SOKP - kvalita provedené stavby

Veronss
Příspěvky: 339
Registrován: 11.5.2009 20:04:15
Bydliště: Slavkov u Brna

SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od Veronss »

Majkl_prg
Příspěvky: 13
Registrován: 8.8.2009 19:46:39

Re: R1 - Pražský okruh

Příspěvek od Majkl_prg »

neni povrch na estakade nejak hodne zvlneny?nebude hned po zprovozneni a sedani stavby doufam uzaviran a opravovan....mozna zkresluji fotky, nebo se mi to zda....
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: R1 - Pražský okruh

Příspěvek od obr »

Majkl_prg píše:neni povrch na estakade nejak hodne zvlneny?nebude hned po zprovozneni a sedani stavby doufam uzaviran a opravovan....mozna zkresluji fotky, nebo se mi to zda....
to vypadá, že je to na mostě přes Vltavu. Že by se ten most vlnil a houpal jako ten ve Volgogradě :crazy:
Speedy Gonzales
Příspěvky: 171
Registrován: 14.3.2009 11:14:37

SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od Speedy Gonzales »

V dnesni kasmeho foto-varce ze stavenist SOKP byla i tato fotografie

Zajimalo by mne, zda geometrie povrchu zachycena na snimku byla opravdu takto navrzena i v PD a pokud ano, jaka je jeji vyhoda? Pokud nikoliv, tak by mne zajimalo kdo a jak to uvede do puvodne zamysleneho stavu.

Dekuji za fundovane odpovedi mistnich zasvecenych prispevatelu.

Take predem dekuji administratorum fora, ze toto vlakno nezasoupnou nekam do jine diskuze - rad bych, aby aby zde vznikla kriticka diskuse na tema "Kvalita odvedeneho dila na novostavbach SOKP"

SG
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od jannnn »

Sice to vypadá brutálně, ale ve skutečnosti to bude neznatelné, to pouze dlouhé sklo to tak deformuje...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od mapman »

Vzhledem k tomu, že jsem při focení těch fotek seděl za volantem a vyzkoušel si to na vlastní "nohy", musim konstatovat, že to v podstatě není znát, ty nerovnosti dost zvýrazňuje perspektiva... Nicméně vypadalo to i na místě dost zvláštně...
Veronss
Příspěvky: 339
Registrován: 11.5.2009 20:04:15
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: R1 - Pražský okruh

Příspěvek od Veronss »

tak to by se zdalo i me... vypada to, ze je to opradu tak zvlnene.. :(
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od jannnn »

Jinak se to už před nějakým časem řešilo (a vyřešilo?) u kasmeho :)

http://mo.ttnz.cz/forum/viewtopic.php?pid=16699#p16699
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od mapman »

Já to tu pro jistotu ocituju:
To se dotvaruje smile Stejně jako most přes Labe v Litoměřicích smile
Mně to přijde jako že zvednutí sleduje tvar klenby. Takže asi větší předepnutí. Ty kabely se časem trochu vytahají, nebo je to rezerva na zatížení od vozidel.
Jo, prohlídl jsem si to znovu a pořádně a asi máte oba (vlastně všichni tři) pravdu. Je to v polích vzedmuté, ne prověšené. To se opravdu časem srovná. Neuvědomil jsem si, že portály DZ jsou proti pilířům dost posunuté.
Speedy Gonzales
Příspěvky: 171
Registrován: 14.3.2009 11:14:37

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od Speedy Gonzales »

Bohuzel si myslim, ze to tak neni. Na tom snimku je zaber na jedno z krajnich a cast stredniho mostniho pole (most pres Vltavu na SOKP 513 je o trech polich 68 + 104 + 63 m). Na tom snimku je dilatacni zaver (pravobrezni) zhruba v mistech, kde je ta bila dodavka; modra fabia stoji cca uprostred krajniho mostniho pole.

Ta mostovka je jednoznacne provalena smerem dolu uprostred mostnich poli, ty hrby vzhuru na snimku jsou na mistech opery a podpery. Vizualnim prirovnanim k vysce osazenych svodidel New Jersey 1.2 m na snimku jde o pokles o cca 1/4 vysky svodidla na krajnim mostnim poli, tedy cca 30 cm vysky na cca 60 m delky.

Opravdu by mne zajimalo zda je toto konstrukcni stav ve shode s PD. Osobne se domnivam, ze nikoliv.
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od Max »

Ta fotka je strasne nazoomovana a dost to klame, navic polohy objektu na pomyslny ose prochazejici objektivem se tim padem strasne blbe urcuji.

http://foto.ceskedalnice.cz/vase-foto/1 ... es/33.html podle tyhle fotky si myslim, ze stred pole neni u modry fabie, ale u toho portalu dopravniho znaceni, co je na fotce nejbliz, a ze je to tim padem fakt od predepnuti.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od kasme »

doplnil jsem foto skoro bez zoooomu...
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 6.jpg.html

...ale vidět je to taky... :)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od jonáš »

No zrovna sundavaj někde u Olbramovic jeden nejetej nadjezd přes koridor, "dotvaroval" se samovolně asi k půlmetrovýmu prohnutí. Buď špatnej návrh, nebo šizenej beton. Tak snad tady to udělali líp ..
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od Max »

Tak obcas se stava, ze ve statickejch vypoctech se nekdo sekne o desetinnou carku a pak se to musi zbourat kdyz to samo nespadne :) ale ja sem optimista :)
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od egelebege »

No to je pěkný. Na nejslavnější rychlostce v zemi budem hopsat jak na I/13 před Jirkovem :cry:
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od michal »

Že by další superlativ pro tuhle estakádu...?
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od dd »

Když může být v Praze bobová dráha, proč by tam nemohla být i horská dráha? :lol: 8-)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od martini »

Jsem opravdu opět velmi znepokojen kvalitou provedeného díla :cry: . Už se těším, až si to projedu :kladivo:
EDIT: Ještě by mne zajímalo, jak dopadla pokládka asfaltu nahoře na 514, kde to pokládali v hrozkém vlhku a úplně se z toho kouřilo. Odkaz na fotku bychom někde našli...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od Lenny »

Vy s tím nadělate. Stejné důvody jako na mostě přes Labe u Litoměřic.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od martini »

Lenny píše:Vy s tím nadělate. Stejné důvody jako na mostě přes Labe u Litoměřic.
Tzn. prosím tě? Je to tou rezervou v předpětí?
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jo to přesně měl Lenny na mysli.
A pokud je to zvednuté uprostřed oblouku tak je to ok,
pokud by byl oblouk prověšený, tak by to asi byl problém.
R48 -> D48 se podařilo!
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od egelebege »

Mě to přijde jako povedená prasárna. Možná to bude tim, že to stavěli soudruzi z východu
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od siesa »

Lenny píše:Vy s tím nadělate. Stejné důvody jako na mostě přes Labe u Litoměřic.
Taky si to myslim...Ostatne most pres Ohri na D8 ma taky hrb...
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od Toxy »

No nevim, nepřijde mi, že by nějaká velká vlnovitost mohla projít do finálního stavu. IMHO si to opravdu ještě "sedne". Navíc bůhví jak moc ty fotky zkreslují. Zrovna včera jsem si chtěl zkrátit cestu přez stavbu ( K. Hora - Říčany - D5, jel jsem zrovna tou vyfocenou modrou fabkou ;) ), ale nakonec jsem se na to vyprd. Škoda, mohl jsem poreferovat. Zkusim se poptat kolegy (toho u fabky vyfoceného) až ho uvidim, jaké to tam je na vlastní oči :)
Speedy Gonzales
Příspěvky: 171
Registrován: 14.3.2009 11:14:37

Re: SOKP - kvalita provedené stavby

Příspěvek od Speedy Gonzales »

Bylo by možné, namísto pivních dohadů podle fotek, přinést kvalifikované informace o skutečném technickém stavu přemostění Vltavy na SOKP 513? Předpokládám, že mnoho kontributorů této diskuse k takovým informacím přístup má, z titulu své profese.

Mimochodem, celkem mne (opět) udivilo, kolik se zde objevilo příspěvků, které tento stav bagatelizují nebo až téměř obhajují jako snad nějakou výhodu ...
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“