Telematika D0

balik
Příspěvky: 125
Registrován: 15.3.2009 22:01:43

Re: Telematika R1

Příspěvek od balik »

adamos píše:V neděli jsem se svezl po D1 od Brna do Prahy. V Mirošovicích problém nebyl, tam jsou tři pruhy zůženy a posunuty vpravo do odstavného. Ale z mě nepochopitelných důvodů jsou před exitem 15 najednou pruhy zůženy do dvou (a odstavný zůstává volný), aby se po kilometru zase rozšířily do třech. Tahle konina bohužel způsobuje skoro stojící kolony sahající až k 53. kilometru (!!) stav v neděli kolem 17. hodiny. Tuší někdo, proč nejsou 3 pruhy v celém úseku od Mirošovic?
Pokusím se Vás vyvést ze dvou omylů 8-) :

1) Kolona na 53. nijak nesouvisela s omezením u Všechrom. Tuším po 16.h. se nad Střechovem (tj. spíš asi na 51.) v levém pruhu (do Prahy) obrátil osobák na střechu, při "nakolování" a nakládání na odtah byl provoz asi 15 min zastaven úplně. Pochopitelně za ním rázem kolona (podle Zelené vlny ČRo1 dosáhla délky až 8km), která se pomalu rozjížděla.

2) U těch Všechrom to vypadá (pokusil jsem se o schématický obrys) asi takhle:
V odstavném je už od Mirošovic průběžně veden pravý pruh (ze tří), zatímco původní levý (u SDP) je v celé délce zabrán "stavbou" (čili posun všech tří pruhů o jeden doprava). Kvůli zachování odbočovacího/připojovacího pruhu na MÚK Všechromy musí pravý pruh z odstaveného zmizet, tedy odskočit doleva do svého původního umístění (a odstavný dočasně vypadá jako volný, než se do něj oddělí odbočení na MÚK). Proto ta redukce pruhů (logicky zleva) a navazující krátká šikana.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Telematika R1

Příspěvek od adamos »

Balik: 1. kolona: Ano, o autě na střeše na jedenapadesátém jsem slyšel, ale na místě už nic nebylo. Chápal bych, že kolona bude od kvůli této havárii klidně i mnohokilometrová, která bude končit právě na tom 51. kilometru, eventuelně i dříve (rozuměj 52., 53., atd.) Tahle kolona se ale kontinuelně táhla až ku Praze. Mám se tedy o teorii kolon a front ještě hodně co učit :-)
2. zúžení: V podobných místech je většinou odbočovací pruh zrušen kvůli možnosti zachování max. množství průběžných pruhů (a kontinuity dopravy), a čekal bych to i na tomto místě. Pravda, v tom případě bychom přišli i o připojovák. Můžeme polemizovat, co je pro toto konkrétní místo lepším řešením, já bych kvůli hustotě provozu ty odbočováky a připojováky oželel, ale je to jen moje zkušenost, tady na fóru se jistě najde spousta lidí s opačný názorem. :kladivo:
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Telematika R1

Příspěvek od kasme »

2. jestli to nebude už souviset s "letním" uzavřením nájezdu 11 směr Praha (od Říčan) a vedení dopravy přes nájezd 11 směr Brno s otočkou na výjezdu 15 :)
Martin Vedral
Příspěvky: 89
Registrován: 29.4.2009 23:09:02

Re: Telematika R1

Příspěvek od Martin Vedral »

kasme píše:2. jestli to nebude už souviset s "letním" uzavřením nájezdu 11 směr Praha (od Říčan) a vedení dopravy přes nájezd 11 směr Brno s otočkou na výjezdu 15 :)
Kasme, můžu se zeptat, kde se dá najít tato informace a kdy přesně má ta uzavírka trvat? Díky
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Telematika R1

Příspěvek od martini »

Martin Vedral píše:
kasme píše:2. jestli to nebude už souviset s "letním" uzavřením nájezdu 11 směr Praha (od Říčan) a vedení dopravy přes nájezd 11 směr Brno s otočkou na výjezdu 15 :)
Kasme, můžu se zeptat, kde se dá najít tato informace a kdy přesně má ta uzavírka trvat? Díky
Nejsem sice kasme, ale i tak se pokusím napovědět, vím, že mapman to popisoval ve vlákně k MÚK D1xR1, projděte si to tam, tak od cca 11 stránky dál bych to někde viděl...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Telematika R1

Příspěvek od kasme »

no někdy v létě... :)

a teď zpět k tématu - dnes zas 513 svítila jak vánoční stromeček
čtyři sta na mostě přes Vltavu
čtyři sta na mostě přes Vltavu
400.JPG (48.18 KiB) Zobrazeno 22372 x
další foto v albu
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Telematika R1

Příspěvek od Warcz »

Jůůůů takhle si to představuji na cele D1 v rozsahu 90 - 150km/h.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Telematika R1

Příspěvek od Lenny »

A kontrolní otázka: a bude se to vůbec používat, nejsou to další vyhozené peníze?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Telematika R1

Příspěvek od mapman »

Co používat, to tam bude svítit permanentně. Místo pevných dopravních značek... jen s tím rozdílem, že bude možno měnit rychlost a typ dopravní značky pro jiné případy. Každopádně pozitivní je, že za tunelem svítí 120ka :) Takže pokud se někdo bál že tam víc než 100 nebude, tak na něj naštěstí nedošlo... Samozřejmě varianta je i bíle přeškrtnuté kolečko...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Telematika R1

Příspěvek od Lenny »

Klidně se tu vsadím, že nejpozději od Nového roku to bude mimo provoz. :kladivo:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Telematika R1

Příspěvek od pavel.hrdina »

Lenny píše:Klidně se tu vsadím, že nejpozději od Nového roku to bude mimo provoz. :kladivo:
Co proti tomu porad mas? ;-)
Pokud se vsadis, tak pak mas jedinou sanci vyhrat - sam to jit sabotovat. :D
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Telematika R1

Příspěvek od Lenny »

pavel.hrdina píše:Co proti tomu porad mas?
Pokud se vsadis, tak pak mas jedinou sanci vyhrat - sam to jit sabotovat.
Nic jen nevěřím tomu, že to bude v provozu dlouhodobě.

Sabotovat to chodit nemusím, abych vyhral.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Telematika R1

Příspěvek od pavel.hrdina »

Lenny píše:Nic jen nevěřím tomu, že to bude v provozu dlouhodobě.
A proc? Myslis, ze ty systemy nejsou dostatecne odolne proti externim vlivum?
Nebo ze to ty centra co to budou ovladat neudrzi v provozu napr. z duvodu komplikovanosti?

Napr. ZPI jsou v provozu uz dlouhodobe a nevidam jejich vypadky - ze by nejaka uz zprovoznena tabule vypadla z provozu (snad s jedinou vyjimkou na D1 smer Praha v Ostrave za Rudnou).
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Telematika R1

Příspěvek od Martin z Ostravy »

pavel.hrdina píše: Napr. ZPI jsou v provozu uz dlouhodobe a nevidam jejich vypadky - ze by nejaka uz zprovoznena tabule vypadla z provozu (snad s jedinou vyjimkou na D1 smer Praha v Ostrave za Rudnou).
Tu jsem neviděl nikdy v provozu, a to jsem tam jednu dobu jezdil pořád, navíc není ani v JSDI, zajímalo by mě, co je za problém.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Telematika R1

Příspěvek od Lenny »

pavel.hrdina píše:Nebo ze to ty centra co to budou ovladat neudrzi v provozu napr. z duvodu komplikovanosti?
Prostě je vypnou a budou vypnuté. Zjistí, že jsou nepotřebné :)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Telematika R1

Příspěvek od pavel.hrdina »

Martin z Ostravy píše:
pavel.hrdina píše: Napr. ZPI jsou v provozu uz dlouhodobe a nevidam jejich vypadky - ze by nejaka uz zprovoznena tabule vypadla z provozu (snad s jedinou vyjimkou na D1 smer Praha v Ostrave za Rudnou).
Tu jsem neviděl nikdy v provozu, a to jsem tam jednu dobu jezdil pořád, navíc není ani v JSDI, zajímalo by mě, co je za problém.
Ja jsem ji v provozu kupodivu i videl. Bylo to na podzim lonskeho roku a svitil na ni Radiozurnal. Nicmene v JSDI snad nikdy zapojena nebyla. Duvod pro tento jeji stav je mi taky zahadou a to uz dlouhodobe.
Lenny píše:
pavel.hrdina píše:Nebo ze to ty centra co to budou ovladat neudrzi v provozu napr. z duvodu komplikovanosti?
Prostě je vypnou a budou vypnuté. Zjistí, že jsou nepotřebné :)
Tak toho bych se osobne vubec nebal! Spis bych to videl, ze bude tendence opacna - tedy vice regulovat a omezovat provoz. Resp. hlavne rychlost provozu kvuli zvyseni propustnosti pri kongescich.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Telematika R1

Příspěvek od Bobek »

Nepatří ta ostravská tabule třeba k "výzbroji" tunelu Klimkovice? Že by pak mohla být spravována zvlášť.
Království a půl princezny za 511.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Telematika R1

Příspěvek od kasme »

[OT] a nepatří třeba do vlákna ZPI - Zařízení pro Provozní Informace :) [/OT]
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Telematika R1

Příspěvek od martini »

Jako proměnné ZPI na Rozvadově, to tam je také zbytečně. Rád bych věřil, že na R1 budou kompetentní lidé, co to budou ovládat! Doufám, že se nezklamu (opětovně) :kladivo:
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Telematika R1

Příspěvek od mapman »

Když jsme u těch SOS systémů, doporučuju k důkladnému prozkoumání tento snímek:
Obrázek

V první chvíli jsem si řekl, hm 7 jazyků, dobrý... Když jsem to ale postnul na mezinárodní fórum, tak jsem to hned schytal, že polsky, italsky a rusky jsou to nesmysly, v italštině a ruštině to znamená křičet, v polštině spojit se - asi kvalitní práce s internetovým překladačem... Na ostudu zaděláno a ještě to ani není v provozu :(
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Telematika R1

Příspěvek od pp21 »

mapman píše:Když jsme u těch SOS systémů, doporučuju k důkladnému prozkoumání tento snímek...
Hmmm, to je síla. Mě teda víc zarazilo, že moderní SOS hláska je zařízení, které plní funkci cedulky s nápisem volejte svým mobilním telefonem pomoc. Nebo mi něco uniká?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Telematika R1

Příspěvek od mapman »

Uniká, hláska je odpojená od dispečinku (tj. v offline módu), všimni si že je přeškrtlá. V případě běžného provozu jen zmáčkneš tlačítko a spojí tě to s dispečinkem na SSÚD Rudná ...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Telematika R1

Příspěvek od Standa »

mapman píše:Uniká, hláska je odpojená od dispečinku (tj. v offline módu), všimni si že je přeškrtlá. V případě běžného provozu jen zmáčkneš tlačítko a spojí tě to s dispečinkem na SSÚD Rudná ...
A potom tam snad ani nebudou ty neumětelské překlady :) ! Stejně tam chybí ještě japonština, čínština, španělština, holandština a chorvatština! Proč tam prostě nedali všem srozumitelný piktogram telefonu?
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Telematika R1

Příspěvek od jonáš »

No v předpokládanym kontextu (k hlásce se asi potáhne jen ten, kdo mobil nemá nebo mu nefunguje) je to docela vtipná hláška v jakymkoli jazyku.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Telematika R1

Příspěvek od pp21 »

mapman píše:Uniká, hláska je odpojená od dispečinku (tj. v offline módu), všimni si že je přeškrtlá....
Aha ... jaksi mi uniklo že je to displej a ne samolepka jak jsem si naivně myslel... ;o)
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“