R48 MÚK Příbor-západ

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od pedros »

Á ano, opoměl jsem Pražský okruh, jezdím teď často do Příbrami do školy a je to velmi kvalitní CB, tam ani nepoznáte, že jedete po CB... úplně hladký, neskáče... jde to, ale asi podle firmy, nebo jak se obsluha stroje vyspí... kdo ví... :?
Naposledy upravil(a) pedros dne 30.11.2011 19:42:54, celkem upraveno 1 x.
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

u příbora DSH tuším jednu stranu a druhou stranu skanska - kdyžtak mě martine oprav - tuším, že tak to tu bylo na fotkách těch finišérů ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od pedros »

No jinak, já tam jel 2x a pokaždé směr FM - Hranice, takže nevím, jak je na tom CB směr na FM, vždycky se vracíme jinudy.. :geek:
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od pedros »

A teď se dívám a zase je tam Colas.... ti už myslím zmršili CB na 4705 ne? Jak se to potom muselo frézovat a nevím co ještě...
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ani směr FM není žádná hitparáda, už si přesně nepamatuji, kdo co dělal, ale mám pocit, že směr Ol dělaly skutečně DSH a ten druhý Skanska (nebo Colas, což by mnohé vysvětlovalo).
Zrovna Lipník - Bělotín, mi taky nepřijde úplně super, záleží v čem jedu v OII je to ok, ve fabce to drncá i profil pneu hraje roli.
Ale pokud se chcete pohoupat, doporučuji stoupák u Velkého Újezdu @110km/h, včera jsem si připadal v OII jak na lodi. :D
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

no jestli mě paměť neklame, tak právě směr do NJ dělalo DSH pak tam i dodělávali těch 400 m ke konci stavby a no a na FM to dělala skanska, přece se tam vyvrátil ten kamion jak to pokládali, tak se tam trochu zadrhli hoši stavaři ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Shrňme to, levá polovina DSH (směr Olomouc), pravá polovina Skanska.
No moc se tady nepředvedli, a to měla Skanska nový finišér.
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

tak to se těšme na CB povrch na R48 rychaltice - FM v podání skansky a nového finišéru :D ale možná do té doby vymění obsluhu a obchvat příbora se stane jen černou kaňkou na jinak precizní silnici ;-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Lenny »

CB povrch a jeho pokládka není jen o samotném položení betonu a strojích, ale i o přípravě podkladu. Pokud není podklad připraven dobře, tak nejde čekat zázraky. V obsluze problém není, to jsou zkušení borci, kteří vědí, co a jak dělat.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

takže tvůj názor, kde udělali soudruzi z NDR chybu? špatná příprava podkladu? myslíš, že je to na reklamaci nebo by stačilo zbroušení ?
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Lenny »

Nevím, netroufám si říci. Osobně mi povrch přišel jako klasický průměr.
Pokud nerovnosti měřené x-metrovou latí přesáhnou povolenou hodnotu, dojde na zbroušení.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od FlakY` »

Tak na to jsem zvědav až tam tudy pojedu. Ještě by to chtělo projet úsek tak ve 140 km/h aby jsme to mohli lépe porovnat... Asi pořád lepší než stará D1...
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od hiob »

můj subjektivní pocit je tento
směr NJ-FM, ok, tak za 2+, mohlo by být lepší, je cítit rozříznutí, jemný skok
směr FM-NJ, za 4, na začátku hup, hup, hup člověk si připada jak by seděl na příklepové vrtačce
podle mně je to o něco horší než stav D1 4705 Bělotín-Hladké Životice před zbroušením
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Lenny »

Na silnice I/58 ve směru od Ovy je na návěsti před MÚK Příbor-sever je R48 s mýtem.
Při nájezdu je značka s autíčkem a pod ní dodatková tabule bez známky a bez mýta.
A do třetice na R48 je hned značka mýta.
Tak jak to tedy je? Vybírá se nebo ne? Dle mě je chyba v dodatkové tabuly.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od FlakY` »

26.2. jsem jel FM-NJ a na pár místech byl zbroušen povrch. Není to pořád luxus,ale je to lepší.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

tak mi bylo řečeno, že je tento úsek v reklamačním řízení a že na jaře začne oprava CB povrchu, aby byl konečně rovný a né šíleně zvlněný ;-) což mě potěšilo (ptal jsem se na ŘSD) sláva ;-) škoda jen, že stejně zatím nedopadla D1 u Ostravy :-(
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Lenny »

Asi proběhne nějaké to boušení.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od balance »

A taky mám pocit, že mě naposled překvapila nějaká boule na AB na výjezdové větvi směr FpR
http://www.mapy.cz/s/6ezr
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

tak hlásím, že včera jsem jel do NJ a u Příbora byl beton podle mě zbroušen - bylo to parádně rovné oproti jízdě před pár dny, kdy to stále hopsalo ... a podle stopy na cestě bych řekl, že nějaká mašinka to včera či jindy v tomto týdnu skutečně zbrousila ... hlásím OK stav :ok: bohužel nevím, v jakém stavu je směr do FM, až to v nejbližší době projedu, dám vědět ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

tak a další reklamační řízení tentokrát betonového povrchu kruhového objezdu na obchvatu Příbora ... ale kdy se vybrousí CB povrch, na těch místech, kde to skáče u Příbora, to asi ví jen bůh ... viz.
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=197&t=4189

PS: ode dneška je opět semafor na I/58 u Příbora grrr
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

včera při cestě z NJ v noci šlo jasně vidět podle VDZ u krajnice, jak se povrch na R48 u Příbora vlní, v některých místech je to hodně špatné, hlavně ze startu před odbočkou na I/58 směr Rožnov, za mostem směr MÚK Příbor - sever již dle čáry rovina a žádné drncání, ale těch prvních cca 700 m to je fakt na zbroušení jak dělané ... minulý rok se zjevně přebrousil směr do NJ a je to pohoda, nevím, proč je takový problém udělat i směr FM komplet, proč se má brousit jen odbočovací pruh, kdo to vymyslel ... :kladivo: :zvraci: :ugeek: jinak v poslední době jsem potkal už 2x policejní passat, jak zastavil polské auto - poprvé u Příbora a podruhé onehda v Rychalticích, opět polák - tentokrát dodávka, že by nějaká cílená akce na polské piráty? nebo jen náhoda ?
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

tak dle Skansky před pár týdny brousili CB povrch u Příbora - směr NJ a odbočováky a připojováky, všiml jsem si, že to přestalo drncat, ale měl jsem za to, že prostě mi jen lépe fachčí tlumiče :D ale stále drncá, ale pravda, už né tolik směr FM, možná, až tam jednoho dne bude 130 km/h tak to člověk ani nezaznamená ... já měl za to, že mi jen líp fungují tlumiče a ono ne, ŘSD reklamovalo a Skanska to brousila jak divá a nyní je stav velmi výrazně lepší, super :ok: to to trvalo ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

zdá se, že Příborský obchvat za chvilku zařadíme do kategorie polňaček alá D47 u Ostravy - to už není pravda, co se to děje! nejprve se před portálem dopr. značení v odbočováku od NJ přímo pod portálem tvořila neuvěřitelná vlna, tak to tam opravili, je tam vlna znovu a pro jistotu ještě větší a oni na to natáhli další vrstvu asfaltu, (už jich tam je nevím kolik ...) takže tím vlnu ještě zvětšili!!! a kousek dál se ulomil kus CB desky na výjezdu z kruhového objezdu směr FM - dneska jsem koukal, je tam díra, že by tam člověk schoval krabičku cigaret ... chce to zalít asfaltem či betonem nebo nějakou opravnou směsí ... přitom CB má vydržet déle než 4 roky ... co to je za šašky ti IS Košice, že jejich CB vydrží 4 roky! bude se to reklamovat?
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od Lenny »

Byl jsem se podívat na ten bumbikův zázrak v podobě příšerného povrchu. Projel jsem si to schválně oběma směry s otáčením na MÚK Borovec a MÚK Příbor-sever. Povrch ve směru na Bělotín je v lepším stavu než ve směru na FM. Ale žádná velká hrůza to není, hodnotil bych ho jako slabší.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R48 MÚK Příbor-západ

Příspěvek od bumbik »

Lenny - směr NJ byl mírně přebroušen minulý rok a od té doby je OK, ale směr na FM nechali tak, což je pro mě zklamáním ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Odpovědět

Zpět na „D48“