I/3 Olbramovice, přeložka

[1. úsek] (D1) – Benešov – Votice (I/18) – (D3)
[2. úsek] České Budějovice (D3) – Kaplice – Rakousko
Odpovědět
MichalM
Příspěvky: 74
Registrován: 7.10.2016 22:31:40

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od MichalM »

Majki: Sofistikovanou studií se zjistí, že je vhodné se čtyřicetiletým zpožděním dořešit ty chybějící připojovací pruhy? :)
Honzl
Příspěvky: 287
Registrován: 9.11.2017 23:11:08

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Honzl »

Hm, já jen navrhuju, aby tam byl jednoduchý podjezd od Čapího hnízda (Těmice - Zahradnice) na tu zrušenou starou! Žádná MUK!!! jen podjezd! A po té staré by se případně pak jeli otočit dál do Votic. Jen díra pod novou, nic víc -- na což tam místo je. Podívejte se na to...
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Saljack »

Honzl píše:Hm, já jen navrhuju, aby tam byl jednoduchý podjezd od Čapího hnízda (Těmice - Zahradnice) na tu zrušenou starou! Žádná MUK!!! jen podjezd! A po té staré by se případně pak jeli otočit dál do Votic. Jen díra pod novou, nic víc -- na což tam místo je. Podívejte se na to...
To nedává smysl stavět nový most/podjezd kvůli tomuhle, když o kus dále je již most. https://mapy.cz/s/bevucovora a na tu stykovou křižovatku prdnout zákaz odbočení vlevo. Je to sice trochu objížďka, ale zase ne nic extrémního. A jediného koho by to postihlo jsou Tomice a Zahradnice (a Čapí hnízdo). Tady totiž hrozí, že tam budou najíždět i Ouběnice a Božkovice.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Japao Joe »

Saljack píše:
Honzl píše:Hm, já jen navrhuju, aby tam byl jednoduchý podjezd od Čapího hnízda (Těmice - Zahradnice) na tu zrušenou starou! Žádná MUK!!! jen podjezd! A po té staré by se případně pak jeli otočit dál do Votic. Jen díra pod novou, nic víc -- na což tam místo je. Podívejte se na to...
To nedává smysl stavět nový most/podjezd kvůli tomuhle, když o kus dále je již most. https://mapy.cz/s/bevucovora a na tu stykovou křižovatku prdnout zákaz odbočení vlevo. Je to sice trochu objížďka, ale zase ne nic extrémního. A jediného koho by to postihlo jsou Tomice a Zahradnice (a Čapí hnízdo). Tady totiž hrozí, že tam budou najíždět i Ouběnice a Božkovice.
To je asi myšleno jako vtip že? ;) https://mapy.cz/zakladni?x=14.6591438&y ... itch=0.143
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Saljack »

A upravit by to náhodou nešlo? Kdyby na to někdo myslel už během výstavby toho mostu, rekonstrukce vlakové tratě a nyní obchvatu Olbramovic, tak by se to v těch úpravách krásně rozprostřelo. Těch příležitostí a předělávek v tomhle místě bylo již tolik, že se s tím mělo počítat a ne tam nejsnadněji prdnout stykovou křizovatku, která na takovouhle silnici opravdu nepatří. A znám mnohem horší úseky kde jezdí mnohem víc aut než by tu jezdilo. Jak už jsem psal jedná se pouze o Zahradnice, Tomice a Čapí hnízdo, pro koho by to mělo smysl. Do Zahradnice je ta cesta z I/3 skoro stejná. A Čapí hnízdo by šlo napojit nejspíš ze Semtínka, klidně bych si tipnul, že ta cesta jim stejně patří.

Tak ta cesta ze Semtínka k Čapímu hnízdu patří obci Olbramovice
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

Tak obleva asi pomohla, protože se vyskytla čerstvě vyhrabaná dočasná přeložka silnice Tomice - Zahradnice asi 30m na Prahu od současné. Zatím pouze rozhrnutá, bez asfaltu. Má celkem úzké hrdlo, nájezd a sjezd z ní bude radost:)
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Saljack »

https://benesovsky.denik.cz/zpravy_regi ... 20204.html

Pár fotek. Dostal mě tam termín částečně nelegální skládka. Je tam i narážka na nesmyslnou úrovňovou křižovatku u Tomic
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od kot »

Mě zarazila zase cena a to, že část tam nechali...
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

Tak jsem to asi zakřikl - z toho, co je vidět ze staré I/3, tak stavba ulehla k zimnímu spánku. Přeložka silnice ke Dvoru Semtínu si dál sedá, asflat na ní zatím není. Zemní práce se na počátku, ani na konci nikterak nepohnuly. Na druhou stranu - asi se dělá nadjezd u Městečka. Má někdo fotky? Já tudy jezdím za šera...
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od vondr »

video za únor
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

edit: probíhají zemní práce (úpravy svahů), zemina se vozí ve velkém. Na přeložce je uválcovaná podkladní vrstva, čeká se na asfalt. Na konci obchvatu ve směru na Votice se hutní těleso u mostku, na konci to vypadá, jak kdyby se dělala doprovodka (?) - to je nějaká dočasná cesta stavby? Ale musím uznat, něco se děje - a to i v půl šestý odpoledne.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Saljack »

Po tom videu jsem trochu znervózněl. Opravdu to do září stihnou? Mě totiž přijde, že tam je celkem dost práce a hlavně na těch mostech resp. na té MÚK a celkem dost betonování. To budou mít určitě jen tak tak, jestli to stihnou. Na druhou stranu to vypadá, že všechny zemní práce jsou skoro hotové, ale přeci jenom mají již méně než 7 měsíců.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Jirka L »

Bert píše: na konci to vypadá, jak kdyby se dělala doprovodka (?) - to je nějaká dočasná cesta stavby?
Dočasná ne, je to polní cesta pro přístup na pozemky https://mapy.cz/s/rekaculoze.

EDIT: mimochodem podle PDPS se chystá dočasná přeložka nějak takhle: https://mapy.cz/s/cokurururu
Zatáčka bude po tu dobu ještě ostřejší než současná a ten severní oblouk má mít poloměr 55m, což je IMHO tak na 40km/h.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

to Jirka L: díky, dává to smysl. Nad napojením na přeložku o Tomic jsem také přemýšlel a když jsem teď četl, co se chystá, přejel mi mráz po zádech - jestli se nepletu, tak letos je to po dlouhé době rok, kdy v esíčku nebyl v zimě žádný smrťák. Kéž by to tak vydrželo :ok:
P.S: když se podívám, kde končí opravenej asfalt na přeložce, tak to napojení bude od esíčka docela daleko.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od kot »

Minimálně těm chlapům co tam připravovali armaturu není co závidět - ledu okolo bylo dost. Takže slušná mínusová teplota...
Greyfin
Příspěvky: 160
Registrován: 3.5.2009 15:50:49

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Greyfin »

kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od kot »

Stavbaři se zjevně termínu nebojí ! Práce je tam ještě hafo.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od martas »

Greyfin píše:Pěkné fotky ze stavby zde:
https://zdopravy.cz/obrazem-obchvat-olb ... ty-108894/
Všechny nové fotky jsou k nalezení v galerii na webu ŘSD.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

letmý report z auta: přeložka u Čapáku stále nezprovozněna, dle výšky štěrku to vypadá, že bude bez asfaltu(?); zhruba vedle rybníka to vypadá, jak kdyby vápnili (sm+ěrem na Městečko v místě, kde končí asfalt). Mostek za Davocar má odšalované bednění říms, velmi vlažně se naváží a hutní podklad u napojení na I/3. Celkově - zmizela veškerá technika a "já se ptám ne, kam zmizela ta morálka, ale kam zmizel Mlíkař, se ptám?" :D Nikde ani noha.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od kot »

Berte, že ty se chceš dostat do tresoru ?
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Bert »

to kot: klobouk dolů, dobrý přehled. Máte někdo více info ke stavbě? Nejsem pesimista, ale práce je tam jak na kostele (především v oblasti MKÚ. Podle fotek na webu RSD to vypadá před dokončením, ale to jsou dva krátké úseky, kde je položen asfalt.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od Michal R »

Je fakt, Berte, že kolega kot je stejně jako já už starý vlčák (sorry kote, ale proč si to nepřiznat) a pro nás nejsou filmy Jiřího Menzela takovou neznámou... Ba co víc, mám ve firmě mládež, co třeba ani nezná Pulp Fiction a nebo náhodně vybraný díl České sody označila za rasistickou a xenofobní nechutnost...

Ale k věci. Aktuální rozvolnění tempa výstavby je prý proto, že se čeká na návazné dokončení komunikace mezi stávající I/3 a obchvatem. Zastavil jsem tam, a je fakt, že na té spojce se skutečně makalo. Ale třeba někdo doplní ucelenější info.
ZBmaster
Příspěvky: 85
Registrován: 24.12.2019 22:20:21

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od ZBmaster »

Zas tak hrozné to s tím tempem nebude...pracovalo se i o velikonocích. Pár lidí + auto a bagr v pohybu.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/3 Olbramovice, přeložka

Příspěvek od vondr »

další video ze stavby
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: PPP na D4 - výstavba

Příspěvek od Saljack »

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 89#p254989
Tom od Budějc píše:
Vitapb píše:
vondr píše:Byla povolena uzavírka mostu na I/4 na MÚK Mirotice v období 05/2022-06/2024
Koukám, že letošní sezona bude na Strakonický dobrý peklo.. No co, hlavně aby se stavba dálnice už víc nenatahovala a jezdili jsme bezpečně jako lidi co nejdřív..BTW. dlouho jsem nejel po D3 (I/3). Jak to tam bude přes léto vypadat, jsou tam plánovaná nějaká omezení, nebo bude moct pobrat část provozu ze Strakonické?
Jezdím teď ČB-Praha po I/3 a D3 cca 1x za dva týdny a omezení je u Votic, opravuje se tam most (krátký úsek sveden do 2 pruhů), ale ani jednou jsem tam v koloně nestál. Nejpomaleji se vždy popojíždí u Pyšel a na D1 před Prahou (pro mě překvapivě, v minulosti jsem tam nikdy kolonu nezaznamenal), a to se tam nic neopravuje. Tj. stálá "bolístka" této trasy... Opačným směrem (z Prahy) jsem vždy cukal před Benešovem, jak se sbíhají průběžné j. pruhy (jak je to úsekové měření rychlosti, a mohu se mýlit, ale přijde mi, že ono je příčinou té pravidelné zácpy, že když tam každý druhý hnal 150, byl provoz plynulejší... nevím...). Mezi souběhem a kruhákem se to zase na chvilku - až na výjimky - rozjelo.
Sice to sem nepatří, ale doplním, že u Olbramovic je plánované omezení v souvislosti s napojením nového obchvatu.

Co se týká Tužinky (sjíždění před Benešovem), tak směrem Benešov to měření moc velký vliv nemělo a když to stojí na Tužince, tak se to rozjede většinou až před druhou OK na konci Benešova, dělá to ta první OK a pak 50 na vstupu do Konopišťského parku. Ty OK to výrazně zacpaly směrem na jih. V opačném směru na Prahu, ale to měření rychlosti tvoří kolony. Dřív se to u Tužinky na Prahu rozjelo za tím sjížděním a teď je vidět, že to lidé brzdí, ono je to taky celkem z kopce. Co mě ale štve, že se tam většinou nejdede 90 km/h, ale tak 70-80 km/h.
Odpovědět

Zpět na „I/3“