Sjezd Velké Pavlovice

Brno – Břeclav – Slovensko
Odpovědět
RACH
Příspěvky: 244
Registrován: 7.5.2010 13:14:56

Sjezd Velké Pavlovice

Příspěvek od RACH »

Sjezd v tom místě - přibližně mezi Hustopečemi (25 km) a Podivínem (41 km) by jistě nebyl na škodu, ale peníze zřejmě stejně neseženou.
http://breclavsky.denik.cz/zpravy_regio ... lnice.html
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjezd Velké Pavlovice

Příspěvek od Web »

Vždyť tam vede podél souběžná dvojka. Kolik se tím sjezdem nažene minut? :-)
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: Sjezd Velké Pavlovice

Příspěvek od Jarda Š. »

Ta MÚK by nebyla příliš nákladná, protože most přes D2 už tam stojí, ale je opravdu potřeba mít sjezdy z dálnice tak hustě?
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Sjezd Velké Pavlovice

Příspěvek od Sosa »

Jarda Š. píše:Ta MÚK by nebyla příliš nákladná, protože most přes D2 už tam stojí, ale je opravdu potřeba mít sjezdy z dálnice tak hustě?
Všude jinde se nadává (a oprávněně), že jsou sjezdy na každým kilometru. Tak proč další přidávat? Kvůli ušetření 10 minut?
Marty
Příspěvky: 755
Registrován: 16.3.2009 9:00:04

Re: Sjezd Velké Pavlovice

Příspěvek od Marty »

Jarda Š. píše:Ta MÚK by nebyla příliš nákladná, protože most přes D2 už tam stojí, ale je opravdu potřeba mít sjezdy z dálnice tak hustě?
16 km mezi dálničními sjezdy se u nás hned tak nevidí... Asi proto ten tlak, zvláště když přestavba by nemusela být nákladná...

Podle mne jde o obsluhu silnice II/421 zejména ze směru na Brno. Doprava Brno - Velké Pavlovice, Bořetice, Nové Mlýny apod. nyní musí sjíždět před Hustopečemi projíždět centrem a pak jet paralelně s dálnicí. Což se samožřejmě nemůže líbit ani v Hustopeči. Kdyby byly k současnému mostu přidány alespoň sjezdy z Brna a na Brno - asi by to tak drahé nebylo... Máme v normách vůbec místo pro "halbanschlussstelle" ?
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: Sjezd Velké Pavlovice

Příspěvek od adi88 »

Mně se taky nelíbí sjezdy úplně všude, viz třeba ten "Bumbikův sjezd u Hájova", ale zde by se to podle mě náramně šiklo. Jednak 16 km je fakt hodně a jednak to tam dost dobře znám a najde se mnoho důvodů, proč jej stavět. Například průjezd přes Hustopeče, ale také napojení oblasti s poměrně velkým počtem obyvatel. Velké Pavlovice jsou město, Bořetice a Zaječí mají dohromady 3000 obyvatel, takže by to rozhodně nebyla křižovatka pro 1000 obyvatel. Již na základce jsme se učili, že na jižní Moravě jsou v rámci republiky největší vesnice, takže co se neznalým může zdát jako "exit pro pár vesniček" je ve skutečnosti exit pro poměrně slušnou porci obyvatel. jinak by byl dobrý nápad, kdyby ten exit financoval kraj. Obzvlášť před volbami by to bylo dobré lákadlo: "Postavili jsme obchvat městu Hustopeče a obci Starovičky". Byl by to typický populistický kec, který by byl ale účelný a hlavně za málo peněz.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Sjezd Velké Pavlovice

Příspěvek od JirkaS »

Marty píše:Máme v normách vůbec místo pro "halbanschlussstelle" ?
Nevím, jestli je to v normách, ale na D1 je jich několik - Hořice, Koberovice, bývalo Brno-centrum a Brno-východ.
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Sjezd Velké Pavlovice

Příspěvek od Michel »

Jj, a předpokládám, že i křižovatka Bělotín-východ na budoucí R48 takto zůstane.
A na R4, pokud se nemýlím, je dokonce "viertelanschlussstelle" :) výjezd 82 Předotice :jidlo:
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Sjezd Velké Pavlovice

Příspěvek od pp21 »

Michel píše:...A na R4, pokud se nemýlím, je dokonce "viertelanschlussstelle" :) výjezd 82 Předotice :jidlo:
Já myslím, že tam stále ještě není :o) Teda je, ale je uzavřenej, dokud tam nebude kruháč ... má někdo info z terénu, jestli je stále uzavřen?
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Sjezd Velké Pavlovice

Příspěvek od Michel »

Aha, tak to jsem nevěděl, já mám info jenom z mapy... :) Info z terénu by se každopádně hodilo...

A jinak koukám, že tu vzniká hezká diskuze zralá na přesun :)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Sjezd Velké Pavlovice

Příspěvek od adamos »

Petr Pokorný píše:
Michel píše:...A na R4, pokud se nemýlím, je dokonce "viertelanschlussstelle" :) výjezd 82 Předotice :jidlo:
Já myslím, že tam stále ještě není :o) Teda je, ale je uzavřenej, dokud tam nebude kruháč ... má někdo info z terénu, jestli je stále uzavřen?
Situace naprosto stejná jako vloni při otevření, tedy výjezd uzavřen a stavební činnost žádná.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Odpovědět

Zpět na „D2“