D11 - opravy, rekonstrukce

Praha – Hradec Králové – Trutnov – Polsko
Odpovědět
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Mosquit »

Tak tak, Mlýnská Bystřice je snad už vyschlá. Vede někde severně od Chlumce v trase bývalé Bystřice, než byla svedena tím novým rovným korytem, aby se vlévala do Cidliny až za tehdejším Chlumcem.
eccevita
Příspěvky: 41
Registrován: 15.11.2010 15:21:59

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od eccevita »

Všichni, kteří "obdivují"- tak, či onak kvalitu povrchu našich D a R-jak se dovídám, mají smíšené pocity-a to za volanty osobních vozidel. Ale, napadlo někoho tyto trasy absolvovat jako spolujezdec v kabině kamionu?
V Německu už v roce 2002 vyměn´ovali povrchy "Hitlerových Hopsabahn"kapánek jinak: Na uzavřeném- jak jinak? vytrhali betony, roztloukli je, rozdrtili. Z toho udělali směs nového povrchu a po úpravě podloží zase položili.Nic nikam neodváželi,rozpracovanost (a uzavírka )jen několik málo kilometrů...Pracuje se i v noci,natož ve dne...
Měl jsem možnost provést kamerové záznamy jak v Německu,Francii,Španělsku..a a taky v CZ na D1.Řidič kamionu si připadá jako na divoké korridě.
At´ zadavatelé těchto staveb napřed otestují jednotlivé firmy, mající zájem o stavbu co do kvality provedených prací a snad ubude harmonik,vyježděných kolejí. Přes něměckou D6 projede jistě více LKW,nežli po D1 u nás, a kvalita povrchu se nedá srovnat. Řidiči LKW mají v tělech ne stovky km, ale statisíce km.O ČR a dále na východ říká:JURSKÝ PARK.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od pp21 »

eccevita, sundejte už si ty růžové brýle a přestaňte si léčit ten klasickej čecháčskej komplex kterej máme všichni. Když chcete srovnávat CZ, vemte si k tomu něco adekvátního, třeba PL, SK nebo H.
A práce v Německu v noci? Tak to uvidíte opravdu jenom vyjímečně, tam se ctí pracovní doba jinak než u nás. V neděli uvidíte dělat akorat zaměstnance z externích firem (obvykle CZ nebo PL), místní vyjímečně. A v noci? V Německui? Nevím nevím...
A že už v roce 2002 opravovali hitlerovy dálnice? Co dělali těch 12 let od 1990? Víte o tom, že už v roce 1996 se měnilo několik desítek KM betonového povrchnu komunistické D11 z roku 1990? To jste si na video nenatočil?
Pokud stojí něco za extra obdiv, tak je to především rekonstrukce staré A4 Dresden - Eisenach, to je opravdu něco. A taky to neměli hotové přes noc, začínali někdy v polovině 90. let a hotové to není ani letos (Schází poslední kousíček u Jeny).
eccevita
Příspěvky: 41
Registrován: 15.11.2010 15:21:59

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od eccevita »

Zdá se, že jsem šáhl do vosího hnízda. Řidič kamionu si obvykle nemůže vybírat trasy,kdy a kudy pojede.Z toho se odvíjí i má věta, že už ...nevím,jak to na zmíněné vozovce vypadá dnes, ale určitě to nejsou(právě České růžové brýle), vinou nihž vidím, to co jsem viděl-a zaznamenal.Udivuje mne jak mnoho přispěvatelů má právo vidět nedostatky na našich komunikacích a jiný pak čte,takovou kritiku.
Tím Jurským parkem jsou myšleny VŠECHNY státy na východ(PL,HU,RO)nevyjímaje.V roce 2002 jsem měl možnost hovořit s jedním řidičem kamionu z Portugalska a ten řekl,že po zkušenostech raději na našich hranicích odpřáhně návěs a vrací se zpět,než by riskoval zdraví...
Dovolím si ještš jeden exkurs-tentokrát do Itálie-dálnice mezi Milánem, Brescií a Padovou.Na řidiče LKW u nás se pohlíží jako na piráty(Ano i takoví jsou-přiznávám), ale kde mají parkovat,když tato místa jsou kapacitně(o obslužnosti raději pomlčet).Na vzpomínané D jsou každých 300 až 500 m.zálivy.Tam lze bezpečně odstranit defekt bez nebezpečí,že z krajnice jej smete nepozorný=bezohledný řidič.
eccevita
Příspěvky: 41
Registrován: 15.11.2010 15:21:59

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od eccevita »

Pane P.Pokorný-nepředpokládal bych u Vás reakci pokáraného žáčka za horší známku":ALE FRANTA VONÁSKŮ DOSTAL JEŠTĚ HORŠÍ ZNÁMKU...Není lepší -když už to asi nedovedeme sami-kopírovat DOBRÉ nápady ze západu,než se skrývat za silnicemi v Rumunsku či PL?
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od pp21 »

eccevita píše:Pane P.Pokorný-nepředpokládal...
Jak říkám, stačí si sundat ty růžové brýle. S váma se prostě nedá diskutovat, máte svoji pravdu a tím to hasne. Howg.
eccevita
Příspěvky: 41
Registrován: 15.11.2010 15:21:59

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od eccevita »

Takže viděné a prožité na komunikacích není pravda.I po Polsku a Rumunsku jsem měl možnost porovnávat nevím,zač bojujete.Za nekvalitní projekty,nebo ještě horší výrobce rolet místo kvalitního pvrchu?
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Mike »

mohu se zeptat, jak konkrétně souvisí text "eccevita" s problematikou D11 :?:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od adamos »

Jsou hupy kolem 80. km sbroušeny, nebo se mi to v neděli, za deště, jenom zdálo?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od multi »

Před čtrnácti dny to určitě sbroušené nebylo, tak že by se s tím něco před zimou udělalo?
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od kik »

multi píše:Před čtrnácti dny to určitě sbroušené nebylo, tak že by se s tím něco před zimou udělalo?
Nedelalo se s tim nic :cry: Asi jsem velky pesimista, ale myslim ze se to cele opravi az po uplynuti zarucni lhuty ktera je myslim 5 let (tohle nevim presne). Mam dojem, ze zbyvaji necele 2 roky do jejiho konce.
Navic se vubec nic neudelalo s letosnimi sesuvy brehu tech 2 zarezu.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od viky »

Vlnící se D11 vede někdejší bažinou, průzkum vodu neodhalil



http://ekonomika.idnes.cz/vlnici-se-d11 ... lu&#hradec


jsem zvědav,jestli někdoi za to dostane přes prsty :kladivo: :kladivo: :kladivo:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Nedostane
R48 -> D48 se podařilo!
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od MPMP »

Bohužel nedostane. Tiše se počká až uplyne záruka a pak se vypíše tendr na opravu. :evil:
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od viky »

MPMP píše:Bohužel nedostane. Tiše se počká až uplyne záruka a pak se vypíše tendr na opravu. :evil:
Ale já z toho neviním firmu,která dálnici stavěla,ale ty geology,kteří tvrdili,že je vše v pořádku
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Kubajsu »

viky píše:Ale já z toho neviním firmu,která dálnici stavěla,ale ty geology,kteří tvrdili,že je vše v pořádku
Když to máš těžký - na kvalitní průzkum nikdo peníze nedá. To je zrovna jedna z mála položek, která není v žádném zákoně přesně specifikována a investor na ní tímpádem nejvíc šetří (a není to tak jen u nás). Na druhou stranu i kdyby byl vrt každých třeba 50m, tak klidně nemusí objevit nějaké staré koryto potoka, které je v současnosti už dávno několikrát zasypané a které bude při stavbě dělat problémy...
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od viky »

No nevím,psali tam o spodní vodě 0,5m hluboko,to bych našel i já s kusem drátu.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od jonáš »

Nebo bych se kouk do historický mapy, tam jsou ty rybníky jasný 8-) a to by měl teoreticky projekťák mít i lepší podklady. Prostě to soudruzi sfušovali už v návrhu.
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Kubajsu »

viky píše:No nevím,psali tam o spodní vodě 0,5m hluboko,to bych našel i já s kusem drátu.
Voda půl metru pod povrchem není nic zvláštního, normálně se na tom staví. Horší je, pokud jsou pod povrchem třeba slepá koryta řeky nebo rybníky plné organického humusu - to se přesně lokalizovat nemusí podařit a přitom je to obrovská komplikace (nevím jak to bylo konkrétně u D11, tam nemám důvěryhodné informace).
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Kubajsu »

jonáš píše:Nebo bych se kouk do historický mapy, tam jsou ty rybníky jasný 8-) a to by měl teoreticky projekťák mít i lepší podklady. Prostě to soudruzi sfušovali už v návrhu.
Rybník v historický mapě může znamenat kdeco a může být téměř kdekoliv. A pak investor dá na průzkum kilometru dálnice 100 000, za co se dá udělat tak 5 mělkých vrtů... A průšvih je na světě.
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od kik »

Kubajsu píše:
jonáš píše:Nebo bych se kouk do historický mapy, tam jsou ty rybníky jasný 8-) a to by měl teoreticky projekťák mít i lepší podklady. Prostě to soudruzi sfušovali už v návrhu.
Rybník v historický mapě může znamenat kdeco a může být téměř kdekoliv. A pak investor dá na průzkum kilometru dálnice 100 000, za co se dá udělat tak 5 mělkých vrtů... A průšvih je na světě.
Navic je na tu spodni vodu pry upozornoval byvaly starosta Dobrenic. Odpovedi bylo pry neco ve stylu 'strejdo nerad'...
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Kubajsu »

Ono se zase nedá věřit všemu, co kdejaký starousedlík řekne... Lidská paměť dost často selhává.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od viky »

Kubajsu píše:Ono se zase nedá věřit všemu, co kdejaký starousedlík řekne... Lidská paměť dost často selhává.
Ale jak vidíš,tady selhal někdo jiný.
A navíc ten,co to měl na starost.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od Lenny »

Dnes jsem si vyzkoušel D11. Povrch v převážné části úseku Praha - Třebestovice by si zasloužil celkovou opravu. Dnešní CB povrch není v dobrém stavu, ani přetažení asfaltem není dlouhodobě udržitelné. Nejlepší by bylo povrch vyměnit za nový CB povrch a v úseku Praha - Jirny rovnou provést rozšíření na šestipruh, ať se to dělá najednou.
Od Třebestovic dál je již povrch v dobrém stavu.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: D11 - Opravy, rekonstrukce

Příspěvek od mbmat »

tak státu (resp. ŘSD) pujč/daruj pár stovek milionů a po šestipruhu jezdíme až do Jiren a dál to bude pohádka :D :D
Odpovědět

Zpět na „D11“