MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Odpovědět
honza.kalas
Příspěvky: 7
Registrován: 22.7.2009 8:28:43

MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od honza.kalas »

V článku http://zpravy.idnes.cz/ridicum-v-praze- ... _praha_lpo se píše, že od 1.10 začne výstavba nové rampy. Nemá někdo bližší informace o jakou rampu se jedná, případně zda to bude celá MUK???
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od kasme »

Mělo by se jednat o část MÚK Rybníčky (MO - ŠR)
větev s mostem západ východ :)
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od jannnn »

Zeptám se zde, protože to s touto MÚK (pravděpodobně) souvisí. Vždy když jedu přes lanový most, napadne mě, proč je na jeho počátku takové rozšíření vozovky, leč nikdy jsem si až doteď nevzpomněl se na to mrknout u PC. Předpokládal jsem, že je to příprava na budoucí napojení nějaké rampy. Ale když jsem se díval na tu vizualizaci, nikde jsem se rampy ani nějaké úpravy nedopátral, navíc tam ani moc není plac pro napojení...

konkrétně jde o toto místo: http://www.mapy.cz/#mm=FP@ax=133291176@ ... 67152@z=17
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od mapman »

Je to pozůstatek původního projektu křižovatky, jak to ale mělo kompletně vypadat nemám tušení, od toho nového projektu se to rozhodně lišilo.

Každopádně je to ale pozitivní zpráva s tím začátkem výstavby v říjnu, bobová dráha je jedním z nepříjemných neuralgických bodů současného komunikačního systému v Praze.
Nosorožec
Příspěvky: 296
Registrován: 23.3.2009 10:13:51

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od Nosorožec »

není to rozšíření náhodou příprava na budoucí MÚK MO / Štěrboh. radiála ?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od mapman »

Nosorožec píše:není to rozšíření náhodou příprava na budoucí MÚK MO / Štěrboh. radiála ?
Je, ale prave podle stareho projektu, ten soucasny s tim mistem takto uz nepocita co vim..
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice (MÚK Rybníčky)

Příspěvek od martini »

Mně to přijde takto: Jedná se o místo, které už na této fotce není vidět a kde se spojuje rampa ŠR-MO Lanový most. Čili dnešní část bobové dráhy bude trochu posunuta a MO půjde rovněji, tak jak už to na odkazované fotce MÚK Rybníčky je viditelné.

Tato MÚK je podle mého názoru naprojektována jako jedna z nejlepších v ČR.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od Bobek »

Aspoň v současné fázi se s tím nic dít nemá. Bude "jen" vystavěn nový most pro MO. Ostatně i v budoucnu by to mělo stačit, přece jen most bude místo čtyř pruhů převádět jen dva. Situačka (už jsem ji kdysi dával na staré fórum) je tady (.jpg, 924KB; omluvte kvalitu, ale nic lepšího jsem tehdy po ruce neměl).

Podle ústních informací je "staveniště už předáno" a "v červenci by rádi začali s demolicemi", ale zatím se nic nepohlo, tak uvidíme, jestli to stihnou. ;)
Království a půl princezny za 511.
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od pavel.hrdina »

Tak a je tu dalsi informace - viz http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=75&t=1017

Tusite nekdo jak to tam ma v konecnem stavu vypadat? Nejake vizualizace jsem pred casem videl (jako napr. tato), ale nakolik jsou platne vzhledem k aktualnim planum netusim.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od martini »

Nepředpokládám, že by se mělo něco měnit oproti této vizualizaci, která je nafocena cca před rokem a půl... Řešeno je to na české poměry až nebývale velkoryse, což je v tomto místě jenom dobře.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od Bobek »

Plány zatím zůstávají stejné. Jsou provedeny demolice v zahrádkářské osadě, upraveny sítě a taky byl přesunut plot. :D
Království a půl princezny za 511.
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od Pavel_t »

Jel jsem asi pred 14 dny po Jizni spojce a na lanovem moste byla v odstavnem pruhu dodavka a kousek odtud tesne vedle silnice cosi vymerovali. Tak snad to nebyla "Expedice Adam 09" :D
Taky jsem si mozna tech samych lidi vsiml nedavno (myslim, ze den potom co na Prubezne pod zeleznicnim mostem shorel kamion) pod lanovym mostem. Pracuji v Zabehlicich tak mozna budu moci podavat cerstve informace a kdyz se zadari tak i par fotek ;)
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
Registrován: 14.3.2009 18:46:48

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od Jakub Šponar »

Jo včera sem tam jel (prozměnu jako spolujezdec) a tak sem koukal po okolí a někdo tam docela pucuje zeleň. Takže něco se asi děje.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od jonáš »

Nosorožec píše:není to rozšíření náhodou příprava na budoucí MÚK MO / Štěrboh. radiála ?
Původní projekt zjevně počítal s demolicí domků mezi tratí a Rabakovskou, což už je dneska neprůchodný, tak se křižovatka přesunula o půl km do pustin na východ.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od Lenny »

Taky jsem si všiml stavební činnosti, probíhala skrývka ornice. Nevíte někdo podrobnosti?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od kasme »

Odpoledne jsem to tam okouknul a nafotil

pár fotek a slepenic je k vidění v galerii http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 12/091024/

zatím bez popisků, jako orientační body můžete používat billboardy :)

původně to tam bylo pěkně zarostlé http://maps.google.cz/maps?f=q&source=s ... 04,,1,5.76
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od andy »

Bylo vydáno stavební povolení, tak snad se to ještě letos stihne aspoň trochu rozhýbat:
„Zkapacitnění Štěrboholské radiály v Praze 10“
v rozsahu těchto stavebních objektů:

SO 106 Přeložka chodníku pod mostem SO 241
SO 111 Rekonstrukce stávající Šterboholské radiály
SO 241 Most na jižní větvi přes trať ČD
SO 249.2 Most pro vodovod
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od Lenny »

Bylo provedeno odstranění náletových dřevím v zářezu železnice a tolik nepořádku, odpadků a jiného bordelu jsem ještě neviděl. Ti co to tam naházeli, by se měli stydět stejně ti, jenž tomu mlčky pihlíželi.

Neznáte někdo harmonogram výstavby?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od JirkaS »

Lenny píše:Bylo provedeno odstranění náletových dřevím v zářezu železnice a tolik nepořádku, odpadků a jiného bordelu jsem ještě neviděl. Ti co to tam naházeli, by se měli stydět stejně ti, jenž tomu mlčky pihlíželi.

Neznáte někdo harmonogram výstavby?
Bordel podél této železniční spojky je neuvěřitelný v celém úseku Vršovice - Malešice. Na starost to má SŽDC, ale úsek zjevně slouží jako skládka pro celé okolí. Turisti jezdící do Kutné Hory tak "obdivují" nejen stav vlaků :roll:
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od Pavel_t »

Tak jsem si dnes od kolegu z kanclu vsiml nekolika pohybujicich se stavebnich stroju. Nevim jak tento tyden ale jeste v patek jsem tam zadnou cinnost nevidel. Vypada to, ze stavba asi uz skutecne zacala. Fotak jsem u sebe bohuzel nemel (je to pomerne daleko takze potrebuji rozumny zoom a ten v mobilu nemam).
grundyg
Příspěvky: 192
Registrován: 31.5.2009 9:28:50

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od grundyg »

Můžu potvrdit, minimálně od minulého víkendu je od lanového mostu vidět hemžení lidí a strojů.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od Sosa »

Tato stavba již probíhá od půli loňského roku,to se začali přípravné práce(demolice,přesun oplocení zahrádkářské kolonie....)Zřejmě jim už dovolio počasí začít zemní práce.Jen se divím,že ještě nezdemolovali most přes železniční trať.
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od Ondra O.K. »

Na stavbe uz probihaji pokrocile zemni prace, je vybrana zemina z celeho profilu a zacalo zakladani piliru mostu. Zkusim nejake prujezdni foto
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“