[D56] Obecně

Ostrava – Frýdek-Místek
Odpovědět
Jaroslav_47
Příspěvky: 45
Registrován: 14.3.2009 16:24:34

[D56] Obecně

Příspěvek od Jaroslav_47 »

Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R56

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Proč je směrem do Ostravy za MÚK Bělá 110km/h a v opačném směru ne?
R48 -> D48 se podařilo!
apach
Příspěvky: 43
Registrován: 14.3.2009 21:04:31

Re: R56

Příspěvek od apach »

Tipoval bych z důvodu ranní hustoty provozu, přece jen na FM jede ráno méně aut než do Ostravy...
Čím jezdím: VW Passat 2,0 BiTDI, Honda CBF 1000F
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R56

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A odpoledne se ti lidé vracejí jinou cestou?
Ta 110 byla i ve směru na Místek, ale dali jí pryč. :?:
R48 -> D48 se podařilo!
apach
Příspěvky: 43
Registrován: 14.3.2009 21:04:31

Re: R56

Příspěvek od apach »

Odpoledne je provoz daleko více rozmělněn v čase než ráno - to jde vidět nejen u nás, ale i na západě - tedy pokud se nejedná pouze o dělníky z továren na směny...
Čím jezdím: VW Passat 2,0 BiTDI, Honda CBF 1000F
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R56

Příspěvek od Martin z Ostravy »

To je možné, ale potvrdili by to jen konkretní čísla. ;)
No ale i tak co ta 110 řeší?
Navíc by mně teď zajímalo, co řeší ta 70 v podjezdu pod vlečkou? :?: :
Prý nějaký nějaké nebezpečí smyku, ale na suchu?
R48 -> D48 se podařilo!
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: R56

Příspěvek od rumpeak »

Martin z Ostravy píše:To je možné, ale potvrdili by to jen konkretní čísla. ;)
No ale i tak co ta 110 řeší?
Navíc by mně teď zajímalo, co řeší ta 70 v podjezdu pod vlečkou? :?: :
Prý nějaký nějaké nebezpečí smyku, ale na suchu?
Včera jsem tama jel a naprosto ty značky nechápu. Když jsem viděl 70ku, tak jsem zpomalil, protože jsem předpokládal nějaký rozlitý olej nebo tak něco (značka vypadala dost mobilně), ale vůbec nic tam nebylo. Pokud se takovéto značky budou dávat po cestách zbytečně, tak ať se pak nikdo nediví, že nikdo nezpomalí tam, kde ta značka má opravdu význam.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R56

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Přesně tak, z těchto nesmyslných značek pak plyne ignorace veškerého značení.
Jinak ta 70 už je tam minimálně měsíc a to asi jen proto, že to tam dvakrát někdo napral do svodidel. Je možné, že tam při větších deštích stála voda v tom podjezdu, ale nikdy jsem tam neměl problém.
R48 -> D48 se podařilo!
apach
Příspěvky: 43
Registrován: 14.3.2009 21:04:31

Re: R56

Příspěvek od apach »

Jezdím tamtudy téměř každý den a je to pozůstatek letošních bleskových povodní, kdy se v prohlubni pod mostkem vytvořila velká kaluž. Ta se tam sice vytváří častěji, ale letos to byl fakt extrém. Značku tam umístili, ale vzít ji zpět už zapomněli, škoda.
Čím jezdím: VW Passat 2,0 BiTDI, Honda CBF 1000F
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: R56

Příspěvek od rumpeak »

apach píše:Jezdím tamtudy téměř každý den a je to pozůstatek letošních bleskových povodní, kdy se v prohlubni pod mostkem vytvořila velká kaluž. Ta se tam sice vytváří častěji, ale letos to byl fakt extrém. Značku tam umístili, ale vzít ji zpět už zapomněli, škoda.
tak kdekoliv jinde (například v Německu, ale i u nás) mají značku omezení rychlosti s dodatkovou tabulkou z které je jasné, že platí pouze za deště. snižovat tady rychlost trvale, když už 2 týdny nepršelo???
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R56

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Přesně tak, kdyby tam byla daná 90 s dodatkovou tabulkou, jen při dešti tak
to beru, ale zase ta kaluž tam není při každém dešti, jen při přívalovém.
Navíc je to hrozný alibismus, stali se tam dvě nehody tak tam dáme 70 - vyřízené, hotové. :roll:
R48 -> D48 se podařilo!
xlibor
Příspěvky: 18
Registrován: 17.8.2009 22:21:03
Bydliště: Ostrava!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: R56

Příspěvek od xlibor »

Sou to smejdi, ze to zpoplatnili, takovy kousek. Nereknu kdyby to uz bylo napojeno na nejaky dalsi Rx nebo Dx tah. Onehda jsem jel pres Hrabovou, Pakov, Zaben a Sviadnov do FM a je to tam mazec.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R56

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Je to blbost za takový kousek no, ale co se dá dělat.
Já už známku koupil, protože stejně občas jedu někam po dálnic.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R56

Příspěvek od Lenny »

xlibor píše:Sou to smejdi, ze to zpoplatnili, takovy kousek. Nereknu kdyby to uz bylo napojeno na nejaky dalsi Rx nebo Dx tah. Onehda jsem jel pres Hrabovou, Pakov, Zaben a Sviadnov do FM a je to tam mazec.
Šmejdi podle mě jsou ti co odmitají platit, tak si příště kup známku a ušetříš si prujezd přes Hrabovou, Pakov, Zaben a Sviadnov do FM a ten mazec :lol:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R56

Příspěvek od viky »

Lenny píše:
xlibor píše:Sou to smejdi, ze to zpoplatnili, takovy kousek. Nereknu kdyby to uz bylo napojeno na nejaky dalsi Rx nebo Dx tah. Onehda jsem jel pres Hrabovou, Pakov, Zaben a Sviadnov do FM a je to tam mazec.
Šmejdi podle mě jsou ti co odmitají platit, tak si příště kup známku a ušetříš si prujezd přes Hrabovou, Pakov, Zaben a Sviadnov do FM a ten mazec :lol:
Myslím,že na tomto foru jsme všichni příznivci výstavby dálnic,tudíž bysme to měli brát tak,že alespon tou tisícovkou přispějeme k jejímu budování,nechápu,proč to někdo vůbec řeší,spočítejte si vynaložené prostředky na výstavbu,provoz a údržbu dálnic za rok mínus výtěžek z mýta(po odečtení provize Kapshi) děleno počet obyvatel a zjistíme,kolik průměrně na to "přispívá"každý z nás,aniž by po dálnici ujel byť jen jediný km.Kde je potom nějaká tisícovka na 1 auto.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: R56

Příspěvek od viky »

Jen pro pořádek,jsem od Zlína,tudíž lze předpokládat,jak asi využívám naši dálniční síť.Přesto si každoročně roční známku kupuji.(loni jsem na R a D najel cca 500km)
xlibor
Příspěvky: 18
Registrován: 17.8.2009 22:21:03
Bydliště: Ostrava!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: R56

Příspěvek od xlibor »

Lenny píše:
xlibor píše:Sou to smejdi, ze to zpoplatnili, takovy kousek. Nereknu kdyby to uz bylo napojeno na nejaky dalsi Rx nebo Dx tah. Onehda jsem jel pres Hrabovou, Pakov, Zaben a Sviadnov do FM a je to tam mazec.
Šmejdi podle mě jsou ti co odmitají platit, tak si příště kup známku a ušetříš si prujezd přes Hrabovou, Pakov, Zaben a Sviadnov do FM a ten mazec :lol:
Jo, klidne, kdyby se ted prodavala DZ 2009 za 500,- tak si ji klidne koupim, nebo kdyby existovaly pololetni nebo ctvrtletni a ne tydeni a mesicni (krom rocnich).
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R56

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jo nějaká sleva by být mohla, ale pořád jsou ty známky levnější než kdyby to bylo přes viňety se sazbou na km.
R48 -> D48 se podařilo!
xlibor
Příspěvky: 18
Registrován: 17.8.2009 22:21:03
Bydliště: Ostrava!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: R56

Příspěvek od xlibor »

Martin z Ostravy píše:Jo nějaká sleva by být mohla, ale pořád jsou ty známky levnější než kdyby to bylo přes viňety se sazbou na km.
No to nema cenu resit, letos to nejak preziju a na pristi rok si pak uz koupim na rok 2010. Jinak jsem zjistil, ze pokud je v aute prepravovana osoba ZTP nebo ZTP/P, ktera je vlastnikem vozu nebo ho vlastni osoba blizka, tak znamka neni potreba. To jsem treba nevedel. Muj syn je ZTP/P, takze kdyz ho budu mit v aute, tak mohu vyjet i na dalnici.
xlibor
Příspěvky: 18
Registrován: 17.8.2009 22:21:03
Bydliště: Ostrava!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: R56

Příspěvek od xlibor »

Martin z Ostravy píše:
xlibor píše: A mimochodem bych zavedl bezplatne vyuzivani dalnic auty pohanene CNG :P :lol:
Jo to tak, cestu ošoupává stejně, takže jakýpak copak ;)
hehe...ale je setrny k prostredi...prece jen emise CO 0.01% oproti benzinaku 0.8% nebo dieselu 0.5% (EURO5)

Dneska jsem kracel ve Vitkovicich za VZV, ktery jel krokem predemnou, pohanen zemnim plynem a dobre se mi dychalo :), z dieselu uz bych se dusil a stipali by me oci :D
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R56

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak ty dočasné 70 jsou pryč a je tam reflexní značka, upozorňující na nebezpečí smyku v případě deště, rychlost v místě snížena není.
R48 -> D48 se podařilo!
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

R56 obchvat Hlučín

Příspěvek od andy »

Hlučín trápí chybějící obchvat
(...)
„Ředitelství silnic a dálnic již před časem zpracovalo studii řešení obchvatu, který by měl od Malých Hoštic severně obcházet Hlučín, procházet mezi sídlištěm OKD a Darkovicemi a pokračovat směrem na Ludgeřovice,“ popsal záměr hlučínský starosta Bernard Ostárek.
Přestože projekt byl vytvořen v souladu s územními plány všech dotčených obcí a následně jimi i schválen, Ludgeřovice posléze své schválení přehodnotily. Novému vedení obce se nelíbí, že rychlostní silnice R56 zasáhne do jejich lokality Rybníky.
A tak se v současné době připravuje nová varianta obchvatu, která respektuje ludgeřovické připomínky. Hotova by měla být nejpozději v květnu a poté se začne posuzovat.
„Realizace obchvatu ale nebude tak rychle, jak bychom si představovali. Předpokládáme, že stavět se nezačne dříve, než bude dokončena rychlostní silnice mezi Ostravou a Opavou,“ soudí hlučínský starosta...
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

I/56 x II/467 Kravaře kruhový objezd

Příspěvek od andy »

Jezdíte přes Kravaře? Obrňte se trpělivostí
Kravaře – Po silnici vedoucí do Hlučína a Ostravy projíždělo Kravařemi do 17. dubna každý den doslova auto za autem. Na křižovatce s odbočkou do Štěpánkovic teď čilý dopravní ruch vystřídal neméně čilý stavební, zaměřený na výstavbu nové okružní křižovatky...
Investorem akce je ostravská správa Ředitelství silnic a dálnic ČR a dodavatelem odštěpný ostravský závod společnosti Firesta – Fišer, rekonstrukce a stavby Brno. Práce jsou od 17. dubna do 31. srpna rozloženy do dvou etap s částečnou uzavírkou silnice I/56, úplnou uzavírkou silnice II/467 a jednosměrnou uzávěrou ulice Čeňka Trunčíka.
V době od 17. dubna do 27. června je uzavřen jízdní pruh ulice Opavské ve směru na Hlučín a od 27. června do 31. srpna bude uzavřen jízdní pruh směrem na Opavu. Provoz bude motoristům umožněn vždy jen ve druhém jízdním pruhu se světelným řízením...
V souvislosti se stavbou okružní křižovatky na odbočce do Štěpánkovic budou do 31. srpna ve stometrovém úseku od křižovatky zcela uzavřeny ulice Bezručova a Štěpánkovická a provoz bude veden po objízdné trase. Ze směru od Štítiny bude veden po ulicích Náměstí, Vyhlídalově a Mlýnské na Opavskou a zpátky po stejné trase.
Ze směru od Štěpánkovic bude provoz převeden po ulicích Kostelní a Bolatické na Hlučínskou a zpět po stejné trase. Do uvedených objížděk bude zákaz vjezdu nákladních automobilů nad 7,5 tuny. Ulice Čeňka Trunčíka bude od 17. dubna do 31. srpna jednosměrně uzavřena ze směru od Opavské ulice a vjezd do ní bude pouze ze Štěpánkovické ulice.
Autobusová doprava ve směru na Štěpánkovice a zpět bude převedena přes spojku Štěpánkovickou, na kterou bude přemístěna i autobusová zastávka Štěpánkovická.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R56 obecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=134&t=2119
Tohle je nějaký špatný vtip, ne?
R48 -> D48 se podařilo!
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: R56 obecně

Příspěvek od FlakY` »

Doufám, že to neprojde... Chtěl bych vidět jak jeden architekt umí urbanisticky navrhnout stavby budov společně s veřejným prostorem a dopravní infrastrukturou? Aby to nedopadlo jak za komančů, kdy se nepočítalo ale jen stavělo a nyní se musí ulice na sídlištích upravovat. Ať si navrhne co chce ale odborníci by to měli posuzovat. Vždyť Halasova a Místecká se kříží + dala by se napojit nová větev na most u autobazaru AAA. A snad by měla vzniknout nová komunikace směrem na Karolinu a tam by se měla napojit pomocí kruhového objezdu na Frýdeckou. Takže pořád nechápu o co mu jde...? Jó kdysi se plánoval městský okruh jako má Praha ale od toho záměru sešlo a tato jediná komunikace jako průtah je asi nejoptimálnější variantou. Někde jsou sice vady na to aby byla minimálně R ale takhle víc hnusit co je, se mi nelíbí!
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Odpovědět

Zpět na „D56“