I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

(D4, I/20) – Strakonice (I/22) – Vimperk – Německo
Odpovědět
cimbi-eu
Příspěvky: 4
Registrován: 20.5.2011 17:20:13

I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od cimbi-eu »

Dobrý den,
měl by jsem takový dotaz, jelikož po I/4 jezdím docela často, zajímalo by mě jak by to bylo s pokračováním silnice od křižovatky Nová hospoda směrem do Německa, příliš mnoho informací na internetu o této silnici a její budoucnosti není. Silnice je sice od této křižovatky až do Strakonic postavena v dobrých parametrech, ale zarazila mě jedna věc. Pokud jste si všimli tak most, který kříží I/4 po výjezdu z R4 (most z Blatné do Písku I/20)je postaven tak, že se nejspíš uvažuje cesta pod ní do budoucna přestavět na čtyřpruh, asi jako vede dneska do Písku. Nevíte něco o případné výstavbě. Podle mě se této úpravy minimálně 25 let nedočkáme. A pokud přece jen jo, tak by čtyřpruh určitě vedl jen do Strakonic, jelikož dál, směrem k hranicím, je provoz minimální, ale cesta je tam místy opravdu nebezpečná a měla by se přestavit.
prof2
Příspěvky: 212
Registrován: 16.8.2009 9:37:10

Re: I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od prof2 »

Domnívám se, že ten most je postaven tak, aby nebylo nutné ho celý předělávat, kdyby se v budoucnu rozhodlo rozšířit onen úsek na čtyřpruh. Ale mám za to, že momentálně to tak plánováno není.
No a na jih by se měla silnice homogenizovat do tuším 11,5/70 do Vimperka a dále na jih do 9,0/60.
HBA
Příspěvky: 24
Registrován: 18.3.2009 12:59:57

Re: I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od HBA »

Pokud vím, vedení města Strakonice se chlubilo, že dosáhlo změny projektu při stavbě této křižovatky právě v možnosti využít tento most pro případný čtyřpruh směrem na Strakonice.
Ale nevěřím, že by se něco mělo stavět.
Vedení města Strakonice stále a stále očekává začátek výstavby tzv. severozápadního půloblouku, který by měl přeložit komunikaci I/22 mimo centrum města (někdy před 80 lety by to byl skoro obchvat) a před asi dvěma lety přišlo s koncepcí odklonu silnice I/4 východně od města, ovšem ani to není reálné.
cimbi-eu
Příspěvky: 4
Registrován: 20.5.2011 17:20:13

Re: I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od cimbi-eu »

Právě to si taky myslím, že to je do hodně daleké budoucnosti. A s těma Strakonicema, tam jsem viděl územní plán a opravdu je tam zanesen východně od města odklon silnice, ale každý, kdo zná zdejší terén tak je mu hned jasný, že ta cesta povede po hodně mostech a na Podsrpu bude muset vést buď v hlubokém zářezu a nebo v tunelu, což je absolutně nereálný, protože tomu jednak neodpovídá doprava a také to není příliš využívaná mezinárodní silnice pro stavbu takto drahých staveb. Spíš by se mělo uvažovat o přestavbě silnice jižněji od Strakonic. Nevíte jak je to s případnou realizací. Řekl bych, že se tam dlouho nekopne do země.
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od Pavel_t »

cimbi-eu píše:...ale každý, kdo zná zdejší terén tak je mu hned jasný, že ta cesta povede po hodně mostech a na Podsrpu bude muset vést buď v hlubokém zářezu a nebo v tunelu, což je absolutně nereálný, protože tomu jednak neodpovídá doprava a také to není příliš využívaná mezinárodní silnice pro stavbu takto drahých staveb...
O kus dale u Kubovi Huti je tunel na stejne silnici planovan nejen v UP ale je fakt, ze je to v narodnim parku a neni tam moc moznosti jak to resit jinak.
cimbi-eu
Příspěvky: 4
Registrován: 20.5.2011 17:20:13

Re: I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od cimbi-eu »

Tunel u Kubovi Huti jsem viděl v územním plánu a tam se mi to zdá jako jediné řešení jak zlepšit průjezdnost Šumavou, v zimě se tam kamiony můžou zbláznit a den co den je tam nějaký, který to nevyjede a hrabe. Taky to je ve výšce nad 1000 metrů. A ještě malá oprava Kubova Huť není v národním parku, ale jenom v ChKO. Národní park začíná až u Strážnýho, kde už je cesta naštěstí hotová.
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od MiKu »

Dnes jsem si všiml asi nových pachových ohradníků na I/4 mezi Volyní a Strakonicemi a zaujalo mě, že jsou na nich nalepené modré reflexivní folie. V té tmě se to pak dost plete se směrovými sloupky (těmi modrými, jak jsou v místech častého náledí - mosty). Těch sloupků s tou pěnou je hodně a jsou na druhé straně příkopu a opravdu působí jako směrové sloupky, mohlo by to mást.
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od Pavel_t »

MiKu píše:Dnes jsem si všiml asi nových pachových ohradníků na I/4 mezi Volyní a Strakonicemi ...
Jel jsem tam "vcera" tedy v sobotu 25.8. dopoledne do Prahy (a o tyden drive na Sumavu) ale nevsiml jsem si jich. Tezko je tam nekdo dal v sobotu odpoledne. Kde to presneji bylo??
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od MiKu »

Pavel_t píše:Jel jsem tam "vcera" tedy v sobotu 25.8. dopoledne do Prahy (a o tyden drive na Sumavu) ale nevsiml jsem si jich. Tezko je tam nekdo dal v sobotu odpoledne. Kde to presneji bylo??
Snad mě nepodezíráte, že jsem si to vymyslel? :) . Bylo to hned za Volyní (Přechovicemi) směrem na ST minimálně v tomto úseku, ale přesně kam až to bylo si nepamatuji.

Teď ještě koukám, že jste tam jel dopoledne. Jestli jste jel za světla, tak to vám asi mohly lehce uniknout. Ale v noci jsou nepřehlédnutelné. Ještě mě napadlo, jestli to nemá nějak sloužit na odhánění zvěře, ale o tom dost pochybuji, je to nasměrované do vozovky, nikoliv ven, a navíc je to modrá barva.
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od Pavel_t »

MiKu píše:Snad mě nepodezíráte, že jsem si to vymyslel? :)
Nepodeziram. Spise jestli si je nevybavim ale to se mi ani s urcenim mista bohuzel nepovedlo.
MiKu píše: Bylo to hned za Volyní (Přechovicemi) směrem na ST minimálně v tomto úseku, ale přesně kam až to bylo si nepamatuji.
Aha, u odbocky na Hostice. Byla tam pomoci prenosnych znacek postupne snizena rychlost na 70 a pak 50kmh. Presne naproti odbocce stali policajti s dodavkou. Cekal jsem, ze se nekde bude neco dit tak jsem koukal hlavne na silnici a provoz.
MiKu píše:Teď ještě koukám, že jste tam jel dopoledne.
Ted jsem se mrknul do logu s GPS a bylo to v 10:48 ;)
MiKu píše:Jestli jste jel za světla, tak to vám asi mohly lehce uniknout.Ale v noci jsou nepřehlédnutelné. Ještě mě napadlo, jestli to nemá nějak sloužit na odhánění zvěře, ale o tom dost pochybuji, je to nasměrované do vozovky, nikoliv ven, a navíc je to modrá barva.
Ale jel jsem v aute kde sedim ponekud vyse nez vetsina ridicu osobnich vozu, nebot moje auto doslouzilo a tak jsem dovolenou odjezdil pujcenym autem se spotrebou 10.6l/100km Naturalu (udaj z pocitace).Nekdy zacatkem rijna touto trasou pojedu brzo rano (odhahadem kolem 4) a pokud si vzpomenu tak si zkusim vsimnout a prijit na to k cemu je to dobre. Jinak zatim netusim.
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od MiKu »

Pavel_t píše:Aha, u odbocky na Hostice. Byla tam pomoci prenosnych znacek postupne snizena rychlost na 70 a pak 50kmh. Presne naproti odbocce stali policajti s dodavkou. Cekal jsem, ze se nekde bude neco dit tak jsem koukal hlavne na silnici a provoz.
Tak tak, to bylo kvůli Stodole Michala Tučného, asi kvůli větší bezpečnosti na té křižovatce. A dali tam koumácky přenosnou značku 70 hned vedle pevné 70, což se tu už taky někde řešilo 8-)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od Lenny »

Byla vypsána soutěž na opravu obloukového mostu u obce Nerestce z roku 1955. Výkresy jsou prý v mostním archívu Písek.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od Tomas 1975 »

Plány nepotřebuješ. Žije autor mostu. Ročník tuším 1922 nebo 1924...
Nedávno byl i se synátorem v televizi ohledně Libeňského mostu....
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak asi si taky všechno nepamatuje, ale mohl by k těm plánům dát zasvěcený komentář, třeba co se kde udělalo v reálu jinak.
R48 -> D48 se podařilo!
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od Majkii »

Hlavní tah z Písku na Prahu čeká uzavírka

Starostové mají problém s objízdnými trasami.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: I/4 od křižovatky Nová hospoda R4 x I/20.

Příspěvek od Jirka L »

dnešní stav mostu přes Skalici

Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „I/4“