[D49] 4901 Hulín – Fryšták

Hulín – Zlín – Slovensko
Odpovědět
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od viky »

Doufám,že když už to takhle dopadlo,že se alespoň zrekonstruuje II/490 od "obchvatu" Holešova do Fryštáku,která je v naprosto dezolátním a nevyhovujícím stavu.Po ukončení D1 za Hulínem nabude tahle cesta ještě většího významu a nechat ji ve stávajícím stavu je odsouzeníhodné. :cry:
MichalKM
Příspěvky: 54
Registrován: 24.3.2009 13:07:27
Bydliště: Kroměříž - D1(260)

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od MichalKM »

Lenny píše:
viky píše:Dopl.Akorát mi to nesedí s tím ukončením prací,ale asi to bylo dlouhodobě plánováno ;)
Kácení stromů to jsou přípravné práce. Pokud se nepletu, tak nejde kácet celý rok, ale jen v určitých částech roku.
Je fakt, že na II/490 přibylo pár značek snižující rychlost z důvodů stavby. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Lenny »

MichalKM píše:Je fakt, že na II/490 přibylo pár značek snižující rychlost z důvodů stavby. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.
Kdyby na ty značky přidali aspoň dobu platnosti, aby tam člověk nemusel zpomalovat ve dvě v noci. (Značky jsou přidány v místech, kde budou vyjíždět vozidla stavby na II/490).

Taky jsem si všiml, že nějaké to roští a stromy jsou dole mezi Žabárnou a Horním Lapačem.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od viky »

Lenny píše:
viky píše:Dopl.Akorát mi to nesedí s tím ukončením prací,ale asi to bylo dlouhodobě plánováno ;)
Kácení stromů to jsou přípravné práce. Pokud se nepletu, tak nejde kácet celý rok, ale jen v určitých částech roku.
To,co se ted deje mezi Žabárnou a Lapačem,asi nebude jen kácení dřevin,co? ;) Včera se tam svítilo okolo půlnoci a bylo tam nejmín 5 nákladáků,co vozí hlínu ap.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Lenny »

viky píše:To,co se ted deje mezi Žabárnou a Lapačem,asi nebude jen kácení dřevin,co? ;) Včera se tam svítilo okolo půlnoci a bylo tam nejmín 5 nákladáků,co vozí hlínu ap.
Tak to by mohl být zachranný archeologický průzkum. Fotky náhodou nemáš?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
MichalKM
Příspěvky: 54
Registrován: 24.3.2009 13:07:27
Bydliště: Kroměříž - D1(260)

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od MichalKM »

Lenny píše:
viky píše:To,co se ted deje mezi Žabárnou a Lapačem,asi nebude jen kácení dřevin,co? ;) Včera se tam svítilo okolo půlnoci a bylo tam nejmín 5 nákladáků,co vozí hlínu ap.
Tak to by mohl být zachranný archeologický průzkum. Fotky náhodou nemáš?
Dneska jsem se byl podívat v Informačním centru v Záhlinicích. Letos by se měly na R49 (4901) dělat jenom přípravné práce (kácení dřevin apod) a taky několik přeložek inženýrských sítí.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Lenny »

Ono taky za tu částku se o nich více dělat nedá. Doufám, že se to v příštím roce rozjede na plno
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od viky »

Lenny píše:
viky píše:To,co se ted deje mezi Žabárnou a Lapačem,asi nebude jen kácení dřevin,co? ;) Včera se tam svítilo okolo půlnoci a bylo tam nejmín 5 nákladáků,co vozí hlínu ap.
Tak to by mohl být zachranný archeologický průzkum. Fotky náhodou nemáš?
Fotky zatím nemám,Ale připadá mně,že se tam buduje nějaké parkoviště,stavební dvůr,betonárka...... Protože skrývka je širší,než profil dálnice,navíc se mi to zdá být blíž k II/490,než je trasa R49
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Lenny »

V pátek jsem chtěl jet kolem, ale stala se tam nějaká havarka, kdy museli uzavřít celou cestu, zasahovali tam hasiči, takže jsem neviděl nic. No možná příští týden se tam dostanu.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
MichalKM
Příspěvky: 54
Registrován: 24.3.2009 13:07:27
Bydliště: Kroměříž - D1(260)

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od MichalKM »

Lenny píše:V pátek jsem chtěl jet kolem, ale stala se tam nějaká havarka, kdy museli uzavřít celou cestu, zasahovali tam hasiči, takže jsem neviděl nic. No možná příští týden se tam dostanu.
jj, byla tam nehoda s úmrtím. Docela drsné. Nevím, jestli to viděli i ti, co jsou proti výstavbě. Úsek mezi Horním Lapačem a Fryštákem je hodně nebezpečný. Několikrát ročně nějaký smrťák.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Lenny »

viky píše:To,co se ted deje mezi Žabárnou a Lapačem,asi nebude jen kácení dřevin,co? ;) Včera se tam svítilo okolo půlnoci a bylo tam nejmín 5 nákladáků,co vozí hlínu ap.
Tak konečně jsem kolem toho jel. U silnice je závora, za ní stojí hlidačova maringotka, je to tam trochu srovnané do roviny, nějaké auta, ale v té rychlosti, jsem toho více nepochytil, učel toho všeho mi ještě nedošel.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Lenny »

V dopise ministra dopravy Dětem země z 07/09 se píše, že rozkladová komise zasedla v květnu a v červnu a stále nerozhodla, nově se sejde v září. Tak snad SP potvrdí.

více na http://www.detizeme.cz/zprava.shtml?x=2193036
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Lenny »

Lenny píše:
viky píše:To,co se ted deje mezi Žabárnou a Lapačem,asi nebude jen kácení dřevin,co? ;) Včera se tam svítilo okolo půlnoci a bylo tam nejmín 5 nákladáků,co vozí hlínu ap.
Tak konečně jsem kolem toho jel. U silnice je závora, za ní stojí hlidačova maringotka, je to tam trochu srovnané do roviny, nějaké auta, ale v té rychlosti, jsem toho více nepochytil, učel toho všeho mi ještě nedošel.
Tak už jsem konečně došel na to, co se tam děje. Vozí se tam přebytečný materiál z 5503, který bude použit do násypů na 4901. Vozí se to tam ve velkém, v místě výsypky se pohybovalo několik souprav.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Lenny »

Lenny píše:Tak už jsem konečně došel na to, co se tam děje. Vozí se tam přebytečný materiál z 5503, který bude použit do násypů na 4901. Vozí se to tam ve velkém, v místě výsypky se pohybovalo několik souprav.
Foto toho, co tam už navozili.
Přílohy
jediné místo na 4901, kde se něco děje
jediné místo na 4901, kde se něco děje
P9274848a.jpg (50.21 KiB) Zobrazeno 18527 x
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Do kdy platí SP?
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Lenny »

Martin z Ostravy píše:Do kdy platí SP?
Jaké?! :shock: Na trasu ještě nebylo žádné vydáno, 2 rozklady stále řeší rozkladová komise a o nějakém SP vydáváném místními úřády na přeložky nižších tříd, elektro, vodo nevím.

Abych nezapomněl, v MÚK Holešov, kde probíhal ZAV už je opět zaseto na příští rok. :(
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jo tak, žil jsem v tom že už je stavební povolení, nějak jsem zapomněl, že ho vlastně pořád napadají "různé" organizace, a asi jsem si to spojil s tím, že je to "ve výstavbě" podle letáku ŘSD.
R48 -> D48 se podařilo!
lubos01
Příspěvky: 49
Registrován: 14.10.2009 9:52:22

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od lubos01 »

Malé shrnutí situace od ŘSD:
V současné době se projednává dokumentace pro stavební povolení s dotčenými orgány státní správy a samosprávy. Řeší se výkupy pozemků s problémovými vlastníky.
S ohledem na dále uvedené budou stavební povolení žádána po etapách resp. ucelených částech, kde nebudou problémy s výkupy pozemků. Je podáno odvolání Děti Země na vydané stavební povolení na stavební objekt Přivaděč Holešov. Dne 13.1.2009 MD ČR, jako vydavatel stavebního povolení, předalo toto odvolání do rozkladové komise ministra k rozhodnutí. Dne 22.12.2008 jsme obdrželi poštou stavební povolení na další úsek (km cca 5,5 – 10,5 staničení). V rámci stavebního řízení i zde Děti Země podaly 12 stránek připomínek. Stavební povolení má rovněž odvolání. Obě odvolání jsou předány do rozkladové komise, která je dosud nedořešila. Byly rozeslány nájemní smlouvy, které jsou mj. podkladem k zahájení stavebních řízení na přeložky inženýrských sítí a další. Na těchto dvou úsecích je ukončen záchranný archeologický výzkum. Na ostatních lokalitách bude záchranný archeologický výzkum proveden v rámci stavby a byl zahájen v říjnu 2008, záleží na klimatických podmínkách. Do konce září bude podána žádost o vydání stavebního povolení na úsek od začátku stavby u Hulína po km 5,5, čímž by pro zahájení stavby vznikl ucelený úsek v délce 10 km mezi Hulínem a Holešovem, což je strategická oblast pro napojení Průmyslové zóny Holešov. Na úseku stavby 10,5 – 17,3 byl vyřešen problém s Družstvem vlastníků Fryšták, byla podepsána kupní smlouva.
S ohledem na skutečnost, že stavba R 4902.1 je opožděna z důvodu nové dokumentace EIA, bude stavba R 4901 připojena provizorně na stávající silnici II/490. Objekt „Provizorní připojení“ je zpracován na úrovni DSP a maximálně využívá trasy stavby R 4902.1. V současné době byl katastrem odsouhlasen geometrický plán pro výkupy dotčených pozemků. Správa Zlín, která zabezpečuje přípravu stavby R 4902.1, zahájila výkupy pro objekt „Provisorního připojení“.
Probíhá koordinace stavby s připravovanou Průmyslovou zónou Holešov, zejména v oblasti dopravního napojení.

Majetkoprávní projednávání:
V roce 2006 pro nedostatek financí byly výkupy pozemků dotčených stavbou omezeny. Od roku 2007 došlo ke změně oceňovací vyhlášky, proto se musely dělat nové znalecké posudky a začátkem března se znovu rozběhly výkupy pozemků. V roce 2007 proběhly výkupy již ve všech 12-ti stavbou dotčených katastrálních územích.
Od února 2008 a února 2009 opět došlo ke změně oceňovací vyhlášky, proto musely být práce pozastaveny do doby vypracování nových znaleckých posudků. Následně proběhla další jednání s problémovými vlastníky směřující k případnému vyvlastnění. V k.ú. Dolní Ves je rovněž několik problémových vlastníků, s kterými se intenzivně jedná. Rovněž byly podány žádosti o dodatečná projednání dědictví, v jednom případě byla podána žádost na vyvlastnění.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Lenny »

Jen doplním, že provizorní napojení 4901 na II/490 je uskutečněno pomocí okružní křižovatky a bylo na něj vydáno pravomocné ÚR.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Ondrej1
Příspěvky: 41
Registrován: 17.3.2009 8:50:06

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Ondrej1 »

Díky za zprávy. Kde bude ono provizorní připojení?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Lenny »

místo provizorního napojení bude tady
Provizorní napojení (cca 760 m) bude vedeno od mostu přes Dolní ves jako jedna polovina budoucího čtyřpruhu a zakončeno to bude okružní křižovatkou.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Ondrej1
Příspěvky: 41
Registrován: 17.3.2009 8:50:06

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Ondrej1 »

Díky Lenny, už aby to bylo aspoň provizorně.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Lenny »

Lenny píše:místo provizorního napojení bude tady
Provizorní napojení (cca 760 m) bude vedeno od mostu přes Dolní ves jako jedna polovina budoucího čtyřpruhu a zakončeno to bude okružní křižovatkou.
Včera jsem si všiml, že provizorní napojení je u II/490 vykolíkováno.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Nemáte někdo čerstvé fotky? Chtěl bych vidět tu pokročilou fázi realizace,
jak píší v letáku :D
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4901 Hulín - Fryšták

Příspěvek od Lenny »

Fotky přinesu hned, jak to bude možné.

Ale leták má pravdu hromady u Horního Lapače rostou jako z vody a u Fyštáků rovněž vyrostly kolíky v zemi :P
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Odpovědět

Zpět na „D49“