I/3 Olbramovice, přeložka

[1. úsek] (D1) – Benešov – Votice (I/18) – (D3)
[2. úsek] České Budějovice (D3) – Kaplice – Rakousko
Odpovědět
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Saljack »

Ono o Čapí hnízdo nešlo, to jenom někdo, kdo to tam nezná to takhle nafouknul. Navíc Čapímu hnízdu to pomůže, protože ne jednou ta stál chlap v oranžové vestě co normálně zastavoval provoz na I/3 aby mohl někdo z Čapího hnízda najet (nechápu tu naprostou drzost, že si tohle někdo dovolí). Ta odbočka je na pěkně blbém místě není tam moc daleko vidět z obou stran a zrovna v tomhle úseku se jezdí opravdu rychle (ať někdo kdo projel z Olbramovic nebo z druhé strany z esíčka). Jak už jsem psal myslím, že Davocar na tom nakonec vydělá protože nyní lidé (který to tam znají) berou jenom cestou na Prahu (a to si taky kolikrát řeknu, že už rovnou vezmu v Praze). Po obchvatu tam klidně vezmu, když pojedu na jih. Třeba pro mě který má chalupu kousek od Bystřice je to jediná pumpa s celkem normální cenou benzínu široko daleko.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od jozka »

...stál chlap v oranžové vestě co normálně zastavoval provoz na I/3 aby mohl někdo z Čapího hnízda najet (nechápu tu naprostou drzost, že si tohle někdo dovolí)...
To je jeste v pohode. Ja zazil tady duchodce s placakou, kterej zastavoval auta, protoze se tam filmuje. Auta staly az do obdbocovaku...
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od 1975 »

alabastr píše:Z dnešního letáku:
K zahájení výběrového řízení na zhotovitele došlo 24. 7. 2020. Základní termín pro podání nabídek byl stanoven do 25. 9. 2020. Nyní se řeší poslední námitky/odvolání do SP v odvolacím řízení na MD. Předpokládané zahájení stavby je ve 4. čtvrtletí 2020 (pravděpodobně v listopadu).
Podle všeho posun č.1, na 7.10.2020
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Saljack »

Jak jsi na to přišel? A z jakého důvodu? Z důvodu námitky? Jestli jo, tak už je to naprostá tragikomedie.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Majkii »

Proboha klid!
Visí to na Tenderareně a je to naprosto normální u všech staveb.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od 1975 »

Díky náčelníku, že ses mě zastal:o) Ano, je to běžné, dorazily dotazy č.1-20, takže posunuli termín o týden.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Saljack »

Díky celkem jsem zasmál u těch dotazů resp. co v tom zadání bylo za nesmysly :-D . Pro představu co tam bylo:
Dle výkazu výměr v SO 000 položka č.1 požaduje zadavatel zřízení pevné
linky v kanceláři vedoucího TDS.
Dle výkazu výměr v SO 000 položka č.1 požaduje zadavatel následující
vybavení - televizor, dataprojektor a video. Žádáme o bližší specifikaci
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od kot »

No, třeba to nesmí být Huawei... :lol:
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Saljack »

Tak koukám, že stále není vyhráno https://benesovsky.denik.cz/zpravy_regi ... 00816.html Ale až nyní jsem si všimnul, že tam zůstane úrovňová křižovatka k Čapímu hnízdu resp. Tomic. To mi teda přijde trochu škoda, že když se to dělá. Chápu že MÚK se asi pro desítky lidí nevyplatí dělat ale nemohla by ta silnice I/3 podcházet? Z Ouběnic už by se vyplatilo jet na Bystřici a jediný odkud by se jelo na MÚK do Olbramovic by byli Tomice a Zahradnice. A zrovna v tomhle místě se nehody stávají. Myslím si, že úrovňové křižovatky na I/3 nepatří.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od kot »

Tak snad se dočkáme D3...
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od 1975 »

Saljack píše:Tak koukám, že stále není vyhráno https://benesovsky.denik.cz/zpravy_regi ... 00816.html Ale až nyní jsem si všimnul, že tam zůstane úrovňová křižovatka k Čapímu hnízdu resp. Tomic. To mi teda přijde trochu škoda, že když se to dělá. Chápu že MÚK se asi pro desítky lidí nevyplatí dělat ale nemohla by ta silnice I/3 podcházet? Z Ouběnic už by se vyplatilo jet na Bystřici a jediný odkud by se jelo na MÚK do Olbramovic by byli Tomice a Zahradnice. A zrovna v tomhle místě se nehody stávají. Myslím si, že úrovňové křižovatky na I/3 nepatří.
No, nové to je možná pro benešovský deník... v letáku už je to dávno.

Z dnešního letáku:
K zahájení výběrového řízení na zhotovitele došlo 24. 7. 2020. Základní termín pro podání nabídek byl stanoven do 25. 9. 2020. Nyní se řeší poslední námitky/odvolání do SP v odvolacím řízení na MD. Předpokládané zahájení stavby je ve 4. čtvrtletí 2020 (pravděpodobně v listopadu).
S_M_Lomoz
Příspěvky: 195
Registrován: 15.3.2009 23:02:26

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od S_M_Lomoz »

Na úřední desce KÚ Středočeského kraje je oznámení Ministerstva dopravy o doplnění spisu už z 5.8. Obě závazná stanoviska, o která Houdkovým z Olbramovic šlo, nadřízené orgány potvrdily. Jestli je ještě něco, netuším.
Adresa toho dokumentu je příšerná, ale snad to projde.
https://www.kr-stredocesky.cz/web/urad/ ... eLevelPage
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Michal R »

Tak nějak tuším, že tady už nějak dopadne. Je možné, že se vše protáhne tak, že se fakticky začne až na začátku stavební sezóny 2021, ale co už...
Spíš by mě zajímalo jak hodně stavba omezí provoz na stávající I/3? Netušíte někdo? Díky!
arnold
Příspěvky: 51
Registrován: 22.6.2010 9:35:51
Bydliště: u D10 nedaleko Mladé Boleslavi

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od arnold »

Myslím, že stavba ovlivní provoz na I/3 až na svém konci, kdy se bude napojovat na stávající silnici. Ze strany Votic podle mě dojde na pár dní k úplné uzavírce, kdy se bude jezdit kolem nádraží v Olbramovicích, na konci u Čapího hnízda podle mě udělají provizorium jako bylo loni u Benešova. (jsou to ale jen moje spekulace :-) )
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Majkii »

Ano, tak je to v podstatě ve zveřejněné dokumentaci. Na té Votické straně se to bude realizovat po polovinách a objížďka má být jednosměrná.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od vondr »

posun č.2 - nově až 10.11.2020
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Saljack »

Začínám dost pochybovat, že se letos vůbec něco začne dělat.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od 1975 »

Dotazy 21-35, asi nejvážnější ty ohledně vrstev, které jsou podle všeho zadány blbě...
Např. 33:
Položka 574D78,čísla 45, SO 203.4 nazvaná jako ASFALTOVÝ BETON
PRO LOŽNÍ VRSTVY MODIFIK ACL 22+, 22S TL. 80MM v celkové
výměře 150,04m2. Je nazvaná jako modifikovaná, ale v popisu položky se
o modifikaci nic nepíše. Žádáme o sjednocení názvu a popisu položky.
Informace poskytnutá zadavatelem
V soupise prací je tato vrstva chybně vykázaná jako modifikovaná. Zadavatel
upravuje Soupis prací v souladu se skladbou vozovky hlavní trasy SO 101.
Zadavatel zveřejňuje nově upravený soupis prací.

Tato informace představuje změnu zadávací dokumentace ve smyslu čl.
12 Zadávací dokumentace.

Změnu asi dost velkou, protože Zadavatel v souvislosti s výše uvedeným prodlužuje lhůtu pro podání nabídek o celou svou původní délku
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Saljack »

Nikdo se na ně nemůže zlobit, když to dělali v takovém fofru.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od JAnD »

U mneších staveb to často bývá takto:
1)Projektant, který není úplně odborník na asfalty tam něco zkopíruje, případně dá podle požadavku investora
2) rozpočtář, který tomu rozumí ještě méně tam dá nejbližší podobnou položku
3) přípravář, který nenajde položku s tímto číslem ve svém programu vznese dotaz
...
n) stavební firma tam dá zase něco trochu jiného, co jim dodá obalovna.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od kot »

Aneb šedivá je teorie, zelený strom života.... :lol:
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od vondr »

posun na 13.11.2020
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Lynx »

JAnD píše:U mneších staveb to často bývá takto:
1)Projektant, který není úplně odborník na asfalty tam něco zkopíruje, případně dá podle požadavku investora
2) rozpočtář, který tomu rozumí ještě méně tam dá nejbližší podobnou položku
3) přípravář, který nenajde položku s tímto číslem ve svém programu vznese dotaz
...
n) stavební firma tam dá zase něco trochu jiného, co jim dodá obalovna.
Mohu potvrdit. Byly případy, kdy jsem byl na bodu 1) já, ač nejsem odborník na dopravní stavby, natož na skladby povrchů. Taková je realita praxe.
Tomáš Němec
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2009 9:21:32

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Tomáš Němec »

JAnD píše:U mneších staveb to často bývá takto:
1)Projektant, který není úplně odborník na asfalty tam něco zkopíruje, případně dá podle požadavku investora
2) rozpočtář, který tomu rozumí ještě méně tam dá nejbližší podobnou položku
3) přípravář, který nenajde položku s tímto číslem ve svém programu vznese dotaz
...
n) stavební firma tam dá zase něco trochu jiného, co jim dodá obalovna.
Když to tak čtu, nebylo by pro všechny lepší soutěžit formou Design&Build? Zhotovitel by si to sám vyprojektoval a nacenil podle svých možností a ušetřila by se hromada času. Pokud vím, tak v Polsku tento přístup funguje velmi dobře.
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od alabastr »

Ministerstvo zamítlo odvolání, obchvat Olbramovic má stavební povolení
https://zdopravy.cz/ministerstvo-zamitl ... eni-61807/

"...Ministerstvo dopravy totiž v úterý zamítlo odvolání proti stavebnímu povolení, které vydal v únoru středočeský krajský úřad. Rozhodnutí nyní bude vyvěšeno 15 dní na úřední desce ministerstva, a poté stavební povolení nabude právní moci...
...Stavbě obchvatu aktuálně už brání pouze skutečnost, že Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dosud nevybralo stavební firmu. Nyní běží tendr s termínem podání nabídek v listopadu."
Odpovědět

Zpět na „I/3“