I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

[1. úsek] Trutnov (I/14, I/16) – Jaroměř (I/33)
[2. úsek] Hradec Králové (I/31) – Opatovice (D35) – Pardubice (I/36) – Chrudim (I/17) – Ždírec nad Doubravou (I/34) – Žďár nad Sázavou (I/19) – Velká Bíteš (D1)
Odpovědět
JohnyRockNRoll
Příspěvky: 189
Registrován: 8.10.2010 7:30:58

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od JohnyRockNRoll »

V září ŘSD zprovozní nedalekou křižovatku Palackého, čímž bude mít Hradubická I/37 čtyři pruhy kompletně od kruháku u závodiště až do Hradce.
Tohle není pravda, ne? Dva pruhy od Hradce se rozdělí na 1+1, takže v téhle části trasy bude stále na I/37 jen 1 pruh.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

Ano je - druhý pruh se připojí od nádraží.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

Já bych počkal jak se to vyvine po zprovoznění MUK Palackého a D35 po MUK Časy.
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od vodouch2000 »

Já pořád doufám, že to, co vidíme ve vizualizaci nenastane a že tam budou průběžně 2+2 pruhy, tedy ve směru HK-CR 2 pruhy, ze kterých se odpojí jeden k nádraží, a za nějakých 250 m bude k těm dvěma průběžným navíc jeden připojovací od nádraží směr CR. Někdo tu kdysi argumentoval složitým průpletem v úseku Palackého-Závodiště, ale to by snad na 1 km nebyl takový problém. V opačným případě se "těším", až budu laikovi vysvětlovat, proč je na 4-pruhu 250m kus s jedním pruhem :-)
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od vodouch2000 »

martas píše:
vodouch2000 píše:Docela elegantní řešení je stále v pardubickém ÚP (oranžově). Vyklonění hlavní trasy (vedené průběžně spodem) směrem k Dukle, nad hlavní trasou OK s novými rampami. Současný nájezd na I/2 (na most) zrušen.
Je tomu tak. Článek je venku, mám tam lepší obrázek ze studie: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/k ... pravy_lati
Martas: Díky za článek. Toho se za našich životů nedočkáme. Most i OK jsou dělané nedávno, 4-pruh na CR v nedohlednu. Ale řešení je to dobrý, o tom žádná. Otázkou spíš zůstává, proč se to takto neudělalo rovnou :-)
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

Mně by zase přišla škoda, pokud by čtyřpruh do Chrudimi měl viset na řešení křižovatky u Parama. Uživil by se určitě i bez toho.
A jak je ve studii řešena současná světelná křižovatka u Dražkovic/Mikulovic?
wazer.cz
Pište česky, prosím!
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Majkii píše:Mně by zase přišla škoda, pokud by čtyřpruh do Chrudimi měl viset na řešení křižovatky u Parama. Uživil by se určitě i bez toho.
A jak je ve studii řešena současná světelná křižovatka u Dražkovic/Mikulovic?
Však ono je to na tom obrázku i vidět (oranžové). Výsledek může být i ten, že se protáhne čtyřpruh dál k Chrudimi, ale křižovatka (MÚK Závodiště) zůstane ve stávající podobě. Jinak ohledně těch Dražkovic už to sepsal dříve kolega. Jsou tam tři návrhy, viz info zde: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/d ... pravy_lati
Beekee
Příspěvky: 144
Registrován: 11.10.2019 0:03:50

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Beekee »

Takle aspoň nějaká menší úprava se nepřipravuje? Udělat z toho s VDZ spirálu, trochu upravit poloměry aby se ten provoz na OK zpomalit...
Nebo trochu dražší ale pořád v rozumným řádu mio z toho udělat spirálu se dvěma pruhy do města?
Nebo se prostě nikdo za nos chytnout nehodlá...
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od caveman »

MÚK Palackého, nová info z letáku: Ke slavnostnímu zprovoznění stavby dojde 27. 9. 2021.
Takže další posun o dva týdny, naštěstí v týdnu před volbami už asi bylo plno.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

caveman píše:MÚK Palackého, nová info z letáku: Ke slavnostnímu zprovoznění stavby dojde 27. 9. 2021.
Takže další posun o dva týdny, naštěstí v týdnu před volbami už asi bylo plno.
Podle vlastních poznatků z místa (a ŘSD to má ostatně nově i na fotkách u letáku) je v provozu bypass. Na mostě přidělávali v pondělí svodidla. Chybí zábradlí. Práce je tam ještě dost, takže posun nebude kvůli volbám, ale spíš kvůli tomu, že prostě nestíhají.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

Byl jsem se tam taky dneska podívat.
Současná uzavírka je povolená do zítřka a teoreticky by se to mohlo stihnout... Středová svodidla už vypadají hotově v celé délce. Chybí především VDZ, hlavně v napojení na starší čtyřpruh směr jih je to teď dost divoké. Ze svislého značení pak chybí hlavně vyměnit původní portálové značky ve směru od Chrudimi, jinak jenom detaily.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

V noci na dnešek tedy zprovozněno v plném rozsahu. Nějaké dodělávky tam ještě jsou a v příštích týdnech a měsících tam stejně ještě budou omezení kvůli výstavbě sloupů pro trolejbusovou trať.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

Včera jsem to projel a od CR na HK je to fakt rodeo - VDZ navádí vozidla z levého pruhu do pravého.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Jirka L »

Včera slavnostně zprovozněno, viz např. TW RM
https://twitter.com/MatlRadek/status/14 ... 0512884740
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

Sice hezký, ale ten bordel ve VDZ stále zůstává. Grrrr
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Byl jsem jen dole u kruháku (ucpávajícího se), takže situaci se značením na vozovce nahoře jsem neprozkoumal. Pár řádků ke zprovoznění zde: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/p ... pravy_lati
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od vodouch2000 »

vodouch2000 píše:Já pořád doufám, že to, co vidíme ve vizualizaci nenastane a že tam budou průběžně 2+2 pruhy, tedy ve směru HK-CR 2 pruhy, ze kterých se odpojí jeden k nádraží, a za nějakých 250 m bude k těm dvěma průběžným navíc jeden připojovací od nádraží směr CR. Někdo tu kdysi argumentoval složitým průpletem v úseku Palackého-Závodiště, ale to by snad na 1 km nebyl takový problém. V opačným případě se "těším", až budu laikovi vysvětlovat, proč je na 4-pruhu 250m kus s jedním pruhem :-)
To, čeho jsem se obával, tam opravdu je. Tedy HK -> CR v délce cca 250 m jedním pruhem.
VDZ radši nekomentuju, momentálně nepřehledný maglajz i pro toho, kdo to tam zná.
Atos
Příspěvky: 450
Registrován: 30.8.2016 21:05:42
Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Atos »

Přidávám se ke kritice. Také nechápu, proč omezovat 4-pruh HK-CR. Zorientoval jsem se, ale ...
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

Třeba protože to do budoucna nebude významný dopravní směr? Tranzitní převezme D35 a v lokální bude stejně významný nádraží->CR (resp. Dukla/Přelouč).
Apofis74
Příspěvky: 142
Registrován: 15.8.2009 16:05:18

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Apofis74 »

za mě naprosto v pohodě. nevidím v tom žádný problém.
xhj
Příspěvky: 160
Registrován: 17.11.2009 23:44:31

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od xhj »

Japao Joe píše:Třeba protože to do budoucna nebude významný dopravní směr? Tranzitní převezme D35 a v lokální bude stejně významný nádraží->CR (resp. Dukla/Přelouč).
Smím vědět, jak D35 převezme dopravu HK -> CR?
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

xhj píše:
Japao Joe píše:Třeba protože to do budoucna nebude významný dopravní směr? Tranzitní převezme D35 a v lokální bude stejně významný nádraží->CR (resp. Dukla/Přelouč).
Smím vědět, jak D35 převezme dopravu HK -> CR?
Hlásím se jako příklad. Nedávno jsem tu uváděl X možností, jak se z I/35 v Zámrsku dostat do Opatovic na D35. Trasa po I/17 přes Chrudim je jedna z variant a využívá ji dost kamionů. Opačným směrem to pochopitelně funguje taktéž. V prosinci se to změní a místo sjezdu v Opatovicích a pokračování směr Chrudim (tedy onen směr HK-CR) bude takřka vše mířit dále na Časy.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

xhj píše:
Japao Joe píše:Třeba protože to do budoucna nebude významný dopravní směr? Tranzitní převezme D35 a v lokální bude stejně významný nádraží->CR (resp. Dukla/Přelouč).
Smím vědět, jak D35 převezme dopravu HK -> CR?
Musíte se na to koukat z větší perspektivy, HK ani CR není pupek světa a velká část provozu tudy pouze projíždí (protože nemá kudy jinudy).
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od adamos »

martas píše: Hlásím se jako příklad. Nedávno jsem tu uváděl X možností, jak se z I/35 v Zámrsku dostat do Opatovic na D35. Trasa po I/17 přes Chrudim je jedna z variant a využívá ji dost kamionů. Opačným směrem to pochopitelně funguje taktéž. V prosinci se to změní a místo sjezdu v Opatovicích a pokračování směr Chrudim (tedy onen směr HK-CR) bude takřka vše mířit dále na Časy.
Jak to bude s mýtem? Po D35 ano, přes PU a CR bez mýta?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od kot »

Pokud nápor kamionů nepoleví, tak proč by tam mýto nemohlo být ? Obce si to vydupou... Za mě správný postup.
Odpovědět

Zpět na „I/37“