Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Odpovědět
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od P_V »

Široký potok je po většinu roku bez vody,tak určitě.
https://mapy.cz/zakladni?x=17.4868380&y ... itch=0.043
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od kot »

Šmejdi + Egeria pouze mávají vidlemi a snaží se dělat co největší problémy. O reálnou věc jim opravdu nejde...
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od theodor less »

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zv ... .seznam.cz
Zvěrstvo a ptákovina. Ostrava vyzvala vládu, ať stopne Zemanův kanál
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od kot »

a) Zvěrstvo + ptákovina = to že Ova vyzvala vládu ke stopce DOL ?
b) Zvěrstvo + ptákovina = DOL ?
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od jozka »

K tehle zprave jsem cetl nejake diskuse a docela se bavim jednobitovosti mnohych. Tuhle akci Zeman nevymyslel. Tahle akce na nem nevisi. Ale kolik lidi to chape? Je to podobne jako s obchvatem Olbramovic a Capim hnizdem.

Douska pro jednoduche: podle meho nazoru, pokud se to zrusi a udela se misto toho neco na zeleznici, bude to mit vetsi smysl.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od Aram96 »

Že na Zemanovi nevisí je pravda jen z části. Kdyby to nebyl jeho celoživotní sen a zároveň mu nechtěli/nepotřebovali někteří politici lézt do oněch míst, tak se žádné studie ani nic rozhodně nepřipravuje ;)
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od jozka »

Jasne, ono se to vynorilo odnikud s nastupem Zemana do uradu. Nikdy se to predtim neresilo, nepripravovalo. Fakt mne bavi, jak nektreri naskakuji na prvni signalni "DOL-Zeman-spatne".

Mimochodem, ted vysel na idnesu clanek, jak se Nemci divi, proc to delame... kvuli podobnym vecem bych chtel mit stroj casu a poslat clanek do tehdejsich diskusi na Neviditelnem Pesovi (tak nekdy okolo prelomu milenia), kde jsem byl kamenovan kvuli zpochybnovani smyslu lodni dopravy u nas. Ekoposuci a lidi od lodi (mimo jine i ing.Sefara, pokud nejde o shodu jmen, pozdejsi reditel RVC, tenkrat tusim v nejakem nastupci CSPLO), neustale predhazovali Nemecko jako vzor, jak to je doprava budoucnosti a jak jim to funguje :-)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od Aram96 »

Pokud vím, tak před časem se uvažovalo o jeho poslání k ledu. S příchodem Zemana se o něm začalo i psát (to už jsem to vnímal i osobně v tu dobu). Pak se udělaly nějaké ty studie, kdy jedna byla naprosto mimo i co se týče ekonomických přínosů a návratností stavby, pak byla myslím ještě nějaká realističtější, která víceméně řekla, že Dunaj-Labe je nesmysl a teoreticky vyplatit by se mohl průplav Dunaj-Odra.
Nyní jsme v situaci, kdy státní rozpočet na 2021 (to se snad nedá ani rozpočtem nazvat, je to cár papíru, jak kdyby ho udělal žák základní školy pomocí generátoru náhodných čísel) a na další roky s těží ufinancuje ty důležité stavby co se týče dálnic a železnic, ale na DOL se prachy dávat budou. Tvrdím jen, že kdyby nebylo Zemana, tak TEĎ tohle nenapadne nikoho ani za nic. :)
A chtěl bych vidět, kdo to má tak, jak píšeš "DOL-Zeman-špatně". Většina to má totiž pouze "DOL-špatně" bez ohledu na to, jestli "Zeman-špatně" nebo "Zeman-dobře". Ono když se ke kanálu vyjadřují negativně odborníci napříč obory, tak ono na tom dost možná opravdu něco bude ..
Viděl jsem, že i převážná většina diskutujících na Novinkách (jednou za čas se odvážím tam diskusi pročíst) je proti DOL, to o něčem už vypovídá, když i Zemanovi fans jsou proti :crazy:
xhj
Příspěvky: 160
Registrován: 17.11.2009 23:44:31

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od xhj »

Místo inovací kanál pro Zemana, píšou Němci o ČR. U nich lodní přeprava klesá
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/d ... nomika_maz
Krupp
Příspěvky: 209
Registrován: 4.12.2009 12:44:45
Bydliště: Těšín

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od Krupp »

Taky si myslím že to návratnost nemá, nicméně Odra do Ostravy smysl má. Je to největší přínos za nejmenší investici. Nechápu proto postoj Ostravy (už ten slovník..) Uhlí se tu sice netěží ale hodně firem vyrábí a přeprava např. nadrozměných nákladů by se určitě zlepšila (resp. bylo by možné odvézt to co teď není možné)
Nepodporuju to, ale kanál je alespoň projekt který "vidí" trochu dál a snaží se celkově ideu infrastruktury v ČR zvednout. Osobně mi tu chybí něco jako vize která vidí za roh, třeba do r. 2060. Tady to naše tlačení každého úseku dálnice očima abychom po 30 a za 15 let měli alespoň páteřní síť je k pláči. S rychlovlaky se bojím že to buď dopadne dřív a neslavně (nebudou tak rychlé) nebo vůbec. (narážím na úsek Brno-Přerov)
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od theodor less »

jozka píše:... docela se bavim jednobitovosti mnohych. Tuhle akci Zeman nevymyslel. Tahle akce na nem nevisi. Ale kolik lidi to chape?
Se dvěma bity to taky není žádná výhra:
- Zeman je jednička
- D-O-L je nula
Těch 15 miliard se mi tam už nevejde.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od michal »

Kdyby o to Zeman nestál kvůli svému egu a bohorovnosti a jeho kamarádi kvůli rozkrádání veřejných peněz, tak je to jen nadále čára v územních plánech...
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od theodor less »

Karel Havlíček (ANO): "Bude to velký signál pro další podporu Moravskoslezského kraje, který na tuto podporu čeká".
Ivo Vondrák, hejtman MS kraje (ANO): "Kraj na to zcela určitě nečeká. Nevím odkud tato myšlenka vznikla, přiznám se, že jsem trochu překvapen. Nebo možná tuším, kde tyto nápady vznikají..."
https://www.ceskatelevize.cz/porady/101 ... regionech/ Čas 7:07
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od theodor less »

https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3 ... lu-na-odre
Český ramsarský výbor (ČRV), který je poradním orgánem ministerstva životního prostředí ve věci ochrany mokřadů, nesouhlasí s usnesením vlády, která schválila přípravy první části vodního koridoru Dunaj–Odra–Labe.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od Lenny »

S výstavbou kanálu nesouhlasí jak rakouská vláda, tak i slovenští ekologové. Takže už asi nebude napojení Moravy na Dunaj.
https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/kan ... zpravy_jog
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od Aram96 »

Paráda. :ok: Jedna z mála věcí, kde dá ekologům za pravdu i většina společnosti ČR. :)
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od kot »

Tak to má hradní pán i s panáčkem ovčáčkem blbý večer...
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od theodor less »

Spraví to pár panáků ruské vodky. V záloze je tradiční čínská medicína.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od MPMP »

Mám tomu rozumět tak, že "ekologové" jsou proti využívání řeky Moravy na svém dolním toku pro dopravu? Jaká jiná doprava (když ne vodní) tedy splňuje jejich představy o "ekologičnosti"? tato námitka totiž nesouvisí s vlastním kanálem (který nepodporuji), ale se splavněním dolního toku Moravy. :!:
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od jozka »

Protoze to jsou "ekologove". Priroda je to, co je ted, byt by to byl hospodarsky les. Jakakoliv zmena je duvod k protestu. Nic vic bych v tom nehledal.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od theodor less »

Nevidíš rozdíl mezi ekologickou dopravou a splavněním toku?
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od MPMP »

theodor less píše:Nevidíš rozdíl mezi ekologickou dopravou a splavněním toku?
Vidím, každý pojem vyjadřuje něco jiného - jinak by to totiž byly pojmy stejné a ty se většinou vyjadřují stejnými slovy.
To ale neznamená, že si ty významy nutně musí odporovat. Já osobně nejsem přesvědčen o výhodnosti lodní dopravy, ale v námitkách proti jiným dopravním stavbám je často uváděna jako "ekologická" alternativa. Nebo snad ne?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od Aram96 »

jozka píše:Protoze to jsou "ekologove". Priroda je to, co je ted, byt by to byl hospodarsky les. Jakakoliv zmena je duvod k protestu. Nic vic bych v tom nehledal.
Já si myslím, že tohle jsou už téměř rovnou ekoteroristé. Ekologové bez uvozovek si naopak uvědomují realitu a "ekologičnost" současné lodní dopravy, kdy nákladní lodě jezdí víceméně na ten největší bordel a proto za lodní dopravu moc nebojují. :) Ekologové budou určitě nejvíce za vlaky.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od theodor less »

Na začátku máme řeku.
Na konci máme splavněný tok.
Nejen ekolog, ale většina lidí vidí rozdíl. Většina lidí vidí průmyslovou krajinu, před kterou prchá kdy může.
I kdyby existovala možnost přeměny řeky ve splavněný tok pouhým lusknutím prstů, nikdo rozumný by ji nezvolil. Ale lusknutí prstů nefunguje. Jsou to roky stavění, tedy činnosti, která sama o sobě není ekologická.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Vodní koridor Dunaj - Odra - Labe

Příspěvek od Standa »

Aram96: Jde o klasický příklad záměny pojmů "ekolog" a "ekoaktivista", v českých médiích naprosto běžný. Dost mě to irituje, dokonce jsem kdysi před lety na to založil samostatné téma (http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=55&t=1365 - tam jsem tedy uplatnil výraz "ekologista" :) ).
Odpovědět

Zpět na „Vodní doprava“