Situace na ŘSD

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od balance »

Zajimavy nazev tematu, ale ani v jednom clanku se o korupci nepise :roll:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od Lenny »

A i ty dvě faktury jsou rozumně vysvětlené, práce byly zaplaceny dopředu, aby nepropadly finance, udělá se to dle počasí.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od Web »

Je až k neuvěření jak se muselo v Chomutově pracovat puntičkářsky, pokud všechno, co s jasným příkazem najít a pošpinit zatím najít dokázali, jsou dvě předplacené opravy a půjčené auto 8-)
pohrabáč
Příspěvky: 211
Registrován: 29.1.2011 11:04:01

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od pohrabáč »

Asi tam mají pěkný pořádek ve fakturách a evidenci vlastních a půjčených vozidel.Nepochopím jak někdo může zaplatit za něco co ještě není -vlastně pochopím ono jsou to státní peníze.Třeba někdo potřeboval na dárky pod stromeček.Snad se něco změní po vypsaných výběrových řízeních na ředitele správ.Za posledních 20 let snad první takto transparentní plošný konkurz na státní úředníky - to si žádný předchozí ministr nedovolil.A když transparetně tak by mohl ministr taky zveřejnit kolik kusů uchazečů se mu přihlásilo na toto korýtko v každém kraji.Hlavně ale rychle jmenovat novvé/staré a začít opravovat ten tankodrom.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od obr »

pohrabáči - plat předem je naprosto běžná věc. Po vás ještě nikdo nechtěl peníze dopředu, třeba když jste si kupoval lístek na tram/vlak/bus ? Stejné je to v jakémkoliv obchodě/byznysu, záleží na dohodě. Ve státním je ten důvod, musí se peníze utratit letos, taky zcela běžný.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od dd »

Zase tak běžné to není - jednak většina stavebních prací se proplácí až když jsou hotové a jednak při záloze se vystaví proforma/zálohová faktura a existuje nějaká smlouva. Ne, že se bez ničeho vystaví faktura, zaplatí peníze, a práce se udělá někdy za půl roku.

Na druhou stranu v systému, kde "se musí" utratit všechny peníze před koncem roku, jinak je budete muset odevzdat a příště dostanete o to méně, se právě vymýšlí všelijaké cestičky, jak ty peníze někam převést.

Těžko říct, jestli si to s "předplacenými fakturami" vymysleli teď jako výmluvu, anebo to opravdu byla předplatba na schování peněz před koncem roku.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od obr »

dd - že se musí peníze utratit "ještě letos" a "ještě letos" se musí vyfakturovat něco co se udělá/koupí pro příští rok je bohužel ve státním dosti běžné. Bylo to i za komoušů. Dodnes se pamatuju, jak jsem coby záklaďák jel do "Našeho vojska" před Vánoci honem jel utratit rozpočet a nakoupit perly literatury jako "Paměti rozvědčice". Protože měli vyprodáno, tak to fakticky dodali až někdy v únoru, ale fakturovali "správně" v prosinci.

No nevím, třeba je tam zlodějna. Já jen jsem opatrný se závěry. V poslední době si připadám jak někdy v 50. letech, kdy když "strana" někoho obvinila, byl hned lumpem a rozhořčení pracující žádali exemplární potrestání.
pohrabáč
Příspěvky: 211
Registrován: 29.1.2011 11:04:01

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od pohrabáč »

Pošleme tam audit -Když chceme psa bít tak si hůl najdem.To se i tady v různých vláknech dočtem denně.Ad. obr - když si koupím lístek na vlak tak s ním taky nepojedu za půl roku.Souhlasím s utracením peněz na konci roku je blbě -dá se třeba koupit materiál-neměl by se zase ale umožnit rozkrást. Něco shnilého -KORUPCE-ale i v tom současném řízení ŘSD bude.To bude jádro pudla proč asi vypsal ministr plošně výběrová řízení na ředitele.Otázkou ale bude zda se tím dosáhne nějakého zlepšení a pokroku aby líp jezdilo.Bez změny v celkovém řízení to asi nepůjde.Není zde správně nastaven poměr strach o práci a motivace za práci.Takové ,,Čubovo kolečko,, by ale mohlo zafungovat i v této oblasti.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od obr »

pohrabáči - koupit si vstupenku, místenku, letenku, zájezd atd půl roku dopředu není nic neobvyklého, stejně něco zaplatit dopředu, abyste si tu koupi zajistil, často je to spojeno se slevou.
Obvykle nová partu u moci odstraní od koryta tu starší a samozřejmě to vždy doprovází řečmi o neschopnosti, zlodějně atd, aby pak sama zasedla k bohatému stolu. Myslíte, že zrovna teď to bude jinak ? Já ne, už ted jsou ti noví namočeni ve skandálech, jako byli ti staří. A stejně tak už ted jsou "rozhořčení pracující", kteří mají hned jasno. Proto jsem rád, když po nich kromě těch řečí a "mlaskání" zůstanou aspoň nějaké nové km dálnice.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od hh »

Web píše:Je až k neuvěření jak se muselo v Chomutově pracovat puntičkářsky, pokud všechno, co s jasným příkazem najít a pošpinit zatím najít dokázali, jsou dvě předplacené opravy a půjčené auto 8-)
pohrabáč píše:Pošleme tam audit -Když chceme psa bít tak si hůl najdem.
Taky jsem o tom přemýšlel. Nedělám si iluze o tom, jak si to Hodač ve svém kraji nastavil, ale je úsměvné, jak možná Bártovi někdo napověděl kam mířit, jak on není schopný opravdu udeřit. Jen kváká do médií, ty píší kde co, ale důkazy na kriminál nikde. Tyhle auta atd. to je všude, to tak bylo (a stále je) ve smlouvách, změna v cenách na R7 to je na každé stavbě v čase, vířivky ha ha.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od Dr.Fe1 »

balance píše:
Zajimavy nazev tematu, ale ani v jednom clanku se o korupci nepise :roll:
Já jsem ty články ani nečetl, ale chtěl jsem založit téma, které tady chybělo. Což se potvrdilo i z množství reakcí. Je fakt, že z hlediska jasné korupce je zajímavější tohle:

http://ekonom.ihned.cz/c1-49453500-ekon ... a-pod-stul

Tady je korupce naprosto zřejmá. Bohužel se všechny tyhle věci těžko prokazují i když je to z hlediska selského rozumu nad slunce jasný případ, jak za patřičný bakšiš ušít na míru výběrové řízení pro konkrétní firmu s konkrétním projektem a ještě garantovat příjem této firmy na léta dopředu.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od hh »

To je staré, to nemá s Chomutovem či Bártou nic společného. To je zas Michal Hala, pak jeho narozeniny atd.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Já taky netvrdím, že by to mělo mít něco společného s Chomutovem. Staré je to asi měsíc. Každopádně osoby typu "závodníka" Haly a jejich nestydaté klientelistické praktiky nás posouvají kamsi na Balkán. Dokud se tohle nepodaří alespoň trochu omezit, tak se do civilizace nikdy nedostaneme a státní peníze budou i nadále ve velkém končit na soukromých účtech, což má mimo jiné i zásadní vliv na to kolik se toho u nás postaví, v jaké kvalitě atd.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od hh »

Ok, já jen že to není ani teď ani měsíc, ale tato věc se poprvé psala již cca 2 roky zpět.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od Lenny »

Původně jsem toto vlákno chtěl vymazat, bo první příspěvek neodkazoval na žádnou korupci, ale jen na články týkající se auditu na Správě Chomutov. A měl jsem to udělat, bo se tady zase bude jen obviňovat bez důkazů, hádat o to, kdo je větší lump a o jak je ŘSD zkorumpované.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
pohrabáč
Příspěvky: 211
Registrován: 29.1.2011 11:04:01

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od pohrabáč »

Toto téma tady chybí.nemusí být ale nutně nazváno Korupce.Pokud má ŘSD pod palcem 30% silniční sítě v ČR ,tak j používá 80% všech řidičů.Snad se dá diskutovat o tom kam vrazí státní -občanovi peníze.A když dobře pohlídá tok peněz ,může být z úspor taky víc opraveno.Je lepší to narvat do silnic ,než soukromých a stranických aktivit pro pár vyvolených.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od Sosa »

Já sohlasím s Obrem, ať si ten někdo nakrade, ale ať je za ním vidět práce. Současná vláda tk krade, ale je za ní vidět jen bída a zmar. :?
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Lenny píše:Původně jsem toto vlákno chtěl vymazat, bo první příspěvek neodkazoval na žádnou korupci, ale jen na články týkající se auditu na Správě Chomutov. A měl jsem to udělat, bo se tady zase bude jen obviňovat bez důkazů, hádat o to, kdo je větší lump a o jak je ŘSD zkorumpované.
Takže se nesmí mluvit a psát o tom co je vám nepříjemné. To je takový "demogratický" přístup jak z období před rokem 1989. Nevím jaké důkazy byste si představoval, jestli by stačilo např. doznání Haly či jiného výtečníka podpesané vlastní krví nebo by vám to připadalo pořád málo průkazné. On u té korupce je obecně problém, že se špatně prokazuje. Ovšem člověk který používá selský rouzm a nic si nenalhává jasně vidí, že třeba ten pronájem je úplně jasný případ, stačí vidět okolnosti, není nutné chytit někoho za ruku ve které drží obálku s penězi. Takové důkazy bohužel jenom těžko seženete. Takže ano, je to obviňování bez důkazů ovšem podložené důvodným podezřením hraničícím s jistotou, které vyplývá z okolností případu.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Korupce (?) na ŘSD

Příspěvek od obr »

sosa - dík, ale přesněji, já samozřejmě nesouhlasím s tím, že se krade, tedy pokud se krade. Konkurenční party ve vzájemném boji o koryto se neštítí ničeho. Včetně nějakého toho pomlouvání či občas někdo spadne z posedu. Na mesiáše nevěřím a tak sleduji, kdo toho kolik postaví.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Korupce na ŘSD

Příspěvek od jonáš »

Sosa píše:Já sohlasím s Obrem, ať si ten někdo nakrade, ale ať je za ním vidět práce.
Aneb praktická realizace hesla komunismu .. každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb :lol: to je zajímavý, jak jsou některý ideje furt živý.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Korupce (?) na ŘSD

Příspěvek od Sosa »

Já taky z toho jak se krade nejsem nadšenej, ale o iluze o tom, že je někde stát, kde se nekrade, jsem už dávno ztratil. pokud si někdo ukradne k platu pár mega, ale za to zajistí výstavbu mi vadí méně než to co se dnes děje.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Korupce (?) na ŘSD

Příspěvek od Dr.Fe1 »

No, já tedy s kradením nesouhlasím za žádných okolností. Kromě toho to kolik km dálnic se za kterého ministra postaví nezávisí zas tak moc na něm samotném. Samozřejmě to ovlivňuje, ale z kolika procent ? Z deseti, dvaceti? ....zbytek neovlivní, protože ten je dán tím, jaký je stav ekonomiky tj. kolik je na to peněz ze státního rozpočtu. Takže těžko ministry soudit podle tohoto "kilometrového" kritéria
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Korupce (?) na ŘSD

Příspěvek od Sosa »

Dr.Fe1 píše:No, já tedy s kradením nesouhlasím za žádných okolností. Kromě toho to kolik km dálnic se za kterého ministra postaví nezávisí zas tak moc na něm samotném. Samozřejmě to ovlivňuje, ale z kolika procent ? Z deseti, dvaceti? ....zbytek neovlivní, protože ten je dán tím, jaký je stav ekonomiky tj. kolik je na to peněz ze státního rozpočtu. Takže těžko ministry soudit podle tohoto "kilometrového" kritéria
Nö můj názor je z více. Ministr je tam od toho, aby ty peníze sehnal.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Korupce (?) na ŘSD

Příspěvek od obr »

ano, dr.Fe1, žvanit ve stylu "který blbec to dělal přede mnou" a "pepe krade" jde každému určitě lépe, nežli zajistit peníze a vše potřebné pro postavení pár kilometrů dálnice. Zejména když má posluchače, kteří mu vystavějí bianco šek k moci a příjdou na to, že žvanil taky krade a ještě k tomu je neschopný, až nějaký čas po volbách.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“