Právě je 25.1.2021 20:53:55
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 830 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Další
 Špatné značky 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 290
Příspěvek Re: Špatné značky
mapman píše:
Další možnost je vypsat cíle Praha/Ústí a Praha/Chomutov, jako kdekoliv jinde, ale to už by tu bylo na jedné sestavě 8 cílů resp. cca 15 údajů, což je taky špatně...

Daly by se vyhodit vzdálenosti, ty nejsou pro navigaci tak důležité. Ani Velvary tam být nemusí, Mělník po I/16 je jednoznačně definovaný směr. I Praha by se dala značit jen jedním směrem k té dálnici, po které je to blíž. Pak máme jen asi 10 údajů a to už je v pořádku.


3.11.2020 14:29:50
Profil
 

Příspěvky: 2895
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Špatné značky
Silnice 16 je přivaděčem a spojkou dvou dálnic, musí tam být vyznačeny obě dálnice. A ty dálnice nevedou jen do Prahy, ale i na opačnou stranu. Takže kudy je to blíž do Prahy bude řidiči co chce do Ústí asi k ničemu :-) Navíc kudy to je blíž do Prahy by bylo těžké určit, každá z dálnic vede na jinou stranu Prahy. A světe div se, po obou dálnicích je to od této značky do centra Prahy téměř úplně přesně stejně daleko :-)

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


4.11.2020 13:23:53
Profil
 

Příspěvky: 290
Příspěvek Re: Špatné značky
Honey72 píše:
A ty dálnice nevedou jen do Prahy, ale i na opačnou stranu. Takže kudy je to blíž do Prahy bude řidiči co chce do Ústí asi k ničemu

Ale nic takového jsem nepsal ;) Napsal jsem, že kdyby nebylo zbytí při běžném značení směrů k dálnici, kdy jsou na tabuli vypsány konkrétní cíle, tedy v tomto případě Praha + Chomutov jedním směrem a Praha + Ústí nad Labem druhým směrem, tak by se jedna ta Praha dala škrtnout. O tom, že by tam neměly být ty opačné směry z Prahy nepadlo ani slovo :) Ale ideální by bylo zavést systémově značku, která zohledňuje příjezd k dálnici konkrétního čísla, byť jde o problém především středních Čech. Mapmanem naznačené řešení vypadá velmi dobře.


4.11.2020 15:16:06
Profil
 

Příspěvky: 3806
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Špatné značky
mapman píše:
Nevím, možná proto, že si toho někdo všimnul v Nizozemí, kde používají v nasávací oblasti závorky? Nebo v Británii a Jižní Africe... Každopádně za mě by to bylo nejlepší takhle:
Příloha:
Směrák.PNG

Chtěl jsem reagovat na původní příspěvek o těch závorkách (které vypadají otřesně, stejně jako to zbytečné "D") a to prvně příspěvkem, že je nesmyslná právě ta pasáž z vyhlášky, že se rámeček s číslem používá jen přímo před nájezdem. V praxi je to však naprostá zbytečnost. Protože jste celou dobu naváděni k dálnici (tam kde je nové značení samozřejmě osazeno :mrgreen: ) buď jen čistě zelenou značkou se symbolem dálnice (bez čísla bez cíle) nebo zelenou značkou s cílem.
Přímo u nájezdu vidíte cíl vždycky a je vám úplně jedno, jestli je u toho číslo, protože buď čísla neřešíte vůbec, nebo je řešíte, víte že míříte k tomu číslu (do té doby nikde ale nebylo, protože tu jiná dálnice stejně není), ale před nájezdem je vám jaksi k ničemu to číslo samotné, ne ?? (potřebuji už znát hlavně směr) Nebo že by si někdo přímo před nájezdem uvědomil "počkat, já vlastně chtěl na 7 místo na 8, vždyť jedu Chomutov, ne Ústí" ?? Asi ne .. pro potřebu ujištění se o správné dálnici máme číslo ihned na dálkové návěsti za připojovacím pruhem :) Číslo říká tudíž jen a pouze informaci, že poté už se nedá nikam jinam odbočit. Ale to je přece patrné už z toho, že daným směrem nevede žádný jiný cíl, který by tam jinak přece vždycky nějaký byl (pokud taková situace existuje - že je daným směrem značena pouze dálnice a přesto lze pak ještě odbočit jinam - pak beru zpět :oops: ). Například tady by mě ani ve snu nenapadlo, že po odbočení "doleva" se jinam než na dálnici už nedostanu, protože tam je pořád i číslo příjezdové komunikace, logicky si člověk akorát řekne, že to vede i k té déjedničce. :mrgreen:
Ale pokud už to tak v té vyhlášce je a musí to tak zůstat, pak jsem právě chtěl, podobně jako Honey, navrhnout rámeček přímo do značky k dálnici. A ty jsi nakreslil přímo to, co jsem měl v hlavě. :ok: :ok:
Nezdá se to, ale těch míst, kde taková značka najde využití, je už i teď dost a hlavně jich dost přibude a to už i zanedlouho (11x35, 1x48). Osobně bych ji využil v případech jako na tom obrázku výše (případ kdy obě dálnice mají společný cíl a je třeba je ještě více rozlišit), tak ale i v případech, kdy jsem v nasávací oblasti dvou dálnic a je potřeba rozlišit, na kterou kudy .. není lepší tam mít 2 zelené značky s červeným rámečkem a číslem než 4 zelené značky se 4 cíli k rozlišení té které dálnice ?? :)


5.11.2020 3:00:05
Profil
 

Příspěvky: 290
Příspěvek Re: Špatné značky
Myslím, že odlišení poslední návěsti před nájezdem na dálnici má sloužit řidičům vozidel, která na dálnici nesmějí, aby si uvědomili, že pokud tady odbočí, tak už není úniku. To nějaký smysl dává, otázkou je, kolik lidí vůbec tuší, že to takto funguje a dokáže s tou informací nějak pracovat.

Před téměř pěti lety jsme zavedli přerušovaný rámeček, což je dobře a začíná se pomalu prosazovat. Máme tedy možnost vyznačit směr příjezdu k silnici I. a II. třídy. Ale vyznačit směr příjezdu k dálnici nebo silnici pro motorová vozidla konkrétního čísla nemáme a myslím, že to je škoda a stojí za to se tím zabývat.


5.11.2020 9:22:58
Profil
 

Příspěvky: 3806
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Špatné značky
Právě, o to jde. Troufám si říct, že tuto skutečnost nezná převážná část ani např. autoškol, že značka s tím číslem značí, že už je to směr pouze k dálnici. Každopádně budiž, pokud je to potřeba, ať to zůstane (byť osobně si myslím, že bez efektu, pokud nechci na dálnici a doleva je značena jen dálnice, číslo nečíslo, tak tam nevjedu :) ). Ale chtělo by to, jak říkáš, domyslet, jak značit příjezd k dálnici s číslem. Přerušovaný rámeček se logicky nabízí, nicméně se mě také nelíbí, to mapmanovo řešení je jednoznačně lepší a přinese to i to, že to lze odlišit právě od těch směrovek přímo před nájezdy s číslem úplně na kraji značky :ok: Pokud by to bylo potřeba rozlišit ještě více, dal by se v tom mapmanovém řešení ten bílý rámeček udělat přerušovaný také, tam by to nevypadalo nejspíš tak hrozně. Značení k SMV je kapitola sama pro sebe, dalo by se všude přidávat i malé autíčko vedle čísla, ale to určitě není nejlepší řešení. Osobně bych i značení křížení dálnice se SMV, zvlášť pokud je komplet mimoúrovňové, změnil na druh dálniční křižovatky místo obyč sjezdu.


5.11.2020 9:55:56
Profil
 

Příspěvky: 1258
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Špatné značky
balance píše:
Jsme silně OT ... ale kamion udělá toto https://sumpersky.denik.cz/nehody/foto- ... oural.html
Takže zas tak v pohodě by to nebylo 8-)

A není to tam nějak blbě udělaný? Z tohoto videa nevypadá, že by kamion nešel zastavit...


5.11.2020 11:38:27
Profil
Autor

Příspěvky: 6336
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: Špatné značky
V té době to bylo hlavně neudržované, tj. bylo to prorostlé zelení a náklaďák po tom hezky projel.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


5.11.2020 11:58:22
Profil ICQ
 

Příspěvky: 2895
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Špatné značky
Osobně, vjetí do tohoto prostoru chce asi pevné nervy. Já bych si káknul, řítit se tam a nevědět, jestli to zapůsobí nebo skončím v té zdi. Zajímalo by mne, jakou dohru měl ten neudržovaný záchranný pruh u Mohelnice? Za to asi nese někdo zodpovědnost? Nebýt tam ta hala, profčel by kamion polem a vletěl z boku přímo na dálnici. Řidič musel mít strachy bez sebe, když viděl jak projel kamením a řítí se dál na tu budovu.

Osobně jsem si funkčnost vyzkoušel i osobně doma. Přivezli mi kamínky na cestu, ale vysypali tu hromadu přímo před vjezd z garáže. Já potřeboval odjet, takže jsem popadl hrábě a trošku to rozhrabal. I těch pár centimetrů k uvíznutí stačilo :-)

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


5.11.2020 12:44:48
Profil
 

Příspěvky: 2043
Příspěvek Re: Špatné značky
Z mostů a silnic by měly zmizet informační a směrové tabule, které zobrazují loga firem, směrovku a vzdálenost do jejich provozovny. Podle vedení hlavního města se tyto tabule podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě vizuálního smogu.
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/vizua ... bava_idnes


19.11.2020 9:19:19
Profil
 

Příspěvky: 2895
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Špatné značky
Jednotný systém a styl komerčních směrovek chce město zrušit? Takže se můžeme těšit na načerno instalované směrovky vlastnoruční výroby a také na nárůst bilboardů s textem, už jste blízko apod. Vizuální smog nahradí vizuální bordel :-) Navíc se dá čekat všude postávající kamiony a zoufale telefonující řidiče, kteří nevědí jak se dostat k vykládce.

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


19.11.2020 9:23:19
Profil
 

Příspěvky: 609
Příspěvek Re: Špatné značky
Sorry, ale tyhle cedule byly leda k prdu. Jedina uzitecna na te z titulky je tak Auto Steiger, na zbytek je tu IS5 (nakupni zona). Zbytek lze nahradit mistnim cilem Vizualni smog ani bordel to nenahradi, protoze pochybuji, ze vubec vznikne nejaka poptavka od matraci nebo z Auto ESA, aby na podobnych mistech byly rozmisteny podobne smerovky.


19.11.2020 16:52:01
Profil
 

Příspěvky: 2666
Příspěvek Re: Špatné značky
2Geo: Tvůj příspěvek je podle hesla "podle sebe soudím tebe". To, že ty ty směrovky nepoužiješ, ještě přece neznamená, že je nepoužije nekdo jiný.
Co je na nich špatně? Když hledám neznámou firmu, protože tam jedu poprvé, tak mohou pomoci, jinak se musíš "plížit" a hledat, která odbočka je ta správná. A případně tě navedou před křižovatkou.
Já nevím, jak moc je někdo sleduje, ale osobně jsem už pár z nich využil a bylo to docela fajn. Ono i hledání odbočky podle navigace je náročnější, než pohled na ceduli ve výhledu řidiče. (předpokládám, že navigaci nemáš ve výhledu, kde nic být nesmí) a i pohled např dolu k palubní desce a zkoumání, jestli to jsou už tyhle vrata, nebo až ty další, může (zvlášť ve městě) stáhnout pozornost na moc dlouho.


19.11.2020 17:03:49
Profil
 

Příspěvky: 609
Příspěvek Re: Špatné značky
Tech firem a jejich provozoven mame v Praze deseti tisice. Takze se muzeme zacit bavit o tom, zda-li a proc navigovat sipkama do Auto ESA uz od Zelivarny. Navic, kdyz jedete do nejake firmy poprve, tak se snad nejdrive podivate, kde je a k jejimu dohledani pouzijete nejaky srozumitelny obecny navigacni system. Treba smerovky s nazvama ulic a ne ze se "plizite" a mezi desitkama ruznorodych sipek hledate tu vasi.


19.11.2020 17:09:19
Profil
 

Příspěvky: 2895
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Špatné značky
Samozřejmě je rozdíl mít podobné šipky na magistrálách a na městských ulicích. Ale jak říkám. Zruší se tyto šipky, vyrojí se reklamy na lampách se šipkami https://www.google.cz/maps/@50.5635185,15.9194065,3a,37.5y,262.73h,95.43t/data=!3m6!1e1!3m4!1sFpE2ztw9VD6w2zzlfOar9w!2e0!7i16384!8i8192?hl=cs nebo rovnou billboardy https://www.google.cz/maps/@50.5659038,15.9055359,3a,75y,335.3h,89.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1sygqo51QbqoWzzvpUYjSVcw!2e0!7i16384!8i8192?hl=cs. Nevím, co je horší.

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


19.11.2020 17:59:12
Profil
 

Příspěvky: 3806
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Špatné značky
To zase něco ti odborníci vymysleli .. tohle jestli je reklama a jejich odstranění nepovede k většímu zmatkování a delšímu hledání různých firem, tak to jsou opravdu asi odborníci na svém místě. Samý lepší v poslední době opravdu .. :roll: Řekl bych, že čas ukáže, co tohle bylo zase za nesmysl. Uznávám, že vizuální smog reklam (především velkých banerů) je potřeba řešit, nicméně malé směrovky k firmám jsou jedině ku prospěchu věci.


20.11.2020 0:03:31
Profil
 

Příspěvky: 495
Bydliště: Brno, kousek od VMO
Příspěvek Re: Špatné značky
No, začínám mít pocit, že na Moravě se v poslední době nějak moc pije...po umístění Púchova do Německa nám v Brně opětovně vznikla I/1, jen je škoda že cíl Brno je zmíněn v samotném Brně a směrován z města ven na východní brněnský přivaděč směrem k D1...


Přílohy:
jedna.JPG
jedna.JPG [ 42.4 KiB | Zobrazeno 1258 krát ]
20.11.2020 9:44:10
Profil
 

Příspěvky: 2895
Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
Příspěvek Re: Špatné značky
A u mezinárodních cílů chybí bílé oválky.

_________________
82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020


20.11.2020 11:19:32
Profil
 

Příspěvky: 3806
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Špatné značky
To snad ne :lol: Tak tohle je tedy opravdu kousek to modré Brno s modrou 1 :ok:
Jinak mě vadí rovněž ta Bratislava s Vídní na jedné značce. Jednoznačně to má být každé zvlášť a pořádným písmem s oválky. :jidlo: Ostravu místo Olomouce také ještě nepostřehli ?


20.11.2020 13:26:49
Profil
 

Příspěvky: 609
Příspěvek Re: Špatné značky
Honey72 píše:
Samozřejmě je rozdíl mít podobné šipky na magistrálách a na městských ulicích. Ale jak říkám. Zruší se tyto šipky, vyrojí se reklamy na lampách se šipkami.

No to by nemely, protoze ty lampy jsou snad mesta. Ono v praxi to bude horsi, protoze je nejspise spravuje nejaka mestska organizace, pro kterou je resi nejaka nevypoveditelna firma.

Ja zas tak nebrojim proti navigacnimu systemu. Ale uz jen z principu, ze to je system by mel mit nejaky rad. Coz sipky nahodne rozstrkane po meste nejsou. Byt potesi, kdyz ji clovek vidi, pokud zrovna nahodou hleda firmu co na ni je.

Billboardy jiny dalsi reklamni smog, to je na jinou diskuzi.


20.11.2020 17:48:45
Profil
 

Příspěvky: 290
Příspěvek Re: Špatné značky
adi88 píše:
nám v Brně opětovně vznikla I/1

My, co používáme knihovnu dopravního značení od CAD Studia asi víme, jak to vzniklo :) Když do výkresu umístíte novou IS 3c, tak je defaultně nastaven cíl Brno po silnici 1. To si pak následně přepíšete na požadované hodnoty. Pokud na to zapomenete a nikdo další to po vás nezkontroluje, tak to další nechají vyrobit a osadit...


Přílohy:
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG [ 19.16 KiB | Zobrazeno 1011 krát ]
21.11.2020 17:24:27
Profil
 

Příspěvky: 495
Bydliště: Brno, kousek od VMO
Příspěvek Re: Špatné značky
Aha, díky za zajímavé info. Tak to je potom asi jasné, jak to vzniklo. Jen si říkám, že je trochu škoda, že na tohle někdo neupozorní. Přece jen i dělníkům, co ty značky usazují musí být až takováhle chyba divná. Směrovka na Brno ven z Brna...


21.11.2020 17:38:24
Profil
 

Příspěvky: 1659
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Špatné značky
Asi by ty výchozí texty měly být přednastavené na něco zjevně nesmyslného :)


21.11.2020 18:30:25
Profil
 

Příspěvky: 2075
Bydliště: SV Čechy
Příspěvek Re: Špatné značky
A k téhle perle taky nějaké vysvětlení vzniku existuje? :) :kladivo:
Příloha:
image (1).png
image (1).png [ 23.62 KiB | Zobrazeno 981 krát ]

Plus ještě jedna podobná, která je špatně jenom fakticky. Zajímavé na tom je hlavně to, že i ta dle výkresu rušená značka v té podobě v reálu neexistuje... :shock: A můžete hádat kde to je...
Příloha:
image.png
image.png [ 50.71 KiB | Zobrazeno 981 krát ]

Obě zatím existují jen ve formě projektů a do realizace se nedostanou. Tedy doufám, že i kvůli mému upozornění.

_________________
wazer.cz
Pište česky, prosím!


21.11.2020 18:58:17
Profil
 

Příspěvky: 3806
Bydliště: Snad někdy 13 km od D(S)43
Příspěvek Re: Špatné značky
Já teda nevím, ale nedává se ta zelená navigace k dálnici vždycky až jako druhá či další v pořadí nebo je to jedno ? Vždycky by měla být silnice po které jedu jako první, ne ?
Jinak tahle značka by se mi hodně líbila, ovšem obávám se, že SMV na I/38 zatím ani na 4-pruhu okolo Jihlavy není :mrgreen:
PS: až teď po napsání příspěvku jsem šel ze zvědavosti mrknout, kde by to mohlo být a už trochu asi chápu, proč je prvně zelená a pak až modrá ..
Je to zde ? projel jsem asi 3 možná místa a tohle bude nejspíš ono ..

Edit: tohle se také jen tak nevidí, ta lidová tvořivost minulosti je opravdu něco :lol:

Majkii: už se ti podařilo, že došlo ke změně v projektu, když jsi upozornil na chybu ? Bohužel v přeznačení Brna mě bouchlo do očí hned několik špatných značek a to nemluvím o tom, že někde se to mění kus za kus a nic víc. :(


21.11.2020 19:23:22
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 830 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Další
Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz