Praha všeobecně

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od obr »

to, že se postavil 512-514 a staví Blanka je velikým úspěchem a Bém na tom má podstatné zásluhy.
Ted to bude na jiných. Blanku už dostaví, tam je to díky Bémovi a současnému magistrátu již v takové rozestavěnosti, že termín 2012 by nedodržel jen úplně neschopný magistrát.
Ale hlavně - jsem zvědav zda se za 3 roky dočkáme dostavění 511 a za ceny, které inzerují kritici Béma. Ti kritici v čele s Bártou, to mají teď plně ve svých rukou. Já jim určitě držím palec a těším se na otevření aspoň té 511 v roce 2013 a za inzerovanou poloviční cenu oproti starým předpokladům :). A předpokládám, že by mohli přidat, když se deklarují jako schopnější Béma i 518+519+520, bylo by to super :)
Naposledy upravil(a) obr dne 22.9.2010 7:21:44, celkem upraveno 1 x.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od obr »

Dr.Fe1 píše:Nevím jakou souvislost má fungování ČT s výstavbou dopravní infrastruktury ;) To je na jinou diskuzi. Každopádně já jsem rád za každého novináře, který konfrontuje politika s jeho nesmyslnými od začátku lživými sliby. To je přesně to co by novinář měl dělat
no nic to nemění na faktu, že jen 3 roky provozu ČT včetně živení i p. Veselovského je dražší nežli celý úsek 512-514
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od vaclav »

Dr.Fe1 píše:Nevím jakou souvislost má fungování ČT s výstavbou dopravní infrastruktury ;) To je na jinou diskuzi. Každopádně já jsem rád za každého novináře, který konfrontuje politika s jeho nesmyslnými od začátku lživými sliby. To je přesně to co by novinář měl dělat
maly dotaz pane, postavil jste nekdy neco?
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Standa »

Média už se trochu víc začínají věnovat 511, kromě ČT i novinky.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Dr.Fe1 »

obr píše:to, že se postavil 512-514 a staví Blanka je velikým úspěchem a Bém na tom má podstatné zásluhy.
Ted to bude na jiných. Blanku už dostaví, tam je to díky Bémovi a současnému magistrátu již v takové rozestavěnosti, že termín 2012 by nedodržel jen úplně neschopný magistrát.
Ale hlavně - jsem zvědav zda se za 3 roky dočkáme dostavění 511 a za ceny, které inzerují kritici Béma. Ti kritici v čele s Bártou, to mají teď plně ve svých rukou. Já jim určitě držím palec a těším se na otevření aspoň té 511 v roce 2013 a za inzerovanou poloviční cenu oproti starým předpokladům :). A předpokládám, že by mohli přidat, když se deklarují jako schopnější Béma i 518+519+520, bylo by to super :)

Tak já bych si tím rokem 2012 u otevření Blanky tak jistý nebyl a na nový magistrát bych to tedy rozhodně předem jako vy neházel. Kromě řady nedořešených právních problémů a zpoždění ražeb způsobených propady je tady velký problém s trojským mostem, který se dosud nezačal stavět, ač měl být ve výstavbě už dávno. Těžko říct zda se to zprovozní něják provizorně nebo se ten most na naše poměry "bleskově" stihne realizovat.

Jaké má Bém zásluhy na stavbě PO, kde není investorem město, ale stát (ŘSD) si netroufám odhadovat. Spíš bych tipoval, že jeho zásluhy nebudou větší než malé. :P V podstatě jediný způsob jak pražský magistrát ovlivňuje výstavbu PO je územní plán, jinak je to věc státu. Zajímalo by mě, podle čeho soudíte, že má na tom "podstatné zásluhy". Co se týče té 511 v roce 2013, tak to jsem slyšel slibovat Béma !!! a ne jeho oponenty. Je možné, že ti to slibovali taky (nevím). Každopádně se to nejeví realisticky, ať už to sliboval kdokoliv.

Co se týče té ČT, tak stále nevidím souvislost fungování této instituce s výstavbou silnic a dálnic. Můžete mi to něják osvětlit ? Nebo si prostě jenom myslíte, že se Bém nesmí kritizovat resp. být konfronrován se svými vlastními lživými sliby a tak chcete jenom shodit toho kdo ho konfrontoval ? ! ;)
Naposledy upravil(a) Dr.Fe1 dne 22.9.2010 9:46:19, celkem upraveno 1 x.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Dr.Fe1 »

vaclav píše:
Dr.Fe1 píše:Nevím jakou souvislost má fungování ČT s výstavbou dopravní infrastruktury ;) To je na jinou diskuzi. Každopádně já jsem rád za každého novináře, který konfrontuje politika s jeho nesmyslnými od začátku lživými sliby. To je přesně to co by novinář měl dělat
maly dotaz pane, postavil jste nekdy neco?
Já se podílím na jedné velké stavbě která se zde řeší, ovšem nechápu jakou to má souvislost s tím o čem tady mluvíme ? I kdybych se na ničem nepodílel, tak co ?

I laik pozná, že ODS v roce 2006 slibovala naprosto nesplnitelné věci. Já považuji tuto kampaň za vůbec nejlživější z toho co bylo v české politice kdy k vidění a to právě proto, že bylo od začátku na 100 procent jasné, že to co slibují prostě nemůžou splnit, že je to prostě čistá lež. Slibovali např. 10 nových stanic metra do roku 2010, realita je taková, že jsou 3. A to bylo jasné už v tom roce 2006 a viděl to každý kdo se o stavebnictví alespoň trochu zajímá. Mimochodem, ODS slíbila taky 450 km !!! cyklostezek. Asi i vy uznáte, že to je opravdu nehoráznost a výsměch voličům.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od MPMP »

Dr.Fe1 píše:I laik pozná, že ODS v roce 2006 slibovala naprosto nesplnitelné věci. Já považuji tuto kampaň za vůbec nejlživější z toho co bylo v české politice kdy k vidění a to právě proto, že bylo od začátku na 100 procent jasné, že to co slibují prostě nemůžou splnit, že je to prostě čistá lež. Slibovali např. 10 nových stanic metra do roku 2010, realita je taková, že jsou 3. A to bylo jasné už v tom roce 2006 a viděl to každý kdo se o stavebnictví alespoň trochu zajímá. Mimochodem, ODS slíbila taky 450 km !!! cyklostezek. Asi i vy uznáte, že to je opravdu nehoráznost a výsměch voličům.
Ano, slibovala nesplnitelné, ale ukažte mi nějakou jinou politickou stranu, která před volbami (jakýmikoli s výjimkou posledních parlamentních) neměla ve své "nabídce" alespoň jeden jasně NESPLNITELNÝ slib. Já o takové, nevím. To je totiž POLITIKA a tam se to tak dělá v KAŽDÉ DEMOKRACII. To není chyba ani ODS, ani pražského magistrátu. ;)
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od obr »

pane dr.fe - vždy hovoří výsledky. Já si opravdu přeji, aby po období "který blbec to dělal přede mnou" předvedli kritici Béma a ODS i období, kdy se budou moci pochlubit vlastními výsledky. Kdyby byly aspoň takové, jako ty v letech 2006-2010 byl bych spokojen. A to má p. ministr Bárta výhodu, že jeho spoluministrem není Bursík. Navíc získal jako poradce Patrika. Takže znova - upřímně držím palce, abychom se dočkali v r. 2013 zprovoznění 511 a za poloviční cenu, nežli to předvedla minulá vláda. To by mělo být minimum. A pokud postaví i 518-519/520, a budou ročně stavět 70 km o polovinu levnějších dálnic -, tak předvedou, že jsou opravdu lepší. :ok:
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od obr »

pane dr.fe - ještě k Vaší poznámce o Blance - právních (nejen se škůdci), technologických a jiných problémů se na každé stavbě (i docela malé) objevuje průběžně stále dost. Od toho jsou ti, kdo stavbu investují/projektují/staví atd. aby je taky průběžně řešili. To se v současné době daří, stavba běží na plné pecky, kromě pozastavených tunelů Myslbekova - a tady se situace rovněž řeší a stále neohrožuje dokončení 2012. Navíc jste si možná všiml, že Praha na rozdíl od státu hospodaří tak, že nejen nemusí stavby omezovat (vč. cyklostezek), ale ted dokonce dotuje navíc například vlakovou dopravu.
Petr M
Příspěvky: 121
Registrován: 15.3.2009 17:43:08

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Petr M »

Zprovoznění 511 .. počítejte trochu: kdyby letos koncem roku bylo vydáno ÚR, jistě budou odvolání, možná i soudy, pravomocné ÚR lze čekat někdy v druhé polovině 2011. Pak výkupy pozemků .. kdyby šlo vše bez problémů, může se začátkem 2012 zažádat o SP. To může být někdy v druhé polovině 2012 nejdříve. No a pak minimálně 2 roky stavba .. takže nejdřívější termín zprovoznění mi vychází konec 2014, ale jak to tak u nás chodí, bude to spíše někdy 2015 .. v horším případě i později.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od obr »

petr m - současná vláda má dostatečnou většinu v parlamentu na to, aby rychle přijala nový zákon o liniových stavbách a zlikvidovala tu právní a administrativní džungli, o které píšete a se kterou se musí potýkat dosud každý, kdo chce stavět.
Petr M
Příspěvky: 121
Registrován: 15.3.2009 17:43:08

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Petr M »

Obávám se, že vláda/parlament má jiné starosti a tohle pro ni nebude extra priorita. A pokud by urychlila přípravu liniových staveb novým zákonem, musela by také urychlit shánění peněz na jejich stavbu. Jinak by to nemělo žádný smysl. Nejsem optimista a nevěřím že se po 511 svezeme dříve než ve 2015.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od obr »

petr m - bohužel spíše sdílím váš názor. Ale šanci tahle vláda a p. ministr má mnohem větší, nežli ji měli ti, které p.ministr a další tak kritizují. Pokud nemá skončit jako remcal, měl by něco předvést a 511 zprovozněná v r. 2013 není zase v současné situaci tak neřešitelný úkol. V podstatě je zcela připraven, jen zajistit schválení, peníze a stavbu. Úsek 511 je v podstatě tak náročný jako byl 512..navíc p. ministr to zvládne za polovinu ceny.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od 1975 »

Co se týče té ČT, tak stále nevidím souvislost fungování této instituce s výstavbou silnic a dálnic. Můžete mi to něják osvětlit ? Nebo si prostě jenom myslíte, že se Bém nesmí kritizovat resp. být konfronrován se svými vlastními lživými sliby a tak chcete jenom shodit toho kdo ho konfrontoval ? ! ;)[/quote]

Obojí je placeno z VEŘEJNÝCH peněz - je trochu chucpe kritizovat Béma, že staví z peněz nás všech, jakoby přitom tam snad p. Veselovský seděl za svý... A shodou okolností, za¨dobu stavby 512-514 stál ten moloch na Kavkách to samé jako ta nejdražší dálnice vesmíru. Už rozumíme?
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od miho »

Dr.Fe1 píše: Tak já bych si tím rokem 2012 u otevření Blanky tak jistý nebyl a na nový magistrát bych to tedy rozhodně předem jako vy neházel. Kromě řady nedořešených právních problémů a zpoždění ražeb způsobených propady je tady velký problém s trojským mostem, který se dosud nezačal stavět, ač měl být ve výstavbě už dávno. Těžko říct zda se to zprovozní něják provizorně nebo se ten most na naše poměry "bleskově" stihne realizovat.
Trojský most se začal stavět, na tomto fóru jsou k dohledání i fotografie ze stavby základů. Tj. uvádíte zjevnou nepravdu.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od obr »

k ČT a 511 - roční náklad z veřejných peněz (peněz koncesionářů) na ČT je v podstatě totéž, kolik jsou odhadované náklady na postavení celé 511 , nebo vlastně 2x tolik jako na 511 protože p. ministr to ted zvládne za polovinu. taky námět , kde získat financování..
Sdsd
Příspěvky: 45
Registrován: 14.3.2009 23:48:55

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Sdsd »

Finance je třeba najít rozumným hospodařením celého státu a ne zas někde přilejt z jiný hromádky, takový přelejvání se může opakovat donekonečna. To je jako s tou Afrikou, dáte mu jídlo, sní a chce další, dáte mu vzdělání a příležitost, nají se sám.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Petr M: Souhlas. Bém s tím rokem 2013 opět slibuje nesplnitelné. Je s podivem že účastníci tohoto fóra nevidí nebo nechtějí vidět, že především kvůli právním záležitostem (povolení, soutěž, výkupy) je rok 2013 krajně nepravděpodobný termín.

obr: Vy to pořád stavíte jakože, komu vadí zlodějny pražské ODS, že je příznivcem Bárty. Tak to ale není. Mě se například hrubě nelíbí jak Bém tak Bárta. Nejsem příznivcem korupcí prolezlého pražského magistrátu ani balkánských vyděračských metod a šetření ve stylu "šetřit se musí, o kdyby to mělo stát majlant", které předvádí Bárta. Téměř jakákoliv změna na pražském magistrátu nás posune směrem k civilizované Evropě.

miho: Shodou okolností jsme tamtudy včera šel a žádný most tam nestojí, ač už měl být v pokročilém stádiu výstavby. To že nějáké práce probíhají jsem nevěděl, nicméně se nic nemění na podstatě toho, že to může být problém ohledně dokončení v roce 2012.

ad ČT: Zdá se že řada z Vás nenávidí Českou televizi, ale nevím proč to sem pořád taháte ? S daným problémem výstavby dálnic to opravdu nemá souvislost a to že by se rozpočet ČT měl přesunout na dopravu je opravdu takový "hospodský" argument, který je absolutně nereálný. Vy se tímhle jenom snažíte shodit Veselovského, což je jednak nesmyslné z důvodu, že Veselovský není ředitelem ČT a druhak je to jenom osobní útok namísto toho abyste polemizovali s tím co říká .... čili jenom snaha odvrátit pozornost od tématu lháře Béma.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od obr »

pane dr.fe, šetřte s těmi zloději a lháři, je to takové hodně předvolební, kdyby byly důkazy, tak už dávno jmenované šetří policie a nejsou jen propagační články v mediích, o to by se opozice postarala.
Nikde nepíšu, že kdo nadává Bémovi je příznivcem Bárty, opět politika sem nepatří. Jen prostě konstatuju, že jsem rád , že se 512-514 postavila a Blanka staví a posílám dík těm, kdo se zasloužili.
A taky upřímně držím p. ministrovi Bártovi v jeho záměrech palce a těším se co předvede - tedy kolik km těch minimálně stejně kvalitních dálnic za poloviční cenu až skončí, přibyde. Požadavek na 511 v roce 2013 je reálný a dost minimální, když se deklaruje jako schopnější nežli jeho předchůdci.

Pokud jde o ČT je to opravdu možný zdroj, určitě bych nejen já raději platil na 511 nežli na produkci ČT.
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od vaclav »

Dr.Fe1 píše: Já se podílím na jedné velké stavbě která se zde řeší, ovšem nechápu jakou to má souvislost s tím o čem tady mluvíme ? I kdybych se na ničem nepodílel, tak co ?
za prve diky za info, vite tedy, ze drtiva vetsina staveb nejede dle hgm. za druhe naprosty souhlas, ze novinar ma kopat politiky do zadku, osobne bema taky moc nemusim. ale za treti, nemyslim si, ze zpozdeni u takove stavby jako 512+513+514 je nejaky prusvih. melo se to otvirat na volby duben 2010 tusim. a posledni - ti politici rikaji "slibuji" a nebo nas "plan pro toto obdobi je takovy a makovy"? ja mam totiz take plany a delam pro jejich splneni maximum, ale nekdy to proste neklapne.
martin79
Příspěvky: 23
Registrován: 30.5.2010 14:55:24

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od martin79 »

Nechci se nějak vehementně zastávat P. Béma, jeho čas na magistrátu se naplnil a chtělo by to zase někoho nového. Nelze mu ale upřít některé úspěchy. Prostě nic není černobílé a určitě se najdou jak úspěchy tak neúspěchy.

Úspěchy:
Rozjel stavbu Blanky (nečekal jsem, že to půjde tak rychle)
Výrazné zlepšení čistoty města, udržby zeleně apod.
Vyrovnaný rozpočet města
Pokračování stavby metra (tady bych to zařadil do úspěchů i neúspěchů). Myslím, že měla dostat přednost stavba metra D.

Neúspěchy:
Podezřelé zakázky na magistrátu, boj s korupcí
Některé podezřelé úpravy uzemního plánu
Nesmyslné sliby typu okruh v roce 2010 apod.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od pp21 »

martin79 píše:Nechci se nějak vehementně zastávat P. Béma, jeho čas na magistrátu se naplnil a chtělo by to zase někoho nového. Nelze mu ale upřít některé úspěchy. Prostě nic není černobílé a určitě se najdou jak úspěchy tak neúspěchy.
Naprostý souhlas.
Úspěchy každej přehlídne, neúspěchy umí kritizovat každej. Jenom tak pro zajímavost, kdo si dneska vzpomene na některého z porevolučních primátorů Prahy (Jaroslav Kořán, Milan Kondr, Jan Koukal, Jan Kasl, Igor Němec, Pavel Bém)? Ať byl Bém jakej byl, byla to osobnost a zůstala po něm spousta udělané práce. Ale taky spousta přešlapů a kravin. Ale v porevoluční historii Prahy to byla jediná osobnost, teda když pominu poslední dva roky.
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od martin »

OT: Na Igora Němce si teda vzpomenu i dneska: "jezdit metrem je bezpečné" :D
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Kubajsu »

Dr.Fe1 píše:Kromě řady nedořešených právních problémů a zpoždění ražeb způsobených propady je tady velký problém s trojským mostem, který se dosud nezačal stavět, ač měl být ve výstavbě už dávno.
Propady nic nezdržely - nejhorší stav je na křižovatce Prašný most a na Myslbekově, kde se v některých úsecích ještě ani nekoplo. Nový Trojský most není pro zprovoznění tunelů vůbec nutný, byť je součástí stavby...
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od obr »

v podstatě se přidávám k martinovi79 v 13:12:30 - za Béma Praha opravdu vzkvétala, chybička se ale vždy vloudí.
- pozice Béma utrpěla poslední dva roky rozpory v ODS jak celostátní tak pražské. A taky předvolebním nástupem opozice, která tradičně ovládá media. Takže 100x opakovaná lež se stává pravdou, čímž nechci tvrdit, že ta podezření nejsou oprávněná. Prostě nejsem schopen to posoudit, nevím. Snad si vzpomenete, že ještě před dvěmi lety byl Bém miláčkem medií a nejpopulárnějším politikem. takže asi tak.
Jako Pražan, se dívám kolem sebe a jen konstatuji, Praha si po r. 89 stále vede dobře a za 2006-2010 snad dosud nejlépe. Je slušností těm, kdo Prahu vedli a už nekandidují, poděkovat.
Naposledy upravil(a) martini dne 22.9.2010 14:38:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Musel jsem Vás přesunout z 511, začali jste tam pěkný flame...
Odpovědět

Zpět na „Praha“