Nový obsah lékarniček, dle 283/2009 Sb. - máte?

Splňuje Vaše lékarnička vyhlášku č.283/2009 Sb.

Ano, mám úplně novou
14
64%
Ano, doplnil jsem starou o nově požadované prvky
1
5%
Ne, mám nedávno koupenou podle staré vyhlášky a měnit ani doplňovat ji nebudu
0
Žádná hlasování
Ne, ale chystám se do konce roku pořídit
4
18%
Ne, ale chystám se do konce roku doplnit současnou
1
5%
Ne, a dlabu na to, protože stejně první pomoc neumím
0
Žádná hlasování
Ne, jiný důvod - rozveďte v diskusi
2
9%
 
Celkem hlasů: 22

Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Nový obsah lékarniček, dle 283/2009 Sb. - máte?

Příspěvek od Bobek »

Naštěstí jsou i příčetní policisté. Pokud mě někdo bude (nedejbože) u nehody buzerovat za nenainstalování trojúhelníku, tak mu ho nacpu i s letákem... radši ne, tak ho prostě už někdo přejel. :)
Království a půl princezny za 511.
Libor
Příspěvky: 51
Registrován: 20.9.2010 21:19:43

Re: Nový obsah lékarniček, dle 283/2009 Sb. - máte?

Příspěvek od Libor »

Asi by byl větší průšvih z neposkytnutí/pozdního poskytnutí pomoci než z trojúhelníku...podle toho bych taky jednal. Navíc ty letáky musí být použitelné i pro drobné nehody, kdy se trojúhelník dá bez problémů postavit.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Nový obsah lékarniček, dle 283/2009 Sb. - máte?

Příspěvek od Bobek »

To je hezký nápad. :ok:
Království a půl princezny za 511.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový obsah lékarniček, dle 283/2009 Sb. - máte?

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak ať si přijedou, dvě jim dám :)
R48 -> D48 se podařilo!
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Nový obsah lékarniček, dle 283/2009 Sb. - máte?

Příspěvek od Mike »

zajímavé, že materiál kterým nemohou být zachraňováni motoristé na českých silnicích je v afrických zemích použitelný
není to xenofobní ?
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Nový obsah lékarniček, dle 283/2009 Sb. - máte?

Příspěvek od jonáš »

Jakýpak "nemohou být zachraňováni motoristé na českých silnicích" .. mohou, expirace byla zrušena, jen jsou evropani holt líný tu pixlu doplnit o asi tři nový zákonem požadovaný kousky, když si můžou v každý trafice koupit za dvě kila novou. No neberte to ;)
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Nový obsah lékarniček, dle 283/2009 Sb. - máte?

Příspěvek od rob3rt »

jonáš píše: mohou, expirace byla zrušena
A tím jste si jistý? vím, že při přípravě novely o tom mluvili, ale v novelizované vyhlášce nic takového není. Naopak:
§32 odst.(7) píše:Provozovatel vozidla musí lékárničku udržovat v řádném stavu a jednotlivé druhy
zdravotnických potřeb obměňovat. Doba použitelnosti jednotlivých druhů zdravotnických potřeb
je na nich vyznačena.
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Nový obsah lékarniček, dle 283/2009 Sb. - máte?

Příspěvek od flames »

flames píše:V práci byla možnost koupit lékárničku levnější a navíc bez daně, takže jsem si vzal novou a starou nechal doma.
Nějaký nenechavec mi vybral auto a odnesl si právě lékárničku a hasičák, takže mám novou novou.
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Nový obsah lékarniček, dle 283/2009 Sb. - máte?

Příspěvek od jannnn »

Expirace i nadále existuje, jen třeba u těch nejvíce diskutovaných obvazů se změnil fakt, že již nemusí být sterilní, což zásadním způsobem prodlužuje právě jejich "papírovou" životnost.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Nový obsah lékarniček, dle 283/2009 Sb. - máte?

Příspěvek od Standa »

jannnn píše:Expirace i nadále existuje, jen třeba u těch nejvíce diskutovaných obvazů se změnil fakt, že již nemusí být sterilní, což zásadním způsobem prodlužuje právě jejich "papírovou" životnost.
Ovšem rozhodující asi bude to, co je na nich natištěno, takže ty staré "sterilní" obvazy už máme určitě prošlé (nebo brzy mít budeme) a potom už bude záležet jen na orgánově blahovůli... Nicméně musím podotknout, že jsem ještě nikdy, ani jako spolujezdec, dokonce ani v časech oněch (v sociálismu), kontrolu lékárničky příslušníkem nezažil. Asi jsem vždy projevoval dostatek kooperativnosti (či kolaborativnosti ;) )...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Nový obsah lékarniček, dle 283/2009 Sb. - máte?

Příspěvek od jonáš »

Tak se omlouvám, že jsem podlehl mediálním šumům .. ostatně jak známo, člověk si nemůže být jist životem ani statky, pokud zasedá parlament 8-)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Nový obsah lékarniček, dle 283/2009 Sb. - máte?

Příspěvek od Mike »

Standa píše:... Nicméně musím podotknout, že jsem ještě nikdy, ani jako spolujezdec, dokonce ani v časech oněch (v sociálismu), kontrolu lékárničky příslušníkem nezažil. Asi jsem vždy projevoval dostatek kooperativnosti (či kolaborativnosti ;) )...
tak to jste opravdu "kolaborant" ;)
vezmu-li své "silniční kontroly" tak v ca.80%kontrol byla zkontrolována i lékárnička
možná to bude mým způsobem komunikace s hlídkou, protože nejsem spokojen s tím, že jsem zastavován pouze za účelem kontroly, aniž bych cokoli - prokazatelně - spáchal.
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „Pravidla silničního provozu“