Spořilovská spojka a související problémy

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět

Vrátí se náklaďáky nad 12 tun ve směru D5-D11 na Barrandovský most?

Ano, do konce října bude vjezd na Barranďák opět povolen
6
7%
Ano, změna proběhne do konce roku 2010
16
18%
Ano, změna proběhne v průběhu roku 2011
11
12%
Ano, náklaďáky budou ve velkém ignorovat DZ
1
1%
Ne, ke změně nedojde a Spořilovský masakr potrvá
24
27%
Ne, budou jen provedeny další úpravy Spořilovské a okolí
31
35%
 
Celkem hlasů: 89

Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Mike »

Běchovice stojí směrem z centra, směr na MO tam kolony nebývají - tedy odpoledne, kdy má cenu objíždět.
II/101 sice je dvojka, ale v úvalech okolo ní vyrostly domy a "pak asi začal vadit hluk, bezpečnost apod"
takže se obec natáhla až k Novým Jirnům, což rozhodně není správné řešení
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od jonáš »

No však podle map je mezi koncem zástavby Úval a začátkem zástavby Nových Jiren jen 500m, to se ani nemá cenu rozjíždět.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od MPMP »

jonáš píše:No však podle map je mezi koncem zástavby Úval a začátkem zástavby Nových Jiren jen 500m, to se ani nemá cenu rozjíždět.
To je nepochopení původního příspěvku, Mike by si nejspíš přál, aby mezi Úvaly a Jirny nebylo omezení žádné, ani to implicitní "uvnitř obce". Že tam bydlí lidé? To je přece jedno, podle něj je to "paskvil", protože musí sundat nohu z plynu. Ach jo. :?
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od GiuseppeS »

jonáš píše:Kolik procent tranzitu kamionů na JS dělá směr z D5-D7 na D1 a opačně? Tahle část odpadne logicky sama, pokud nebude okruh zavřenej, a zbytek by se tam snad dal radši ještě pětiletku skousnout, než to honit oklikama, co na to už vůbec nejsou stavěný.
Přesně tohle mně napadlo, dík, že to nemusím psát. Bohužel na tu otázku prý existuje odpověď v podobě "zanedbatelné %", což se mi ale vůbec nezdá ...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Mike »

MPMP píše:...Že tam bydlí lidé? To je přece jedno, podle něj je to "paskvil", protože musí sundat nohu z plynu. Ach jo. :?
ti "lidé" tam jaksi přišli až po té silnici
nohu tam stejně moc nesundavám, ony ty drážky před přechody pak tak příjemně hučí 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od MPMP »

Mike píše:
MPMP píše:...Že tam bydlí lidé? To je přece jedno, podle něj je to "paskvil", protože musí sundat nohu z plynu. Ach jo. :?
ti "lidé" tam jaksi přišli až po té silnici
nohu tam stejně moc nesundavám, ony ty drážky před přechody pak tak příjemně hučí 8-)
Krásný názor! Prosím "zasadit do kamene". Podle této logiky se již nesmí postavit žádný dům, který není přímo "v poli", protože tam přece už je silnice a rozšiřovat obec podél komunikace je trestuhodné, bo řidiči by pak museli jet pomaleji.
Gratuluju - myslím že za tuto demagogii by se nemuseli stydět ani někteří politici. :lol:
Tachau
Příspěvky: 229
Registrován: 21.4.2009 7:17:41

to MPMP - Madrid, Barcelona, Berlin, Paris etc...

Příspěvek od Tachau »

v tehle mestech vedou dalnice skrz mesto a nikdo to neresi. Postavil PHS a zivot jede dal. Problem je ovsem v mentalite - v techto mestech ziji lide co vedi, ze zivot a city je hlavne hluk. V cesku se pristehuji trdla do velkomesta a chteji klid jak v lese. Ale co se tyka Ctvrti SPORILOV (tak tam jiz podle nazvu ziji relativne socky a mene tolerantni lidi)- spousta lidi by tu R-silnici nejradeji zrusila z blbosti
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: to MPMP - Madrid, Barcelona, Berlin, Paris etc...

Příspěvek od Standa »

Tachau píše:v tehle mestech vedou dalnice skrz mesto a nikdo to neresi. Postavil PHS a zivot jede dal. Problem je ovsem v mentalite - v techto mestech ziji lide co vedi, ze zivot a city je hlavne hluk. V cesku se pristehuji trdla do velkomesta a chteji klid jak v lese. Ale co se tyka Ctvrti SPORILOV (tak tam jiz podle nazvu ziji relativne socky a mene tolerantni lidi)- spousta lidi by tu R-silnici nejradeji zrusila z blbosti
Tachove, Tachove, ty zase perlíš :D :D :D ! Spořilov vznikl už ve 30. letech, jako vilová čtvrť financovaná Spořitelnou a teprve později byl ze tří stran obklíčen dálnicemi - přesto jsem tam žádný organizovaný odpor proti dálnicím nezaznamenal. Asi ty socky, žijící v domcích, jejichž cena dnes začíná někde na 5 mega za malou řadovku, budou poněkud tolerantnější :) . Stejně tak i na sídlišti vedle spojky je většina lidí za ni ráda, protože do 80. let jel všechen tranzit tehdy jednosměrnými ulicemi Lešanskou a Senohrabskou a to byla soda i při tehdejším provozu (každý den jsem je přecházel cestou do školy). Problém není ani tak ve spojce, jako v jejím nedokonalém napojení na MO smotaném s napojením Chodovské ulice a napojením Spořilova, to vše za značného provozu autobusů MHD. Má to co dělat, aby to pobralo tranzit D1 - D8, po přidání D5 - D11 tahle MÚK zkolabuje, proto "Spořilovský masakr".
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od dd »

To už je trochu OT: Ale jak je to s hlukovými limity v Evropě a u nás? Přijde mi, že hlavně na jihu jezdí třeba skútry dlouho do noci (a že je ten rámus slyšet i o dvě ulice vedle) a nevšiml jsem si, že by to někomu vadilo.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: to MPMP - Madrid, Barcelona, Berlin, Paris etc...

Příspěvek od Sosa »

Tachau píše:v tehle mestech vedou dalnice skrz mesto a nikdo to neresi. Postavil PHS a zivot jede dal. Problem je ovsem v mentalite - v techto mestech ziji lide co vedi, ze zivot a city je hlavne hluk. V cesku se pristehuji trdla do velkomesta a chteji klid jak v lese. Ale co se tyka Ctvrti SPORILOV (tak tam jiz podle nazvu ziji relativne socky a mene tolerantni lidi)- spousta lidi by tu R-silnici nejradeji zrusila z blbosti
Musím s Vámi souhlasit,u nás chtějí lidé žít ve městě s tichem přírody.
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Max »

Na Sporilove primo v tom ostrove mezi 3 dalnicema bydli dlouholety kamarad a celkove mi neprislo, ze by tam meli moc hluk, ani v noci ne - nebo spis kdyz sem bydlel driv v Krci, tak sme tam meli v noci hluk od Jizni Spojky mnohem vyssi, ackoliv byla vzdusnou carou mnohem dal nez sou ty 3 dalnice na Sporilove (rek bych, ze je to dany tvarem terenu a jeho zastavenosti).
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Max »

Jinak kdyby se tenkrat byvala dostavela kompletne MÚK MO/D1 (misto toho aby se tam naprala ta poloMÚK s Hlavni a musela se stavet Sporilovska spojka), nevi nekdo, jak to melo v konecny podobe vypadat ? Jestli to jizni premosteni melo bejt soucasti semidirektni rampy (nejak takhle: http://mapy.cz/#mm=ZTtTcP@dm=133181440+ ... 83968@z=16)
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od dd »

Tohle by dnes kapacitně nestačilo. Buďme rádi, že už tam ta Spořilovská spojka stojí..
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od adamos »

Kapacitně by to přemostění direktní rampou asi stačilo víc, než vratná rampa ("brejle") při odbočení z Jižní spojky na Spořilovskou. Nicméně se domnívám, že ten výše uvedený most na Kačerově v plánech nebyl, alespoň jsem ho nikde neviděl. Naopak byla v plánu rampa z Jižní Spojky od BM na D1, směr centrum, a z D1 od Brna jna Jižní Spojku směr Hostivař. V mapě je příprava pěkně vidět zde. Předpokladem bylo ale nepostavení odbočky Jižní Spojka - Hlavní ul. To bylo do plánu dolepeno narychlo před realizací, aby Spořilov nebyl odříznut od Prahy.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Standa »

O těch alternativách ke Spořilovské spojce jsem už slyšel (prostor na část MÚK D1/MO hovoří naprosto jasně), ale se spojkou samotnou se určitě počítalo už od 60. let - tou dobou na ni byla ponechána rezerva při výstavbě sídliště. Mám dojem, že tady někdo kdysi dával odkaz na původní variantu plnohodnotné MÚK SS a MO, která se z finančních důvodů (?) smrskla na dnešní polo-MÚK.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od JirkaS »

Standa píše:O těch alternativách ke Spořilovské spojce jsem už slyšel (prostor na část MÚK D1/MO hovoří naprosto jasně), ale se spojkou samotnou se určitě počítalo už od 60. let - tou dobou na ni byla ponechána rezerva při výstavbě sídliště. Mám dojem, že tady někdo kdysi dával odkaz na původní variantu plnohodnotné MÚK SS a MO, která se z finančních důvodů (?) smrskla na dnešní polo-MÚK.
Ta spojka byla podle mě původně součástí III. SJM, než se přešlo z roštového na radiální systém. (Magistrála je II. SJM.)
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Max »

adamos píše:Kapacitně by to přemostění direktní rampou asi stačilo víc, než vratná rampa ("brejle") při odbočení z Jižní spojky na Spořilovskou. Nicméně se domnívám, že ten výše uvedený most na Kačerově v plánech nebyl, alespoň jsem ho nikde neviděl. Naopak byla v plánu rampa z Jižní Spojky od BM na D1, směr centrum, a z D1 od Brna jna Jižní Spojku směr Hostivař. V mapě je příprava pěkně vidět zde. Předpokladem bylo ale nepostavení odbočky Jižní Spojka - Hlavní ul. To bylo do plánu dolepeno narychlo před realizací, aby Spořilov nebyl odříznut od Prahy.
O tech 2 rampach, co se nepostavili kvuli Hlavni ulici vim :) ale ten jizni most (o kterym sem si myslel, ze mel byt soucasti ty direktni rampy) je videt na fotce na strane 37 v tehle publikaci od RSD:

http://www.rsd.cz/rsd/rsd.nsf/0/6C4472F ... grafii.pdf

Je to pohled od Kacerova z doby realizace zacatku D1, kdy se prave nechavala rezerva pro spojku se zarodkem te MUK (a videl jsem to jeste lip na jedne fotce, ale uz nevim kde :( ) Proste se mi akorat nechce verit tomu, ze ten jizni most mel odzacatku slouzit v paskvilózni forme jako slouzi ted :)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od kasme »

Max píše:a videl jsem to jeste lip na jedne fotce, ale uz nevim kde :(
nebyla to tahle? :)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Standa »

JirkaS píše:...Ta spojka byla podle mě původně součástí III. SJM, než se přešlo z roštového na radiální systém. (Magistrála je II. SJM.)
To vypadá logicky, z té doby asi pocházela i plnohodnotná MÚK s Jižní spojkou (předpokládám, že ta už byla i v roštovém systému jako nějaká VZM nebo ZVM). Stavební uzávěru pro jistotu nezrušili ani při přechodu na radiální systém a jak se to později hodilo...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Standa »

Pátrám, kde jsem k těm spořilovským dálnicím něco viděl, zatím jsem našel zajímavý výřez ze situace s "křížením II.SJM s plánovaným jihovýchodním polookruhem" v knize Michala Prášila Dálnice 1967 - 2007 na straně 26 (odněkud jsem to kdysi stáhl v pdf).
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Standa »

Fotka z výstavby II.SJM na straně 37: http://www.rsd.cz/rsd/rsd.nsf/0/6C4472F ... grafii.pdf

V další knize http://www.rsd.cz/doc/Silnicni-a-dalnic ... eprala.pdf je také pár informací, např. na plánku na str. 37 je vidět i jakýsi zárodek Spořilovské spojky.
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Max »

kasme píše:
Max píše:a videl jsem to jeste lip na jedne fotce, ale uz nevim kde :(
nebyla to tahle? :)
Bohuzel neni :( byla cernobila, letecka (pohled od sporilova na kacak), D1 na ni uz byla hotova (i nalajnovana), akorat jizni spojka tam nebyla. Myslim, ze sem to prave videl v naky tisteny publikaci a ne na netu. Ale domnivam se, ze ten jizni most na ni byl :D

to Standa: vsak na tu stranu 37 uz sem odkazoval o par postu vejs :)
Pišta
Příspěvky: 85
Registrován: 16.3.2009 15:37:11

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od Pišta »

Kdesi som čítal, že križovatka nieje dokončená kôli tomu, že by sa muselo zrušiť prepojenie ulice Hlavná a magistrály, čo bolo politicky nepriehodné, vzhľadom na to, že ju využíval nejaký spořilovský papaláš...
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od kasme »

a už si toho začínají všímat i novináři :) :)

Nový úsek Pražského okruhu zklidní Krč a Barrandov, Spořilovu uškodí

http://zpravy.idnes.cz/novy-usek-prazsk ... -zpravy_ab
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Spořilovský masakr

Příspěvek od adamos »

idnes...
Proč by mělo z Barrandovského mostu zmizet 54000 aut, ale z navazující Jižní Spojky v úseku Barr. most - Krč jenom devět tisíc?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Odpovědět

Zpět na „Praha“