Návrhy na změnu dopravního značení

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od martini »

Hlavně doufám, že se nedostaneme na styl značení USA, kde vše jak pro debila musí být textově napsáno. Např. na přechodu jim nestačí červený panáček, ale musí mít ještě dopsáno don't walk... O to bych fakt asi nestál...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od ElWapp »

Ono jde o to najít nějaký přijatelný kompromis. Don't walk u nás snad není potřeba, zato bych ale nahradil textem (jako dodatkovou ceduli k Jiné nebezpečí) třeba značku "Padací most". Nebo značka "truckpark" by šla klidně splácat z běžné tabule u odpočívky. Takhle se nám vyhláška pěkně zapleveluje...
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od dd »

I u nás existuje řešení, ale chybí vůle takové značky používat. Stačí namalovat 30 a 50.

Obrázek

Mimochodem, srovnejte omezení kvůli škole na 35 mph, tj. asi 56 kmh. U nás je z 50 na 30.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od ElWapp »

Samozřejmě, že u nás tyto cedule máme. Chtěl jsem spíš poukázat na fakt, jak za málo peněz udělat hodně muziky (předpokládám že překlápěcí tabule je násobně dražší jak v pořizovací ceně tak v nákladech na provoz).
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od dd »

V pořizovací ceně asi ano. V nákladech na provoz spíš naopak, stačí je párkrát denně překlopit, nic nebliká, nesvítí, atd.

No a pak existuje ještě nejlevnější řešení - dodatková tabulka "Po-Pá 7-9 13-16" :-)

Ani jsem si nevšiml, že jsme v diskuzi o okruhu, omlouvám se a prosím přesunout.
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Marooned17 »

martini: Tak o tom bych s vámi mohl polemizovat. Možná máte pravdu, ale ne obecně. V New Yorku jsem nic takového neviděl. Mají tam systém červené postavené roky a jdoucího bílého panáčka. A místo našeho nesmyslného systému, kdy padne chodcům červená, ale ještě mají čas dojít na konec přechodu tam jednoduše signalizace bliká, takže každý pochopí, že buď musí popoběhnout, nebo počkat na další okno. Na některých frekventovaných místech tam mají i odpočet, kdy vedle panáčka je další displej s ukazatelem, kolik zbývá do konce zelené. :)
Přílohy
IMG_0449.jpg
IMG_0449.jpg (186.57 KiB) Zobrazeno 8067 x
IMG_0213.jpg
IMG_0213.jpg (142.75 KiB) Zobrazeno 8067 x
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od JirkaS »

Marooned17 píše:martini: Tak o tom bych s vámi mohl polemizovat. Možná máte pravdu, ale ne obecně. V New Yorku jsem nic takového neviděl. Mají tam systém červené postavené roky a jdoucího bílého panáčka. A místo našeho nesmyslného systému, kdy padne chodcům červená, ale ještě mají čas dojít na konec přechodu tam jednoduše signalizace bliká, takže každý pochopí, že buď musí popoběhnout, nebo počkat na další okno. Na některých frekventovaných místech tam mají i odpočet, kdy vedle panáčka je další displej s ukazatelem, kolik zbývá do konce zelené. :)
Blikající signalizace u nás někde bývala taky. Nic to ovšem nemění na tom, že pokud mám právo vstoupit i na blikajícího panáčka, tak musí být vyklízecí doba nastavena tak, abych stihl přejít. Chodec není auto s dlouhou brzdnou drahou, takže semafory pro chodce žlutou nepotřebují. Docela by mě tedy zajímalo, zda v US ten blikající panáček má skutečně význam žluté, nebo je to jen takové upozornění, ale vstoupit tam lze, jako by svítilo volno.
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Marooned17 »

Vstoupit tam lze, ale všichni vědí, že to je rezerva. Okamžitě po ukončení blikání se rozjíždějí auta. ale dle mých zkušeností jsou v NYC řidiči tolerantní, i když mi někteří lidé tvrdili opak, takže mě nepřejeli ani když jsem to nestihl dojít.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Navigace na okruhu

Příspěvek od Standa »

dd píše:...Mimochodem, srovnejte omezení kvůli škole na 35 mph, tj. asi 56 kmh. U nás je z 50 na 30.
To je asi na nějakém málo frekventovaném místě (možná mimo město), všude, kde jsem viděl v USA tyhle značky ve městě, bylo na nich 25 mph (40 km/h). Ale faktem je, že omezená rychlost bývá na hlavních ulicích se semafory vyšší, běžně i 45 mph (72 km/h), což už ale nikdo nepřekračuje.
MartinM
Příspěvky: 61
Registrován: 24.9.2009 11:53:37

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od MartinM »

Navěsti s bílým podkladem na městském okuhu či radialách by se mi moc libili.Jsou rozhodně přehlednější vzhledem k většímu množství "místních cílů" ale je to trochu v rozporu s legislativou.tj.
D a R= zelený podklad.Ostatní silnice=modrý a bílí podklad.Proto bych pro městské R(D) navrhl cedule bílé se zeleným okrajem viz. obr.
(omlouvám se za úpravu Mapmanova návrhu)
Přílohy
mo-sjm-B1nd.png
mo-sjm-B1nd.png (26.17 KiB) Zobrazeno 7793 x
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od ElWapp »

No dle mého jsou návrhy zde prezentované právě jako změna oné legislativy, takže lepit někam trojitý rámeček je bezpředmětné.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od jonáš »

Neplatí pro vyjmenovanéfirmy .. co je na tom tak strašnýho? Jejich šoféři to věděj a ostatních se to netýká. To se mi daleko víc líběj ty naše dodatkovky na MO, který jsou čitelný až z desíti metrů, čili při povolený sedmdesátce necelou sekundu. Tam se totiž zastavit a zkoumat nedá ..
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Fox Mulder »

Mohu vědět co znamená v těch návrzích ten symbol D1 (bílé číslo v červeném poli), které má ale přerušované bílé lemování? Co má symbolizovat to přerušení?
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: Dopis na MD: Návrh na změnu dopravního značení

Příspěvek od Michel »

Už tady takový dotaz padl o "pár" příspěvků výš :)
mapman píše:
Lenny píše:Proč je 603 v čárkovaném rámečku?
Čarkovaný rámeček značí směr k té silnici. Pokud by byl rámeček plný tak to znamená, že na tu silnici sjíždím, čárkovaný říká že jedu směrem k ní... A 603 začíná až ve Vestci.
Je to, pravda, už nějaký ten čas, ale kdo hledá najde :) I když uznávám, že prohledávat sedmnáctistránkovou diskuzi není nic příjemného.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od monin »

se zájmem jsem si právě prohlédl velice vydařené návrhy ( např.od mapman, martin, martini) na změnu dopravního značení na Mětském a Pražském okruhu - a nejen tam - která mě velice zaujala a líbí se mi moc a moc - zvláště symboly okruhu, bílý podklad, značení dálnic přerušovaně,rychlostních silnic i s písmenem R, značení zahraničních cílů, značení sousedních států atd atd..protože, toto vše tam dnes neskutečně chybí a vypadá to děsivě. Chci se proto zeptat - už toto vše - někdo z Vás předal na MD či na TSK? Aby se i tam dalo do kupy pár chytrých hlav a uvědomilo si, že tudy projížději kromě ministerských superbů s osobními řidiči i cizinci a mimopražští řidiči? Kolik stál a bude stát např. ještě Městský okruh a TSK k němu umístí první směrovou nenápadnou značku - bez symbolu okruhu - např.až na Jiráskově mostě?
Díky moc za odpověď tomáš :D
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od dd »

Já bych měl pro mapmana ještě jednu značku na úpravu. Tato značka je matoucí. Z dálky je těžké rozpoznat, že to je jen jeden pruh rovně a jeden odbočovací. Jednak proto, že je celá modrá a obrázek kola je špatně vidět. Dále proto, že pruhy pro cyklisty jsou na značce stejně široké jako pruhy pro auta (pouze na značce, na silnici jsou asi metr široké).

A nedá mi to abych nezmínil především naprosto nesmyslné vedení cyklistů po rušné hlavní silnici, zatímco souběžně vede prázdná a pro auta neprůjezdná původní Sokolovská.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od jonáš »

Mnojo, tam jsem si tuhle taky naběh, a pokoušel se odbočit do cyklopruhu .. to vymyslela asi nějaká hlava pomazaná s mandátem ;-)

Jinak Sokolovská v tomhle místě neni rovnoběžná, ale skoro kolmá .. no dobře, tak 60° ;-) a pokud je tam cyklopruh, tak nejspíš kvůli průjezdu z Rohanskýho ostrova (stezka Libeňák-Karlín) na Ohradu a do Libně .. jestli to šlo táhnout jinudy momentálně netušim, ale mam pocit že v tomhle směru tam nikde nic nevede. Provedení je ovšem skvost.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od martini »

dd píše:Tato značka je matoucí.
Ta značka je opravdu pomníkem radniční cyklodemence...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od JirkaS »

martini píše:Ta značka je opravdu pomníkem radniční cyklodemence...
Nejhorší je, že ta demence se šíří. Nová komunikace musí mít tyhle cyklopruhy, jinak to nejde. Přitom právě v oblasti Karlína tak vznikl nesmysl. Pruhy se udělaly na nové Pobřežní a u Rustonky - tedy v oblasti nejsilnějšího provozu, ale mimo zástavbu. Hlavní cyklostezka přitom vede územím nikoho na Rohanském ostrově a stará Sokolovská je bez provozu a v úseku kolem Invalidovny je záměrně neprůjezdná. Propojit je by šlo kolmým přejezdem někde v prodloužení ulic Za Invalidovnou nebo K Olympiku. Jenže na to by stačila jakákoliv uválená stezka a nemuselo by se investovat do cyklopruhů na nově stavěných komunikacích.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od jonáš »

Mno jen stručnej dotaz, ty normy podle kterých "komunikace musí mít tyhle cyklopruhy, jinak to nejde" si prolobovali spíš cyklisti, nebo stavební firmy?
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Nystrom »

Dovolím si také připomenout dvě chybějící značky:
1) "Pozor, chodci" - představoval bych si to jako Pozor, přechod pro chodce, ale bez toho přechodu - pouze panáček v trojúhelníku (myslím že Slováci jej mají), dnes se používá Pozor, jiné nebezpečí (vykřičník) a panáček na dodatkové tabulce. Rušíme přechody mimo obec, ale tam kde se chodci vyskytují, není jak toto místo označit.
2) "Šířka průjezdního profilu" - dnes se všude používá max. šířka vozidla, kde jsou údaje 3m až 5m, což je pro vozidlo nesmysl. Ale jak jinak označit zúžený profil?
Tak tolik odemne. Jinak ty cyklopruhy jsou strašný. Ale myslím si, že musí být pouze tam, kde mají opodstatnění v intenzitách cyklistů.
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Kubajsu »

Nystrom píše:Jinak ty cyklopruhy jsou strašný. Ale myslím si, že musí být pouze tam, kde mají opodstatnění v intenzitách cyklistů.
To je zase o tom jestli bylo dřív vejce nebo slepice... Cyklisti po Praze moc nejezdili, jelikož to nebylo moc bezpečný.... Podle subjektivního pocitu se počet dopravních cyklistů za poslední 2 roky zněkolikanásobil, a to právě díky cyklopruhům...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od jonáš »

"Pozor, chodci" .. co takhle použít A13 (v místech kde se provozuje jogging A14) s dodatkovou tabulkou "CHODCI"? Pro koně či pštrosy se to osvědčuje a osazuje běžně ;-)
Avantime
Autor
Příspěvky: 617
Registrován: 25.2.2009 23:03:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Avantime »

jonáš píše:"Pozor, chodci" .. co takhle použít A13 (v místech kde se provozuje jogging A14) s dodatkovou tabulkou "CHODCI"? Pro koně či pštrosy se to osvědčuje a osazuje běžně ;-)
:ok: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“