Spojka S1 Opava

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od viky »

rumpeak píše:Určitě v tom budou peníze. Po výstabě východní části obchvatu kruhová bude, ale teď na to asi nebylo :(
dnes jsem jel po spojce a na tom "polokruháči" jsem na odbočení čekal cca 3 minuty.Nechápu,jak to můžou nechat tak sprzněné!Dyť v ceně celé spojky je dostavba toho kruháče 0.0 prd
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od pp21 »

viky píše:dnes jsem jel po spojce a na tom "polokruháči" jsem na odbočení čekal cca 3 minuty.Nechápu,jak to můžou nechat tak sprzněné!Dyť v ceně celé spojky je dostavba toho kruháče 0.0 prd
No jo no, jenže ta spojka S1 byla vyprojektovaná s tím torzem kruháče v podstatě od zacátku. Zbytek bude až s východní čátí severního obchvatu. Leda že by někoho osvítil duch svatý a dokázal ten zbytek kruháče vyjmout z další části obchvatu a dostavět to samotný hned. To je ale málo pravděpodobný, protože Opava silně tlačí na stavbu pokračování a vyjmutím kousíčku by mohla ztratit na vyjednávací pozici a mohla by se dostat do stavu "obchvat o pár let odložíme, dostavěli jsme kruháč"...
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od flames »

Škoda no, protože to odbočování je tam fakt protivné, navíc ten zákaz předjíždění tam...

Ještě jedna věc - kdo jezdíte častěji tudy, nezdá se vám, že pozměnili intervaly na těch světlech směr Vrchní ulice? Se tam dělají nehorázné řady ve směru na centrum.
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od andy »

Povrch opavské spojky S1 dlouho kvalitní nevydržel

Opava - Otevření spojnice mezi Kauflandem a Globusem se natěšení řidiči dočkali loni 14. prosince. Zprovoznilo ji Ředitelství silnic a dálnic jako významný krok k dokončení části opavského dopravního obchvatu. Po půlročním užívání se však její povrh zvlnil a musí být opraven.
Pro řidiče to znamená, že jim bude spojka od 12. do 23.července uzavřena. Silnici obsadí dělníci, vyfrézují ji a položí na ni nový živičný povrch. Krátká doba fungování provozu vyvolává otázky, co se vlastně stalo a proč vozovka nevydržela déle, ale Ředitelství silnic a dálnic příliš hovorné není...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od mapman »

Reklamační oprava povrchu na náklady zhotovitele, to zní dobře. Klucí co jezdíte tu Opavu, v tom článku se píše o těch nerovnostech, co ste tu o nich mluvili vy? Dostavbu kruháku to sice nevyřeší ale aspoň jeden problém by mohl zmizet...
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od rumpeak »

a hlavně jde alespoň o malý exemplární příklad pro zhotovitele předražených cest: "Dělej kvalitně napoprvé, protože na podruhé to zaplatíš z vlastního"
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Myslím, že i když to bude dělat podruhé tak bude pořád v zisku, pravda v menším, ale v zisku. Jinak ten povrch byl zvlněný už když jsem tam jel někdy v únoru.
R48 -> D48 se podařilo!
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od flames »

Nicméně se nic neopravuje, normálně se tudy dnes ráno jezdilo. Jsa si vědom termínu z článku, jel jsem přec centrum. :ko:
Jardaf
Příspěvky: 14
Registrován: 7.6.2010 9:43:58

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od Jardaf »

Ale už se začalo, dnes ráno 07:30 už byl směr Komárov zavřený a rozmísťovali zábrany.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od flames »

V 7:20 odtud přijížděla auta stále..tak to bylo o fous
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od rumpeak »

Takže včerejší jízda Bruntál - Ostrava tradičně tak jako každé léto - nejdříve zjistím, že je zavřená spojka S1, takže na Ostravu pokračuji přes Kravaře, kde hádejte co, opět částečná uzavírka, kvůli výstavbě kruhového objezdu. To už je třetí rok po sobě, kdy se paralelně dějí nějaké stavební práce jak na I/11 (před 2 lety přejezd v Komárově - úplná uzavírka, loni most v komárově - úplná uzavírka, letos pojka S1 - úplná uzavírka) a paralelně nějaké stavební práce v Kravařích (dva roky po sobě nějaká kanalizace nebo co a teď ten kruháč), které jsou samy o sobě ŠÍLENÝM špuntem (ještě s Dolním Benešovem a Hlučínem, ale nejhorší jsou Kravaře) ne tak, pokud se tam každý rok jezdí jedním směrem. Loni jsem podezíral, a psal tady někde na fóru, že si z nás ŘSD dělá srandu a že to někdo takhle nesmyslně plánuje úmyslně. Dnes už jsem si tím jistý.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od viky »

rumpeak píše:Takže včerejší jízda Bruntál - Ostrava tradičně tak jako každé léto - nejdříve zjistím, že je zavřená spojka S1, takže na Ostravu pokračuji přes Kravaře, kde hádejte co, opět částečná uzavírka, kvůli výstavbě kruhového objezdu. To už je třetí rok po sobě, kdy se paralelně dějí nějaké stavební práce jak na I/11 (před 2 lety přejezd v Komárově - úplná uzavírka, loni most v komárově - úplná uzavírka, letos pojka S1 - úplná uzavírka) a paralelně nějaké stavební práce v Kravařích (dva roky po sobě nějaká kanalizace nebo co a teď ten kruháč), které jsou samy o sobě ŠÍLENÝM špuntem (ještě s Dolním Benešovem a Hlučínem, ale nejhorší jsou Kravaře) ne tak, pokud se tam každý rok jezdí jedním směrem. Loni jsem podezíral, a psal tady někde na fóru, že si z nás ŘSD dělá srandu a že to někdo takhle nesmyslně plánuje úmyslně. Dnes už jsem si tím jistý.
tak to nejmíň rok přidej!To začalo v r.2007,když elektifikovali trať OV-OP.Spravovali přejezd v Komárově,dělali nový most mezi Kravařema a Štítinou a ještě opravovali další přejezdy a v Kravařích už zařčínali s tou kanalizací.Tehdy jsem začínal v těch krajích jezdit-jel jsem z Ostravy do Štítiny a dostal jsem se tam až na 4 pokus,když jsem to celé objel kolem dokola.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od flames »

No, to je prašť jak uhoď. Dnes (jsem zaspal) v 6.39 od úřadu(Bruntál) jedu na uan, takže do Opavy. Tam nejenže vím, že je spojka uzavřená ale OPĚT JIŽ TRADIČNĚ se jde něco kopat na Krnovské ulici (což jsem chytl bohudík ve stádiu stavby značení), takže šup, jedem jedem, v práci musím být v osm, od Lazců v koloně, v Ově Opavská rozkopaná stále neustále, takže za Globusem doleva až dolů na Martinov (všechny ostatní varianty jsou 2x-3x pomalejší), odtud vrrr na Marianskohorskou přes OMV to střihnul na Místeckou, ve 45 vykládám náklad na uanu, v 7:55 jsem v práci.

A teď ten hlavní hřeb, včera mi kamarád řekl, že nová cesta do Opavy a prodloužená Rudná je zbytečná blbost zabírající kus lesa a pěkné přírody, když už do Opavy vedou cesty dvě, to prý musí stačit.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Kamarád jezdí na kole?
Ta cesta je sakra potřeba.
R48 -> D48 se podařilo!
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od flames »

Kolo prodal, koupil krosku. Prý se zhrozil minulou neděli, když viděl ten kus vykáceného lesa.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A s tou kroskou se proháněl v tom lese, ne? :)
Ale dost už OT, ta cesta je třeba, stačí se mrknout na 17.listopadu.
R48 -> D48 se podařilo!
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od paja »

Martin z Ostravy píše:... ta cesta je třeba, stačí se mrknout na 17.listopadu.
řekl bych že 99% silnic I. třídy vedené přes obce by měly být nahrazené přeložkou a obchvatem

ale dost mě dostala nová silnice II./462 vedoucí do Vítkova, jel jsem po ní v neděli a čumím jak puk - krásná, široká, obchvat 2 vesnic a přitom tam musí být "šílený" provoz

pohled na tu cestu

proč I./11 má smůlu mezi OV a OP :evil:
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od flames »

Nehotovo.. dokonce tam ještě naváží těžkou techniku, tak nevim.
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Komárov - jižní obchvat a Nové Sedlice- severní obc

Příspěvek od Pavlík »

Koukal jsem do nových výsledků sčítání dopravy, spojka S1 měla ve všední den 13.816 vozidel/24 h. V tabulce https://www.rsd.cz/wps/wcm/connect/5b2b ... OD=AJPERES to je sloupec Z, řádek 8473. Myslím, že koncept zúžení vozovky za MÚK Komárov-západ na 2pruh se už nyní jeví jako obrovská chyba.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Komárov - jižní obchvat a Nové Sedlice- severní obc

Příspěvek od paja »

Za mne bych to jako šílený problém neviděl. Spíš bych viděl problém jinde ... stačí se mrknout na aktuální letecký snímek spojky S1 a všem to dojde ...

Pro neznalé - jedná se o tu souvislou bílou středovou čáru, která evidentně je na silnici, která je absolut přehledná (bez jakéhokoliv rozhledového omezení) nejspíše vyznačená jako záměr nějakého "YNTELYGENTA" z nějakého úřadu ... Posledně (min. týden) jak jsem jel po spojce S1, tak jsem zažil borku z Polske, která pro sicher v úseku s povolenou Vmax 90 km/h jela max. 55 ... A to si pak můžete kochat krajinou (pokud je pěkně).
speci
Příspěvky: 40
Registrován: 10.10.2019 19:41:19

Re: I/11 Komárov - jižní obchvat a Nové Sedlice- severní obc

Příspěvek od speci »

Souhlas. Ono by i docela pomohlo konečně opravení toho kiksu na OK u Globusu s výjezdem na Ostravu. Dvoupruhová OK s výjezdem na jeden pruh a o metr dále zase pokračuje čtyřpruh.
https://goo.gl/maps/jrjUnYr9nhtXyMM96
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Komárov - jižní obchvat a Nové Sedlice- severní obc

Příspěvek od Pavlík »

Souhlas jen částečný. Ve směru od Globusu ke Kauflandu se o přehlednosti dá mluvit jen u poloviny celého úseku kvůli táhlé pravotočivé zatáčce https://www.google.cz/maps/@49.9341977, ... 384!8i8192
Nicméně hlavním špuntem není ojedinělý řidič, který si myslí, že jede v obci, ale nájezd ze spojky S1 na OK v Kateřinkách. Jako důvod štosování v tom místě vidím to, že OK Kateřinky není organizovaná do spirály, takže většina řidičů obkrouží skoro celý rondel v pravém pruhu a zbytečně blokují další, kteří by chtěli najet.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Komárov - jižní obchvat a Nové Sedlice- severní obc

Příspěvek od paja »

to je obecne problem CZ ridicu, kteri velke kruhace jezdi klasicky furt vpravo. U malych bych to celkem pochopil, ale Katerinky nejsou maly kruhac ci nejsou udelane debilne jak u Globusu s vyjezdem na Ostravu 1 pruhem
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/11 Komárov - jižní obchvat a Nové Sedlice- severní obc

Příspěvek od Aram96 »

Když ze značek s dostatečným předstihem nevím, že je kruháč spirálovitý/turbookružní, tak pojedu taky vždycky pravým pruhem. Když je to ten "starší" typ dvoupruhového kruháče, kde jsou 2 pruhy na vjezdu, na OK i na výjezdu, ovšem ten pravý tím výjezdem nekončí, ale pokračuje dál po kruháči, tak taky pojedu rozhodně radši tím pravým, než se pak strachovat, že mě někdo nepustí apod. Tyhle typy kruháčů jsou naprosté přežitky. Tento je trochu něco jiného kvůli své velikosti, ale stejně bych do levého najel jen, kdybych chtěl někoho předjet.
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: I/11 Komárov - jižní obchvat a Nové Sedlice- severní obc

Příspěvek od davidb »

Já se naučil jezdit na kruháči v levém pruhu v FM u Tesca.
Vpravo kolona na 3 minuty, v levém se to dalo projet v pohodě. Vyjížděl jsem vždy druhým výjezdem.
Asi 2x se mi stalo, že jsem raději kruháč objel ještě jednou, bo jsem si nebyl jistý co ten v pravém udělá. Ale pořád to bylo rychlejší než čekat v pravém.
Nejideálnější když na kruháč se mnou vjížděl kamion :-) Ten než dojel na výjezd já už byl pryč.
Odpovědět

Zpět na „I/11“