Navigace na okruhu

Odpovědět
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: R1 - Pražský okruh

Příspěvek od siesa »

kasme píše:a jdeme do finále :)

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 0.png.html

zatím pár fotek
Jako co ma znamenat ta navest na 82. km??? To je vazne nutne mit tam D. Brezany a Vestec a z dalkovych cilu jen Strakonice?? Kde je Chomutov, KV nebo Plzen?? Hlavne, ze je Plzen znacena uz na D1 od Prahy..To jsem zvedavej, kolik zbloudilejch ridicu se z R1 uhne na Jesenici, az v panice zjisti, ze najednou "nejedou" na Plzen...
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: R1 - Pražský okruh

Příspěvek od kasme »

to je návěst v případě uzavření tunelu Lochkov... :)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R1 - Pražský okruh

Příspěvek od mapman »

Pane, když nevím, tak tolik nekřičím, to je proměnná dopravní značka pro případ uzavřených tunelů, kdy tranzit jede přes město, takže naprosto správná a na místě... Teda až na ty Břežany, když není MÚK Písnice v provozu, ale to už je detail, tahle poloha proměnné značky se bude objevovat doufejme co nejméně...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martini »

Co teda zatím nikdo neřekl, ani nebylo na fotkách je informace o jedné uzavřené tunelové rouře a informace o podobě průjezdu. To asi tedy na těch PDZ není a bude se to řídit jen křížky a šipkami na těch LED značkách?
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od mapman »

Už jsme tu na to odkazovali víckrát při jiných příležitostech:
http://www.rsd.cz/doc/Technicke-predpis ... ceni-ruzne

Tam je dole sekce "Přechodné značení", tunely jsou 4 pdf v té tabulce.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martini »

mapman píše:Už jsme tu na to odkazovali víckrát při jiných příležitostech:
http://www.rsd.cz/doc/Technicke-predpis ... ceni-ruzne

Tam je dole sekce "Přechodné značení", tunely jsou 4 pdf v té tabulce.
Honzo, tohle už jsem si od tebe zapamatoval, ale můj dotaz míří na proměnné velkoplošné proměnné dopravní značení, jestli toto umí zobrazit stav pro jednu uzavřenou troubu, tedy např. Plzeň jen pravým pruhem...? Podle mého to neumí a je to škoda.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od mbmat »

martini píše:Podle mého to neumí a je to škoda.
já si myslim že by to byla pro řidiče zbytečná informace. dle mého stačí když se to bude zobrazovat jenom na ZPI od mirošovic až k uzavřenémi tunelu na R1.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od mapman »

Taky si myslím že je to úplně zbytná informace na PDZ, bude to umět zobrazit ZPIčko a tam to bohatě stačí IMHO.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martini »

mapman píše:Taky si myslím že je to úplně zbytná informace na PDZ, bude to umět zobrazit ZPIčko a tam to bohatě stačí IMHO.
No víme své o aktuálnosti informací na ZPI, ale zase není nic, co by opravňovalo předpoklad, že to u cedulí bude lepší :-). Asi máte pravdu, jen mi přijdou dva stavy na té otočné ceduli málo :kladivo: . Třeba se také obsluha na Rudné bude více snažit s tou aktuálností informací než v Ově.

Prý má teď zobrazování a liniové řízení ještě probíhat v poloautomatickém režimu, tedy s možností opravy informací ručně, neboť funkčnost zařízení pro liniové řízení je nutné ověřit v reálném provozu.

Jsem fakt zvědav, co tam bude svítit :jidlo:
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od jannnn »

Co mám info od člověka, který pracuje na právě na softwaru a celkově fungování toho systému, tak mají dost honičku, jelikož jim to bylo pozdě předáno. A tak, v souladu s tím, co píše martini, to prý ze začátku bude spíše ladění chyb a bugů než ostrý provoz... :)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Aspoň bude sranda a o čem psát :)
R48 -> D48 se podařilo!
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od kasme »

martini píše:Jsem fakt zvědav, co tam bude svítit :jidlo:
no, hlavně aby tam vůbec něco svítilo

dneska tam svítila nehoda, mlha, námraza, práce na silnici :)
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Toxy »

jannnn píše:Co mám info od člověka, který pracuje na právě na softwaru a celkově fungování toho systému, tak mají dost honičku, jelikož jim to bylo pozdě předáno. A tak, v souladu s tím, co píše martini, to prý ze začátku bude spíše ladění chyb a bugů než ostrý provoz... :)
No tohle je docela bežnej nešvar. Stavaři jsou spokojený, že maj postavíno 14 dní před otevřením, ale lidi montující a oživující telematiku jsou na infarkt, aby to svoje za těch 14 dní stihli :) Tenhle čas je různej jak na který stavbě, ale jinak to takhle funguje hodně často :) Tenhle tejden jsem byl na Rudný na dispečingu 2x poštělovat nějakej SW ohledně SOS systému a programátoři od tunelovky vypadali, že mě pokoušou :D
Každopádně zprovoznění a odladění takhle složitýho systému chce čas, kterej ale lidi na tom dělající kolikrát nedostanou, tak buďte prosím prvních pár týdnů (/měsíců :) ) provozu ZPO schovívaví ;)
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Příspěvek od ElWapp »

Podle mně je celé to značení dost nestandartní a musí se nad ním dost přemýšlet. Ten zákaz vjezdu tam nemá co dělat, spíš bych tam dal trojúhelník "jiné nebezpečí", aby to upoutalo pozornost. V ideálním případě bych si to ale představoval podle fotky dole, vlevo běžný stav, vpravo uzavřený tunel (omluvte kvalitu, splácáno velmi narychlo)
foto Kasme

EDIT koukám že jsem o křižovatku vedle :) no ale myšlenka je snad jasná...
Přílohy
Dopravní značení
Dopravní značení
Untitled-1.jpg (29.02 KiB) Zobrazeno 19480 x
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Příspěvek od dvs »

rob3rt píše:Obrázek
Chápu tu ceduli se zákazem vjezdu, tak že na Strakonice mám pokračovat rovně a postavit se do fronty? Jásně na Barandovským mostě nelze odbočit na Strakonice. Nebo na Strakonice se dá jet přes Radotín (pouze osobáky).
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Příspěvek od rob3rt »

dvs píše:Chápu tu ceduli se zákazem vjezdu, tak že na Strakonice mám pokračovat rovně a postavit se do fronty? Jásně na Barandovským mostě nelze odbočit na Strakonice. Nebo na Strakonice se dá jet přes Radotín (pouze osobáky).
Neplést si tunel Cholupice (správně Komořanský tunel) s tunelem Lochkov!
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Příspěvek od ElWapp »

rob3rt píše:
dvs píše:Chápu tu ceduli se zákazem vjezdu, tak že na Strakonice mám pokračovat rovně a postavit se do fronty? Jásně na Barandovským mostě nelze odbočit na Strakonice. Nebo na Strakonice se dá jet přes Radotín (pouze osobáky).
Neplést si tunel Cholupice (správně Komořanský tunel) s tunelem Lochkov!
Právě proto tam ta informace nemá co dělat: málokdo ví, kde jsou nějaké Cholupice, bude dost takových, co poprvé neví ani že je na trase nějaký tunel. Důležité je jasně a srozumitelně napsat kudy ANO, ne popisovat kudy a proč NE... No nic, vím že pláču na špatném hrobě...
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Příspěvek od jannnn »

Však ony se tu někde po fóru potulují velice pěkné návrhy, jak toto ne zrovna šťastné řešení zpřehlednit :)
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Příspěvek od Sosa »

rob3rt píše:
dvs píše:Chápu tu ceduli se zákazem vjezdu, tak že na Strakonice mám pokračovat rovně a postavit se do fronty? Jásně na Barandovským mostě nelze odbočit na Strakonice. Nebo na Strakonice se dá jet přes Radotín (pouze osobáky).
Neplést si tunel Cholupice (správně Komořanský tunel) s tunelem Lochkov!
No bohužel jsem tam jel a byl i zavřen tunel Lochkov, na cedulích napsáno že se dá sjet na Strakonice. Tak jsem si postál.
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Provoz na jižní části R1 (D1-D5)

Příspěvek od rob3rt »

No jestli ono to nebude tím, že když je zavřený Komořanský tunel, tak za chvilku se vytvoří kolona na Radotínském mostě. A když kolona sahá až k Lochkovskému tunelu, tak ho prostě zavřou ;)
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od rob3rt »

ElWapp píše:Právě proto tam ta informace nemá co dělat: málokdo ví, kde jsou nějaké Cholupice, bude dost takových, co poprvé neví ani že je na trase nějaký tunel. Důležité je jasně a srozumitelně napsat kudy ANO, ne popisovat kudy a proč NE... No nic, vím že pláču na špatném hrobě...
Pro ty, kteří tam jedou poprvé a nevědí co a jak, jsou na značení zbývající údaje - Strakonice rovně, Brno doprava. A ten co lokalitu zná, zase ocení, že ví co se děje... :P
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od ElWapp »

Já to vidím tedy jinak. Z té značky vůbec není poznat, že se jedná o něco mimořádného, protože se tam vůbec nemluví o nějaké objížďce a málokdo pozná, že je ta tabule proměnná. Tipuji, že málokterý řidič z tohoto paskvilu bude moudrý (tím myslím normální řidiče, ne lidi tady z fóra). Kudy na Strakonice, když je tam zákaz vjezdu? Mám jet na Hradec rovně nebo odbočit? A když tudy někdo jezdí denně, tak na té značce není nic, co by praštilo do očí a ničeho si nevšimne. K tomu "vědět, co se děje" - předpokládám, že pokud jezdíte tudy často, asi víte že tato objížďka signalizuje uzavřený tunel, další info bych očekával na ZPI...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Sosa »

ElWapp píše:Já to vidím tedy jinak. Z té značky vůbec není poznat, že se jedná o něco mimořádného, protože se tam vůbec nemluví o nějaké objížďce a málokdo pozná, že je ta tabule proměnná. Tipuji, že málokterý řidič z tohoto paskvilu bude moudrý (tím myslím normální řidiče, ne lidi tady z fóra). Kudy na Strakonice, když je tam zákaz vjezdu? Mám jet na Hradec rovně nebo odbočit? A když tudy někdo jezdí denně, tak na té značce není nic, co by praštilo do očí a ničeho si nevšimne. K tomu "vědět, co se děje" - předpokládám, že pokud jezdíte tudy často, asi víte že tato objížďka signalizuje uzavřený tunel, další info bych očekával na ZPI...
Ale pokud je tam napsáno že se rovně dá jet a po 500m fronta a uzavřený tunel to fakt naštve. Pokud by bylo napsáno že je tunel uzavřený tak tam nejedu.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od ElWapp »

Pak je ale problém v tom zobrazit správnou "stránku" týkající se správného tunelu, ne v informacích na té stránce otištěných.
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Geo »

Souhlasim s ElWapp-ovim znacenim. Jako bonus je tam navic videt docasnost toho opatreni. Takze i kdyz mi bude navigace v ten okamzik ukazovat, ze mam pokracovat, tak mi dojde, ze bych mel radsi sjet, protoze tam zrovna neni vse v normalu.
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“