[D55] 5503 Hulín – Skalka

Olomouc – Přerov – Hulín – Břeclav
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

[D55] 5503 Hulín – Skalka

Příspěvek od Lenny »

Na stavbě panuje poměrně čilý stavební ruch. Skrývka ornice je provedena skoro v celé délce, probíhají přeložky IS, v Tlumačově je zakládán most. Na to, že se tam nic dva měsíce po slavnostním zahájení nedělo, tak se stavba rozběhla docela pěkně. 8-)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Příspěvek od Lenny »

Dle původních návrhů, měla v úseku Hulín - Tlumačov být vedena dálnice D1 a teprve od Tlumačova to měla být R55. U Tlumačova měla být postavena velká dálniční křižovatka. D1 měla dál pokračovat severně od Machové kolem Lechovic a Rackové a dále se pod Žabárnou napojit na trasu dnešní R49. Je to pěkně vidět, tak kde je rozhraní SO 101 a SO 102, tam někde byla i křižovatka. V souvislosti s přehodnocením koncepce v roce 1996, byla D1 přetrasována na sever a na Slovensko vede už jen R49. 8-)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re:

Příspěvek od viky »

Lenny píše:Dle původních návrhů, měla v úseku Hulín - Tlumačov být vedena dálnice D1 a teprve od Tlumačova to měla být R55. U Tlumačova měla být postavena velká dálniční křižovatka. D1 měla dál pokračovat severně od Machové kolem Lechovic a Rackové a dále se pod Žabárnou napojit na trasu dnešní R49. Je to pěkně vidět, tak kde je rozhraní SO 101 a SO 102, tam někde byla i křižovatka. V souvislosti s přehodnocením koncepce v roce 1996, byla D1 přetrasována na sever a na Slovensko vede už jen R49. 8-)
Tak to je docela škoda,protože by to původně plnilo i jakoby jakýsi obchvat Zlína.A od KM-východ by to šlo směrem na jih(Bílany + Záhlin.rybníky),nebo by to na jih uhnulo už za Kojetínem a KM to obešlo jižně?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Re:

Příspěvek od Lenny »

viky píše:Tak to je docela škoda,protože by to původně plnilo i jakoby jakýsi obchvat Zlína.A od KM-východ by to šlo směrem na jih(Bílany + Záhlin.rybníky),nebo by to na jih uhnulo už za Kojetínem a KM to obešlo jižně?
Od MÚK S D47 trasa byla vedena v trase Chropyně - severně od Skaštice - východně od Hulína a dál zhruba ve stejné trase jako dnešní R55.

No, ale to by k té dálnici museli být od Zlína postavené přivaděče, bo po stávajících komunikacích by to nebylo atraktivní. Neznám zatím rozmístění křižovatek na této trase. ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Re:

Příspěvek od viky »

Lenny píše:
viky píše:Tak to je docela škoda,protože by to původně plnilo i jakoby jakýsi obchvat Zlína.A od KM-východ by to šlo směrem na jih(Bílany + Záhlin.rybníky),nebo by to na jih uhnulo už za Kojetínem a KM to obešlo jižně?
Od MÚK S D47 trasa byla vedena v trase Chropyně - severně od Skaštice - východně od Hulína a dál zhruba ve stejné trase jako dnešní R55.

No, ale to by k té dálnici museli být od Zlína postavené přivaděče, bo po stávajících komunikacích by to nebylo atraktivní. Neznám zatím rozmístění křižovatek na této trase. ;)
Nojo,ale kdybych chtěl od Otrokovic na Slovensko,tak by to bylo rozhodně rychlejší,než se cpát městem.I při cestě na Zálešnou,Příluky by to možná bylo zajímavé.V dnešní trase je to nesmysl.Tam pomůže jen pravobřežní - za 40 let,možná... :?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Re:

Příspěvek od Lenny »

viky píše:Nojo,ale kdybych chtěl od Otrokovic na Slovensko,tak by to bylo rozhodně rychlejší,než se cpát městem.I při cestě na Zálešnou,Příluky by to možná bylo zajímavé.V dnešní trase je to nesmysl.Tam pomůže jen pravobřežní - za 40 let,možná... :?
Z Otrokovic na Slovensko přes MÚK Hulín mi přijde jako neskutečná zajížďka, jak kilometrově tak i snad časově. Sice je to přes město, ale v tu dobu už bude I/49 kompler rozšířená na čtyřpruh a bude se dát najet na přivaděč Fryšták v půlce města a dál už po R49. ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: 5503 Hulín- Skalka

Příspěvek od mapman »

Zajížďka to pravda je, ale dlužno přiznat, že i tak to může být pro mnoho řidičů pohodlnější. Při cestách dlouhých v řádu stovek km si už řidič vybírá výhradně dálniční síť a sjíždět nechce i za cenu delší zajížďky, příkladů bych mohl z Evropy a cest mých i jiných vybrat mnoho...

Dálniční spojení se Slovenskem mají být tři, stávající D2/D2 je pro tranzit na východ SK nepoužitelná, k tomu bude sloužit R49/R6 a částečně pak taky S11/R5(D3) na severu. Dokážu si představit, že při jízdě např. z Tater do UH nebo i Břeclavi, by to i plánovač vyhodil jako ideální trasu. Navíc při mimořádných situacích je tudy možné vést nějaké objízdné trasy....
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Re:

Příspěvek od viky »

Lenny píše:
viky píše:Nojo,ale kdybych chtěl od Otrokovic na Slovensko,tak by to bylo rozhodně rychlejší,než se cpát městem.I při cestě na Zálešnou,Příluky by to možná bylo zajímavé.V dnešní trase je to nesmysl.Tam pomůže jen pravobřežní - za 40 let,možná... :?
Z Otrokovic na Slovensko přes MÚK Hulín mi přijde jako neskutečná zajížďka, jak kilometrově tak i snad časově. Sice je to přes město, ale v tu dobu už bude I/49 kompler rozšířená na čtyřpruh a bude se dát najet na přivaděč Fryšták v půlce města a dál už po R49. ;)
já jsem myslel tu původní trasu okolp Tlumačova,machové a rackové.
Onehdá jsem při zacpané I/49 v Malenovicích(jak se rozšiřovala)jel Sazovice-Lechotice-Racková-Žabárna(po polní cestě)-Fryšták-Slušovice a rozhodně jsem měl lepší mezičas,než kdybych zůstal trčet v Malenovicích 8-)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Re:

Příspěvek od Lenny »

viky píše:já jsem myslel tu původní trasu okolp Tlumačova,machové a rackové.
Onehdá jsem při zacpané I/49 v Malenovicích(jak se rozšiřovala)jel Sazovice-Lechotice-Racková-Žabárna(po polní cestě)-Fryšták-Slušovice a rozhodně jsem měl lepší mezičas,než kdybych zůstal trčet v Malenovicích 8-)
Tak to jsem nevěděl, že myslíš tu původní.

Ještě jsi mohl jet z Rackové na Mladcovou a do Zlína anebo Sazovice - Louky - Prštné a dál po Třídě Tomaše Bati.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Re:

Příspěvek od viky »

Lenny píše:
viky píše:já jsem myslel tu původní trasu okolp Tlumačova,machové a rackové.
Onehdá jsem při zacpané I/49 v Malenovicích(jak se rozšiřovala)jel Sazovice-Lechotice-Racková-Žabárna(po polní cestě)-Fryšták-Slušovice a rozhodně jsem měl lepší mezičas,než kdybych zůstal trčet v Malenovicích 8-)


Tak to jsem nevěděl, že myslíš tu původní.

Ještě jsi mohl jet z Rackové na Mladcovou a do Zlína anebo Sazovice - Louky - Prštné a dál po Třídě Tomaše Bati.

Asi jsem tam chtěl jet,mám rád změnu 8-)
Pak jsem tam jel ještě jednou a neuvědomil jsem si,že den předtím pršelo a na té polňačce jsem za zatáčkou vlítl do rygolu po traktoru :mrgreen: 2 hodiny jsem po Rackové sháněl traktor,aby mně vytáhl.Tak jsem byl z Malenovic doma za 4,5h jak vítěz :twisted:

Apropo,v té původní variantě-nevíš,kolik km by to bylo z Otrokovic do Lípy,resp.o kolik víc km,než po I/49?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Re:

Příspěvek od Lenny »

viky píše:Apropo,v té původní variantě-nevíš,kolik km by to bylo z Otrokovic do Lípy,resp.o kolik víc km,než po I/49?
Nevím, nevím, ale můžu to zkusit někde pohledat. Ale napřed musím mít chuť a čas;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 5503 Hulín- Skalka

Příspěvek od Lenny »

Mám fotky ze stavby, v nejbližší době je hodim na net. Tedy až vytvořím popisky
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 5503 Hulín- Skalka

Příspěvek od Lenny »

Lenny píše:Mám fotky ze stavby, v nejbližší době je hodim na net. Tedy až vytvořím popisky
Slibované fotky:

R55 5503 :arrow: http://www.dalnice-silnice.cz/galerie/090413/R55-5503/
R55 součást 0135 :arrow: http://www.dalnice-silnice.cz/galerie/090413/R55-0135/
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
MichalKM
Příspěvky: 54
Registrován: 24.3.2009 13:07:27
Bydliště: Kroměříž - D1(260)

Re: 5503 Hulín- Skalka

Příspěvek od MichalKM »

Chci se mýlit, ale to zprovoznění listopad 2010 nevidím dost reálné.
Ondrej1
Příspěvky: 41
Registrován: 17.3.2009 8:50:06

Re: 5503 Hulín- Skalka

Příspěvek od Ondrej1 »

ŘSD uvádí tady 12/2011, já jsem myslel že 2010 je definitivně passé.
MichalKM
Příspěvky: 54
Registrován: 24.3.2009 13:07:27
Bydliště: Kroměříž - D1(260)

Re: 5503 Hulín- Skalka

Příspěvek od MichalKM »

Právě, že všude se uvádí zprovoznění konec roku 2011, ale na té tabuli je listopad 2010.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 5503 Hulín- Skalka

Příspěvek od Lenny »

MichalKM píše:Právě, že všude se uvádí zprovoznění konec roku 2011, ale na té tabuli je listopad 2010.
Podle nové mapy ŘSD na léta 2009 až 2011 se rovněž uvádí listopad 2010 spolu s 0135. Což je super zpráva. Na 5503 nejsou nijak zvlášť velké mosty a nějaké náročné stavební objekty. Některé mosty sice ještě nebyly zahájeny, ale stále máme před sebou skoro 2 stavební sezony. Uvidíme na konci roku jaký tam byl udělám pokrok.

Další fotky přinesu nejspíš až v létě.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 5503 Hulín- Skalka

Příspěvek od Lenny »

V Záhlinicích u Hulína vzniklo Informační středisko ke stavbám R55 a R49. Nevím, jestli ke všem nebo jen 5503 a 4901, jel jsem okolo 2x autem a jmenuje se to docela honosně "Informační centrum ke stavbám R55 a R49 na Střední Moravě". Je to tady v této budově, kdyby se tam někdo stavil a řekl co tam je, tam by to bylo super ;)

Děkuji HH za info, bez toho bych si toho nevšiml;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
MichalKM
Příspěvky: 54
Registrován: 24.3.2009 13:07:27
Bydliště: Kroměříž - D1(260)

Re: 5503 Hulín- Skalka

Příspěvek od MichalKM »

Lenny píše:V Záhlinicích u Hulína vzniklo Informační středisko ke stavbám R55 a R49. Nevím, jestli ke všem nebo jen 5503 a 4901, jel jsem okolo 2x autem a jmenuje se to docela honosně "Informační centrum ke stavbám R55 a R49 na Střední Moravě". Je to tady v této budově, kdyby se tam někdo stavil a řekl co tam je, tam by to bylo super ;)

Děkuji HH za info, bez toho bych si toho nevšiml;)
Moravská křižovatka
MichalKM
Příspěvky: 54
Registrován: 24.3.2009 13:07:27
Bydliště: Kroměříž - D1(260)

Re: 5503 Hulín- Skalka

Příspěvek od MichalKM »

Přibyly tam zase nějaké nové fotografie. Bohužel je to nepřehledně organizováno na "jedné hromadě", ale i tak dík za to.

fotogalerie
MichalKM
Příspěvky: 54
Registrován: 24.3.2009 13:07:27
Bydliště: Kroměříž - D1(260)

Re: 5503 Hulín- Skalka

Příspěvek od MichalKM »

MichalKM píše:
Lenny píše:V Záhlinicích u Hulína vzniklo Informační středisko ke stavbám R55 a R49. Nevím, jestli ke všem nebo jen 5503 a 4901, jel jsem okolo 2x autem a jmenuje se to docela honosně "Informační centrum ke stavbám R55 a R49 na Střední Moravě". Je to tady v této budově, kdyby se tam někdo stavil a řekl co tam je, tam by to bylo super ;)

Děkuji HH za info, bez toho bych si toho nevšiml;)
Moravská křižovatka
Tak jsem se tam byl dneska podívat. Jedná se o místnost velikosti třídy, kde jsou na stěnách informační tabule týkající se výstavby 5503 a 4901 (až na pár vizualizací, vše co se dá najít tady a na podobných stránkách). Dále by tam měla běžet videoprojekce fotografii z výstavby (zatím neběžela), včetně šikmých videí, která by měla být aktualizována cca po třech měsících. Jinak ochotně odpovídali dva pánové na položené otázky. Centrum by mělo být otevřeno do konce stavby 4901. Pokud pojedete kolem, tak to určitě uvidíte. Jsou tam cedule jak vrata.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 5503 Hulín- Skalka

Příspěvek od Lenny »

Náhodou fotky z tama nemáš? škoda, že je to otevřené jen v ut a čt.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
MichalKM
Příspěvky: 54
Registrován: 24.3.2009 13:07:27
Bydliště: Kroměříž - D1(260)

Re: 5503 Hulín- Skalka

Příspěvek od MichalKM »

Lenny píše:Náhodou fotky z tama nemáš? škoda, že je to otevřené jen v ut a čt.
Žádné fotky nemám.
Myslím, že není problém tam zavolat a domluvit si jiný termín na návštěvu. Sami říkali, že v případě zájmu rozšíří otevírací hodiny.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 5503 Hulín- Skalka

Příspěvek od Lenny »

No nevím, jestli v případě jednoho člověka byli nějak aktivní.

Jinak probíhá přeložka VVN u Hulína. A makali i dneska ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 5503 Hulín- Skalka

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak ze šikmého videa, se mi nezdá, že by stavba nějak pokročila, na to že se má příští rok zprovozňovat.
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „D55“