Okružní křižovatky

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Okružní křižovatky

Příspěvek od Warcz »

Chape někdo tohle ???

Obrázek
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od xcav8 »

Jo, zúžení do jednoho pruhu kvůli kruháči.
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od multi »

To není odpověď, proč se to pak teda na tak krátký úsek rozdvojuje do dvou pruhů?
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od adamos »

<OT>
Protože to tak někdo naprojektoval. Nikomu to nepřišlo divné, všichni to schválili. Pak se to postaví, všichni se chytnou za hlavu, co je to za blbost, a zhotovitel bude hned požádán o vícepráce - předělání značení do použitelné podoby. A až tyhle vícepráce někdo hodí na papír a sečte, to se budeme divit, proč stavba stojí o 70 procent víc!
</OT>
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Warcz »

Lepší fotku jsem zatím nenašel ale že to je blbost je asi jasné...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Hlavně proč je napojení na dvoupruhový kruháč jednopruhové?
R48 -> D48 se podařilo!
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od xcav8 »

Myslím, že to je opatření na snížení rizika nehodovosti.
Už vidím jak dva řidiči jedoucí vedle sebe vjíždějí na kruháč a v tom vyjede třetí auto co už po kruháči jede.
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Web »

xcav8 píše:Myslím, že to je opatření na snížení rizika nehodovosti.
Už vidím jak dva řidiči jedoucí vedle sebe vjíždějí na kruháč a v tom vyjede třetí auto co už po kruháči jede.
Kam to auto vyjede, to se jako zjeví na tom kruháči? Takhle je nesmysl ten kruháč vůbec dělat dvoupruhovej (kapacita je podvázána právě na vjezdech). Já doufám, že to je jenom špatná vizualizace, páč jinak mi to zavání správným návrhem (2 pruhy na kruháč, proto to rozdvojení) zabitým nějakým suprsafe blbem (na kruháč jenom jedním pruhem, kdyby to zachránilo jeden život!).
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Přesně tak, protože jsou lidi jelita, bude jen jeden pruh.
To tam mohl být fakt jen jedno pruhový kruháč a hotovka.
R48 -> D48 se podařilo!
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od xcav8 »

Netřeba chodit daleko, třeba u Brněnského kampusu je kruháč mnohem menší 2 pruhový a taky je tam občas veselo. :crazy:
Přílohy
mapy.jpg
mapy.jpg (213.65 KiB) Zobrazeno 23049 x
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A to je tento ještě ten jednodušší, není to 100% dvoupruhový jako třeba v F-M.
R48 -> D48 se podařilo!
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od kasme »

a kolik jich je v Praze... :)
Dejvice, Chodov, Opatov...
Průhonice...
a nebo v Táboře, tam je moc pěknej :)
http://mapy.cz/#x=14.687476&y=49.397680 ... _1&l=3&c=h

to už je skoro na nové "kruhové" téma :)
Naposledy upravil(a) martini dne 20.5.2011 7:45:27, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Rozděleno :-)
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Warcz »

musím se k tomuto vyjádřit...

Havířov :-) Kdo se učil na Havířovském kruhovem objezdu když byli 2 pruhy dovnitř a 2 ven tak prostě umí a nema problém...
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od jannnn »

Protože u nás je prostě dvoupruhový nájezd problém, viz:

http://www.youtube.com/watch?v=eZKu5uGNlqk
http://www.youtube.com/watch?v=tjV09wda_4A

jenom sám řidič bob tam má podobných videí z kulaťáku plno.. :kladivo:
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od siesa »

Ja teda nevim no..to je asi pripad od pripady tyhle dvojite kruhaky... Treba v Tabore jsou takovy kruhaky hned za sebou a zadnej problem jsem tam nikdy nevidel...A to tam projede dvacet tricet tisic aut denne...
K tomu kruhaku na Hradecke v Brne... muj tip je, ze to tam je naplanovay kvuli bezpecnosti jako nejaka odstavna plocha pro hasice nebo tak neco....
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Web »

jannnn: Dobře, ale tohle se děje na semaforech i jiných křižovatkách každý den tisíckrát a přesto snad zatím nezakazujeme na křižovatce dva odbočovací pruhy. Stejnětak na dálnici zatím nejezdíme jenom v jednom pruhu, přestože by se předešlo řadě (velmi vážných) nehod při změně pruhů. U nás v Letňanech třeba dvoupruhový kruháč funguje v pohodě, myslím že lépe než navazující světla u PVA.

Ale raděj dost, ještě se toho nějakej safetyboy chytí.
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Dvoupruhové okružní křižovatky

Příspěvek od martin »

Za sebe musím říct, že ty dvoupruhové, specielně v českém podání (tzn. ten vnitřní pruh se plynule nepřibližuje k vnějšku - viz Favoriten ve Vídni, ale je souběžný s vnějším) bytostně nesnáším. V uplynulých čtrnácti dnech jsem na pražském velkém chodovském kruháči u OC viděl nespočet nehod včetně toho, kdy mi nedání přednosti a myška z vnitřního na sjezd stála rozflákaný předek i zadek auta současně. Takto provedený kruháč si v nebezpečnosti nezadá s normální křižovatkou, jedinou výhodou je snad eliminace čelního střetu. Kdyby aspoň orgán v rámci buzerace dal na takovéto křižovatky kamery, aby svi*ě mohli skončit s autem obtáhlým hřebíkem, když ne s pokutou kvůli osobě blízké.
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Dvoupruhové okružní křižovatky

Příspěvek od kik »

V HK je jeden dvoupruhovy kruhak v Plotistich na krizeni I/11, I/33 a I/35 a nevim o zadnych vetsich komplikacich. Problemy spis dela dalsich kruhovy objezd na krizovatce u koleji, kde jsou navic semafory. Nejvetsi problemy tam maji mimohradecti, kteri to neznaji a nesleduji poradne znaceni. Navic teh kruhak ma ve smeru od Tesly na Olomouc/Brno 3 pruhy:):(
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Dvoupruhové okružní křižovatky

Příspěvek od dd »

Tenhle kruhák bude podobně velký a mají tam 3 pruhy a ve špičce se tam tvoří spíš 4 až 5 pruhů aut a mezi nimi ještě kličkují skůtry. Ale je pravda, že Italové mají větší smysl pro chaos.
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Dvoupruhové okružní křižovatky

Příspěvek od martin »

Pokud se tady chceme bavit o tom, jak to nemá vypadat, tak na to je jediný vzor: kruhový objezd na náměstí Charlese de Gaulla v Paříži a ano hádate správně, je to ten u Vítězného oblouku. Tak blbý kruháč a takový chaos jsem v Evropě ještě neviděl, navíc na něm platí přednost zprava! Na rozdíl od Francouzů a Italů, Češi jezdit neuměj a místo promáčklých plechů a odřenin jsou to vždy rozflákáná auta. Rozhodně bych se tím neinspiroval a raději bych vzal za příklad vídeňský Favoriten nebo Praterstern!
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Dvoupruhové okružní křižovatky

Příspěvek od dvs »

Takový jeden veliký kruhák přemalovaný na jednopruhový Před Litoměřicemi. Netačil by tam plochou takovýto jednopruhový?

Jinak nad smyslem dvoupruhového kruháku přemýšlím i u toho na Opatovické křižovatce a ten je pohodový.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od jonáš »

Martin z Ostravy píše:A to je tento ještě ten jednodušší, není to 100% dvoupruhový jako třeba v F-M.
No spíš bych řekl, že každá taková nepravidelnost je pro šoféra naopak složitější. Rád by to objel venkovnim dokola, a vono to najednou nevede dál, tak hopne doleva a tam kolega :x

Tady na Chodově je regulerní dvoják a je mi často potěšenim najet v volnýho levýho do volnýho vnitřního, zatimco vpravo tři brzdiči stojej. Bohužel často jezdim jen čtvrtkruh a to je pak čekačka za nima než je to "celý prázdný, máňo" 8-) Jinak stejně vyjíždím většinou z vnějšího, během půl až třičtvrtě kruhu je dost času se přeřadit.

Jinak největší výhodu kruháku vidim v tom, že na rozdíl od jinýho tvaru křižovatky nemusí člověk hlídat včechny čtyry strany auta, ale vždycky jenom jednu. Možná proto mi i ty dvoukruháky vyhovujou ;-) Jinak pokud je někde přednost zprava, tak to není kruhák, jen série křižovatek tvaru T. Ovšem kdysi jsem viděl v Itálii i hybrid, kde polovina obvodu měla přednost a pak byla radiální stopčára s trojúhelníkem, bo tam na kruhák najížděla hlavní :lol:
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od JirkaS »

jonáš píše:Jinak pokud je někde přednost zprava, tak to není kruhák, jen série křižovatek tvaru T.
Není to tak dávno, co přednost zprava na kruháku byla i u nás jako základní varianta a přednost na okruhu musela být vyznačena. Proč by to takto nemohlo jinde ještě stále platit?
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Dvoupruhové okružní křižovatky

Příspěvek od Warcz »

Jelikož už mam na kruháči hodně odježděno a viděl jsem hromadu nehod na Havířovském tak par pravidel
- Koukej před sebe !
- Koukej před sebe dokud nejsi první ( 95% nehod se stane při najíždění )
- Kuk vlevo :-)
- Pokud jedeš ve vnitřním pruhu tak dáváš přednost všem
- Směrovky, směrovky, směrovky...

Otazka do plena. Daváte na jedno pruhovém směrovku vlevo když jedete 270° já pravidelně a stejně mi tam lidi vjedou :-/

Kdo ještě neviděl ten nový
http://www.youtube.com/watch?v=xbUQrHNYcrM
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvoupruhové okružní křižovatky

Příspěvek od Web »

Směrovku vlevo nedávám nikdy a nějaké zásadní problémy jsem neměl. Myslím že jde obvykle celkem v pohodě odhadnout zda ten najíždějící hodlá, nebo nehodlá zastavit :-) Nechápu lidi co na kruháku pouští, to je pak ten pravý chaoss :-)
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“