I/19 Chýnov, obchvat

[1. úsek] Plzeň (I/20) – Rožmitál pod Třemšínem (I/18) – Mirovice (I/4) – Milevsko – (I/29) – Tábor (peáž po D3) – Pelhřimov (I/34)
[2. úsek] Havlíčkův Brod (I/34) – Žďár nad Sázavou (I/37) – Boskovice (I/43)
Odpovědět
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od kot »

Pánové, omlouvám se, ale nechcete si raději vjíždět do vlasů v soukromých zprávách ? díky
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Já si myslím, že je lepší tento obchvat a teď (a snad se postaví co nevidět), protože Chýnov je obecně dost velká bodová závada I/19 a zbytek už by se měl prostě řešit "Lynxovou" metodou, tzn. delší souvislejší přeložka (min. 7 km). Také jsem spíše zastáncem souvislejších přeložek s "myšlenkou" než obchvácení jedné obce a neřešením druhé vedle. Tady je to právě něco jiného, protože Chýnov je velká závada, na rozdíl od zbytku.
Myslím, že je velmi pravděpodobné, že tento obchvat se bude ještě během 30 let "obchvacovat" znovu, protože I/19 mezi D3 a D1 je prostě komunikace, která by měla mít odpovídající parametry a to nynější podoba obchvatu Chýnova rozhodně nesplňuje. Navíc i kvůli terénu je skoro nevyhnutelné, že trasa povede ve větší vzdálenosti od Chýnova.
Plánovat na I/19 nějaké další obchvaty metodou Chýnova (obchvat co nejkratší, nesnadnější a té jedné samostatné obce) je na téhle silnici naprosto nehospodárné, ta silnice potřebuje přeložit ve většině své trasy, MÚK, 3-pruh v celé délce (minimálně stoupací pruhy) nebo ideálně jako poloviční profil nějaké budoucí SMV Plzeň-Humpolec. :kladivo:
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Lynx »

kot píše:Pánové, omlouvám se, ale nechcete si raději vjíždět do vlasů v soukromých zprávách ? díky
Já mu to říkám opakovaně, ať mě neobtěžuje - že to nezajimá nejen mě, ale ani ostatní. Ale nepomáhá to - pořád dokola přichází s vylhanými obviněními mojí osoby a provokacemi. Jako provokační kolovrátek.

Prosím adminy, aby se zamysleli nad tím, zda tohoto trolla nezablokovat. Když si nedá říct po dobrém. A neustále se snaží vyvolávat konflikt tím, že vás lživě obviňuje podsouvá vám názory, které nezastáváte.
Když pak má doložit svoje nesmyslné tvrzení "Při troše snahy by to šlo i okolo.", kterým se vás snaží vyprovokovat - tak uteče s tím, že on zákresy do map nedělá a že projektanti to ví jistě líp - najednou to vědí líp, ale předtím by to při troše snahy šlo i okolo. Obrat o 180 stupňů, No prostě trolling jak vyšitej.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od JAnD »

Aram96 píše:Já si myslím, že je lepší tento obchvat a teď (a snad se postaví co nevidět), protože Chýnov je obecně dost velká bodová závada I/19
Škoda, že obchvat končí před železničním podjezdem = další bodovou závadou.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od vondr »

Obchvat Chýnova dostává další šanci. Město má v plánu dům od stěžovatelky koupit
Zdroj: https://ceskobudejovicky.denik.cz/zprav ... YaZEVlNs2A

Zítra je na programu zastupitelstvo obce, kde by se dané téma mělo projednávat, že by z toho vyšel u výsledek?
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Lynx »

Přesně tohle jsem navrhoval jako řešení. Tak snad to vyjde :-)
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od martas »

Jedna nadějná citace starosty ze článku: „Znamená to pro nás uzavření kupní smlouvy o nákupu nemovitosti, sousedící s trasou obchvatu,“ uvedl starosta. Dohoda s majitelkou nemovitosti je již připravená, musí ji však ještě na středečním zasedání odsouhlasit zastupitelé.
„Jde o poslední krok ze strany města, po něm by už mělo dojít k podpisu smlouvy. Majitelka domu poté stáhne veškeré námitky proti stavbě obchvatu, které dosud podala. Stavba by tak mohla dál pokračovat,“ upřesnil. Město by tak koupilo dům za odhadní cenu, ta činí 4,5 milionu korun.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od vondr »

Stavba obchvatu Chýnova může pokračovat. Chýnovští koupili dům stěžovatelky
Zdroj:https://strakonicky.denik.cz/zpravy_reg ... KXHjDwOAzY
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Lynx »

Tak to je skvělá zpráva. Nečekal jsem, že to vyřeší tak rychle. Jsem docela zvědav, jestli z toho udělají nějáký obecní vejminek nebo to zbourají.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Standa »

Lynx píše:Tak to je skvělá zpráva. Nečekal jsem, že to vyřeší tak rychle. Jsem docela zvědav, jestli z toho udělají nějáký obecní vejminek nebo to zbourají.
Tipnul bych si, že to zase prodají a nový majitel to bude kupovat už s plánovaným (možná dokonce rozestavěným) obchvatem těch cca 17 m od pozemku (jestli jsem správně pochopil to, co psal Honey72). Dokonce bych se ani nedivil, kdyby už měli zájemce.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od vondr »

Žena prodala dům u trasy obchvatu Chýnova, stavba se zřejmě znovu rozběhne
Zdroj: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/z ... zpravy_khr
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Lynx »

Škoda že není v článku alespoň přibližná informace o tom, kdy se to může reálně zase rozběhnout. Nemám představu ani rámcově- jestli to bude trvat týden, měsíc nebo rok ......
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Honey72 »

Ten barák někdo úplně v pohodě koupí. Spoustě lidí prostě silnice ani dálnice nevadí, vzhledem ke skutečnosti jak blízko tras si často baráky dobrovolně stavějí. A tenhle má většinu oken na jih, tedy na opačnou stranu než obchvat. A barák vůbec nevypadá špatně.
https://www.google.cz/maps/@49.4004205, ... 312!8i6656
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Paul1
Příspěvky: 347
Registrován: 4.1.2021 16:16:05

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Paul1 »

Já myslím, že k bydlení to "úplně v pohodě" nikdo nekoupí. Ten barák bude asi 12 m od silnice a 50 km/h tam nikdo nepojede. Poloha domu vyloženě vybízí to koupit jako nemovitost k podnikání (motorest apod.).
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Hlavně ne motorest, co kdyby se někdy I/19 rozšiřovala na 4-pruh. :lol:
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od theodor less »

Lynx píše:Jsem docela zvědav, jestli z toho udělají nějáký obecní vejminek nebo to zbourají.
- Odkup nemovitosti v ceně 4,5 milionu za účelem zbourání? To nevypadá na péči řádného hospodáře
- Prodej nemovitosti bez změny účelu stavby. K bydlení to za 4,5 mil. nikdo nekoupí
- Prodej nemovitosti s pozdější změnou účelu stavby. Pro spoustu živností nevyhovující.
- "Obecní vejminek" ve smyslu sociálního bydlení? Pro matku samoživitelku se třemi dětmi dost velký.
- Pronájem neziskové organizaci (nevládní nebo veřejnoprávní)
- Pronájem obecního bytu. Za mě nejpravděpodobnější možnost.
Paul1
Příspěvky: 347
Registrován: 4.1.2021 16:16:05

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Paul1 »

Aram96 píše:Hlavně ne motorest, co kdyby se někdy I/19 rozšiřovala na 4-pruh. :lol:
Když ne motorest, tak aspoň motocentrum, můžou to nabídnout Bratránkovi :D Měl by to blízko.
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Anonym »

Hlavně nikomu neprodávat a je dobře, že se to vykoupilo. Nyní je možné tam v budoucnu postavit 4 pruh. Ona už obec nějaké využití najde.
Peda
Příspěvky: 61
Registrován: 15.2.2019 0:23:40

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Peda »

Chýnov ten dům může klidně zbourat a žádný problém s řádným hospodařením nebude, protože veřejný zájem je nezpochybnitelný. Předpokládám, že si nechali poradit, co je třeba. Ono stačí zde vcelku jednoduché odůvodnění koupě s vysvětlením, v čem spočívá veřejný zájem. To odůvodnění stačí mít v podkladech nemusí být nikde zveřejňováno. Pokud tam mají nějakého blázna, tak to třeba zkusí pak někam podat (Policie, MVČR) a skončí to závěrem, že nedošlo k žádnému porušení. Vzhledem k tomu, že v Chýnově hlasují jednotně, tak i to podání je dost nepravděpodobné.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Paul1 píše:
Aram96 píše:Hlavně ne motorest, co kdyby se někdy I/19 rozšiřovala na 4-pruh. :lol:
Když ne motorest, tak aspoň motocentrum, můžou to nabídnout Bratránkovi :D Měl by to blízko.
Aha, to jsem se spletl, myslel jsem samozřejmě motocentrum. :D

Peda: souhlas. I kdyby to měla na své náklady zbourat, tak je to věcí té jedné samosprávy a za mě jednoznačně :ok: že takovým pohotovým řešením odblokuje situaci a obchvat se začne stavět dál.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Standa »

Anonym píše:Hlavně nikomu neprodávat a je dobře, že se to vykoupilo. Nyní je možné tam v budoucnu postavit 4 pruh. Ona už obec nějaké využití najde.
Obec to samozřejmě může prodat s podmínkou, že se nový majitel nebude bránit rozšíření obchvatu (nevím, jestli se to dá zapsat do katastru, jako věcné břemeno, když se to netýká pozemku jako takového). I při nižší ceně by to vyšlo levněji, než bourání, takže by šlo o "ještě řádnějšího hospodáře" :) . Vzhledem k tomu, že ani jako 4 pruh tato komunikace nebude IMHO v kategorii D a nebudou tedy na ní platit (opět IMHO) zbytečně přísné normy, nemělo by vadit ani případné motocentrum ;) .
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od martini »

prvoinstanční stavební povolení je na základě stažení odvolání ze strany paní Králové od 8.4.2021 v právní moci...

https://www.mdcr.cz/Ministerstvo/Uredni ... edni-deska
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Paráda, ještě že tak. Kdyby tohle tak rychle nedopadlo, dlouho by to živilo média ve smyslu: no jó, ŘSD, zase to zpackali .. apod.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/19 Chýnov, obchvat

Příspěvek od Lynx »

Aram96 píše:Paráda, ještě že tak. Kdyby tohle tak rychle nedopadlo, dlouho by to živilo média ve smyslu: no jó, ŘSD, zase to zpackali .. apod.
Jenže oni to fakt zpackali a už před dlouhou dobou. Ten obchvat měl vést více jižně, právě přes tu nemovitost, bylo by to lepší - vedlo by to středem mezi zástavbou na sever i jih od komunikace. Takže poděkovat lze obci, že to vyřešila za ně. Nicméně ten obchvat mohl být dále od zástavby než je, kdyby se plánovalo s větším rozmyslem.
Odpovědět

Zpět na „I/19“