I/44 Mohelnice - Zábřeh

Mohelnice (D35) – Šumperk (I/11) – Jeseník (I/60) – Polsko
Speedy Gonzales
Příspěvky: 171
Registrován: 14.3.2009 11:14:37

I/44 Vlachov – Rájec

Příspěvek od Speedy Gonzales »

Podle informacniho letaku RSD http://www.rsd.cz/catalog/Stavime-pro-v ... -rajec.pdf by melo cca v teto dobe dojit k zahajeni teto stavby. Vi se neco konkretniho o tom, jak se veci ve skutecnosti maji?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/44 Vlachov - Rajec

Příspěvek od Lenny »

Koncem minulého roku bylo vydáno stavební povolení, ale bylo proti němu podáno odvolání. Zhotovitel již byl vybrán.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: I/44 Vlachov - Rajec

Příspěvek od bhs »

Na stavbu plánované přeložky silnice I/44 mezi Zvolí a Vlachovem nastoupí archeologové. Ti už tento týden začali první přípravné práce. Archeologové očekávají, že by mohli narazit na stopy pravěkého osídlení.

Podrobněji viz
http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region ... -zvol.html
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: I/44 Vlachov - Rajec

Příspěvek od pavel.hrdina »

Tak jsem vcera jel kolem do Jeseniku a trasa ctyrpruhu uz byla dobre viditelna.

Prislo mi jakoby v ose komunikace byly provedeny nejake vykopy, protoze po cele delce (kterou jsem mel ze soucasne I/44 moznost pozorovat) byly ve stredu pasu videt mensi kopecky zeminy. Jinak pas nove komunikace byl krasne zretelny predevsim na repkovem poli, kde bylo videt, ze na nem nic osazeno uz letos nebylo, ale vsude kolem byla repka. Podle toho bylo taky krasne poznat kde je osa.

Zitra bych tama mel jet zpatky do Brna, tak jestli se mi povede udelat nejakou fotku, rozhodne se podelim v sekci Vase foto ;-)
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: I/44 Vlachov - Rajec

Příspěvek od bhs »

Tak se nám u Zvole archeologové trefili ;)
Jejich sondy odhalily zbytky rozsáhlého osídlení z doby bronzové, které se ukrývají pod budoucím obchvatem Zvole (Vlachov - Rájec). Ale i archeologové musí čekat :(
Plošný výzkum na trase budoucího obchvatu archeologové zatím zahájit nemohou, protože ani stavba silnice ještě nezačala. Nemá stavební povolení .....
Blíže na
http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region ... -osadu.htm
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: I/44 Vlachov - Rajec

Příspěvek od pavel.hrdina »

pavel.hrdina píše:Zitra bych tama mel jet zpatky do Brna, tak jestli se mi povede udelat nejakou fotku, rozhodne se podelim v sekci Vase foto ;-)
Tak nafotit se mi povedlo jako tuto stavbu, tak předchozí 3 stavby které už slouží provozu. Po týdnu a kousek se mi je dnes v noci konečně podařilo zveřejnit v sekci Vaše foto - Jiné silniční stavby.

Jde o 4 poslední stavby na I/44, první dvě ve čtyřpruhové kategorii R 22,5/100 další dvě ve dvoupruhové S 11,5/80 resp. S 9,5/60.

I/44, stavba Vlachov - Rájec
Fotografií: 10 | Doručeno: 10.05.09
Obrázek

I/44, stavba Postřelmov - obchvat
Fotografií: 13 | Doručeno: 10.05.09
Obrázek

I/44, stavba Rájec - Zábřeh
Fotografií: 7 | Doručeno: 10.05.09
Obrázek

I/44, stavba Červenohorské sedlo - sever
Fotografií: 16 | Doručeno: 10.05.09
Obrázek
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: I/44 Vlachov - Rajec

Příspěvek od bhs »

Asi máme smůlu, tedy přesněji spíš lidi, co bydlí v blízkosti hlavní komunikace ve Zvoli a Vlachově ...
Výňatek z krizové plánu
.....- stavby, kde již byl vybrán zhotovitel, ale výstavba ještě nebyla zahájena, by musely být odloženy na neurčito - 10 projektů, např. svitavská radiála, obchvat Javorníka, obchvat Dubé, úseky na silnicích I/11 (Mokré Lazce), I/35 (Valašské Meziříčí-Lešná) a I/44 (od Vlachova do Rájce), - na stavby, které jsou v různých stadiích přípravy, …….
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/44 Vlachov - Rajec

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Proč to není v uceleném čtyřpruhu? Proč se mění ty kategorie na přeskáčku?
R48 -> D48 se podařilo!
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: I/44 Vlachov - Rajec

Příspěvek od pp21 »

Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/44 Vlachov - Rajec

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Kvůli Blance jo? :D
R48 -> D48 se podařilo!
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: I/44 Vlachov - Rajec

Příspěvek od bhs »

Tak předně .... tunel Blanka je v souvislosti s I/44 pochopitelně nonsense.
Co se kategorií nové komunikace 44 týká, tak od Mohelnice až za Šumperk je plánován čtyřpruh, dále pak vzhledem k předpokládané intenzitě dopravy dvoupruh. ... což podle mě smysl dává. Jiná věc je realizace v tom českém kocourkově .....
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: I/44 Vlachov - Rajec

Příspěvek od pp21 »

Martin z Ostravy píše:Kvůli Blance jo? :D
Hmmm, to se mi moc nepovedlo, asi jsem měl ve schránce něco jinýho...
Mělo to být tohle:
http://www.dalnice-silnice.cz/mapy/44-Moh-Sump-14.pdf

Ten dvoupruh co se nedávno dostavěl je v podstatě přivaděč do Zábřehu, celé to má být 4pruh. Jinak ta mapka je přes dva roky stará, kolem Dolní Studénky je teď aktuálních několik variant a nové ještě probíhá EIA na přeložení I/11 zhruba souběžné s II/369 a její napojení na obchvat Postřelmova.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/44 Vlachov - Rajec

Příspěvek od Martin z Ostravy »

bhs píše:Tak předně .... tunel Blanka je v souvislosti s I/44 pochopitelně nonsense.
Co se kategorií nové komunikace 44 týká, tak od Mohelnice až za Šumperk je plánován čtyřpruh, dále pak vzhledem k předpokládané intenzitě dopravy dvoupruh. ... což podle mě smysl dává. Jiná věc je realizace v tom českém kocourkově .....
To je mi jasné, proto tam byl ten smajlík ;)

Jinak díky všem za info.
R48 -> D48 se podařilo!
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: I/44 Vlachov - Rajec

Příspěvek od andy »

Obchvat Zvole v číslech: 298 je pro, 2 proti

Zvole /ANKETA/ - Kdyby šlo všechno podle plánu, mohli řidiči po novém obchvatu Zvole a Vlachova jezdit už příští podzim. Stavba měla začít loni v září, dnes už je ale téměř jisté, že nezačne ani v roce 2010. Soudní žalobou ji blokují dva z více než tří set majitelů pozemků, přes které má nová silnice vést...
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: I/44 Vlachov - Rájec

Příspěvek od andy »

Možná už letos začne stavba obchvatu Zvole

Zvole - Stavba obchvatu Zvole má určitou naději, že by navzdory všem nepříznivým okolnostem přece jen mohla letos začít...
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: I/44 Vlachov - Rájec

Příspěvek od bhs »

Sláva, na východě svítá :D ... I když si stejně jako pan Neubauer myslím, že by trasování mělo jít druhou stranou Zvole, už aby se začalo. Ten rozdíl je podle mě nesouměřitelný s přínosem zprovoznění obchvatu. Jen víc takových dobrých zpráv :!:
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: I/44 Vlachov – Rájec

Příspěvek od andy »

Obchvat na tahu Olomouc - Zábřeh dostal zelenou, soud potvrdil vyvlastnění

Olomouc – Ředitelství silnic a dálnic má volnou cestu ke stavbě obchvatu, který ze Zvole na Šumpersku odvede dopravu mířící z Olomouce na Zábřeh. Vrchní soud v Olomouci ve středu zamítl odvolání Karla Neubauera proti vyvlastnění jeho pozemků, přes které má silnice vést...

ŘSD je tak v paradoxní situaci: před dvěma lety mělo připravené peníze, ale nemělo pozemky. Teď má pozemky, ale ne finance...
Pime
Příspěvky: 342
Registrován: 5.4.2010 15:40:55

Re: Zprovozneni 2011

Příspěvek od Pime »

Tak s tim Rajecem jsem se dobre sekl teprve ted zamitl soud odvolani proti vyvlastneni
tam se jeste ani nezacalo.(myslim krom arch. pruzk.)
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Zprovozneni 2011

Příspěvek od bhs »

Pime píše:Tak s tim Rajecem jsem se dobre sekl teprve ted zamitl soud odvolani proti vyvlastneni
tam se jeste ani nezacalo.(myslim krom arch. pruzk.)
S tím Rájcem jste se sekl, a to hned dvakrát :)
1. Rájec už obchvat přes rok má.
2. Stavět se měl obchvat Vlachova a Zvole. Ten v roce 2011 tutově zprovozněn nebude :(
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Zprovozneni 2011

Příspěvek od pp21 »

bhs píše:S tím Rájcem jste se sekl, a to hned dvakrát :)
1. Rájec už obchvat přes rok má.
2. Stavět se měl obchvat Vlachova a Zvole. Ten v roce 2011 tutově zprovozněn nebude :(
Jedna malá technická ... stavba se oficiálně jmenuje "Silnice I/44 Vlachov–Rájec" a tvoří obchvat obcí Vlachov a Zvole ;)
http://www.rsd.cz/catalog/Stavime-pro-v ... -rajec.pdf
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Zprovozneni 2011

Příspěvek od martini »

Petr Pokorný píše:Jedna malá technická ... stavba se oficiálně jmenuje "Silnice I/44 Vlachov–Rájec" a tvoří obchvat obcí Vlachov a Zvole ;)
http://www.rsd.cz/catalog/Stavime-pro-v ... -rajec.pdf
Zásadnější peníze by na stavbu měly jít v 2012 a 2013 a mělo by se to postavit během těchto let. Obchvat Rájce je však "pouze" budoucím přidavěčem do Zábřehu. Mezi hotovým čtyřpruhem kolem Postřelmova a stavbou Vlachov - Rájec by měla v budoucnu ještě vzniknout 4pruhová stavba "Rájec - Postřelmov" míjící Zábřeh.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zprovozneni 2011

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No a pak by to ještě chtělo označit jako R44 až to bude větší celek.
R48 -> D48 se podařilo!
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: I/44 Vlachov – Rájec

Příspěvek od pavel.hrdina »

Martin z Ostravy píše:No a pak by to ještě chtělo označit jako R44 až to bude větší celek.
Tak s tim tak nejak pocitam. ;-)

Snad nekdo dostane v budoucnu rozum a konecne tu nasi nestastnou dualitu R/D rozetne tak, aby z toho profitovaly predevsim luxusni 4-pruhove silnice, mnohdy castecne postavene v kategorii R (podobne jako treba obchvat Postrelmova).
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: I/44 Vlachov – Rájec

Příspěvek od bhs »

Převzato z vlákna R35 Mohelnice - Olomouc
Lenny píše:Případná přestavba ještě nebude minimálně 10 let aktuální. Ani si to nedokážu za dnešní situace, kdy nejsou finanční prostředky, představit, že by se začlo o něčem takovém mluvit.
No to je pěkné..... Jen jsem zvědav, jak to dopadne s obchvatem Zvole a Vlachova. U soudu už jsme vše "ustáli" a mohlo by se stavět (až budou peníze)...
Ale kvůli R35 u Mohelnice by stejně zůstal "botle-neck", a to obec Libivá. Skoro si dovedu představit, že to vše bude stavět společně - R35 u Moihelnice a I44 od Rájce na jih.... a někdy za 12-15 let :-((
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/44 Vlachov – Rájec

Příspěvek od martini »

Vlachov - Rájec by měl jet od roku 2012 - uzavřeno smlouva se zhotovitelem a stavba dává smysl. S bottleneckem v podobě obce Libivá to údajně není tak strašné, resp. ta silnice tam je relativně slušná v porovnání se Zvolí. Já osobně jsem tam dlouho nebyl a nevím...

Jinak ta Libivá je právě odvislá od toho, jaké řešení se zvolí na MÚK R44 a R35 u Mohelnice, kde bohužel já neznám nejaktuálnější vývoj situace (jeli to posuzováno v rámci EIA nějaké varianty?).
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Odpovědět

Zpět na „I/44“