II/322 Kojice obchvat

Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: II/322 Kojice obchvat

Příspěvek od Japao Joe »

Proč ČEZ?
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: II/322 Kojice obchvat

Příspěvek od vodouch2000 »

Japao Joe píše:Proč ČEZ?
Jestli kolega nemyslel spíš 7EC, nyní Elektrárna Chvaletice a.s. ČEZu to není už někdy od 2013 (nevím přesně).
Marcany
Příspěvky: 4
Registrován: 13.9.2016 21:59:22

Re: II/322 Kojice obchvat

Příspěvek od Marcany »

Ale tady nejde vůbec o elektrárnu Chvaletice, ale o dostavbu elektrárny v Dukovanech. Ta větička v mém předešlém příspěvku - "Příprava opatření na DI pro přepravu NTK pro NJZ EDU" - je totiž poměrně dost podstatná a po zadání do Googlu + chvilce hledání na člověka vyskočí hromada zajímavých informací. Chápu ale že ne každý musí mít v oblibě internetové vyhledávače a proto si dovolím zcela laicky shrnout: Po Labi by měly být v budoucnu přepravovány nadrozměrné a těžké komponenty (NTK) pro dostavbu elektrárny Dukovany (EDU) a následně přeloženy a přepravovány po silnici. Na to je stanovená trasa, kudy to budou vozit. A na té trase bude potřeba provést opatření na dopravní infrastruktuře (DI). Pokud jsem dobře pochopil informace dostupné na internetu, spadá obchvat Kojic a v budoucnu i Záboří nad Labem do těchto opatření. Takže tu nejde jen o vyvedení dopravy mimo zástavbu, jak už jsem psal minule. A protože investorem dostavby Dukovan bude podle mě skupina ČEZ, tak píšu ČEZ. Ale vařím jen z toho co jsem našel na internetu a nebráním se tomu, že jsem to celé pochopil špatně. Tak asi tak.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: II/322 Kojice obchvat

Příspěvek od Japao Joe »

To já chápu, ale pro nadrozměry se obecně nepočítá s přístavištěm ve Chvaleticích ale v Týnci. A všechny zmínky, které jsem našel, tomu také odpovídají (úprava mostku mezi Labem a koridorem ...). Pak by dával smysl úsek 'Kojice', protože běžné trasy nadrozměrů nesměřují dolů na HB ale na Pardubice. Pokud je pro NJZ EDU plánován směr na HB zase by měl smysl úsek 'Záboří' a ne 'Kojice'. To jenom k tomu vděku za urychlení výstavby. Nicméně jsem rád za 'Kojice' protože ten tankodrom co tam je v současnosti je hroznej.
Marcany
Příspěvky: 4
Registrován: 13.9.2016 21:59:22

Re: II/322 Kojice obchvat

Příspěvek od Marcany »

Máte pravdu, znovu jsem si prošel co jde najít na internetu a obchvat Kovic s těmi nadrozměry skutečně nesouvisí. Trasa je daná, měla by být z Týnce směrem na HB. Takže ten ČEZ beru zpět. Ony se ty opatření pro nadrozměry sice také týkají Kojic, ale jen proto že budoucí obchvat Záboří zasahuje do jejich katastru. Navíc se mi podařilo najít výkresy trasování obchvatu Záboří a nový most přes Doubravu tam je, takže další omyl mnou vypuštěný. Raději dvakrát číst a jednou komentovat :oops:
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: II/322 Kojice obchvat

Příspěvek od martas »

Při zahájení naši krajští politici slibovali zprovoznění za rok. Ani už nepřekvapí, že termín se zase nedopadl: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/o ... zpravy_skn
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: II/322 Kojice obchvat

Příspěvek od martas »

Nové zprovoznění v dubnu. Důvody ve článku: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/s ... zpravy_skn
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: II/322 Kojice obchvat

Příspěvek od Japao Joe »

Ono to je jedno, stejně se tam nikdo kloudně nesveze, protože se začne opravovat most nad vlečkou do elektrárny.
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: II/322 Kojice obchvat

Příspěvek od Martin96 »

Zítra slavnostní otevření - údajně je obchvat dle diskuze pod článkem průjezdný již nyní.
https://zdopravy.cz/obrazem-pardubicky- ... ru-156175/
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: II/322 Kojice obchvat

Příspěvek od Majkii »

Zákazové značky zmizely zřejmě někdy v neděli.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Odpovědět

Zpět na „Pardubický kraj“