Právě je 13.8.2022 16:58:09

07/2022 + 
Autor Zpráva
VIP

Příspěvek 07/2022 +
Od 07/2022 se zaměřím na "technickou činnost".
Od 08/2022 snížím aktivní příspívání na 0%.
Co to znamená?
Budu tady přispívat ale max 2-4 dny měsíčně. Tedy nárazově co mě napadne, ale v linii toho o čem píšu poslední půlrok - 3/4. Tedy všude kde již nepíšu nebo kde nevypisuju nic extra uváděné do provozu úsekově (Čína) ... bude pokračovat a zvětší se o další, což ale již nebudu uvádět v rámci těch vláken.

Do konce roku budu dokončovat obsah témat, které jsem začal, ale nepokročil v nich. (klima a stavebnictví, e-silnice, ...) Alespoň základní opis toho co se děje atp. To již nepovažuji za "aktivní přispívání".

Kromě toho chci ještě projít "formální odkazy" na instituce a případně je opravit. To již nepovažuji za "aktivní přispívání".

Pak bych v novém roce velmi rád definitivně ukončil přispívací činnost ve fóru. Pro nejvyšší vedení fóra (MzO, mapman) to není novinka, pro některé další z vás taky ne a pro ostatní, jak se říká, tak všemu je jednoho konec. Všechno má nějaký důvod a u mě je to změna v závěrečné etapě života, která si vyžádá i tento krok. Změnu jsem odložil pro jiný vývoj událostí začátkem roku, ale zrealizuju jí.

Během posledních 2 let jsem utlumil spolupráci s mnoha weby a institucemi, včetně států a jsem nanejvýš veden jako emeritní člen a do konce tohoto roku ukončim informační spolupráci pro 3 platformy fór (stavební ve Francii, skyscrapercity a tohle). Poslední 3 ...

Možná se občasně k něčemu vyjádřím nebo něco upravim a doplnim, ale již ne v takovém rozsahu jako je tomu poslední roky.

28.7.2021 22:23 ... Neplánuju prozatím zcela tohle forum opustit.
31.1.2022 0:19 ... Snížím celkovou přítomnost ve fóru.

Obojí je i nadále platné. :P

26.6.2022 20:17:06
VIP

Příspěvek Re: 07/2022 +
Okruhy tém jako E-silnice, Eko-dopady (klima, infrastruktura, recyklace materiálů - udržitelnost civilizace atd.) jsem odstranil. Rozhodl jsem se, že si nemohu dovolit to samostatně zde rozpracovat. :ko: Resp. bych to "pouze rozpracoval" a to je dost málo. Všechno jsou to témata, která nás jako lidstvo budou provázet v dalších dekádách, kongresy a zasedání k tomu jsou jen poslední roky. Není ani dost veřejných brožurek, vlády sotva stačí něco přizpůsobovat do strategií třeba k těm materiálům a působení klimatu na infrastrukturu. Praxe je pak třeba v tom, že je 40 ve stínu a vozovka se nám vydouvá všema směrama atp. Ale odráží se to i na SO, na tech- na nesprácvných údajích atp. A co s tím a jak s tím ... taky je nemyslitelné, aby se kosila zeleň na poledne jak tomu bylo poslední dekády. To jsou již život ohrožující povolání, o které pak nebude zájem. A kdo se bude o všechno starat a jak? A to je jen špička ledovce problémů, které se na nás valí.

Technické aktualizace již nevypisuju. Další "speciály" , které čekají ... budou čekat i nadále. Něco ke SK, něco k Manuálu ... ačkoliv příprava obsahu běží jinde, nikoliv zde, kde to již jen kopíruju.

Opravy odkazů atp. taky realizuji "nárazově".

Spíš se budu věnovat ještě čtení těch souhrnů z 2020/2021. A více méně "dopisuju" v souvislostech se životem ... nejen klima, počasí nebo války, ale i to ostatní. Mezitím se daří odevzdávat do provozu podstatní část tzv. "sledovaných staveb" napříč vlákna. Nové prakticky nezačínám, nanejvýš uvedu, že se jde něco realizovat. V tomto duchu bych to rád do konce roku udržel.

Takže ale aby nikdo zbytečně nehledal témy, které sice četlo několik desítek tisíc lidí, nemusíte je hledat. Je možné, že jsou na ně odkazy napříč fórum, ale bohužel.

10.8.2022 20:49:14