Blanka, den otevřených dveří

hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od hh »

28. září 2010 se koná mezi 9-15h den ot. dveří v Blance, vstup z Letné.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Blanka, den ot. dveří

Příspěvek od kasme »

jé, já to sem ještě nedal? A to už to vím takovou dobu... :)

http://magistrat.praha-mesto.cz/default ... 1038627928

Den otevřených dveří tunelového komplexu Blanka

28. září 2010 od 9 do 15 hodin

Hlavní město Praha a společnost Metrostav, a.s., zvou Pražany i návštěvníky metropole na prohlídku části Městského okruhu – tunelového komplexu Blanka

Pro zájemce jsou připraveny s ohledem na fyzickou náročnost tři prohlídkové okruhy:

1. nejkratší okruh – 0,8 km - fyzicky nejméně náročný – prohlídka hloubeného tunelu u vstupu na Letné a nahlédnutí do ražené části
2. střední okruh v délce 1,5 km - jeho součástí je prohlídka budoucí strojovny vzduchotechniky - fyzicky náročný, vede v náročném terénu
3. trasa v celé délce tunelu 3,5 km až do Troji - navazuje na střední okruh, je fyzicky namáhavá

Návštěvníci se seznámí se stavbou hloubených tunelů na Letné a s ražbou tunelů pod Stromovkou vedoucích do Troje. Uvidí také postup ražby a některé důlní mechanismy.

Vstup do podzemí je na Letné – mezi stadionem Sparty a Špejcharem, u ulice U Vorlíků.

Důležité upozornění pro návštěvníky:

První prohlídkový okruh je sice fyzicky nejméně náročný, je přístupný i vozíčkářům, avšak vzhledem k převýšení terénu je vhodný doprovod.
Další trasy jsou náročné, převýšení v terénu je řešeno po schodech.
Z bezpečnostních důvodů není proto možné brát na prohlídku dětské kočárky, kola ani brusle.

(a ještě je tam obrázek/plánek )
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od kasme »

24.09.2010 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 28.9.2010 http://tunelblanka.cz/
Hlavní město Praha a účastníci výstavby, zvou Pražany i návštěvníky metropole na prohlídku části Městského okruhu - tunelového komplexu Blanka. Pro zájemce jsou připraveny s ohledem na fyzickou náročnost tři prohlídkové okruhy.
Akce proběhne 28. září 2010 od 9 do 15 hodin.
Návštěvníci se seznámí se stavbou hloubených tunelů na Letné a s ražbou tunelů pod Stromovkou vedoucích do Troje. Uvidí také postup ražby a některé důlní mechanismy. Vstup do podzemí bude na Letné - mezi stadionem Sparty a Špejcharem, u ulice U Vorlíků.

Více informací zde:
pozvánka na den otevřených dveří http://tunelblanka.cz/_files/actualinfo/pozvanka.pdf
plánek prohlídkových okruhů (NOVÉ) http://tunelblanka.cz/_files/actualinfo/2010DOD.pdf

Tunelový komplex Blanka je připraven přijmout návštěvníky v rámci dne otevřených dveří v úterý 28. září
http://magistrat.praha-mesto.cz/84942_T ... ry-28-zari
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od vaclav »

mam obavy z front. ale asi to zkusim.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od kasme »

kdo by tam chodil??

taková díra v zemi, chodby tak a tak... :)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od jonáš »

Navíc pěšky to bude děsně pomalý 8-)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od martini »

mapman píše:
Maniac píše:Míříte někdo na DOD na Blanku?
Já tam budu, kolem desáté u IC :) Přijde i Honza Mynařík ;)
Dáme tedy kdo má zájem sraz u IC v 10:00?
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od mapman »

Já tam budu v těch 10 určitě ;)
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od kalanis »

Uvidíme, jestli to bude i s mírným výkladem. Bude pokus se k IC na 10:00 dostat. Ale bude jen pro fóraře (tohle, blanka, tf a k-r).
Maniac
Příspěvky: 181
Registrován: 9.6.2009 9:59:50

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od Maniac »

kalanis píše:Uvidíme, jestli to bude i s mírným výkladem. Bude pokus se k IC na 10:00 dostat. Ale bude jen pro fóraře (tohle, blanka, tf a k-r).
Já to nestihnul... :-( :cry:
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od JirkaS »

Přesně tak, DOD Blanka proběhl bez problémů. Lidí spousta, u vstupu fronta, která ale rychle postupovala. Jen mi přišlo trochu přehnané to strašení fyzickou náročností. V tunelu byly popisky, pod kterým místem se právě člověk nachází i s vyznačením míst obou propadů ve Stromovce.
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od miho »

JirkaS píše:Jen mi přišlo trochu přehnané to strašení fyzickou náročností.
No, co pak dělat se skupinou důchodců o holích uprostřed 3,5 km tunelu, spílajících "nám to nikdo neřek" ? A viděl jsem tam i dítko, které ke konci bolely nožičky a chtělo se nosit.
Metrostav má s DOD v tunelech dlouholeté zkušenosti, tak asi vědí proč to napsali.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od obr »

bohužel běžný styl v našem politickém rybníčku
- DOD před otevřením 512-514 organizoval ministr Bárta z VV ve stylu zlehčit, znevážit a pomluvit úspěch politických soupeřů před volbami. Přes pysky Bártovi nepřešlo ani poděkování, těm kdo to stavěli. Poděkoval prezident Klaus, který má na rozdíl od Bárty slušnost a úroveň.
- DOD Blanka byl v Praze, kde ODS měla možnost předvést v plné parádě, že navzdory konkurenty vedené propagandě a problémům (která stavba je nemá?), je Blanka krásné a velké dílo. A to, že se realizuje i v této době, je obrovským úspěchem magistrátu, pražské ODS a Béma.
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od Kubajsu »

Navíc mám pocit, že si tím Metrostav potřeboval za každou cenu zvýšit reputaci před veřejností, která byla po posledním propadu velmi mizerná... A jak se zdá, tak se to podařilo :ok:
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od kasme »

také mám ten pocit :)

žádné magistrátní ani politické prezentace ani "propagandy" :) jsem si nevšiml

vidět byl jen Metrostav, Satra a záchranáři (snad jsem na nikoho nezapomněl)
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od obr »

kasme píše:také mám ten pocit :)

žádné magistrátní ani politické prezentace ani "propagandy" :) jsem si nevšiml

vidět byl jen Metrostav, Satra a záchranáři (snad jsem na nikoho nezapomněl)
jasně, ale tak se dělá propaganda ;) V každém případě já jim držím palec, aby stavba pokračovala a těším se , že budeme jezdit 2012 Blankou. A taky se těším, že ministr Bárta předvede ,jak se to dělá a za polovinu původního rozpočtu postaví do konce r. 2013 nezbytnou 511, těch 5 mld a stavební povolení jako schopný manažer jistě zajistí. :ok:
Jirka
Příspěvky: 546
Registrován: 14.3.2009 21:58:48

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od Jirka »

Den otevřených dveří – Tunelový komplex BLANKA 28.9.2010

moc hezká akce... To se magistrátu a Metrostavu povedlo. Z nich by si MD a ŘSD mělo vzít příklad jak se to má dělat...

http://www.rychnovinky.cz/16966-den-ote ... -2010.html
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od kalanis »

Maniac: Banda se nakonec srazila v tunelu, já měl taky 15 min sekeru.
obr: Já jsem spíš zvědavej jak dopadnou po komunálkách Běchovice, Suchdol a Chabry. Pak ať se Bárta snaží.
DOD: Trasa OK, betonové chodníky, tunel vypucovanej, že, jak pravili raziči, už takhle nikdy za nich nebude, nátřask taky solidní, naštěstí v troubě kape jen na dírách v primáru, jako žvanec vyčištěný mašiny, samotná organizace taky dobrá, ale zklamal odvoz - měl jsem v plánu doťapat na Trojskou a ne odjet na NH. Chápu, že pro většinu lidí to bylo lepší, avšak také se nějací snad chtěli dostat na tram.
miho píše: No, co pak dělat se skupinou důchodců o holích uprostřed 3,5 km tunelu, spílajících "nám to nikdo neřek" ? A viděl jsem tam i dítko, které ke konci bolely nožičky a chtělo se nosit.
To, že nesledují pokyny, je jen jejich blbost, ony občas nebývají pro nic za nic. Ač pravda, možná si stále myslí, že jim je donesou až pod nos či je povedou jak nesvéprávné za ručičku.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od jonáš »

kasme píše: žádné magistrátní ani politické prezentace ani "propagandy" :) jsem si nevšiml
Však taky to je jedinná propaganda, která funguje .. když je udělaná tak, že si to většina lidí vůbec neuvědomí 8-)
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od obr »

kalanisi - Bárta ať se snaží bez ohledu na Suchdol, Chabry či Běchovice. Je v tak silné situaci v jaké žádný ministr dopravy dosud nebyl - vláda má dostatečnou většinu k prosazení potřebných zákonů a nesabotuje tam Bursík a spol. - sehnat 5 mld snad je schopen. Takže 511 na konci 2013 je, zejména poté jak sám sebe prezentoval a jiné dehonestoval, naprosto nepřehnaný a oprávněný požadavek :ok:
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od mapman »

kalanis píše:měl jsem v plánu doťapat na Trojskou a ne odjet na NH
Tak stačilo poprosit autobusáka a vystoupit hned za hranou staveniště :) Tak jsme to udělali my a nebyl nejmenší problém ;)

Jinak i ode mě pochvala za výborně zorganizovaný DOD...
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od Dr.Fe1 »

obr píše: - DOD Blanka byl v Praze, kde ODS měla možnost předvést v plné parádě, že navzdory konkurenty vedené propagandě a problémům (která stavba je nemá?), je Blanka krásné a velké dílo. A to, že se realizuje i v této době, je obrovským úspěchem magistrátu, pražské ODS a Béma.
Tunel Blanka pokud vím nestaví ODS ani žádný Bém. Stejně tak organizace DOD není v režii ODS, ale v režii Metrostavu a Satry (kteří jsou mimochodem alespoň podle Bémovy rétoriky, jeho úhlavními nepřáteli). Stejně tak žádná politická strana nemá přímou zásluhu na tom, že se v Praze vybere hodně na daních a lze z toho financovat velké dopravní stavby. Zdá se, že to nesmyslně politizujete a přisuzujete své oblíbené politické straně (kladnou) odpovědnost za něco na co nemá vliv.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Blanka, den otevřených dveří

Příspěvek od obr »

Dr.Fe1 píše:
obr píše: - DOD Blanka byl v Praze, kde ODS měla možnost předvést v plné parádě, že navzdory konkurenty vedené propagandě a problémům (která stavba je nemá?), je Blanka krásné a velké dílo. A to, že se realizuje i v této době, je obrovským úspěchem magistrátu, pražské ODS a Béma.
Tunel Blanka pokud vím nestaví ODS ani žádný Bém. Stejně tak organizace DOD není v režii ODS, ale v režii Metrostavu a Satry (kteří jsou mimochodem alespoň podle Bémovy rétoriky, jeho úhlavními nepřáteli). Stejně tak žádná politická strana nemá přímou zásluhu na tom, že se v Praze vybere hodně na daních a lze z toho financovat velké dopravní stavby. Zdá se, že to nesmyslně politizujete a přisuzujete své oblíbené politické straně (kladnou) odpovědnost za něco na co nemá vliv.
dr.fei - a nepolitizujete to vy ? investorem stavby je magistrát HMP :crazy:
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“