[D48] Frýdek-Místek, obchvat

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Frýdek-Místek- obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No taky jsem se tomu nevěnoval, ale v aktualizaci letáku se píše že probíhá majetkoprávní příprava a podávají se žádosti o SP. Viz Prehled-staveb/pdf072/$file/r48-fm-obchvat.pdf
O Beskydčanu žádné info, na jejich stránkách poslední aktualitka z 5. června 2008 zde.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 Frýdek-Místek- obchvat

Příspěvek od Lenny »

V aktualitách Moravskoslezského kraje se píše:
Aktuální informace ve věci obchvatu Frýdek-Místek Krajský úřad Moravskoslezského kraje má v současné době pouze informaci z webových stránek Krajského soudu v Ostravě, že tento soud rozsudkem ze dne 11. 2. 2010 zrušil rozhodnutí o odvolání vydané Krajským úřadem Moravskoslezského kraje dne 30. 11. 2007 pod č.j. MSK 158513/2007, kterým bylo potvrzeno rozhodnutí Magistrátu města Frýdku-Místku ze dne 14. 8. 2007 č.j. SÚ/5137/05/Ra o umístění stavby "R48 Frýdek-Místek, obchvat". Rozsudek Krajského soudu v Ostravě Krajský úřad MSK doposud neobdržel, nemohl se tedy seznámit s jeho odůvodněním, a proto nemůže předjímat svůj další postup.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 Frýdek-Místek- obchvat

Příspěvek od martini »

Hmm, takže bohužel moje domněnka byla asi správná, tedy že ne všechno je tak růžové jak se zdá. Pokud bude soudem zrušené ÚR (což dle mého názoru rozhodnutí soudu o zrušení rozhodnutí o odvolání, kterým bylo ÚR potvrzeno, fakticky je) a nebudou do té doby vydána všechna SP (což nebudou), můžeme se s touto stavbou jít na pár let zase klouzat...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Frýdek-Místek- obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak co si místní samospráva navařila to má, jsou to prostě paka.
Navíc jsem včera přemýšlel, že stejně i po vybudování úseku Rychaltice - F-M nebude I/48 komplet čtyřpruhová, pořád tam bude asi 1km úzké dvoupruhové hrdlo na výjezdu s F-M. :roll:
R48 -> D48 se podařilo!
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od multi »

Našel jsem v PC obrázek, kde je naznačeno severní trasování obchvatu F-M a trasy R48 dále až na hranice. Autora ani stáří bohužel neznám.
Přílohy
Severní trasa
Severní trasa
R48.JPG (214.49 KiB) Zobrazeno 18104 x
lubos01
Příspěvky: 49
Registrován: 14.10.2009 9:52:22

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od lubos01 »

Podle poslední zprávy ŘSD je provoz na obchvatu plánován na 07/2013.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od martini »

lubos01 píše:Podle poslední zprávy ŘSD je provoz na obchvatu plánován na 07/2013.
No jasně, a zítra začínáme stavět :-) Nejsou tam v té zprávě náhodou nějaké detaily k soudnímu sporu o územní rozhodnutí, které to dle dosavadních zpráv stále brzdí? Nějak jsem se u této stavby ztratil a nemohu se chytnout.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Já jsem to teď taky nějak nesledoval, no ale jisté je, že SP není a asi jen tak hned nebude.
R48 -> D48 se podařilo!
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

Peníze nejsou, není vůle... S problémy Beskydčanu tato stavba nedosáhne ani na dotace z EU, takže se to odsune na 2016-2020 ? :crazy:
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

Dneska jsem jel trasu Frýdek -> Praha a docela mazec ty kolony. Sjížděl jsem na Rubikovce a celý průtah byl ucpán, protože zase něco opravovali na mostě a oba směry byly sníženy na jeden jízdní pruh. Dále na celé komunikaci až do Bělotína probíhají stavební práce (výměna povrchu atd.) a sranda byla to, že člověk si asi 6x pohopsal. A policisté nemohli nechybět ;-) Dneska to byla náročná cesta :crazy:
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jo to hopsání u Dubu je na palici, policisté byli předpokládám před Příborem nebo v zatáčce u Rybí. :)
Ve F-M to taky stalo za to, když jsem tam byl minulý týden.
R48 -> D48 se podařilo!
Beaver
Příspěvky: 55
Registrován: 7.5.2009 23:12:24

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Beaver »

Kdo stojí za odkladem obchvatu? Beskydčan, nedostatek peněz, ministr pražák nebo nějaká místní šedá eminence??? Možná vše dohromady a díky fungování soudů se to jen tak nezmění ... 45000 aut denně centrem města, ve dne v noci ... Člověk chápe, že jsou omezené zdroje, ale nechápe, proč ... Proč se nešetří ve státní správě a proč se konečně nezavede výkonnové zpoplatnění pro osobáky. Odhadovaný příjem 20 mld. za 5 let je snad dost pádný argument ... tady ale vstupuje do hry místní příslušnost ministra, jelikož kdyby se skutečně chtělo ... No co, raději odložíme stavby a za pár let připlatíme o desítky % víc a zatížíme ještě většími dluhy již i naše vnuky ...
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

JO, sice příjem 20 mld. ale náklady budou taky dost vysoko a 1/4 to možná spolkne. A žádná jiná sousední země to nemá. My čekáme na Německo... tam to plánují. Vůbec nevím jak je to dnes s Beskydčanem, jestli tam probíhá nějaký spor a nebo jestli je vyřešen, aby se ti papaláši nevymlouvali pořád na něco jiného.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Beaver
Příspěvky: 55
Registrován: 7.5.2009 23:12:24

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Beaver »

Nevím, odkud se tyto zvěsti vzaly, nicméně ... Na magistrátu se zvyšuje nervozita ze stavu mostů v F-M. Dle mého by měli být nervozni na ŘSD a na kraji, jelikož I/48 a II/473 jsou jejich ... Protože je po povodni zavřený most v Bašce a případě výpadku jednoho mostu, užilo by si město kolaps, jaký tento region ještě nezažil. A pak ... pak dojde na otázky, proč ... proč pak nemá město obchvat ... Copak o to, otázky jsou jasné, ale odpovědi, to bude zajímavé sledovat, jak budou státní byrokrati házet vinu na jiné státní byrokraty a společně pak na Beskydčan a nakonec na peníze ... Už aby ten jeden most nevydržel ... díky Beskydčane, díky ... pěknou oklikou zajistíte klid ve městě a výstavbu obchvatu :lol:
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

Vím, že po dokončení obchvatu se ten průtah chystá změnit... jedná se spíše o Místek, ale nevím jak to celé bude, protože se to pořád upravuje a roky utíkají. Třeba ulici 8. pěšího pluku udělali pěkně, líbí se mi. Lepší než před tím ten 4 pruh. Ve F-M často používám jinou cestu než průtah... jedu okolo Kauflandu. A ještě by se měl stavět 3-tí most pod nádražím ale bude (plánováno) pro místní a ne pro tranzit. Pak můžou most hodit na semafor a pouštět to po jenom jízdním pruhu. Mě by to nevadilo a třeba by ten obchvat postavili hned.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Dnes jsem se byl podívat na ty mosty ve FM - foto
No, nevím nejsem sice odborník na mostní kce, ale to zatékání do mostu asi nebude to pravé ořechové...
Snad těch pár let ještě vydrží.
R48 -> D48 se podařilo!
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

Ty mosty jsou v tomto stavu už delší dobu. Kolem Slezanu jsem chodíval do školy a cesta chodníkem pod mostem byla někdy nepříjemná.. převážně v zimě. Byly tam velké rampouchy a ledovka jak sviň. Jednou se stalo i to, že po silném dešti jel kamión a obstříkl vodu až dolů a brácha tenkrát došel do školy durch mokrý. btw: jak dlouho to tam stojí? Vím, že při stavbě Rubikovy křižovatky našli velkou zásobu nevybuchlé munice z 2 sv. po Němcích.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od martini »

Martin z Ostravy píše:No, nevím nejsem sice odborník na mostní kce, ale to zatékání do mostu asi nebude to pravé ořechové...
Já sice také ne, ale myslím, že tento stav ještě nehrozí uzavřením mostů. Řešit obchvat FM se samozřejmě musí, ale chce to informace, jak na tom je příprava.

Co já jsem slyšel, tak je zrušena výjimka MŽP na průchod přes Morávku a tudíž nemůže ÚR nabýt právní moci. Pak je tam ještě nějaká komplikace s pozemkem, na kterém jsou staré ekologické zátěže, které musí být nejprve odstraněny (vazba na ekologický supertendr?). Nevím, každopádně kolem toho bude ještě veselo. Zjistím nějaké další podrobnosti.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od hiob »

http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsk ... 010-12788/

Krajský úřad Moravskoslezského kraje m ě n í územní rozhodnutí vydané dne 14. 8. 2007
...
umístěna stavba „R 48 Frýdek-Místek, obchvat“ na pozemcích v katastrálních územích Dobrá u Frýdku-Místku,
Frýdek, Kunčičky u Bašky, Místek, Panské Nové Dvory a Staré město u Frýdku-Místku
...
ve zbytku rozhodnutí č. j. SÚ/5137/05/Ra Magistrátu města Frýdku-Místku, stavebního úřadu, vydané dne 14. 8. 2007 p o t v r z u j e .
...
Proti rozhodnutí odvolacího správního orgánu se podle ust. § 91 odst. 1 správního řádu nelze dále odvolat.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od martini »

hiob píše:ve zbytku rozhodnutí č. j. SÚ/5137/05/Ra Magistrátu města Frýdku-Místku, stavebního úřadu, vydané dne 14. 8. 2007 p o t v r z u j e . Proti rozhodnutí odvolacího správního orgánu se podle ust. § 91 odst. 1 správního řádu nelze dále odvolat.
Po delší době jedna z pozitivních zpráv. Díky za info.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Beaver
Příspěvky: 55
Registrován: 7.5.2009 23:12:24

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Beaver »

Pro normální lidi, aby nemuseli číst 36 stránek soudní hatmatilky ... :lol:
http://www.frydek-mistek.cz/cz/o-meste/ ... lenou.html
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Max »

Takze 2012 (vzhledem k tomu, ze 2011 skoro urcite nebudou penize) by mohli zacet stavet ?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Pokud během příštího roku bude SP, ta snad jo, ale kdo ví, jak to bude s penězi.
R48 -> D48 se podařilo!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od martini »

Martin z Ostravy píše:Pokud během příštího roku bude SP, ta snad jo, ale kdo ví, jak to bude s penězi.
Pozitivní je těch 80% vykoupených pozemků :jidlo: . Když Kalousek dá slíbené prachy na obchvaty, může za rok touto dobou probíhat tendr a 2012 to rozjet naplno.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od FlakY` »

Dobrá pozitivní zpráva. Snad to bude při jednom s R56. 2012 bych také viděl k zahájení stavby. Kdo ví jak to bude s ekonomikou, ale mají na to rok.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Odpovědět

Zpět na „D48“