Připomínky k fóru

Návrh na zlepšení, připomínky a stížnosti
Odpovědět
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jannnn »

Nešlo by anonymním zrušit možnost oživovat témata? Člověk vidí ikonku nepřečteného příspěvku, klikne na to, pak drahnou chvíli přemýšlí, že toto už určitě někde četl....a nakonec si všimne, že se nezbláznil, ale někdo provedl operaci oživení nějakého už dost starého tématu.

Viz dnes třeba téma o R6 u letiště
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Taky jsem se nad tím podivoval, a jsem z toho zmaten.
K čemu tato funkce slouží, a kde jí popřípadě najdu?
Těm anonymním bych to samozřejmě zakázal.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Lenny »

Co znamená, když je jméno uživatele napsáno kurzívou?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No když je to dole pod tématem v poli "Kdo je on-line", tak to myslím
značí uživatele kteří zrovna píší příspěvek.

Jinak mám dotaz, budeme si tady na fóru tykat nebo vykat?
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Lenny »

Martin z Ostravy píše:No když je to dole pod tématem v poli "Kdo je on-line", tak to myslím
značí uživatele kteří zrovna píší příspěvek.

Jinak mám dotaz, budeme si tady na fóru tykat nebo vykat?
To bych neřekl, bo mě se to zobrazilo ikdyž jsem nepsal :D

Osobně většinou týkám;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jannnn »

Martin z Ostravy píše:Taky jsem se nad tím podivoval, a jsem z toho zmaten.
K čemu tato funkce slouží, a kde jí popřípadě najdu?
Slouží k tomu, když chce autor tématu "vytáhnout" diskuzi opět nahodu mezi nepřečtené. Tak buď může napsat nový příspěvek nebo použije tuto funkci.

Autor ji má k dispozici u témat, která založil. Odkaz je na to mezi nadpisem threadu a prvním příspěvkem.

Sledovat toto téma | Přidat do záložek | Verze pro tisk | Napsat e-mail | Oživit téma

- - - - - - - -

Kurzívou by se měli zobrazovat lidé, kteří se přihlásí jako neviditelní. Ovšem možnost je vidět by měli mít pouze admini. (alespoň tak je to na standardních phpBB fórech...je možné, že zde si to admini nějak přizpůsobili..)
Kotislaw
Příspěvky: 80
Registrován: 16.4.2009 10:16:56

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Kotislaw »

No a k cemu sou ti buti?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od mapman »

Boti jsou stroje co indexujou stranky pro vyhledavace atp.

Ad oživit téma, nevím kdo na to kliká, možná to taky budou nějací roboti, takže to nejspíš vypneme...

Kurzívou jsou skrytí uživatelé a měli by je vidět jen admini popř globální moderátoři, podle nastavení.

Mezi námi děvčaty, preferoval bych to tykání :)

Ad délka příspěvku, možná to upravíme, byl to ze začátku spíš preventivní krok. Co ponecháme je omezení počtu příloh na příspěvek na 3 ks, podobně i to omezení velikosti, pokud chcete ve fóru ukazovat obrázky, využívejte spíš k sdílení obrázků určené servery jako imageshack nebo tinypic, ulehčí to práci i vám.

Ouick reply bude časem, zatím vydržte ;)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Budeme si tedy tykat. :)
Jinak k těm obrázkům, respektive fotkám podle mně je to lepší dávat přímo do fóra. Ty servery na jako imageshack atd. to je děs, strašně pomalé, většinou se mi to ani nenačte.
Ale pokud je to kvůli serveru, tedy kvůli nedostatku místa, tak se nedá nic dělat.
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od mapman »

Martine, ono jde i o to, že když použiješ ty externí servery (je jich spousta), tak se příspěvek který přidáš sem, dá použít i v jiném phpkovém fóru, to je super výhoda :)

Namátkou použiju něco z mezinárodního fóra (albánská dálnice Durres - Kukes), pro ilustraci: (omlouvám se předem za velikost ;) )
Albaniaaan píše:Obrázek

Obrázek
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od pavel.hrdina »

Martin z Ostravy píše:Jinak k těm obrázkům, respektive fotkám podle mně je to lepší dávat přímo do fóra. Ty servery na jako imageshack atd. to je děs, strašně pomalé, většinou se mi to ani nenačte.
Ale pokud je to kvůli serveru, tedy kvůli nedostatku místa, tak se nedá nic dělat.
Tak zatim problem v prostoru na serveru nevidim, ale kdyz by se tahle "featura" zacala naduzivat, tak by to casem mohlo rust nad unosne meze. Na zacatku jsme zvazovali zda to rovnou nevypnout, nakonec jsme pristoupili k mene restriktivnimu reseni a nechali to zatim na zkousku bezet. Cas ukaze jak moc se to bude pouzivat ci naduzivat (~zneuzivat).
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Martin z Ostravy »

k mapmanovi: A tak to máš zase pravdu, no tak holt se budu muset trápit s externími galériemi.
Ale pokud odkážu na topic zde na fóru,tak se fotky taky zobrazí, ne?
Není potřeba být přihlášen?
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od mapman »

Martin z Ostravy píše:k mapmanovi: A tak to máš zase pravdu, no tak holt se budu muset trápit s externími galériemi.
Jiná možnost je mi fotky zaslat, stručně popsat a je dám do sekce Vaše foto, a odtud není problém na ně opět odkazovat :)
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Diaľničiar »

http://forum.ceskedalnice.cz/viewforum.php?f=95 - já zde neumím vložit nový příspěvek, proč se to nedá ?
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Diaľničiar »

Velice moc oceňuji, že se počet znaků pro jeden příspěvek zvýšil ze 6000 na 18000 znaků. 8-) Ještě mám ale další prosbu - zde je funkční taky automatické odhlášení - tedy po jisté době nečinnosti anebo při dlouhém psaní příspěvku (a většinou krátkého ale plného odkazů a základních informací, které se těžší hledají) když odešlu nový příspěvek, tak mně to odhlásí a dlouhé psaní se strácí pryč (tehdy bych nejraději vypnul počítač). Vím, že jsem podobní problém řešil i na www.dialnice.info, kde se to řešilo dočasně tak, že dlouhé texty jsme psali do wordu, ale pak i administrátoři uznali, že je to spíše bariéra pro plynulé psaní i něčeho odbornějšího. Prosím zvážit tuto připomínku. :geek:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od P_V »

Diaľničiar píše: Ještě mám ale další prosbu - zde je funkční taky automatické odhlášení - tedy po jisté době nečinnosti anebo při dlouhém psaní příspěvku...
Tady funguje automatické přihlašování, když se to při přihlášení zaškrtne, takže mě to vlastně neodhlásí nikdy.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od mapman »

V 2009 Svět - Monitoring tisku byla špatně nastavena oprávnění, ooops :) Opraveno

Co se týče přihlašování, ideální je nastavit si automatické přihlašování, pak by to nemělo zlobit. Nastavit delší session při přihlášení pak není potřeba...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jonáš »

No je to tu moc krásný, samý Lotyšsko a Jamajka, německá a anglická verze, a najít něco povědomýho je pomalu horší než na starym fóru .. tak se mějte fajn, a přeju ať tu ne(z)řízenou expanzi nakonec nějak ukočírujete.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Diaľničiar »

jonáš píše:No je to tu moc krásný, samý Lotyšsko a Jamajka
Já pevně věřím, že umíte číst a to, co Vás nebaví, nečtete. ;) - dle čtenosti jsou ovšem lidi, co to čtou. A tomu se pak říká tolerance. :idea:

Hezký den. 8-)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

oznaceni nezajimavych temat

Příspěvek od banjo »

uz jsem to nakousl v jinem vlakne, ale hodim to i sem.

je mozne zprovoznit funkci (pokud ji forum vubec umoznuje - nevim), pomoci ktere bych oznacil vlakna, pripadne subfora a fora, ktera me nezajimaji, coz by melo za dusledek, ze se mi tato temata nebudou objevovat mezi novymi prispevky?
Kotislaw
Příspěvky: 80
Registrován: 16.4.2009 10:16:56

Re: oznaceni nezajimavych temat

Příspěvek od Kotislaw »

banjo píše:uz jsem to nakousl v jinem vlakne, ale hodim to i sem.

je mozne zprovoznit funkci (pokud ji forum vubec umoznuje - nevim), pomoci ktere bych oznacil vlakna, pripadne subfora a fora, ktera me nezajimaji, coz by melo za dusledek, ze se mi tato temata nebudou objevovat mezi novymi prispevky?
Tak ono to ani neni potreba, staci si precist jen to co te zajima a potom dat tlacitko Označit všechna fóra jako přečtená, je to jednoduche, to oznacovani vlaken ktere me nezajimaji asi sprovoznit nepujde, nikdy sem to na zadnem foru nevidel.
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: oznaceni nezajimavych temat

Příspěvek od banjo »

Kotislaw píše: Tak ono to ani neni potreba, staci si precist jen to co te zajima a potom dat tlacitko Označit všechna fóra jako přečtená, je to jednoduche
jednoduche to je urcite, ale periodicke cinnosti me unavuji ;)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jonáš »

Tak jistěže umim číst, obrázků tu moc nebejvá.
Ale když člověk přeskroluje stránku a najde tam dva tři příspěvky který by ho mohly zajímat, prostě si řiká jestli sem nezabloudil špatně. Ale určitě máte parlamentní většinu a ouřední povolení, tak se klidně realizujte. Webů je ... ;)
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Sekce tisk

Příspěvek od banjo »

dnes jsem prispival dvema tematy do sekce tisk. jednalo se o clanky, ktere mely dost nestastne zvoleny nazev, ktery se ve vysledku projevi tak, ze pri cteni nazvu vlakna neni na prvni pohled jasne o jake silnici je rec. uvedu priklad: (U) Ústí může přijít o miliardu - senzace chtivy nadpis mistnimu ctenari vubec nesdeli, ze je rec o silnici I/30.

proto bych si dovolil navrhnout male zlepseni. prehlednosti by prospelo, kdyby se do nazvu tematu krome kraje take volitelne pridavala informace o silnici, o ktere je rec. jako moznosti uvadim tyto formaty:

(U - I/30) Ústí může přijít o miliardu
(U) <I/30> Ústí může přijít o miliardu
(U) [I/30] Ústí může přijít o miliardu

pokud by v clanku bylo zmineno silnic vice, vybraly by se jen ty nejdulezitejsi (max. 3) a oddelily carkou.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od martini »

Dobrý nápad, ale umísťoval bych to až za název článku...
Tj: (U) Ústí může přijít o miliardu (I/30, I/62)
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru a o portálu ceskedalnice.cz“