Doprovodná komunikace Praha - Stehelčeves

Praha – Slaný – Chomutov
Odpovědět
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Doprovodná komunikace Praha - Stehelčeves

Příspěvek od Pavel Q »

Mám dotaz: Existuje pro úsek Praha-Stehelčeves nějaká oficiálně stanovená doprovodná komunikace? Na kole mě vždycky štvalo, že se tudy musí jezdit šílenými oklikami...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Doprovodná komunikace

Příspěvek od mapman »

Nejspíš půjde o trasu Nebušice - Přední Kopanina - Kněževes - Středokluky - Makotřasy - Buštěhrad - Stehelčeves, nicméně oficiálně jsem to nikde neviděl... Popř. při jízdě z Prahy je nejlepší to brát na Velké Přílepy a Okoř...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Doprovodná komunikace

Příspěvek od JirkaS »

Pokud by to mělo být jako jinde ve stopě původní I/7, tak by ta trasa vedla asi takto. První přerušení původní silnice způsobila výstavba letiště už v 50. letech, druhé je mezi Makotřasy a Stehelčevsí, kde R7 vede v trase původního tělesa. Ale II/607 se radši nikdo vyznačit nepokusil.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Doprovodná komunikace

Příspěvek od Bobek »

K tomu bych jen podotknul, že ulice K Letišti je pro "obyčejné smrtelníky" neprůjezdná.
Království a půl princezny za 511.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Doprovodná komunikace

Příspěvek od JirkaS »

Což je také jeden z důvodů, proč je R7 značena až od nájezdu Přední Kopanina (letiště). Odtud dál by tedy případná II/607 mohla být vyznačena. Jsem zvědav, jak se to bude řešit po dostavbě R1.
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: Doprovodná komunikace

Příspěvek od Pavel Q »

Při výstavbě R1 by snad měl být její úsek u osady Na Padesátníku zahlouben a přemostěn, takže ulice K Horoměřicům se znovu spojí s ulicí K Letišti.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Doprovodná komunikace

Příspěvek od martini »

Pavel Q píše:Při výstavbě R1 by snad měl být její úsek u osady Na Padesátníku zahlouben a přemostěn, takže ulice K Horoměřicům se znovu spojí s ulicí K Letišti.
Přesně tak, zmizí tím i ten velmi konfliktní nájezd/výjezd z I/7 na Horoměřice.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Doprovodná komunikace

Příspěvek od jonáš »

Akorát občas sejmou nějakýho "nepravidelnýho" .. jezdim všude, nehobluju jednu příměstskou trasu, a pak je to vždycky na nájezdu vabank, jestli tam bude připojovák dvěstěpadesát nebo padesát. To bych musel mít občas bondovský auto s pomocnou rachejtlí.
Odpovědět

Zpět na „D7“