MÚK Nošovice

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Johanes
Příspěvky: 14
Registrován: 13.5.2009 7:59:28

MÚK Nošovice

Příspěvek od Johanes »

Koukl jsem do informačního letáku ŘSD a při pohledu na cenu jsem zůstal sedět s otevřenou pusou.
377 mil. :shock:

To už si ti projektanti fakt dělají srandu... A ŘSD jim na to kývne. :!:

http://www.rsd.cz/catalog/Stavime-pro-v ... ce-muk.pdf
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

To bude asi těmi 4-mi mostními objekty, včetně estakády. :roll:
R48 -> D48 se podařilo!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od martini »

Ano, lepší místo pro MÚK opravdu nelze najít. Potok, železniční trať, stísněné podmínky... http://mapy.cz/#mm=F@x=142384208@y=134636320@z=16 Taky ty PHS kvůli těm roztroušeným domům musí být všude, tím se to také nezlevní. Bohužel se to slíbilo v rámci investiční pobídky a přípravy průmyslové zóny. Normálně by to měl stavět, resp. platit, ten investor průmyslové zóny a ne stát.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od FlakY` »

Nejvíce nechápu to, proč se při stavbě R/48 rovnou nepočítalo s budoucími rampami na průmyslovou zónu. Tak mohlo být méně úprav a celkově by to bylo levnější.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od Lenny »

Bo když se dělala DSP na Dobrá - Tošanovice, tak o nějakém Hyudaovi nebylo ještě ani potuchy, že tam bude stát. Sice se počítalo s průmyslovou zonou, ale nepočítalo se s tím, že jim někdo slíbí a podepíše ve smlouvě extra MÚK.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od rumpeak »

Hlavně nechápu, jak je možné, že někdo povolil MÚK tak blízko MÚK Dobrá. K čemu pak jsou ty normy, když je to vyjímka za vyjímkou?????????
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od FlakY` »

To by ta MUK musela být dost široká
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od Lenny »

Jen tak brzy nebude 27. května 2010 Krajský úřad vydáné územní rozhodnutí zrušil a věc vrátil k novému projednání. :arrow: http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsk ... 2010-t.pdf

Nechce se mi to číst celé, pokud by se někomu chtělo, tak může říct, kvůli čemu se tak stalo. Dík
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od Mario »

Uviděl jsem tam "ekologický právní servis", tak jsem to ani nečetl... To zas bude na dlouho...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Žádná škoda, že to drhne, 370mil se stejně nikde zrovna jen tak neválí a je je potřeba jinde, podle mě je toto naprosto zbytečná stavba.
R48 -> D48 se podařilo!
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od rumpeak »

Nprosto zbytečná stavba je to asi nejen podle Martina z Ostravy, ale stát to bohužel Huyndai slíbil, tak nevím, jaké tam jsou sankce. A jak by se těch 370 milionu hodilo na Mokré Lazce - hranice okresu....
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od FlakY` »

Ještě k tomu bonus na daních a mají se tu naprosto skvěle... Nikdo z místních tam nechce makat, když nutí dělat každý pracovní den přesčasy + buzerace a za málo peněz. Co vím, tak dnes tam pracuje nespočet Poláků a Slováků (možná ještě přibude).
Kdyby platili jako OKD a dávali by jim podobné výhody, tak pak teprve můžu říci ANO, Hyundai zlepšila tamním lidem životní úroveň. Za pár let tam bude polovina zahraničních dělníků... takže skutek utek :X A ještě pro ně stavět nové cestičky... Nevím v čem a za jak dlouho se to místním a nebo státu vrátí. K***y šikmooké
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Nehledě na to, že jakmile jim skončí ony daňové prázdniny, tak to do pěti let zabalí, ale to už jsem OT. :kladivo:
R48 -> D48 se podařilo!
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od rumpeak »

Martin z Ostravy píše:Nehledě na to, že jakmile jim skončí ony daňové prázdniny, tak to do pěti let zabalí, ale to už jsem OT. :kladivo:
A nám zbyde vysoce užitečná MÚK...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od Lenny »

Proč vůbec vyměklo nakonec těch několik vlastníků půdy, co odmítalo prodat? Dobře jim zaplatili nebo to byli jiné důvody?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od FlakY` »

Všichni měli dostat pěkné prachy a sousedi jim pak začali vyhrožovat... Takže se lekli a raději to prodali. Řešila to i policie ale nikoho se jim podařit nevypátralo. Bylo to kdysi v TV.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od Lenny »

To mě překvapuje, když jsem viděl ty některé zatvrzelé obličeje s rozhodným neprodám.

Je dnešní situace bez MUK nějak nepříjemná a nedá se žít bez ní?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Robert
Příspěvky: 257
Registrován: 17.12.2009 19:40:38
Bydliště: Jablunkovsko

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od Robert »

FlakY` píše:Všichni měli dostat pěkné prachy a sousedi jim pak začali vyhrožovat... Takže se lekli a raději to prodali. Řešila to i policie ale nikoho se jim podařit nevypátralo. Bylo to kdysi v TV.
To si teda pleteš s odprodejem pozemků pod průmyslovou zónu Nošovice, neboli Hyundai ...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od mapman »

Robert píše:To si teda pleteš s odprodejem pozemků pod průmyslovou zónu Nošovice, neboli Hyundai ...
Já myslím že neplete, protože právě o Hyundai tu pánové diskutují, i když by se mohlo zdát že jde o pozemky pro MÚK, ale tam je trochu jiný problém...
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od FlakY` »

Robert píše: To si teda pleteš s odprodejem pozemků pod průmyslovou zónu Nošovice, neboli Hyundai ...
Je to sice OT ale bavil jsem se o průmyslové zóně. Lenny snad měl namysli totéž. Nebo snad nemám pravdu, že každý občan Nošovic dostal finanční kompenzaci? Pište konkrétně...
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od rumpeak »

Lenny píše:To mě překvapuje, když jsem viděl ty některé zatvrzelé obličeje s rozhodným neprodám.

Je dnešní situace bez MUK nějak nepříjemná a nedá se žít bez ní?

Žít se bez ní dá úplně v pohodě a je to jak píše Martin z Ostravy NAPROSTO zbytečná stavba. Těch 370 mil. by se na Třanovice - Bystřice nebo na Mokré Lazce - Prodloužená Rudná hodilo, bylo by investováno naprosto účelově. Tady stát vyhodí 370 mil za SOUKROMOU křižovatku. Je to to, co tady už delší dobu kritizuji - když si chce někdo (hypermarket, továrna atd.) postavit nějakou křižovatku na nějaké státní silnici, tak pouze mimoúrovňovou a ať si ji hezky zaplatí ze svého. Pokud se mu stavět nechce, ať se zásobuje třeba nosiči jako na horských chatách třeba ve Vysokých Tatrách, nikdo mu nebrání.
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od Mario »

Ono je důležité vědět, k čemu se stát při podpoře investice Hyundai zavázal.. Zda se ve smlouvě nezavázal, že postaví i MÚK... Každopádně kdyby se peníze převedly raději na výkup pozemků na I/11 Třanovice - Bystřice, i Hyundai by to víc ocenil..
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od Lenny »

Podle značek by se mohlo jezdit už zítra, ale cosyk tam za betonovým svodidlem chybí....
Přílohy
DSC_5623.jpg
DSC_5623.jpg (128.98 KiB) Zobrazeno 30050 x
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od FlakY` »

Asi dlouho to zůstane u ledu...
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK Nošovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Pokud si to Hyundai nezafinancuje sám, tak navždy.
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „D48“