Špatné značky
Re: Špatné značky
Ten spojovník tam patří, no budiž. Šlo mi o to, že kdyby tam to slovo centrum nebylo, nebyl by tam ani spojovník a značka by dělala lepší dojem. Stačil by jen Prostějov se symbolem.
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Slovo centrum je na této návěsti správně kvůli tomu, aby se poznalo i to, že se jedná o exit centrum a ne jen směr do centra. Jinak jsem samozřejmě pro, aby bylo na značkách co nejvíce využíváno pouhých symbolů a ne zbytečných dublování typu Nádraží, Letiště apod namísto jejich názvů.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Špatné značky
Tak a kdo vyluští tohle tak ten vyhrává zlatou dopravní plácačku
Zdroj: https://www.olomouc.eu/aktualni-informa ... lity/25997
Zdroj: https://www.olomouc.eu/aktualni-informa ... lity/25997
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Re: Špatné značky
Já osobně také vůbec nechápu, proč když se vymyslely symboly, tak se stejně cca v 50% používá jak slovo, tak ten znak. Je to naprosto zbytečné psát celé slovo. Něco jiného je to u značek přímo ve městech, tam se stejně musí značka osadit pro navigaci do centra, tam to nevadí. Nicméně zrovna tady na té D46 je to opravdu do očí bijící nonsense ta duplicita. Má tam být Prostějov + symbol. Vím, že metodika povoluje oboje a neupřednostňuje ani jedno.
Ale tady celé to značení na D46 bylo jen a pouze o výměně značek kus za kus s tím, že se tam dávala červená 46 místo modré. Docela se divím, že se tady ten symbol centra objevil Aby tam dali číslo té dvojky to nee ..
Honey, s názvem exitu to nemůže nikdy souviset. U Brna je to přesně naopak (slovo víceméně u všech exitů a u exitu s názvem centrum je zrovna jen symbol).
Ale tady celé to značení na D46 bylo jen a pouze o výměně značek kus za kus s tím, že se tam dávala červená 46 místo modré. Docela se divím, že se tady ten symbol centra objevil Aby tam dali číslo té dvojky to nee ..
Honey, s názvem exitu to nemůže nikdy souviset. U Brna je to přesně naopak (slovo víceméně u všech exitů a u exitu s názvem centrum je zrovna jen symbol).
Re: Špatné značky
Jinak Nosto, k tvému návrhu na značení u Tábora dávám Nemám co bych vytknul, kéž by to někdy takhle vypadalo.
to mapman: hezká tabulka, je parádní pokud něco takového vznikne a hlavně pokud se podle toho bude pracovat. Jen několik poznámek: myslím, že jsou v ní čísla exitů a kilometráž o jedno posunuty, protože u MÚK Jesenice chybí 0
Ten typ křížení II u MÚK D3xI/34 má znamenat, že se takovéhle MÚK budou konečně značit symbolem pro dálniční křižovatku ? Nebo co přesně ?
A konečně .. připadá mi trochu jaksi zmatené to značení kolem Českého Krumlova - 2 krát na dálkových návěstech za sebou od severu. Minout exit na Krumlov a hned poté vidět na návěsti opět Krumlov není úplně ideální Toť asi vše, co jsem si narychlo všiml ..
to mapman: hezká tabulka, je parádní pokud něco takového vznikne a hlavně pokud se podle toho bude pracovat. Jen několik poznámek: myslím, že jsou v ní čísla exitů a kilometráž o jedno posunuty, protože u MÚK Jesenice chybí 0
Ten typ křížení II u MÚK D3xI/34 má znamenat, že se takovéhle MÚK budou konečně značit symbolem pro dálniční křižovatku ? Nebo co přesně ?
A konečně .. připadá mi trochu jaksi zmatené to značení kolem Českého Krumlova - 2 krát na dálkových návěstech za sebou od severu. Minout exit na Krumlov a hned poté vidět na návěsti opět Krumlov není úplně ideální Toť asi vše, co jsem si narychlo všiml ..
Re: Špatné značky
Dává kombinace B29 a IP12 na jednom sloupku smysl? Nebo co tím autor chce řící?
Lokace zde: https://mapy.cz/s/nesubejuru
Pevnostní za křížením s Pod Hradbami směr Evropská
Lokace zde: https://mapy.cz/s/nesubejuru
Pevnostní za křížením s Pod Hradbami směr Evropská
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Smysl to nedává. Původně tu parkovací plochy nebyly a pro celou ulici platil zákaz stání. Pak tu udělali pár míst k parkování, které však netvoří souvislý "parkovací" pruh, ale na přeskáčku pro jedno vyhrazené vozidlo. Kulatá značka by tedy měla být vždy až za parkovacím místem. Takže by jich tam bylo jako hrachu. Jedině to vyřešit zónou nebo postě žlutým pruhem. Každopádně nechápu, proč tam ta místa vznikla, když se předtím normálně parkovalo na širokém chodníku. To tam po chodníku zavedli cyklostezku nebo co?
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
-
- Příspěvky: 2757
- Registrován: 27.4.2018 23:10:42
Re: Špatné značky
Nové oválné značení je na místě od začátku prosince. Červená cedule s dvouocasým českým lvem nese nápis „Vítá vás Království české“, naproti je zády umístěná modrá verze s šachovanou orlicí a nápisem „Vítá vás Markrabství moravské“.Trupman píše:Co říkáte na toto?
https://zdopravy.cz/byvalou-hranici-cec ... ule-55855/
https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/hra ... -zpravy_mv
Re: Špatné značky
Dočkáme se označení i moravsko-slezské hranice?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
-
- Příspěvky: 2757
- Registrován: 27.4.2018 23:10:42
Re: Špatné značky
- České (rakouské) Slezsko je slepeno z Opavska a z Těšínska v délce cca 5 kmLenny píše:Dočkáme se označení i moravsko-slezské hranice?
- na území Českého (rakouského) Slezska je spousta moravských enkláv
- České (rakouské) Slezsko používá znak Dolního Slezska navzdory tomu, že leží ve Slezsku Horním
- černou orlici však Slezané vzali za svou
- slezskou identitu nabourává Ostrava, mentálně slezská, geograficky spíš moravská
- část hranic mezi Slezskem a Moravou je jednoznačně daná řekou Ostravicí
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Bohužel, většina Slezanů (včetně mé manželky z Třince) se pokládá za Moraváky. Cca od války až do 90. let se Slezsko moc neudávalo a později jej úplně převálcoval pojem Severní Morava, takže spousta lidí nemá k historickému označení žádný vztah. Ani nevědí kudy vedla hranice.
Každopádně ty oválné cedule nemají s dopravní značkou nic společného a i když jde o recesi, nemá tam co dělat. Cizinci můžou být zmateni. Proti ceduli bych nic neměl, pokud by tam bylo slovo bývalé, což na hnědé tabuli nechybí anebo aby bylo jasné, že jde o recesi. Tedy třeba dřevěný sloupek či jiný výzdoba.
Každopádně ty oválné cedule nemají s dopravní značkou nic společného a i když jde o recesi, nemá tam co dělat. Cizinci můžou být zmateni. Proti ceduli bych nic neměl, pokud by tam bylo slovo bývalé, což na hnědé tabuli nechybí anebo aby bylo jasné, že jde o recesi. Tedy třeba dřevěný sloupek či jiný výzdoba.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Špatné značky
Hnědé informační tabule by byly domnívám se k věci a prospěšné - i z hlediska historického vzdělání. I když i proti tomu se tady ozývali hlasy, že to není konkrétní turistický cíl, tak za mě by to nemuselo být od věci je na zemské hranice umisťovat. Co se týče těch enkláv, tak tam už by to bylo poněkud složitější, ale i tam by to mělo vzdělávací smysl.
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
Ano, přesně tak. Na spoustě míst jsem se domníval, že hranice byly dál. A u těch enkláv nemusejí být takové krávy tabule.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Špatné značky
Mě se tohle řešení líbí, popravdě to více práskne do očí než hnědá turistická značka, takže jedině:
Ten nápad s dřevěným sloupkem nebo tak, aby bylo jasné, že nejde o značku, byl ale také dobrý.
Ten nápad s dřevěným sloupkem nebo tak, aby bylo jasné, že nejde o značku, byl ale také dobrý.
Re: Špatné značky
Značky upozorňující na hranici Moravy a Slezska jsou u nás už delší čas.Lenny píše:Dočkáme se označení i moravsko-slezské hranice?
Mezi Paskovem a Řepištěmi na tabuli cyklostezky https://www.google.com/maps/@49.7343915 ... 384!8i8192
A vím že byli v Ostravici na všech mostech přes řeku, která tvoří hranici. Ale ani jedny mapy nemají aktuální streetview a tak tam ještě nejsou nafocené. Ale tady jsem je našel nafocené - http://moravskaorlice.blogspot.com/2018 ... tou-z.html
A tady je k tomu reportáž- https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky ... uji-cedule
Re: Špatné značky
https://mapy.cz/s/fopuhonecotheodor less píše:- slezskou identitu nabourává Ostrava, mentálně slezská, geograficky spíš moravskáLenny píše:Dočkáme se označení i moravsko-slezské hranice?
- část hranic mezi Slezskem a Moravou je jednoznačně daná řekou Ostravicí
Ostrava je rozdělená prakticky na půl. To co je uvnitř tohoto "trojúhelníku je Morava. Po krajích je Slezsko.
Nejen Ostravice je hranice, ale pak to pokračuje Odrou a pak dále k Pradědu.
-
- Příspěvky: 2757
- Registrován: 27.4.2018 23:10:42
Re: Špatné značky
V Čechách lidi používají název "Čechy" pro celé Česko: jedu do Čech, v Čechách. Pojem Morava je jim dobrý jen když mluví o vinných sklípcích. Jaký by tedy mělo smysl označování moravských enkláv ve Slezsku? Obyvatelé z Čech ignorují Moravu, neřeší existenci Slezska a my jim zamotáme hlavu s moravskými enklávami?Lynx píše:Co se týče těch enkláv, tak tam už by to bylo poněkud složitější, ale i tam by to mělo vzdělávací smysl.
Koneckonců i Slezan může být zmaten; dolnoslezskou orlici vzal za svou, i když žije ve Slezsku Horním, ale červenobílá orlice by přinášela jen zmatek.
Re: Špatné značky
Pochybuju že se zdejší uživatel Hanes z Javorníka cítí být Slezanem.davidb píše:https://mapy.cz/s/fopuhonecotheodor less píše:- slezskou identitu nabourává Ostrava, mentálně slezská, geograficky spíš moravskáLenny píše:Dočkáme se označení i moravsko-slezské hranice?
- část hranic mezi Slezskem a Moravou je jednoznačně daná řekou Ostravicí
Ostrava je rozdělená prakticky na půl. To co je uvnitř tohoto "trojúhelníku je Morava. Po krajích je Slezsko.
Nejen Ostravice je hranice, ale pak to pokračuje Odrou a pak dále k Pradědu.
Re: Špatné značky
To se necítím ani já a to ve "Slezsku" žiju celý život.Likas píše: Pochybuju že se zdejší uživatel Hanes z Javorníka cítí být Slezanem.
Ale o to tady, aspoň podle mě, nejde.
Jde tady o to ukázat, že je zde hranice (třeba i historická) nějakého území.
Navíc Slezsko je v naší zemi dost zmiňováno - vždyť je ve státním znaku!
Tak proč nemít značky upozorňující, kde jsou jeho hranice? Nic víc bych v tom neviděl.
-
- Příspěvky: 2757
- Registrován: 27.4.2018 23:10:42
Re: Špatné značky
Být Slezanem nemusí hned znamenat, že si při sčítání lidu napíšu do kolonky národnost: Slezská. Ani nemusím vstupovat do nějaké obskurní politické strany "hájící zájmy slezského lidu". Mluvíme česky, jsme tedy Češi, ale můžeme být současně i Valachy, Hanáky, Slezany, Chody či Votroci. Natož, když mnohého prozradí právě dialekt.davidb píše:To se necítím ani já a to ve "Slezsku" žiju celý život.Likas píše: Pochybuju že se zdejší uživatel Hanes z Javorníka cítí být Slezanem.
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Špatné značky
To my z Kérkonoš nově máme autonomii včetně hraničních kontrol se zbytkem republiky
Jako každému nadšenci do map, mě se tabule či značky označující někdejší hranice čehokoliv vždy líbí
Ať už je to dlažbou vyznačená linie ghetta ve Varšavě, městského opevnění nebo stále stojícími patníky vyznačená hranice Československa na nejvyšší hoře Ukrajiny. A vyznačené hranice Moravy a Slezska beru jako zajímavost, určitě ne jako nové národnostní uvědomění Klidně bych u Luční boudy v Krkonoších umístil i tabulku oznamující turistům, že hranice republiky vedla původně těsně okolo ní. A ještě dodal poznámku, že jsme Polsku dodneška získaná území nenahradili .-) Jo, ještě by se mohla vyznačit historická hranice Říší zabraných Sudet, Protektorátu ...
Jako každému nadšenci do map, mě se tabule či značky označující někdejší hranice čehokoliv vždy líbí
Ať už je to dlažbou vyznačená linie ghetta ve Varšavě, městského opevnění nebo stále stojícími patníky vyznačená hranice Československa na nejvyšší hoře Ukrajiny. A vyznačené hranice Moravy a Slezska beru jako zajímavost, určitě ne jako nové národnostní uvědomění Klidně bych u Luční boudy v Krkonoších umístil i tabulku oznamující turistům, že hranice republiky vedla původně těsně okolo ní. A ještě dodal poznámku, že jsme Polsku dodneška získaná území nenahradili .-) Jo, ještě by se mohla vyznačit historická hranice Říší zabraných Sudet, Protektorátu ...
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Špatné značky
Ono to teda moc k smíchu není, ale povedl se VámHoney72 píše:To my z Kérkonoš nově máme autonomii včetně hraničních kontrol se zbytkem republiky
-
- Příspěvky: 2757
- Registrován: 27.4.2018 23:10:42
Re: Špatné značky
https://mapy.cz/zakladni?x=16.3800314&y ... id=1893250Honey72 píše: Jo, ještě by se mohla vyznačit historická hranice Říší zabraných Sudet, Protektorátu ...
Značky mezi Čechami a Moravou nebo mezi Moravou a Slezskem nemají žádné konotace. Blíží se spíš Rozcestníku na hranici Miroslavovy země a Půlnočního království.
Re: Špatné značky
Prosím o radu, kdy takováto tabulka byla platná silniční značka. Hledal jsem dlouho, ale neúspěšně. Sám si jí pamatuji z nám. Míru v Praze kdysi. Toto je aktuální foto z Olomouce. Dnes to asi značka oficiální není.
- Přílohy
-
- IMG_0356.jpg (73.24 KiB) Zobrazeno 4127 x