[D1] 4707 Bílovec – Ostrava-Rudná (tunel Klimkovice)

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět
Adam Filák
Příspěvky: 13
Registrován: 26.6.2010 13:40:41
Bydliště: Bohumín

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Adam Filák »

Honda píše:Opět tubus na Brno uzavřen,jezdí se obousměrně v jednom tubusu.Začalo pršet ,tak se ta oprava prosaku vody do tubusu asi moc nepovedla??? :roll:

Tak to asi ne. Protože je dnes uzavřen tubus směr Ostrava, kde voda neprotékala. Na dopravniinfo.cz je uvedeno, že jsou tam prováděny práce údržby.
Honda
Příspěvky: 476
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Honda »

Adam Filák píše:
Honda píše:Opět tubus na Brno uzavřen,jezdí se obousměrně v jednom tubusu.Začalo pršet ,tak se ta oprava prosaku vody do tubusu asi moc nepovedla??? :roll:

Tak to asi ne. Protože je dnes uzavřen tubus směr Ostrava, kde voda neprotékala. Na dopravniinfo.cz je uvedeno, že jsou tam prováděny práce údržby.
Je to tak,údržba . Dnes večer, se už jezdilo oběma tubusy.
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od vypravec »

Tak mně už nějakou dobu vrtá hlavou, co je to za pořád zakrytý cíl na dálniční ceduli pár set metrů před odbočkou na Bílovec, když jedete od Ostravy. Nepamatujte si někdo, co na tý ceduli bylo, než to zalepili ?
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od hiob »

vypravec píše:Tak mně už nějakou dobu vrtá hlavou, co je to za pořád zakrytý cíl na dálniční ceduli pár set metrů před odbočkou na Bílovec, když jedete od Ostravy. Nepamatujte si někdo, co na tý ceduli bylo, než to zalepili ?
Letiště - až zprovozní exit 336 Butovice bude se na letiště konečně jezdit mimo Studénku ...
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od vypravec »

Aha :-) No nevím, přes Studénku. Já jezdím na letiště z Ostravy přes Krmelín a Mošnov po 58. Bude to takhle z Ostravy na letiště rychlejší nebo aspoň kratší ?
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od adi88 »

Zkusil jsem to poměřit a kratší rozhodně ne, ale ze západních částí Ovy, jako jsou Poruba či Svinov by to mohlo být o něco rychlejší, aspoň ve špičce určitě. Většina Ostravy ale podle mě pojede jak dosud, po I/58. Exit 336 je spíš prospěšný pro cesty z jihu.
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od vypravec »

No já si to právě taky myslím. Ale bude to chtít vyzkoušet a porovnat.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: 4707 Bílovec - Ostrava, Rudná

Příspěvek od martini »

Ze zprávy ŘSD (zde se to jeví pozitivně :-)):

 Úsek v provozu – zkolaudován.
 Odpočívka v km 139,200 také v provozu a zkolaudována včetně ČSPH.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Sponik »

včera kolem půl šesté uzavřen tunel v obou směrech, zase nějaká udržba nebo nějakej průser? neví se?
Honda
Příspěvky: 476
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Honda »

Tunel na D1 u Klimkovic je uzavřený
Až do sobotní půlnoci bude uzavřený tunel Klimkovice na 347. kilometru D1 ve směru od Lipníku nad Bečvou do Ostravy. Informuje o tom policie na svých webových stránkách.

Tunel se uzavřel v sobotu po poledni kvůli údržbě. "Provádí se tu komplexní požární zkoušky," uvádí policie.

Objízdná trasa vede z exitu 342 Bravantice na silnice druhé třídy II/647 a zpět na D1 exitem 349 Klimkovice. Uzávěra potrvá do nedělní jedné hodiny ranní.

Ivana Šlapalová

http://www.mediafax.cz/regiony/4107367- ... e-uzavreny
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od hiob »

Náhodou jsem tam zrovna jel, a od Ostravy nebylo na návěstích o uzavření tunelu nic - byly ve stavu normálního provozu tunelu. Ani na informačni tabuli mezi MÚK Rudná a MÚK Klimkovice nesvítila.

V opačném směru bylo vše jak by mělo být
- informačni tabuli 2 krát info o uzavření tunelu
- návěsti přepnuty do stavu "Dálnice uzavřena"
- všechny šipky a blikače svítily

Pár foto z mobilu
D1-Ostrava-n1.jpg
D1-Ostrava-n1.jpg (142.99 KiB) Zobrazeno 16250 x
D1-Ostrava-n2.jpg
D1-Ostrava-n2.jpg (101.36 KiB) Zobrazeno 16250 x
D1-Brno-n1.jpg
D1-Brno-n1.jpg (99.53 KiB) Zobrazeno 16250 x
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od hiob »

D1-Brno-n2.jpg
D1-Brno-n2.jpg (89.73 KiB) Zobrazeno 16255 x
D1-Brno-n3.jpg
D1-Brno-n3.jpg (68.02 KiB) Zobrazeno 16255 x
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

S tím tunelem se šaškuje minimálně týden, protože už ve středu se jezdilo pravým tubusem obousměrně a víkend předtím levým. Začínám mít k tunelům velmi negativní postoj.
R48 -> D48 se podařilo!
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od adi88 »

Martinův negativní postoj sdílím, co tam proboha tak dlouho dělají? A to neplatí jen pro Klimkovice, ale i pro tunely na jižní části okruhu. Městské tunely stačí uzavřít na jednu noc jednou za čas a pohoda, dálniční jsou aspoň částečně zavřeny týden, 14 dní...Jasně, čekám argument předpisy, ale s těmi ať jdou někam, tunel jako tunel...Opravdu už mě začíná tady ta česká hysterie kolem tunelů štvát. Zajímalo by mě kolik smrtelných nehod se v historii ČR událo v dálničních a silničních tunelech. A stejně tak by mě zajímalo kolik lidí zahynulo například při srážce se zvěří...V prvním případě jsme hysteričtí, v tom druhém je stále spousta českých dálnic neoplocených a nikoho to až tak netrápí.
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od mbmat »

adi88 píše:Martinův negativní postoj sdílím, co tam proboha tak dlouho dělají? A to neplatí jen pro Klimkovice, ale i pro tunely na jižní části okruhu. Městské tunely stačí uzavřít na jednu noc jednou za čas a pohoda, dálniční jsou aspoň částečně zavřeny týden, 14 dní...Jasně, čekám argument předpisy, ale s těmi ať jdou někam, tunel jako tunel...Opravdu už mě začíná tady ta česká hysterie kolem tunelů štvát. Zajímalo by mě kolik smrtelných nehod se v historii ČR událo v dálničních a silničních tunelech. A stejně tak by mě zajímalo kolik lidí zahynulo například při srážce se zvěří...V prvním případě jsme hysteričtí, v tom druhém je stále spousta českých dálnic neoplocených a nikoho to až tak netrápí.
Proč česká hysterie? Máte snad informace o uzavírkách slovenských, německých, nebo rakouských tunelů? Jestli ano, podělíte se s námi o ně, rád bych taky věděl jak často se zavírají. Děkuji.
A Vámi žádané statistiky jsou k nalezení buď na stránkách ŘSD (tunely) anebo PČR (ostatní nehody).
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od adi88 »

mbmat píše:Proč česká hysterie? Máte snad informace o uzavírkách slovenských, německých, nebo rakouských tunelů? Jestli ano, podělíte se s námi o ně, rád bych taky věděl jak často se zavírají. Děkuji.
No tou českou hysterií jsem spíš myslel to striktní omezení na 80, neboť předpokládám, že Martin nekritizoval jen uzavírky...Ale ať tedy nejsem jen křikloun, vyhledal jsem data u tunelu Sitina (D2 v Bratislavě). Nikde pohromadě informace nebyly, ale při prostudování jednotlivých tiskových zpráv mi vyšlo, že uzavírky jsou prováděny přibližně po půl roce, vždy od pátku večer do pondělí ráno (cca 4:00), případně někdy jim stačí nedělení odpoledne. Vždy je uzavřena jedna tunelová roura. Informace z Německa mám spíš kusé, ale třeba na A17 u Drážďan se taky snaží provádět to v noci či o víkendu...Alespoň dle zpráv. Což je podle mě v pohodě, narozdíl od situace na R1...ve čtvrtek jsem tam jel a díky kolonám byla celá jižní a jihozápadní část okruhu prakticky nepoužitelná. To raději ať zavřou na víkend komplet a pošlou to po jižní spojce...Jinak ať jen nechválím cizí a neplivu jen na nás, tak třeba tunel Branisko an SLovensku se taky zavírá třeba na 9 dní (komplet, jde jen o jednu rouru), ale pořád se to dá, jedete sice delší cestou, ale místo po dvoupruhové silnice po jiné dvoupruhové silnici. Ne aby místo 5 pruhů jely dva. A o intenzitách ani nemluvím.
harmonica
Příspěvky: 223
Registrován: 26.4.2012 15:43:50
Bydliště: Ostrava

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od harmonica »

mbmat: Klasicky případ v rakousku na S6 - uzavírky probíhají o víkendech v nočních hodinách. Datumy si dohledej. V běžném vyspělém státě jsou to otázky hodin či pár dní. Ne týdnu!
BMW E61 530d
Ex. Ford Mondeo 2.0 TDCI

Život je bahno a jen svině v něm umí chodit.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od kasme »

VIDEO: Cvičení hasičů v klimkovickém tunelu s únikem nebezpečné látky se zúčastnilo šest jednotek

09.04.2013, 13:48 MSK | Hasičina | Autor: Jakub Kozák
Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů se zapojilo v úterý 9.4.2013 dopoledne do cvičení, které se konalo v levé troubě dálničního tunelu Klimkovice (okres Ostrava-město, D1, km 346–347). Šlo o likvidaci následků dopravní nehody cisterny přepravující nebezpečnou látku – chlór.

http://www.pozary.cz/clanek/64205-video ... -jednotek/
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Lenny »

Jsem se zaměřil na prosakování vody a jediné čeho jsem si všiml bylo v rohu nouzového zálivu v LTT, a to ještě trochu, jinde nic.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak teď bylo taky docela sucho, takže to asi nebude tak markantní, ale třeba po dlouhých deštích by se to mohlo více projevovat. Nicméně jsem nikdy v té rychlosti nic nezaznamenal. :)
R48 -> D48 se podařilo!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Včera probíhala v tunelu nějaká údržba, kdy byl kompletně uzavřen.
Nicméně někteří řidiči proměnné značky nerespektovali. Viz videa.
Přetočení značek jsem bohužel nestihl.

R48 -> D48 se podařilo!
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od mbmat »

Kolik bodů je za jízdu po dálnici v protisměru? Pár lidem v druhém videu to bylo asi jedno.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tunel Klimkovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Za otáčení a couvání na dálnici je 7 bodů.
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 4707 Bílovec – Ostrava-Rudná (tunel Klimkovice)

Příspěvek od bumbik »

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... u-kamionu/

:-( dokud nikdo nezemře, tak si úředníci nedají říct a nezakáží vjezd kamionů do Klimkovic, to je fakt hnus :-( to musí pokaždé někdo zemřít, aby se něco změnilo? a nejhorší je věta "... se obávají, že váhy na dálnici by odhalily jejich možné přetížení" tak kuwa proč není stálá hlídka policie před tunelem, zákazová značka u Klimkovic už dávno a za každé přetížení pokuta, jak kráva a zaplatit přeložení kamionu, a podruhé rovnou kamion zabavit a řidiče poslat pěšky a hned by si příště rozmyslel, jestli do takové zakázky půjde nebo ne ... pak nemáme mít tankodromy, v Německu by z něho vyklepali duši, tam si to řidiči nedovolí a tady jsme ke kamionům neskutečně benevolentní a největší blbost je otevřít dálnici, dát tam váhy a povolit kamionům je objet, to je fakt neuvěřitelně absurdní
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: [D1] 4707 Bílovec – Ostrava-Rudná (tunel Klimkovice)

Příspěvek od mbmat »

bumbik píše:...tak kuwa proč není stálá hlídka policie před tunelem...
Protože by pak lidi nadávali, proč tam stojí a nejsou jinde, kde jsou potřeba. Nic proti tobě, ale myslím že zrovna ty bys byl mezi prvníma co by nadávali ;)
Odpovědět

Zpět na „D1“