"Vídeňská" radiála

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od JirkaS »

Já si taky nemyslím, že by problém byl v dálniční známce. Ale pokud někdo přijede od jihu k Jesenici, tak si cestou přes R1 a D1 dnes moc nepomůže. R1 projede rychle, ale D1 směrem k Praze i v důsledku omezení stejně stojí, takže proč si zajíždět, když výsledný čas lepší nebude.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od martini »

Já znovu opakuji to, co zde pořádně nezaznělo, resp. nebylo dost akcentováno. Na D1 směrem do centra jsou teď trvalé kolony kvůli instalaci liniovky, takže to lidi zkouší jinudy. Až se D1 uvolní, což by mělo být 24.10., tak se tam přesune opět větší část dopravy. Teprve pak bude mít smysl to zhodnotit jako "dočasně definitivní" stav dopravy po zprovoznění okruhu.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
romul
Příspěvky: 30
Registrován: 5.10.2010 11:00:44

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od romul »

Ministerstvo dopravy zamítlo žádost Jesenice a Vestce o výjimku ke zpoplatnění Pražského okruhu. Situace na Vídeňské, která je hlavní radiální komunikací do Prahy v této oblasti je po otevření okruhu příšerná. Už to tady bylo uvedeno. Ráno je to parkoviště, přes den tam pomalu pojíždí souvislá kolona. A pokud nastane na okruhu nějaký problém (viz. včerejší nehoda), tak Vídeňská slouží jako alternativa což situaci ještě zhoršuje. Řešení je ovšem stále v nedohlednu. Chci poděkovat všem řidičům přijíždějícím od Pražského okruhu po Vesteckém přivaděči k Vídeňské, že dobrovolně zipují. Bez toho by řidiči jedoucí po Vídeňské do Prahy neměli moc šanci. Úryvek z dopisu, který jsem našel na webu:

...odpovídáme na Váš dopis, týkající se žádosti o povoleni výjimky ze zpoplatnění na úsecích Č. 512 a 513 tzv. "Pražského okruhu". Přes pochopení dúvodů, které vedly k napsání dopisu žádosti nemůžeme vyhovět. Zmíněné úseky jsou uvedeny v již platné vyhlášce č. 52712006Sb., ve znění vyhlášky Č. 483/2009 Sb. Ta stanovila ve svých přílohách č. 2 a 3 zpoplatněné úseky rychlostních komunikací již pro r. 2010 s tím, že v případě zprovoznětú až v průběhu roku bude také od stejného data zpoplatněna příslušná komunikace. To se týká i trasy Rl v úseku Modletice - Praha, Ruzyně (pro vozidlo s hmotností do 3.5 t jen do Praha, Řepy). Změnu nepřipravujeme ani pro r. 2011. Ministerstvo dopravy postupně ruší veškeré výjimky, které již nemqjí opodstatnění a na které naopak poukazují ostatní kraje či regiony - viz jednotlivé novely cit. vyhlášky. Nepovažujeme proto za vhodné naopak rozsah výjimek rozšiřovat. Vaše obavy nejsou navíc nijak podloženy reálnými údaji o možném objíždění nově zpoplatněných úseků. Upozorňujeme navíc, že nová trasa byla otevřena zcela nedávno, takže je předčasné vytvářet podobně předpoklady. Oproti mýtnému získají řidiči možnost úspor časových, ale zejména veškerých provozních nákladú, nehledě na menší nehodovost či dopad na životní prostředí. V případě vozidel do 3,5 tuny není platnost kupónu omezena žádnou ujetou vzdáleností. Připomínáme rovněž pravomoc obcí s rozšířenou působností regulovat rozsah dopravy, jak to umožňuje ustanovení § 77 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Dále je to možnost výstavby semaforů zpomal ovacích prahů a dalších dopravních zařízení, které ve svém dúsledku mohou též omezit jízdy vybraných vozidel. Věříme, že pochopíte důvody, které nás vedly k napsání naší odpovědi...
romul
Příspěvky: 30
Registrován: 5.10.2010 11:00:44

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od romul »

Co se to stalo, že je Vídeňská od začátku ledna zatím poměrně dobře průjezdná ráno ve směru do Prahy? Od otevření okruhu se to tam významně zhoršilo, teď zase změna k lepšímu. Mám se radovat definitivně a nebo je to jen přechodný stav? Svátky už jsou pryč, dovolenýma to tedy není, jarní prázdniny ještě nezačaly...
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od kasme »

Myslím, že radovat se je předčasné...
co tak vidím, tak je provoz celkově slabší :) :)
romul
Příspěvky: 30
Registrován: 5.10.2010 11:00:44

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od romul »

kasme píše:Myslím, že radovat se je předčasné...
co tak vidím, tak je provoz celkově slabší :) :)
Ale čím to? Že by rychlým nástupem zimy kdy řidiči co běžně nechávají letní pneu na autě celoročně se najednou báli vyjet? Nevidím příčinu toho stavu...
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od kuzzzma »

Osobně denně jezdím do práce k jižní spojce z Jílového. A co je otevřen okruh nejezdím trasou - Dolní břežany, Písnice. /Jesenice se používat nedala-nedá/, ale jezdím od jesenických kruháčů na R1 a D1. A cestu mi trvá 30 min.! Úspora času na jedné cestě cca 15 min. Přeci jen u Písnice to bylo lepší než na vídeňské ale stejnak se ve špičce popojíždělo. Nyní to mám 10min k R1, dalších 5 k Muk na D1 dalších 10 na opatov a 5 min po jižní s.:-) Kdybych jezdil provozem v Jesenici tak alepoň dříve pojedu hodinu.
A myslím že ta zajížďka i přes nehoráznou daň z benzínu za to stojí.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od mapman »

Tak je třeba vzít na vědomí, že po otevření R1 se dost kopalo na D1 mezi 10tym a 0tym km, takže spoustu lidí to odradilo. Ale teď, co je tam klid, toho pp dost lidí využívá a zvyklo si na tu (kilometrově) delší trasu...
romul
Příspěvky: 30
Registrován: 5.10.2010 11:00:44

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od romul »

kasme píše:Myslím, že radovat se je předčasné...
co tak vidím, tak je provoz celkově slabší :) :)
Bohužel je to tak. Od pondělí je to opět klasika, čili ráno poskakování na jedničku až ke kunratické spojce, ach jo...
mejla
Příspěvky: 37
Registrován: 13.10.2010 16:53:00
Bydliště: Modřany<->Modletice

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od mejla »

zdravim, nevite jake jsou dalsi plany s touto "silnici"? http://www.mapy.cz/s/BxY . Pred stavbou R1 jsem tudy jezdil, myslel jsem, ze po stavbe zanikne a ted jsem ji znovu nahodou objevil a ten velky podjezd asi znamena, ze se s ni pocita...
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od Bobek »

Hm, 404. V mapách.cz opravdu bodujou. :crazy:
Království a půl princezny za 511.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od kasme »

mejla píše:zdravim, nevite jake jsou dalsi plany s touto "silnici"? http://www.mapy.cz/s/BxY . Pred stavbou R1 jsem tudy jezdil, myslel jsem, ze po stavbe zanikne a ted jsem ji znovu nahodou objevil a ten velky podjezd asi znamena, ze se s ni pocita...
nevím, mě ten podjezd zas tak velkej nepřijde...
je to místní komunikace, po které je vedena cyklotrasa...

Vestecká spojka je vedle, most Písnice - Břežany taky, takže není důvod s tím něco dělat :)
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od hiob »

Bobek píše:Hm, 404. V mapách.cz opravdu bodujou. :crazy:
mi se to jeví, že to má nějaké zpoždění, než to funguje všem (replikace,cache?)
mi to taky hlásilo 404, teď je to již ok
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od Bobek »

<ot>Teď už mi to taky jde. Jestli tam není nějaká finta, jako že se to postupně šíří mezi servery, a mě zrovna neobsluhoval ten pravý.</ot>
Království a půl princezny za 511.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od adamos »

Bobek píše:<ot>Teď už mi to taky jde. Jestli tam není nějaká finta, jako že se to postupně šíří mezi servery, a mě zrovna neobsluhoval ten pravý.</ot>

404 se dá pochopit, ale když odkaz ukáže na jný konec republiky, tak je to nepřípustné.</ot>
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od jonáš »

No svýho času se tam dobře jezdilo na kole, ale už jsem tam dlouho nebyl. Logická spojka ve směru Písnice-Jesenice.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od adamos »

Musím se tam zajet podívat. Nechce se mi věřit, že na cestě vybudovali tak šikovný esíčko, aby museli postavit podjezd jak pod hlavní trasou R1 tak i pod větví Vestec-Plzeň. I když.....
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
dubnic
Příspěvky: 80
Registrován: 14.3.2009 21:13:05
Bydliště: Dolnobřežansko
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od dubnic »

mejla píše:zdravim, nevite jake jsou dalsi plany s touto "silnici"? http://www.mapy.cz/s/BxY . Pred stavbou R1 jsem tudy jezdil, myslel jsem, ze po stavbe zanikne a ted jsem ji znovu nahodou objevil a ten velky podjezd asi znamena, ze se s ni pocita...
Nepřijde mi to nějak velký. Když se stavěla R1, tak to bylo přehrazený betonama a jen pro cyklisty. Teď tam zase mohou auta (což mi přijde i docela zbytečný). Kudy má vlastně vést obchvat písnice a kde se má napojit směr Břežany? Nebude tuto cestu křižovat? Nebo se u dnešní zatáčky na Vrtilce (konec Písnice) rozvětví na směr Břežany a Hodkovice?
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od kasme »

esíčko tam bude taky asi kvůli zklesání na úroveň podjezdu... i když...

videoprůjezd před rokem http://www.stream.cz/uservideo/487731-p ... -hodkovice
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od kasme »

video průjezd rekonstruovanou ulicí od hranice Prahy k Thomayerově nemocnici

http://www.youtube.com/watch?v=qSnZCEaFDjo
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od kasme »

Vídeňskou obyvatelé Prahy 4 širší nechtějí. Sepsali proto petici
Adam Váchal Metro.cz 7. září 2012 6:00
Lidé se bojí, že v Krči vznikne druhá magistrála. Sepsali proto petici proti plánovanému rozšíření Vídeňské ulice.

Vídeňská se možná rozšíří. Lidé jsou proti.

Už dnes si lidé stěžují na přemíru aut, která denně jezdí po Vídeňské okolo Thomayerovy nemocnice. Situace by se mohla podle místních do budoucna ještě zhoršit. Pražské zastupitelstvo totiž schválilo záměr změny územního plánu, která počítá s rozšířením ulice o další pruhy.
Lidé se bojí, že zhoustne doprava

"Bydlím v Krči na sídlišti a představa magistrály s desítkami tisíc automobilů denně mne opravdu děsí. Na naše sídliště nutně potřebujeme metro D a ne zase další autostrádu," stěžuje si obyvatelka Krče učitelka Petra Rejchrtová.

Lidé proti záměru města již sepsali petici a nyní sbírají podpisy. "Čtyřproudá magistrála s kapacitou vysoko přes 50 tisíc vozů denně je zločinem na obyvatelích sídliště," říká zastupitel Prahy 4 za zelené Petr Štěpánek.
http://www.metro.cz/videnskou-obyvatele ... e-deje_ava
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od jonáš »

Nojo, zločiny na obyvatelích venkova se zřejmě nepočítaj ;-) ba ani na obyvatelích jinejch sídlišť. My back yard is my castle :lol:
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od Standa »

Mě spíš fascinuje, jak se toho hned chytí zelený zastupitel a lanaří hlasy NIMBYstů...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od jonáš »

A kdo jinej se toho má chytit? Cyklisti se vejdou tak jak to je ;-)
Sch
Příspěvky: 221
Registrován: 26.3.2009 10:43:17

Re: "Vídeňská" radiála

Příspěvek od Sch »

To by v současné chvíli byla zcela zbytečná investice, kolem Thomayerovy nemocnice víc aut stejně neprocpou.
Až se postaví metro, a bude se moct zrušit BUSpruh, tak možná, ale i tehdy bude stačit prodloužit čtyřpruh před křižovatkou s ulicí Zálesí o sto dvěstě metrů.
Odpovědět

Zpět na „Praha“