[1. úsek] Polsko – Hrádek nad Nisou – Chrastava (I/13) – Liberec (I/14) – Turnov (I/10) – Jičín (I/16) – Hradec Králové (D11, I/11, I/37)
[2. úsek] Holice (I/36) – Zámrsk (I/17) – Svitavy (I/43) – Mohelnice (I/44)
[3. úsek] Hranice na Moravě (I/47) – Valašské Meziříčí (I/57) – Rožnov pod Radhoštěm (I/58) – (I/56) – Slovensko
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od multi »

Na Hřebči je v tunelu jen šedesátka? Ten tunel je snad prokletý. :kladivo: Co se tam vůbec bude dalších x let opravovat? Neskončí to tím, že z toho vytvoří zářez? :ko:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/35 obecně

Příspěvek od Lenny »

Je tam opravdu 60 km/h. Taky jsem na to hleděl.

Místo tunelu asi udělat zářez nepůjde, přímo nad ním stojí kostelík a trasa by procházela v blízkosti dalších domů.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od multi »

Jelikož jsem z okresu, tak si moc dobře pamatuji tahanice ohledně zboření toho kostelíka. Před stavbou tunelu to bylo úplně zbořenisko, ale nakonec se jej podařilo zachránit a dokonce i opravit. Co je v tom tunelu konkrétně za problém, slyšel jsem něco o nestabilním nadloží a propadání se stropu, je to pravda? Prý se to má sanovat dalších pět sezón...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od Lenny »

Již dvakrát ujel východní portál, jednou při výstavbě a podruhé pár let zpátky. Neznám podrobnosti, ale je to ve smyslu portál je umístěný do nevhodného geologického prostředí.

Fakt? Tak o tom jsem nikdy neslyšel, proč nakonec byl vybrán tunel? Tunelová varianta vznikla až po revoluci?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Já tam jel zatím jen asi 10x a tunelem jsem jel jen 5x.
Jinak zavřený, no hrůza.
A ta 60 už je tam delší dobu, určitě tam byla už loni v létě.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od Lenny »

Loni v létě byl tunel zavřený, objížděl jsem to tam více něž 10 krát po staré. V roce 2004 tam na beton byla 80 km/h.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od multi »

To Lenny: Je to už spoustu let, tak ty informace berte s rezervou, nejsem si tím už příliš jistý. V osmdesátých letech se dělala přeložka I/35 od křižovatky s I/34 (přeložka je vlastně obchvat Koclířova) a ta se tupě ukončila těsně před budoucím západním portálem tunelu ostrou zatáčkou a napojením na starou silnici přes Hřebeč. Co jsem slyšel, tak si nějak nevěděli rady jestli tunel nebo zářez, ale na tunel tu v té době prý nebyla technologie, tak by se jednalo spíš o zářez, ale nebylo to dořešené, tak se to celkově nechalo u ledu. Zlom nastal až v roce 1991, kdy v tom provizorním ukončení tragicky havarovala vojenská Tatra (asi 6 mrtvých) a začalo se řešit, co dál. Bylo už po revoluci, technologie se dala zajistit, tak tunel, ale měl být kratší -> proto bourání kostelíka. To neprošlo, tak se tunel prodloužil a je dnešní stav. Ze satelitních map je vidět, že po vykoupení několika domů a jejich zbourání by asi byl zářez realizovatelný. Je ovšem otázka, jestli by také nedocházelo k sesuvům svahů .
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od flames »

Přesně tak - 60 je tam delší dobu, byla 80, ale to už je několik let zpátky. Občas se ta šedesátka i měří, i když většinou stojí na druhé straně a berou sjíždějící auta. Tunel se opravoval vloni pro jistotu hned 2x, z toho na ten podzimní dlouhý interval vyšlo ještě to sněžení v říjnu a nebyla průjezdná ani objízdná trasa. Jestli se nepletu, tak se tam pracuje i teď na něčem, v lese nad restaurací.

Je to vůbec divné místo, třeba na tom šotu z Novy bylo něco pravdy

http://www.youtube.com/watch?v=ba4BpZHy ... re=related

:kladivo: :kladivo: :lol: :lol: :lol:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od Lenny »

To ukončení si pamatuji matně, prakticky stejné jako dnešní odbočka, pouze přes dnešní trasu tam byly šipky. Stavbu tunelu rovněž. Ale tyto informace jsem neměl, díky za ně.

Při výstavbě tunelu byla i přeložena silnice jižně od staré v úseku od MÚK Boršov po odbočku na Moravskou. Stará byla následně rekultivována, dnes ji připomínají pouze stromy.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od multi »

Nemáte zač. Ano, ta přeložka se dělala s tunelem (ten se stavěl v letech 1994 - 1997). U té přeložky se jednalo hlavně o úpravu nivelety, stará silnice byla totiž jako houpačka. :) A také o napojení na dokončený obchvat Moravské Třebové. Tam to bylo také zajímavě řešené, původně po dokončení obchvatu byla hlavní silnice vedena z centra MT směr Svitavy a obchvat byl napojen křižovatkou ve tvaru "T", takže auta jedoucí z nebo na obchvat dávala přednost těm, která jela z centra MT. Toto se změnilo právě s tou přeložkou. Pamatuji si, že se tam dost dlouho jezdilo po provizorní přeložce vytvořené z panelů.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od Lenny »

Tak to téčko si už nepamatuji, ale musela to být docela paradoxní situace.

Pamatuji si když se stavěla ta nová přeložka, tak jsem si říkal, jestli tam staví nějaký čtyřpruh, a že to bude paráda a ono nic.

Ještě jedna otázka, proč v Moravské je za Aralkou tak široká vozovka? Tam měla být vybudována nějaká průmyslová zona?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od multi »

Od Mohelnice ve směru na Svitavy se tam tvořily dlouhé kolony aut čekajících až bude na hlavní volno. Nikdy jsem nepochopil, proč to tak tehdy vyřešili.
S tím čtyřpruhem si to tehdy myslelo hodně lidí, i vzhledem k estakádě a "dálničnímu" tunelu, ale dnes už víme, že to tak bohužel není. :) Ale i tak je teď od Mohelnice až do Litomyšle na poměry silnic I. třídy luxusní svezení.
Nějaká zástavba se tam, tuším, plánovala. Je vidět, že tam měla zřejmě měla být nějaká MÚK, jde to vidět i na Mapy.cz. Dle snímku se zdá, že se mělo jednat o připojovací pruh? I když ta délka...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od JirkaS »

Ona vůbec silnice I/35 Svitavy - Mohelnice je velice zajímavá. Doporučuji porovnat dnešní trasu s historickou mapou - neshoduje se prakticky nikde, přeložky byly nutné. Škoda, že ne rovnou 4 pruh.
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od multi »

Však v době před přeložkami to také bylo otřesné cestování. :crazy:
To je právě ta neustálá změna plánů, v době realizace přeložek se počítalo s vedením D35 od Svitav směr Jevíčko a Olomouc, po šílených průtazích jsme se dostali až na současnou variantu R35 vedenou stejným směrem. Je teda ovšem pravda, že na současné trase I/35 je několik kritických míst, s kterýma by měla dálnice problém. (Mohelnický kopec, obchvat Moravské Třebové, tunel Hřebeč...)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od martini »

flames píše:Je to vůbec divné místo, třeba na tom šotu z Novy bylo něco pravdy :kladivo: :kladivo: :lol: :lol: :lol:
Víte, kde je ten kopec s tím zajímavým gravitačním úkazem? Dle záběrů z té reportáže bych to tipoval, že to je zde.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od Lenny »

martini píše:Víte, kde je ten kopec s tím zajímavým gravitačním úkazem? Dle záběrů z té reportáže bych to tipoval, že to je zde.
Přesně tam to je.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Lenny píše:
martini píše:Víte, kde je ten kopec s tím zajímavým gravitačním úkazem? Dle záběrů z té reportáže bych to tipoval, že to je zde.
Přesně tam to je.
Zvláštní ničeho jsem si tam nevšiml, když jsem tam hopsal v koloně. :)
R48 -> D48 se podařilo!
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od multi »

Zvláštní, kousek vedle u mostu na té zpevněné ploše jsem před pár lety měnil píchlé kolo, které jsem prorazil o vyvalené kostky na úžasném kruháči na obchvatu MT a auto na heveru nikam nepopojíždělo. Možná to ovšem mohlo být tou zataženou ruční brzdu. :D Kdo zná, tak potvrdí, že Třebová je divné město. ;)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od Lenny »

Až tama pojedu příště, tak to schválně zkusim, tedy jestli na to nezapomenu.
multi píše:Kdo zná, tak potvrdí, že Třebová je divné město.
Znám ji dobře, ale za ty roky nepřišla mi jako divné město. ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od multi »

Lenny píše: Znám ji dobře, ale za ty roky nepřišla mi jako divné město. ;)
Já tam deset let bydlel, tak vím svoje. Ale určitě to je věc názoru. ;)
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od flames »

Já znám jednu dívčinu přímo z Hřebče a divná je.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od jonáš »

Copak divná, ale jestlipak má dukáty, má dukáty :?: ;)
Harold
Příspěvky: 60
Registrován: 15.3.2009 14:35:52
Bydliště: Brno

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od Harold »

Lenny píše:Až tama pojedu příště, tak to schválně zkusim, tedy jestli na to nezapomenu.
Doporučuji vaší pozornosti článek http://kdf.mff.cuni.cz/veletrh/sbornik/ ... ranek.html. ;)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od Lenny »

multi píše:
Lenny píše: Znám ji dobře, ale za ty roky nepřišla mi jako divné město. ;)
Já tam deset let bydlel, tak vím svoje. Ale určitě to je věc názoru. ;)
Ja jen 4 roky :D
Harold píše:Doporučuji vaší pozornosti článek http://kdf.mff.cuni.cz/veletrh/sbornik/ ... ranek.html.
Takže žádná záhada, jen optický klam.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Pája K
Příspěvky: 89
Registrován: 17.8.2009 16:29:17
Kontaktovat uživatele:

Re: I/35 Tunel Hřebeč

Příspěvek od Pája K »

Vzhledem k dalším závadám na komunikaci budou opravy probíhat i v následujících pěti letech.

Za 5 let už by se dal postavit novej. Co tam chtějí zase 5 let opravovat? :roll:

http://svitavsky.denik.cz/zpravy_region ... este-.html

http://svitavsky.denik.cz/zpravy_region ... 00422.html
Odpovědět

Zpět na „I/35“