Mapy.cz
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Mapy.cz
Netušíte jestli tento server bude ještě někdy aktualizovat mapy a fotomapy?
Přijde mi to úplně mrtvé, chápu že jsou závislí na podkladech od společností, které jim je dodávají, ale to jsou tyto společnosti opravdu tak "pružné", že ještě ani dnes nejsou v základní mapě přidány nové úseky např. R6 nebo D1(47)?
Nehledě na to, že ani plánovač trasy je jaksi vůbec neber v potaz.
Přijde mi to úplně mrtvé, chápu že jsou závislí na podkladech od společností, které jim je dodávají, ale to jsou tyto společnosti opravdu tak "pružné", že ještě ani dnes nejsou v základní mapě přidány nové úseky např. R6 nebo D1(47)?
Nehledě na to, že ani plánovač trasy je jaksi vůbec neber v potaz.
R48 -> D48 se podařilo!
Re: Mapy.cz
No teď pracují na novém API, takže tipuji (ale opravdu jen tipuji), že i aktualizace by mohla přijít s ním. Tím ale myslím aktualizaci klasických map. Aktualizace ortofotomap je o mnoho řádů složitější i nákladnější, tam bych řekl, že to ještě chíli potrvá...
Jinak aktuálnější ortofotomapy některých míst mají teď amapy.cz ... třeba na křižovatce u Opatovic je to pěkně vidět. Ale jiné části republiky zas mají starší...
Nejnovější ortofoto Prahy (2008) jsou pak zde: http://wgp.praha-mesto.cz/tms/projects_ ... p=k,vt,poi& , včetně suprových historických map.
Jinak aktuálnější ortofotomapy některých míst mají teď amapy.cz ... třeba na křižovatce u Opatovic je to pěkně vidět. Ale jiné části republiky zas mají starší...
Nejnovější ortofoto Prahy (2008) jsou pak zde: http://wgp.praha-mesto.cz/tms/projects_ ... p=k,vt,poi& , včetně suprových historických map.
-
- Příspěvky: 339
- Registrován: 11.3.2009 16:09:01
Re: Mapy.cz
Posilal jsem jim nejake komentare ohledne nezakreslenych novych useku silnic a dalnic (D1, obchvat Holic atd. a Slovensko) a odpoved byla ze aktualizace bude v breznu..coz teda zrejme nestihli
Re: Mapy.cz
Dnes jsem se ptal a nějaká aktualizace probíhá... Myslím, že je aktualizovaná R48 k Českému Těšínu, a nebyla...
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Ta R48 už je tam minimálně rok a půl, žádnou aktualizaci na hlavních tazích jsem nezaznamenal. S D1 čekají asi, až se celá dodělá - podzim.
R48 -> D48 se podařilo!
Re: Mapy.cz
Tak se mi zdá, že mapy.cz aktualizovali turistickou vrstvu, je tam znázorněna zprovozněná D47 i s přivaděči a i snad všechny jiné úseky co se mají letos otvírat. Krom toho jsou nově vykresleny i další plánované či realizované stavby.
A našel jsem bug V jednom měřítku nejsou viditelná eRka.
A našel jsem bug V jednom měřítku nejsou viditelná eRka.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Pište česky, prosím!
Re: Mapy.cz
Jo jo, ale popisky (jako to cislo napr. R35 v modrem obdelniku) tam videt je
Re: Mapy.cz
A maj tam tech kravin vic, napr podle mapy povede R48 pres hranice a lipnik.
http://www.mapy.cz/#x=140697600@y=134168576@z=9@mm=TP
http://www.mapy.cz/#x=140697600@y=134168576@z=9@mm=TP
Re: Mapy.cz
Ne, to je jen turistická mapa, která v tomto měřítku ukazje všechny 4-pruhy v tomto zobrazení. Při přiblížení to už rozlišuje na dálnice, rychlostní silnice a 4 silnice...
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Centrum dopravních informačních systémů
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Hurá, tak konečně aktualizace mapových podkladů.
Už je tam R6 Praha - Pavlov, D1 u Lipníku a Kroměříže a prodloužená D11
Už je tam R6 Praha - Pavlov, D1 u Lipníku a Kroměříže a prodloužená D11
R48 -> D48 se podařilo!
Re: Mapy.cz
Dobrá zpráva! I ortofotomapy mimo Prahu jsou novější - konkrétně v okolí Písku tipuji léto 2008
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
A máme tu také novou rychlostní silnici R45!!
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Zajímalo by mě jak se jim může taková chybka přihodit, zvlášť, když tam tu cestu mají zanesenou už dlouho
R48 -> D48 se podařilo!
Re: Mapy.cz
Jinak už opravili tu turistickou, kdy se tam v jednom měřítku nezobrazovala Rka a Déčka.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
-
- Příspěvky: 809
- Registrován: 29.5.2009 7:47:12
- Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)
Re: Mapy.cz
dneska jsem narazil na další paskvil - tak kudy vlastně ta R35 vede a není náhodou ta I/55 od Olympie v Olomoci na sever síš I/46?
http://www.mapy.cz/#mm=ZP@x=139720960@y=134146176@z=13
http://www.mapy.cz/#mm=ZP@x=139720960@y=134146176@z=13
Re: Mapy.cz
Ono to tam celé vypadá nějak divně, R46 pokračuje i za MÚK s R35 a I/46 se objevuje místo I/55 až od křižovatky Hodolanská/Rolsberská X Tovární/Lipenská, tedy zřejmě v nějaké starší trase I/46 (po Velkomoravské, Tovární a Hodolanské ulici).rumpeak píše:dneska jsem narazil na další paskvil - tak kudy vlastně ta R35 vede a není náhodou ta I/55 od Olympie v Olomoci na sever síš I/46?
http://www.mapy.cz/#mm=ZP@x=139720960@y=134146176@z=13
-
- Příspěvky: 809
- Registrován: 29.5.2009 7:47:12
- Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)
Re: Mapy.cz
Každopádně ale do oči bije ta R35 - že bychom změnili slovník spisovné čaštiny a místo slova silnice tam dali R35? Kdysi jsem slyšíval, že všechny cesty vedou do Říma, dnes vím, že všechny cesty jsou R35
-
- Příspěvky: 339
- Registrován: 11.3.2009 16:09:01
Re: Mapy.cz
R35 je uz do Opatovic dokoncena (turisticka mapa)
http://www.mapy.cz/#mm=TP@x=136113664@y=136119296@z=11
http://www.mapy.cz/#mm=TP@x=136113664@y=136119296@z=11
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Tak na turistických mapách bývají nakreslené i dálnice a silnice celkem dloho dopředu - třeba tam už je i D1 z Vrchoslavic do Kojetína nebo D1 z Bělotína do Bílovce. Ale myslím, že na té turistické mapě to opravdu vůbec není ne škodu
Re: Mapy.cz
btw nemate nekdo odkaz na historicke (nepr. predvalecne) mapy ci letecke snimkovani cele republiky?
Re: Mapy.cz
Teď jsem objevil zajímavý bug: V tomto a tomto přiblížení už stojí vysočanská radiálarumpeak píše:dneska jsem narazil na další paskvil - tak kudy vlastně ta R35 vede a není náhodou ta I/55 od Olympie v Olomoci na sever síš I/46?
http://www.mapy.cz/#mm=ZP@x=139720960@y=134146176@z=13
-
- Příspěvky: 339
- Registrován: 11.3.2009 16:09:01
Re: Mapy.cz
Jedna je napr. primo na mapy.cz vedle voleb Zakladni Turisticka Fotomapa jsou Dalsi mapy a tam je Historicka.mts píše:btw nemate nekdo odkaz na historicke (nepr. predvalecne) mapy ci letecke snimkovani cele republiky?
Tady http://wgp.praha-mesto.cz/tms/html/wgp_ ... nonymous=1 je nekolik historickych fotomap Prahy
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Myslím, že by bylo zahodno aktualizovat mapové podklady na mapy.cz. Protože to mají už opravdu zastaralé, problém asi bude v tom že to berou od Navtequ a ti na to asi moc nespěchají, snad se tam D1 do roka a do dne objeví
Ale stejně nechápu ten plánovač tras do Polska to pošle po D1, ale do Ovy přes NJ a Příbor
Ale stejně nechápu ten plánovač tras do Polska to pošle po D1, ale do Ovy přes NJ a Příbor
R48 -> D48 se podařilo!