Austrálie a Oceánie všeobecně + seznam států

Odpovědět
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Austrálie a Oceánie všeobecně + seznam států

Příspěvek od Diaľničiar »

Zde se budou nacházet zajímavé projekty, které se zde plánují realizovat, budu sem taky dávat mapy atd. Samotná Austrálie dodnes není dálnicemi propojená ani v rámci samotných států ani křížem. Nový Zéland aktivně dálnice staví již 9 let. Na ostatních ostrovních státech jsou spíše silnice 2+2, než-li nějaké dálnice, i když již nastáva čas, že se staví i obchvaty a pak se udělají ůpravy a tyto malé státy mají i několik km dálnic. Já se budu postupně některým věnovat, protože jde o státy, které si vzhledem k příjmům z cestovního ruchu mohou tyto investice dovolit a je to jistě zajímavé již jen kůli té scenérii: oceán, dálnice (silnice 2+2), hezké pláže, hotelíky nad vodou ... některým státům se věnovat nebudu, protože o nich nemám dostatek informací, a čistě z netu není moc rozumné je přidávat.

Seznam států v podsekci Austrálie a Oceánie:

Austrálie (vlastní fórum)
Fidži
Kiribati
Marshallovy ostrovy
Nový Zéland
Palau
Papua Nová Guinea
Samoa
Vanuatu

Aktuální počet států: 9 ... 64%
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Austrálie a Oceánie všeobecně + seznam států

Příspěvek od Diaľničiar »

Chybějí zde státy:

Mikronésie
Nauru
Šalamounovy ostrovy
Tonga
Tuvalu

Já osobně momentálně nepřipravuji žáden, tedy jestli se toho někdo chytí, budu jenom rád. 8-)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Austrálie a Oceánie všeobecně + seznam států

Příspěvek od Diaľničiar »

Mapa Austrálie (členění) :arrow:
map-of-australia.jpg
map-of-australia.jpg (59.92 KiB) Zobrazeno 39395 x
Mapa Oceánie :arrow:
oceania.gif
oceania.gif (36.34 KiB) Zobrazeno 39395 x
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
martin76
Příspěvky: 5
Registrován: 29.10.2010 14:32:54

Cook Islands (Cookovy ostrovy)

Příspěvek od martin76 »

Tento stát chybí v přehledu. Země má svoji vládu a parlament a tvoří tzv. volnou asociaci s Novým Zélandem. Cook Islands tvoří 15 ostrovů ve dvou skupinách, které jsou od sebe vzdáleny cca 1.000km. Různé zdroje uvádějí počet obyvatel na cca 25.000, naprostá většina obývá hlavní ostrov - Rarotonga. Co se dopravy týká, okolo Rarotongy vede silnice v délce 32km a jsou zde i vedlejší silnice. Rychlost je omezena na 50km/h a nejpopulárnějším dopravním prostředkem je malá motorka-skůtr. Jezdí se zde vlevo stejně jako na NZ a v Austrálii.

Přikládám fotku hlavní silnice a silniční mapu hlavního ostrova. Pro několik dalších mých fotek transportu na Cook Islands jděte na

http://australia07.rajce.idnes.cz/2008- ... transport/#

nebo

http://australia07.rajce.idnes.cz/2008- ... mi_Inland/#
Přílohy
silnice okolo Rarotongy
silnice okolo Rarotongy
IMG_7356e_Rarotonga-vnitrozemi_1.jpg (105.77 KiB) Zobrazeno 39290 x
rarotonga.gif
rarotonga.gif (152.71 KiB) Zobrazeno 39290 x
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Austrálie a Oceánie všeobecně + seznam států

Příspěvek od Diaľničiar »

V roce 2013 se dálnice odevzdali do provozu v těchto státech:

Austrálie ......................... 41,5 km
Nový Zéland .................... 12,3 km

Celkem: 53,8 km

přibližný stav
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Austrálie a Oceánie všeobecně + seznam států

Příspěvek od Diaľničiar »

Austrálie a Nový Zéland, jakožto vyspělé země poskytují každým rokem stovky mil. USD pro rozvoj infrastruktury v celé oblasti. Přidává se v malém i USA, které zde vynahrazují jiné zájmy a částečně EU. Austrálie a Nový Zéland jsou tak něco podobné jako EU ve smyslu fungování; bohatší dá chudšímu. Požadují za to transparentnost zakázek a samozřejmě austrálské a novozélandské společnosti mají zakázky. Většinou to ale přináší i opační efekt: tyto firmy mívají nedostatek kvalifikované pracovní síly a ta se pak lépe získává a zas občané malých ostrovních republik mají dobrou práci a dokáží posílat domů peníze, čimž se zas jenom posiluje domácí ekonomika. :idea:

Nejčastěji se financují opravy a výstavba silnic (i pro neexistenci železnic), realizace vodohospodářských objektů, investice do zkvalitňování vzdělání a zdravotnictví.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Austrálie a Oceánie všeobecně + seznam států

Příspěvek od Diaľničiar »

martin76: Co se týče země Cookove ostrovy, tak opravdu chybí v přehledu, protože to není suverénní nezávislý stát. Není to ani stát, jeho obyvatelé nejsou státní příslušníci Cookovych ostrovů, ale Nového Zélandu. Ale dnešním dnem byla provedena korekce: je doplněn odkaz na váš příspěvek k této oblasti světa ve vláknu Nového Zélandu hned v 1. příspěvku. ;)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Austrálie a Oceánie všeobecně + seznam států

Příspěvek od Diaľničiar »

V období od 2.11. do 8.11. jsem aktualizoval přečetl všechny témy/státy v této sekci. :arrow:

*aktualizoval jsem základní údaje
*opravil/doplnil jsem nefunkční odkazy na oficiální instituce
*opravil aneb odstranil jsem jiné nefunkční odkazy, s dohledáním obsahu tak, aby byl zachován smysl příspěvku
*nevyhnutné množství příspěvků jsem smazal: méně než 5 příspěvků
*ke všem státům jsem se snažil aktualizovat data silniční infrastruktury dle logistického/místního významu
*aktualizace nových staveb, připravovaných staveb aneb přehled výstavby dálniční, rychlostní sítě aneb významnějsích silnic atd.
*vícero států má vícero příspěvků za sebou vzhledem k rozsahu prací a chybějících informací

Stalo se tak po 4,5-7 letech, kdy jsem to dělal naposled v tomto rozsahu. V případě Austrálie samotné je ten čas kratší, ale zase tam těch stavěb chybělo opravdu hodně. Shrnutí jsou za období cca. 10 let a je to přibližně ve stejném duchu stát od státu. A bohužel, poslední 2 roky jsem ve fóru celkově málo, takže nyní je těch informací někde opravdu hodně a pro zachování přehlednosti pak ve vícero příspěvcích za sebou.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Odpovědět

Zpět na „Austrálie a Oceánie“