Jižní tangenta České Budějovice

Odpovědět
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

Tak kruhák na I/3 je vypadá dokončeně, zprovozněnej je tak napůl. Ve směru od ČB na ČK se stále jezdí po provizorní objížďce, část jižní tangenty mezi I/3 a Lidickou (resp. III/00354) je v průjezdná obousměrně.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

Severní napojení OK na I/3 je teda děs. Chápu, že je to provizor, ale to bych lopatou uplácal líp. S vědomím, že tam pojede veškerá doprava 3 týdny, to snad mohli udělat pořádně...
Taky mě pěkně vypeklo, že ze severu nejde na OK najet, potřeboval jsem z Homol do Rožnova a znamenalo to otočku v Boršově (nebo nájezd na OK protisměrem, možná někdy v noci ;) ).
Všichni řidiči jsou zmatení a zpomalují od jihu na jízdu krokem, přestože na OK nikomu nedávají přednost. Způsobuje to pomalu jedoucí kolonu ve špičkách, někdy už od Kameňáku...
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

Řekl bych, že až skončí uzavírka silnice na Včelnou, a pravděpodobně se uzavře provizorně zprovozněná část tangenty, tak bude řadě lidí, kteří si na ni zatím zvyknou, chybět. Mně osobně se i v tomhle polo-jedno-směrným režimu hodila.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

Tak, přejezd pod Včelnou opět v provozu = Tangenta opět uzavřena.
Musím říct, že kruháč na I/3 byl a po otevření zase bude pěkná brzda - od jihu kolony buhvíkam. To ten kruháč v Litvínovicích "ponovu" s bypassem funguje líp a kolony jsou kratší.
Do otevření D3 to bude pěknej vopruz, na Lidickou stačilo odbočit v Boršově, to bude nakonec ve špičkách rychlejší odbočit už v Kameňáku...
Ajznbony
Příspěvky: 3
Registrován: 1.9.2022 10:06:31

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Ajznbony »

Aktuálně kolona až ke Kameňáku, takže je to super i bez kruháče.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

Už se jezdí po OK na I/3 (otevřena jsou tedy dvě ramena směr ČB a směr ČK) a podle mého pozorování (nesystematického a subjektivního) nutí kruhák při příjezdu od ČK k výraznému zpomalení, a to tam auta zatím v podstatě nedávají nikomu přednost.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

Mám stejný názor, bude to brzda. Proč to nemohli udělat dvoupruhové jako oba kruháče u Benešova? Málo místa v poli?
Moucha
Příspěvky: 71
Registrován: 13.9.2016 21:44:01

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Moucha »

Já předpokládám, že po otevření D3 tam bude jezdit pár lidí z vesnic okolo. Maximálně to tipuju tak do vesnice Chlumec nebo Kosovo. Stejně jako se to stalo třeba s dálnicí od Ševětína, taky málokdo jezdí po staré a provoz je tam minimální.
Jen teda musíme ještě 2-3 roky vydržet.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

Ještě k převedení provozu zpět na provizorku pod Včelnou: nové a tedy finální koleje jsou tuším na 90 km/h, takže v zatáčce adekvátně klopené. A že je to o dost víc než původně, je dobře poznat na přejezdu. Kdo tam jezdí po paměti jako já, pěkně si skočí... Tak bacha, ať si nevylijete kafe 8-)
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Cajkowski »

TO skuby: te hrany jsem si vsiml hned po prvnim prejeti. Hned jsem si rikal, kdo to tam skoci. ;-) Je to naklopene o dost vic. Ani jsem nepremyslel proc. Dekuji za vysvetleni. Jinak od MUK Roudne je vse pripraveno na asfaltovani. Maji tam vysky a na MUK stoji dva valce, aby jim na ten finalni podklad nikdo nevjel.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

Když tedy trochu přivřu oči, tak to už tam potom zůstane "jen" dodělat křižovatku pod Včelnou. Přepokládané uvedení do provozu je v 03/2023, že by se to stihlo dříve, ještě před zimou, asi očekávat nelze, nebo ano?
Linza25F
Příspěvky: 80
Registrován: 28.10.2017 22:38:53

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Linza25F »

Is the south Tangente opened or closed??
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od mapman »

Closed.
Linza25F
Příspěvky: 80
Registrován: 28.10.2017 22:38:53

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Linza25F »

Why closed? It seems that the south tangente was opened. When it will be opened again?
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Cajkowski »

Yes. It was opened for a while because the Včelná - České Budějovice road was closed due to the rerouting of the railway line. Work is now continuing at the Včelná intersection and traffic would interfere with them. Estimated opening 3/2023
Ajznbony
Příspěvky: 3
Registrován: 1.9.2022 10:06:31

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Ajznbony »

Na tangentě jsou teď největší zákys dva mosty pro cyklostezku, které leží v ose přeložky kájovské, takže se začaly dělat až cca před dvěma týdny. Aktuálně mají opěry/pilíře základy a sestavuje se armování. Dělá se na obou současně. V křižovatce se dělá na rygolech a kanalizaci, naváží se ornice na ozelenění apod. Dodělala se snad poslední přeložka plynovodu a zářez tangenty je odtěžen skoro až ke křižovatce.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Cajkowski »

Tak dnes asfaltovani od MUK Roudne smer Vcelna. Dohlednu maximalne k podjezdu zeleznice a az tam byla masina videt. Predpokladam, ze jedou az pod Vcelnou.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

To už je žel. podjezd u Včelné hotový? Nějak jsem nepostřehl výluku pro překládku na nový most... Asi se budu muset dojít podívat. (myšleno na trati na Linz)
Ajznbony
Příspěvky: 3
Registrován: 1.9.2022 10:06:31

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Ajznbony »

Jo, jo, most se usazoval v půlce června a v půlce července v rámci výluky se zprovoznila trať v původní stopě.
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od darwousek »

Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

Díky za video. Jen otázka na Kraj: proč se video zveřejňuje až 2 měsíce od pořízení?
(provoz po tangentě v době uzavírky provizorky při překládání tratě, uzavírka začala 26.8.)
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od vondr »

dnes se instalovaly lávky pro cyklisty nad okružní křižovatkou u Včelné
https://www.facebook.com/photo/?fbid=81 ... 8148592792
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

Super, tak se nám to otevření blíží.
Jen by mě zajímalo, proč stavíme žel. most a lávku pro pěší a cyklisty 10 m vedle sebe. Přece to nemůže být levnější, než společný most...
A taky proč úplně opomněli napojení cyklistů a pěších na Roudenskou cestu - mohl by vzniknout ještě jeden přechod přes koleje severně od OK (stejně si to tam lidi vyšlapou jako teď, když byl uzavřen sjezd z provizorky na Roudenskou).
Linza25F
Příspěvky: 80
Registrován: 28.10.2017 22:38:53

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Linza25F »

Can they finish it in March?
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od RedBaron »

Not, June is the actual date of traffic start on this section. 06/2023 is mentioned on South-bohemian region traffic construction site:
https://dopravnistavby.kraj-jihocesky.c ... cb-i-etapa
Odpovědět

Zpět na „Jihočeský kraj“