Severojižní Magistrála

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
huklos
Příspěvky: 77
Registrován: 12.10.2012 12:05:13

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od huklos »

Nájezdová rampa z ulice Vyskočilova - mám již odpověď. Přiznám se, že toto jsem nečekal...

Stavba Vyskočilova – nájezdová rampa, je ve fázi zpracované dokumentace pro územní rozhodnutí. Nyní je však celá stavba ze strany vlastníka, tj. hl. m. Prahy, zastavena a není v přípravě pokračováno, Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. tedy pouze ponechává v běhu již rozeslané žádosti o stanoviska k územnímu rozhodnutí. Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. vykonává na základě smluvního vztahu s hl. m. Prahou správu jí svěřeného majetku ve vlastnictví hl. m. Prahy. Rozhodnutím vlastníka, tj. hl. m. Prahy, jsme vázáni a v současné době tedy nemůžeme dále pokračovat v přípravě stavby a tudíž není nadále plánována ani její realizace.
huklos
Příspěvky: 77
Registrován: 12.10.2012 12:05:13

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od huklos »

Nájezdová rampa ještě jednou - tentokrát z pohledu MČ Praha 4. Smutné čtení, ale nikterak překvapivé.

Městská část Praha 4 byla dlouhá léta (cca 2001 až 2014) jedním z hlavních iniciátorů a motorů řešení mimoúrovňové křižovatky 5.května x Vyskočilova. Postupně se aktivitou města s pomocí Passerinvestu podařilo vyřešit většinu nedokončených ramen této křižovatky.

Zbylé rameno - rampa v Vyskočilovy ve směru od Budějovické na 5.května bylo po všech souhlasných stanoviscích v roce 2015 zastaveno nesouhlasem tehdejšího starosty Prahy 4 kolegy Štěpánka, který vydal nesouhlas bez projednání v Radě městské části Prahy 4 sám těsně před rozpadem koalice.

V roce 2019 a roce letošním Městská část Praha 4 vydala veškeré potřebné souhlasy a kladná stanoviska do obnoveného projednání s cílem schválit stavbu posledního chybějícího ramena mimoúrovňové křižovatky. Ovšem současná reprezentace města s námi jedná vskutku sporadicky a našimi stanovisky a vyjádřeními se příliš neřídí ...


Ing. Zdeněk Kovařík
místostarosta
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Svatosp »

Ekoteroristi na magistratu, to je moc smutna vec. :evil: :evil: :evil:
Je skoda, ze vlastnikem neni stat ale Hl. m. Praha, ktera si muze delat co chce pod vedenim tehle chasky.
Takhle vazeni totiz funguje demokracie v praxi, strany ktere maji kazda po usmrkanych 13 procentech si delaji co chteji (viz cyklopruhy, park. zony, uzavirani komunikaci, parkovist apod...). Za 4 roky toho stihnou pokurvit fakt hodne a uz to nikdo neda dohromady nikdy nazpatek. Nalakaji volice na protibabisovske keci a maji 4 roky volnou ruku aby mohli skodit, Hribecek a spol. si pak jezdi po Taiwanu a dela si dalsi demokraticke PR.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od ElWapp »

No jen technicka poznamka k tem 13 procentum. Ona ta vladnouci koalice ma nadpolovicni vetsinu, jinak by nevladla. Tzn. v Praze vladnou zastupci nadpolovicni casti volicu. Jestli to co se deje jejich volici opravdu chteji je pak vec jina, ale to je na volicich samotnych a na zhodnoceni v dalsich volbach.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od MPMP »

ElWapp píše:... v Praze vladnou zastupci nadpolovicni casti volicu. ...
Jen technická: vládnou zástupci nadpoloviční části těch voličů. kteří přišli volit.
Já vím, že ti, co nechodí volit by pak neměli "remcat", ale voliči zůstávají i tak. ;)
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Svatosp »

MPMP píše:
ElWapp píše:... v Praze vladnou zastupci nadpolovicni casti volicu. ...
Jen technická: vládnou zástupci nadpoloviční části těch voličů. kteří přišli volit.
Já vím, že ti, co nechodí volit by pak neměli "remcat", ale voliči zůstávají i tak. ;)
Ty co volili TOP09 , pravicovi volici, tem se otevira kudla v kapse, co tam ty dalsi dva zelenoprdelnici vyvadeji za jejich prihlizeni a nikdy nemysleli, ze to muze takhle skoncit.
Bohuzel nikdo vubec nepredpkladal, ze to tahle dlouho vydrzi. Koryta se ale holt hodej, pak jdou zajmy volicu stranou.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Jirka L »

Tohle není politická debata.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Mosquit »

Asi sem:
zdroj: facebook pražských tramvají https://www.facebook.com/prazsketramvaj ... 6486573720
Severojižní magistrála by mohla mít v budoucnosti kratší cykly řízení. Pomohlo by to pěším a tramvajové dopravě na zatíženém náměstí I. P. Pavlova. V aktuálně probíhajícím týdnu se testuje na signalizacích na magistrále a okolí řízení s délkou cyklu 80 sekund, namísto dlouhodobě používaných cyklů o délce 100 sekund. Ač je volno pro tramvaje ve zkráceném cyklu adekvátně kratší než ve „stovkách“, zachovává možnost průjezdu dvou tramvají v cyklu. Volno pro tramvaje ve zkoušeném způsobu řízení padne 45 krát za hodinu, zatímco v běžně používaném režimu pouze 36 krát. Úprava tedy může přinést zvýšení kapacity pro tramvaje o 25 % a může být přínosná i pro stabilizaci provozu po mimořádných událostech. Rizikem opatření může být doba stanicování tramvají v zastávkách na I. P. Pavlova, koordinace a kapacita pro automobily. Pozitivní dopad má opatření pro chodce, kterým se zkracuje čekání na zelenou. Vedlejším efektem zkoušky je pevný program na SSZ Anglická – Bělehradská a zkrácení zdržení tramvají na semaforu u zastávky Muzeum. Kromě obvyklé délky cyklů 100 sekund se na magistrále ve slabším provozu používají také cykly 50 a 60 sekund. Jejich nasazování se nemění.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od ElWapp »

Podle úřední desky se chystá nějaký balisetový upgrade u Muzea s novou zastávkou BUS (která tam doteď dost chyběla) a přechodem....
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (92.13 KiB) Zobrazeno 7616 x
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od -xdas- »

ElWapp píše:Podle úřední desky se chystá nějaký balisetový upgrade u Muzea s novou zastávkou BUS (která tam doteď dost chyběla) a přechodem....
A cyklopruhem na magistrále. Co mě ale zaujalo je ten ostrůvek na přechodu přes Vinohradskou, kde se plánuje protažení tramvajové tratě směr Václavák.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Mikulik »

Ten cyklopruh jako vážně? On tam je. No tak to bych si netroufl.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Mosquit »

Tak hlavně začíná těsně před tou úpravou, a končí u nového chodníčku na hlavák. A tam, cyklisto, pomodli se.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

Tak to je opravdu drsný. Možná jde o nějáký formalismus, že tam ten cyklopruh musí být za každou cenu. Ale je to tedy odstrašující příklad.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od pp21 »

Dnes je k tomu článek Auto-Matu a mají tam i podrobnější okótovanou situaci.

Pruhy budou široké (zleva doprava) 3,0 + 2,75 + 3,0 + 1,5 (cyklo). Aby se tam vešel záliv pro bus zastávku, tak před křižovatkou dojde k posunutí všech pruhů doleva na úkor bývalého levého odbočení do zbytku Vinohradské směrem dolů.

Link na situaci: https://mestemnakole.cz/mestemnakole.cz ... 6x1040.png
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kot »

Když se dělá pravidelné sčítání dopravy, tak by se vyplatilo i sčítání cyklodopravy. Např. kolik cyklistů za den projede pěším bulvárem Veletržní ulice... :lol:
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od ElWapp »

Cyklodoprava se sčítá, přehled online zde: https://golemio.cz/cs/node/22#cykloscitace Kde je na Veletržní pěší bulvár?

Máme někde ve městě 2,75 pruhy? Kolik je v Ječné před Sokolskou?
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kot »

Praha 7. Jeden z klaunů usiloval o zklidnění a výstavbu pěšího bulváru. Asi tak 2 - 3 roky nazpět. No a k bulváru přibyl i cyklopruh. Dávno v Praze už nebydlím, takže tam korzovat nechodím a nemohu tedy zdokumentovat, kolik desítek cyklistů si tam za hodinu zajede relaxovat a užít klaunův bulvár. Jistě to stojí za to...
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od ElWapp »

Já se v Praze pohybuju celkem často a žádný "bulvár" tam nikde není, takže mi ten celý komentář přijde dost mimo...
Tomáš Němec
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2009 9:21:32

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Tomáš Němec »

Jestli ten kotův komentář chápu správně, tak naráží na to, že ve Veletržní ubyl jeden jízdní pruh a místo něj vznikly cyklopruhy v rámci snahy o nějaké polidštění téhle ulice - to je možná ten pěší bulvár.. https://mapy.cz/s/keparotole Opravdu hrozný prohřešek vůči automobilismu, když se zároveň v podzemí otevřely paralelně další 2+2 pruhy
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od ElWapp »

Tak hlavně tam nedošlo k žádným stavebním úpravám, takže chodci tam mají přesně ten samý prostor co před Blankou. Ale možná to byl pěší bulvár už tehdy.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od kot »

Pánové, cca 15 let jsem bydlel v Sochařské ulici asi 50metrů od Veletržní. Takže dost a dost bot jsem tam prošlapal a místo dost dobře znám. Výraz pěší bulvár jsem opravdu nevymyslel, to je vynález klauna z Prahy 7. Tím že jsem tam bydlel, mě přišlo naprosto komické a totálně nesmyslné, že by tam někdo korzoval a kochal se projíždějící dopravou, když za zády má luxusní Stromovku. Kdyby bylo na Veletržní provedeno to, co tam je nyní, bez velkohubých keců s pěším bulvárem, neměl bych důvod cokoliv komentovat. Silniční úprava je pouze změnou provozu. Někdy je přínosem, někdy není. Problém mám s nabubřelým piárem a s tím spojenými bláboly Šajnhéra, Čižinského a Hřiba. Ale zaplať pámbu nejsem politik a uživím se i bez piár... :D
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od ElWapp »

Tak nekdo neco asi brutalne nezvladl, kazdopadne borci co u muzea delaji DIO kvuli tem semaforum se prave pustili do prace, pricemz jeste do zitra je tady jine DIO kvuli zastavce XC. Vysledkem je magistrela do jednoho pruhu, zmatene klickovani mezi kuzely ze vsech stran a brzky kolaps magistraly i cele nahradni dopravy za metro.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

kot píše:Pánové, cca 15 let jsem bydlel v Sochařské ulici asi 50metrů od Veletržní.
Já jsem také cca 20 let života strávil kousek od Veletržní, akorát níže než vy, takže jsme byli možná sousedi :-)
kot píše: Tím že jsem tam bydlel, mě přišlo naprosto komické a totálně nesmyslné, že by tam někdo korzoval a kochal se projíždějící dopravou, když za zády má luxusní Stromovku. Kdyby bylo na Veletržní provedeno to, co tam je nyní, bez velkohubých keců s pěším bulvárem, neměl bych důvod cokoliv komentovat.
Veletržní byla vždycky hrozná dopravní "stoka". Takže tady je nějáké to zklidnění podle mě na místě. Jestli je udělané dobře nebo by to šlo lépe, to nevím, nemám zas tak dobrý přehled jak to tam teď vypadá, protože z 99 procent jedu Blankou.
Takže máte pravdu v tom, že řeči o bulváru jsou nesmysl, tam se opravdu nikdo procházet nebude ani po zlepšení situace, ale polidštění a alespoň částečné zlepšení to nutně potřebovalo - tam to bylo opravdu k nežití. Ty kecy o bulvárech jsou holt politika, aby to vypadalo atraktivně. Ke skutečnému bulváru to má hodně daleko a reálně tam na něco takového není místo.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Mike »

Lynx píše: , protože z 99 procent jedu Blankou.
.
celkem závist
já tak z 50% skáču tou zklidněnou Veletržní, protože na Prašném mostě stažené závory, na Letné červená na odbočení ....
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Severojižní Magistrála

Příspěvek od Lynx »

Já tam jezdím (Blankou) většinou na chalupu (sobota dopoledne) a z chalupy (neděle večer) a to je naštěstí mimo dopravní špičku. Když ale vyjímečně jedu už v pátek, tak je to dopravní peklo :-) To někdy cesta přes Prahu trvá i násobně déle, než dalších 60 km za Prahu .... Kromě Blanky je taky dobrej špunt křižovatka Na Vypichu, tam je fronta skoro vždycky, někdy i v kilometrech.
Odpovědět

Zpět na „Praha“