Ukrajina

Odpovědět
ceskedalnice.cz
Autor
Příspěvky: 99
Registrován: 25.2.2009 22:14:27
Kontaktovat uživatele:

Ukrajina

Příspěvek od ceskedalnice.cz »

up-flag.gif
up-flag.gif (250 bajtů) Zobrazeno 42691 x
up-map.gif
up-map.gif (31.66 KiB) Zobrazeno 42692 x
Rozloha: cca. 604 000 km2
Počet obyvatel: cca. 42 mil. (bez území Krymu)
Hlavní město: Kyjev (cca. 3 mil., s okolím cca. 3,8 mil. obyv.)


Ruská agrese vůči Ukrajině: v roce 2014 Krym, v roce 2022 invaze ruských vojsk a ostřelování prakticky celého území ... na základě konání Ruska v roce 2022 přišlo k organizačním změnám v tomto fóru a sice se všechny příspěvky týkající se mezinárodně uznaného území Ukrajiny budou řešit zde. I když tedy je dálnice Tavrida na Krymu, který Rusko okupuje a postavilo Rusko za svoje peníze, tak to je uvedeno v tomto tématu a to se bude týkat i jakýchkoliv dalších Ruskem svévolně zabraných území.

více ke čtení co, proč a jak:
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 89#p251989
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 25#p252025

Respektujte to: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 33#p252033

Rusko 30.9.2022 připojilo 15% území Ukrajiny k Rusku. Po falešných referendách. Tohle není uznáno EU a silně kritizováno generálním tajemníkem OSN. Rusko jako člen BR OSN porušuje mezinárodní právo. I nadále budou tato území součástí tohoto vlákna.; http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 86#p260786 .
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 30.9.2022 18:19:15, celkem upraveno 13 x.
Důvod: aktualizace obsahu příspěvku
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Ukrajina

Příspěvek od Diaľničiar »

Oficiální stránky ukrajinské správy silnic a dálnic :arrow:

http://www.ukravtodor.gov.ua/

Ministerstvo infrastruktury :arrow:

https://mtu.gov.ua/en/
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 15.1.2018 16:35:13, celkem upraveno 1 x.
Důvod: doplnění odkazu na min. infr.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Ukrajina

Příspěvek od Diaľničiar »

Vjezd do hlavního města Kyjev: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 0bfae2262c

Kyjev: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 8ba34a2684

Pak je zde ještě informace o výstavbě dálnice (čtyřpruhu) Kyjev-Odessa. Část úseku představovala výstavbu 212 km dálnice (čtyřpruhu), 29 obchvatú, překládky dvou plynovodú.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Ukrajina

Příspěvek od viky »

Perlička z E50 někde v kopcích mezi Skole a Svaljavou - Plastový ukrajinský policista s radarem i autem hlídající 60km/h v klesání :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol:
Přílohy
Perlička z E50 někde v kopcích mezi Skole a Svaljavou - Plastový ukrajinský policista s radarem i autem hlídající 60km/h v klesání
Perlička z E50 někde v kopcích mezi Skole a Svaljavou - Plastový ukrajinský policista s radarem i autem hlídající 60km/h v klesání
PA260132.jpg (75.92 KiB) Zobrazeno 43923 x
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Ukrajina

Příspěvek od viky »

Samozřejmě E50 = M06 8-) , dokonce mně to v www.mapy cz ukazuje E471,což je určitě omyl
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Ukrajina

Příspěvek od mapman »

Vidim dobre ze na te ceduli jsou nazvy v latince? To je bezne v techto koncinach?
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Ukrajina

Příspěvek od viky »

Na Ukrajině je možné opravdu vše! Teda zatím :lol: I proto tam rád jezdímV podstatě jsou tam kromě Mukačeva jen vzdálenosti k hraničním přechodům,tudíž spíš pro cizince,nic pro místní
Naposledy upravil(a) viky dne 15.4.2009 23:15:28, celkem upraveno 1 x.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Ukrajina

Příspěvek od viky »

viky píše:Perlička z E50 někde v kopcích mezi Skole a Svaljavou - Plastový ukrajinský policista s radarem i autem hlídající 60km/h v klesání :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol:
Tak jsem minulý víkend projížděl trasu Lvov-Svaljava a jak je vidět,policista byl někam převelen :mrgreen: :D :mrgreen: :D
Přílohy
P1020956.jpg
P1020956.jpg (60.5 KiB) Zobrazeno 43675 x
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Ukrajina

Příspěvek od viky »

Pár fotek z rychlostní silnice ze Lvova směrem na Užhorod
Přílohy
V dálce je vidět rozvětvení,kde vedou proudy několik stovek metrů od sebe a až po několika km se opět přiblíží k sobě.Ale pozor!Po oddělení směrů je silnice tam(na Užhorod)obousměrná!Jak je to v opačném směru,nevím.
V dálce je vidět rozvětvení,kde vedou proudy několik stovek metrů od sebe a až po několika km se opět přiblíží k sobě.Ale pozor!Po oddělení směrů je silnice tam(na Užhorod)obousměrná!Jak je to v opačném směru,nevím.
P1020813.jpg (83.05 KiB) Zobrazeno 43661 x
P1020808.jpg
P1020808.jpg (96.18 KiB) Zobrazeno 43660 x
P1020805.jpg
P1020805.jpg (94.54 KiB) Zobrazeno 43664 x
Naposledy upravil(a) viky dne 8.5.2009 19:54:51, celkem upraveno 1 x.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Ukrajina

Příspěvek od viky »

Pár fotek ze silnice Lvov - Užhorod,tedy,kde už není silnice dálničního typu
Přílohy
P1020963.jpg
P1020963.jpg (81.87 KiB) Zobrazeno 43648 x
P1020951.jpg
P1020951.jpg (76 KiB) Zobrazeno 43646 x
P1020964.jpg
P1020964.jpg (68.57 KiB) Zobrazeno 43645 x
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Ukrajina

Příspěvek od viky »

ještě jedna fotka
Přílohy
P1020947.jpg
P1020947.jpg (92.8 KiB) Zobrazeno 43640 x
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Ukrajina

Příspěvek od viky »

Vím,že to na tuto diskusi asi nepatří,ale chtěl bych případné návštěvníky Ukrajiny důrazně varovat před cestou v úseku od PL/UA hraničního přechodu Kroscienko/Smilnicja až do města Sambir.Cesta je v neuvěřitelně katastrofálním stavu,marně vzpomínám,k čemu u nás bych ji přirovnal.Ještě štěstí,že nepršelo,to bych tam asi skončil,protože bych nevěděl,který rigol je hlubší a nedokázal bych poznat ty míň hluboké,přes které se dá přejet bez rizika rozlomení nápravy,či zapadnutí.Takže tak možná pro offroady,jinak i z oblasti jižního Polska u SK hranic radím použít přechod Medyka/Shegin
Jel jsem tam v noci,tudíž nemám žádné fotky,jinak bych je sem hodil.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Ukrajina

Příspěvek od Diaľničiar »

Získá Ukrajina dostatek financí k opravě a výstavbě nových úseků silnic a dálnic?

V rámci přípravy k fotbalovému šampionátu 2012 plánuje Ukrajina opravit 4 600 km silnic, včetně výstavby 236 km nových silnic. Ministerstvo dopravy Ukrajiny informovalo o tom, že k provedení všech prácí bude potřebovat z rozpočtu 35,7 mld. UAH (cca 4,8 mld. USD). Státní pokladna však nemůže vyhradit celou zmíněnou částku, v současnosti poskytla vláda na tyto účely pouze 9 mld. UAH, zbytek očekává získat od investorů. Společnosti se zájmem o účast ve výstavbě a rekonstrukci silnic se zatím však neobjevily, což lze vysvětlit jak nepříznivými ekonomickými podmínkami v době finanční krize, tak i skutečností, že investice do dopravní infrastruktury nepatří obecně mezi prioritní a lákavé projekty. Místní experti naznačují, že za stávající situace z naplánovaných 4,6 tis. km bude opravena pouze polovina silnic.

Další možností financování projektu rekonstrukce ukrajinských silnic se může stát půjčka mezinárodních finančních institucí, avšak poté, co agentura Moodyۥs snížila rating Ukrajiny z B1 na B2, šance získání úvěru touto cestou se zkomplikovala.

Státní úředníci zvažují zároveň možnost výstavby silnic koncesionáři. Přestože v Ukrajině je schválen zákon O koncesích na výstavbu a použití automobilových cest, nejsou však vypracovány normativní dokumenty, které by řídily proceduru vykonání koncese, a přesné formulace ohledně státního odškodnění koncesionářům v případě ztrátového provozu silnice. To přirozeně v současné době brzdí rozvoj koncese, která by mohla přilákat do odvětví 2,7 – 3,63 mld. USD.

Zdroj: CzechTrade Ukrajina
www.business.ua
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
tavri
Příspěvky: 38
Registrován: 15.3.2009 15:06:08
Bydliště: Trutnov

Re: Ukrajina

Příspěvek od tavri »

Stav silnic: Slušný. Projetý úsek viz moje mapa. Červenec 2004.
Obrázek
V roce 2008 jsem v oblasti Zakarpatí a Černovci zaznamenal nejen zlepšování silnic ale i dvojnásobný nárůst provozu. Ve městech se objevily zácpy...
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Ukrajina

Příspěvek od Diaľničiar »

Rozloha Ukrajiny klade vysoké nároky na fungování dopravní infrastruktury. Střednědobá vládní koncepce rozvoje dopravního sektoru počítá s postupným zdokonalováním dopravní infrastruktury, zvyšováním bezpečnosti dopravy a zajištěním ochrany životního prostředí, integrací do evropského a světového dopravního systému.

V silniční dopravě bude hlavní prioritou vytvoření rozvinuté silniční sítě. Současná silniční infrastruktura při porovnání s evropskými standardy podstatně zaostává. Zlepšení kvality bude závislé na státním financování, případně mezinárodních úvěrových programech provázaných s případnými možnostmi koncesí jednotlivých silničních a dálničních úseků. V roce 2005 byla dána do provozu dálnice (resp. vysokorychlostní silnice) Kyjev–Oděsa.

V zemi je cca. 170.000 km silnic, z čeho je přes 165.000 ze zpevněným povrchem.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Ukrajina

Příspěvek od Diaľničiar »

Ukrajinská vláda svým usnesením č. 300 z 12. dubna 2010 schválila doplňky k předpisu o zadávání veřejných zakázek týkajících se zboží, prací a služeb. Podle těchto změn se uvedený předpis nevztahuje na režim zadávání veřejných zakázek (zboží, prací a služeb) spojených s přípravou objektů infrastruktury na EURO 2012.

Jedná se o tyto zakázky:

Výstavbu nových stadionů a rekonstrukci již provozovaných stadionů za účelem provedení EURO 2012. Novou výstavbu, rekonstrukce a dodatečné interiérové práce provozovaných tréninkových středisek s cílem usnadnění tréninkového procesu pro týmy účastnící se EURO 2012. Designérské práce, výstavbu, rekonstrukci a opravy letišť. Výstavbu, rekonstrukce a kompletní generální opravy silnic (komunikací uvnitř městských aglomerací) podle evropských standardů. Zřízení moderních systémů s cílem poskytování služeb v oblasti veřejné dopravy v aglomeracích Kyjeva, Doněcka, Lvova, Charkova, jakož i monitorovacích systémů bezpečnosti dopravy kolem příslušných sportovišť.Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kyjevě (Ukrajina).

Datum: 13.05.2010 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Zdroj: www.businessinfo.cz
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od FlakY` »

Na hlavních silničních (mezinárodních) tazích, je dvojjazyčně uvedeno město. Na vedlejších silnicích je pouze azbuka. Přes Ukrajinu pojedu 15 listopadu a jsem zvědav na stav silnic...
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Ukrajina

Příspěvek od Majkii »

wazer.cz
Pište česky, prosím!
Pime
Příspěvky: 342
Registrován: 5.4.2010 15:40:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od Pime »

A jak to tam vypada pred ME ve fotbale ?
Budovali tam take nejake nove dalnice nebo rychlostmi silnice jak v Polsku?
A jsou nekde na Webu terminy jak to maji polaci?
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od FlakY` »

Moje cesta byla z polského přechodu Medyka po M11 do Lvova a dále po M06 do Rozvadiv. Hranice jsem projel zhruba za 40 min.. Jediné co se v Ukrajině děje je to, že se opravují hlavní tahy. Opravují se směrem od Lvova na hranice. Zhruba 20 km od hranic je ještě starý povrch silnice a proto některá místa můžou být obzvlášť v zimě dost nebezpečná. Pak se jede po zcela novém povrchu a cesta je docela luxusní, protože tam není tak silný provoz jako u nás a rychlost je povolena až na 110 km/h. Jen před Lvovem začíná sílit doprava a hlavně na jižním obchvatu města je provoz hodně silný. Nedá se zde bezpečně předjet, protože je postavena jen jako dvou-pruh.
Na trase mě překvapilo, že obchvat města Horodok je v provozu, ale ještě není zcela dostavěn a opraven... Ale cesta po něm značně zkrátí dobu cestování. Místy je to panelová silnice a připomíná mi to zlaté časy, kde podobná silnice byla na trase Bělotín-Hranice.
Cesta po M06 luxusní. Není to tak dávno, kdy se celá opravovala a modernizovala. Na mapách google chybí například obchvat obce Derevach.
Závěr: po žádné opravdové dálnici nebo RS jsem nejel. M06 mi připadala spíše jen jako modernizovaná silnice... střední dělící pás, odpojovací pruhy, skoro žádné odstavné pruhy, průjezdy měst, obcí a semafory. Ukrajinská vláda modernizuje pouze hlavní tahy a ostatní silnice nižší kategorie jsou v katastrofálním stavu. Na Ukrajině mě kontrolovala policie a nebyl žádný problém. Uvažuji, že nastříhám krátkou reportáž po této trase, ale časově to je náročné, protože to trvá několik hodin. Ale snad to dokonce tohoto týdne nahodím na youtube a tady.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Ukrajina

Příspěvek od viky »

FlakY` píše:
. Na Ukrajině mě kontrolovala policie a nebyl žádný problém.
To se divím.Mně zastavili celkem 3x a pokaždé problém byl-smyšlený.Jediné,co šlo ukecat,byla výše pokuty-úplatku. :kladivo: :kladivo:
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od FlakY` »

Já měl v autě kameru a kdyby něco chtěl, tak bych mu tak akorát nasral. Jen jsem ukázal doklady a vše bylo v pořádku. Rychlost jsem měl v pořádku... jinde se mi stalo, že jsem jel dost rychle ale policie tam zrovna nebyla :D
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od FlakY` »

Tady je video průjezd po Ukrajině.




1. cesta hned od hraničního přechodu na Lvov
2. cesta na Lvov, zastávka na pumpě
3. průjezd městem Mostys'ka
4. rekonstrukce povrchu silnice (pokračují od Lvova směrem na hranice)
5. zprovozněný avšak nedokončený obchvat města Horodok
6. nově opravená silnice za městem Horodok na Lvov
7. obchvat Lvova a sjezd na M06 směr Stryi
8. M06 směr Stryi
9. odbočení z M06 na silnici nižší kategorie
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
m4xp0w3r7
Příspěvky: 3
Registrován: 14.2.2012 15:58:42

Re: Ukrajina

Příspěvek od m4xp0w3r7 »

Flaky: Zajímalo by mě proč volíte přechod Medyka a né přes Krakovets. Podle google maps, je to o 14km kratší, navíc se vyhnete Přemyšli, je tam snad špatná silnice?

Podle openstreetmaps je od Krakovce cca 5km dálnice v provozu a natrasovaná dál cesta do Lvova. Ovšem co jsem pátral zde http://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrada_M10_(Ukraina) tak jestli to chápu dobře, je dálnice Krakovets-Lvov odložená na neurčito, snad až do 2022?? Polsky neumím a překladač moc nepomohl.
Naposledy upravil(a) m4xp0w3r7 dne 15.2.2012 17:10:54, celkem upraveno 1 x.
m4xp0w3r7
Příspěvky: 3
Registrován: 14.2.2012 15:58:42

Re: Ukrajina

Příspěvek od m4xp0w3r7 »

Jinak přispívám trošku do mlýna. Byl jsem jednou na Ukrajině v létě 2010. Stav silnice Užhorod-Mukačevo paráda, Mukačevo - Solotvino slušný. Cesta Danylovo-Koločava už o dost horší. Hlavně poslední kilometry před Koločavou naprostá katastrofa, jámy a hrboly aj půl metru, takže kličkovaná a jízda tak 10-20km/h. Z Koločavy na Stryi už o pohoda silnice, často kochačka. Ze Stryi zpět do Mukačevo paráda.
Odpovědět

Zpět na „Evropa mimo EU“