R48 MÚK Příbor-západ

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

mimochodem múk příbor západ pokud vím kompletní při stavbě I/58 příbor skotnice se tam doplní větev ze 48 cesta právě na tuto novou stavbu (skotnický obchvat) a sjížďka z toho skotnického obchvatu na 48 směr NJ - viz. opět leták :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od viky »

bumbik píše:protože při stavbě rybí - rychaltice se zruší příbor sever a tudíž by nebylo možné se z 48čky dostat do skotnice a do mošnova ... proto je třeba stavbu skotnického obchvatu udělat při tom, aby bylo možné se dostat do mošnovské průmyslové zóny a přitom zůstane z příbora od penny čistě cesta do skotnice a nájezd a sjezd ze 48 bude zrušen :-) viz. letáky :-)
To vím,ale měl jsem na mysli situaci,kdy by stavba Příbor-Skotnice byla realizovaná dřív a nezávisle na stavbě Rybí - Rychaltice.V tom případě je provázanost bezpředmětná.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

no to máš pravdu :-) a dokonce se to může stát, protože to železniční cargo, co se staví u mošnova bude velké překladiště a podle předpokladů se má na II/464 směrem na příbor zvýšit počet kamionů, na které bude překládáno zboží z železničního carga odhady jsou až 100 kamionů na příbor a až 150 směrem po II/464 ke studénce na D1 - aspoň tak jsem to slyšel ... takže ten obchvat skotnice bude asi dost potřeba co nejdříve, jak jsem psal ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od viky »

bumbik píše:no to máš pravdu :-) a dokonce se to může stát, protože to železniční cargo, co se staví u mošnova bude velké překladiště a podle předpokladů se má na II/464 směrem na příbor zvýšit počet kamionů, na které bude překládáno zboží z železničního carga odhady jsou až 100 kamionů na příbor a až 150 směrem po II/464 ke studénce na D1 - aspoň tak jsem to slyšel ... takže ten obchvat skotnice bude asi dost potřeba co nejdříve, jak jsem psal ...
No to taky,ale mně je hlavně proti srsti to,že provoz ve směru Ostrava-Frenštát(Kopřivnice)se bude motat po R48,tak by ji přejeli napříč.
To je těžká nekoncepce :kladivo:
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

máš pravdu ... je to škoda ... měli počítat s brzkým zahájením navazujícího úseku I/58 příbor - skotnice ... jenže stavba příborského obchvatu začala v březnu 2009 když začala u nás krize ve velkém, takže už tenkrát bylo jasné, že stát nebude mít na navazující stavbu, takže tenkrát to asi nikdo nedomyslel do budoucna ... nikdo netušil jaké budou či nebudou finance, a vidíš, dneska do konce roku budou stavební povolení, ale prachy? o těch si můžeme nechat zdát ... kde je brát no ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od FlakY` »

Napřed by mohli postavit pokračování I/58 na Mošnov a až pak R48 Příbor - Rychaltice.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

flaky souhlas - byl bych všemi deseti pro ... zvlášť, když příprava je v podstatě u konce - osobně tipuju, že obchvat skotnice bude na pořadu dne tak 2015 a rybí rychaltice tak do roka a do dne potom :D
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od the.klokan »

Za koncem stavby nové silnice směrem na Frýdek je ještě několik set metrů (nevšiml jsem si přesně) vyfrézovaná stará silnice, takže se tam bude dělat taky nový povrch. Asi aby se tou 130 dalo jet co nejdéle :-)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10775
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Lenny »

No s tím stavebním povolením na Příbor - Skotnice to letos nevidím, bo na úřední desce kraje, ještě nebylo nic o zahájení stavebního řízení a projednání. Na jedničky vydávají SP kraje. ;)

Je tam jednosměrná závislost, ikdyž si dokážu představit, že bude zprovozněna R48 bez I/58 s nějakým upravenými větvemi pro směr Ova - NJ a opačně.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od FlakY` »

Spíše ten povrch nevyhovoval... a najíždět ze 130 na vyjeté koleje by bylo dost o hubu, zvláště při dešti.
S pokračováním I/58 by se mohla zrušit jedna Múk na I/48.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Martin z Ostravy »

S tou 130 to nebude tak horké, když jsem tam byl, tak tam sice ještě nebyli značky na začátku úseku, ale podle toho, že v polovině nového úseku je v obou směrech umístěna 100, se domnívám, že 100 bude na celém úseku.
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

mě spíš zarazilo, že při jízdě od FM je na dopr. značení při sjezdu na I/58 směrem na OVU umístěn zákaz sjezdu kamionům, protože pokud to přeškrtnutí nezruší, tak vlastně kamiony jedoucí z FM by neměli sjet směrem k faithovi k benzince na I/58 směr ostrava ... takže pojedou dál a na Múk příbor západ najedou na most a potom na kruháči se dají do příbora do centra a pojedou centrem příbora, takže obchvat vlastně nevytěsní dopravu, jelikož tu je nekoncepčnost chybějící navazující stavby I/58 Příbor-skotnice ... ach jó
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Martin z Ostravy »

To není pravda, na té značce je zákaz jen pro směr Příbor.
SAM_3248.JPG
SAM_3248.JPG (175.84 KiB) Zobrazeno 22006 x
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

aha, nevšiml jsem si, díky za info, už jsem se lekl, že obchvat pozbyde účinnosti ... jinak dotaz nevíte, jestli 24. listopadu na slavnostním otevření budou papaláši? případně, jestli to vůbec bude nějaká slavnostní akce ... bylo by dobré to nafotit ... nebo aspoň si poslechnout, co pánové řeknou ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10775
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Lenny »

Dneska jsem si to byl prohlédnout ten "zázrak" a 100 bude v celém úseku označeném autíčkem.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Topa77
Příspěvky: 15
Registrován: 6.6.2011 14:22:58

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Topa77 »

Dneska přehodili provoz do levé poloviny ( směr FM ) a vpravo budou dodělávat nový asfalt až po sjezd na Borovec. Že by ale odstranili všechny nerovnosti na CB se říct nedá, pořád to sem tam dost houpe... Jinak 24.11. má být otevřeno.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od FlakY` »

Už to někdo projel? Já tudy pojedu nejdříve 30.12.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Milan Křístek
Příspěvky: 135
Registrován: 15.3.2009 16:28:55
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Milan Křístek »

Jezdíme a je to už jen kus historie :)
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... &start=125
http://www.kamito.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Včera jsem to projel směr Ol, povrch mi přišel ok, ale asi taky proto že jsem nejel svoji fabkou, která je tvrdší, takže to budu ještě hodnotit s ní.
Pro někoho by mohlo být nepříjemné to zúžení zpátky na S15, proto je tam asi osazena 80, ale tipuji, že je to i z důvodu kratšího připojováku z kolektoru.
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

no teda nic proti, ale mi teda přijde, že kolem příbora ten povrch je naprosto katastrofální - jeli jsme s kámošem fabií a teda to houpání bylo strašné - podle mě nový povrch má být hladký jak sklenka žádné hupy, co to bude dělat po pár letech? podle mě odbytý zmetek zralý na reklamaci (PS: ať žije asfalt - bohužel) ale jen subjektivní názor ... podle mě to dost zfušovali hoši ... podle mě by to nemělo ani náznakem houpat, když je to nové ... ale holt to bych chtěl asi v našem státě kvalitu ... :D :D
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od pedros »

Jo přesně, dneska jsem tam jel s kamarádem a nový povrch na R48 je katastrofální... Jeli jsme v dodávce a houpalo to více, naž na trajektu do Doveru.... HNUS!!!!!! :evil: Úplně nová cesta, si snad dělají prdel ne??
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jestli mi takhle sfušují i R48 z Rychaltic do F-M, tak přestanu CB, minimálně u nás a za těchto podmínek, propagovat a obhajovat, protože ono to ani nejde, když se dělají takové zmetky.
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

a to se dělají stejnou technologií CB povrchy i na dalších cestách v čr kromě r48? A nemají ty české firmy třeba zkušenost ze stavby toho povrchu třeba někde v zahraničí? třeba na slovensku? ptám se ve spojitosti s tím příborem, jestli třeba jen nešlo o náhodné selhání na jedné stavbě a jinak to všude jinde dělají kvalitně nebo jestli je to systémové a prostě u nás na kvalitní CB nenarazím ... ikdyž si teď matně vybavuju, jestli z FM do českého těšína to houpe nebo ne ... ale jinak je ten obchvat příbora I/58 až do lubiny fakt parádní :-) ;-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Zkušenosti ze Slovenska :D koukni na 4705, jak to tam bratia zo Slovenska zhodnotili ty zkušenosti s CB, nemají zkušenosti, protože toho CB je na Slovensku minimum.
Nevím proč to tak mrví, asi nezkušená obsluha stroje, ledabylost nevím.
Jsou u nás i kvalitní CB, třeba zrovna R48 mezi Těšínem a Frýdkem, nebo 4706, pak na R1 515 je taky super CB, z poslední doby pak 0135, takže to umí, když chtějí.
R48 -> D48 se podařilo!
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od pedros »

Obchvat je super, o tom žádná.... ale ten CB povrch... no už nekomentuju!!

U nás jsou myslím velmi kvalitní CB povrchy.. např. Lipník - Bělotín je luxusní, a určitě lepší je i Bělotín- Ostrava, když to tam jakž takž opravili, trošku to skáče, ale mnohem lepší, než houpání... A FM - Č. Těšín je taky povrch dobrý, neskáče, jeli jsme tam minulý týden...

Kdo vůbec dělal ten CB u Příbora?
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
Odpovědět

Zpět na „D48“