Jak jezdíme

Off-topic pokec
Odpovědět

Kolik najedete kilometrů za rok?

0 - 5000 km
8
5%
5000 - 10 000 km
12
8%
10 000 - 15 000 km
32
21%
15 000 - 20 000 km
25
16%
20 000 - 25 000 km
18
12%
25 000 - 30 000 km
23
15%
30 000 - 40 000 km
15
10%
40 000 - 50 000 km
7
5%
50 000 - 75 000 km
13
8%
75 000 - 100 000 km
0
Žádná hlasování
100 000 a více
2
1%
 
Celkem hlasů: 155

Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Jak jezdíme

Příspěvek od Lenny »

Žádné značky, žádné omezení, nic takového! Ať si každý jede podle svého a podle toho, že si následky ponese sám!;)

Toto je nejlepší pravidlo.

Pozn. mod. Přesunuto z témy "Přejmenování rychlostních silnic na dálnice" http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=16&t=721
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od jonáš »

Ano, jistě, zejména na uzavřeném a vyhraženém závodním okruhu.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od viky »

Lenny píše:Žádné značky, žádné omezení, nic takového! Ať si každý jede podle svého a podle toho, že si následky ponese sám!;)

Toto je nejlepší pravidlo.
Nejsem si jistý,jak by to vypadalo u nás po povolení něčeho takového.Bohužel spousta lidí by si po svém vyložilo onu "svobodu" rozhodování o vlastním způsobu jízdy.Následky nechci domyslet...
Západočech
Příspěvky: 40
Registrován: 23.3.2009 17:21:08

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Západočech »

U R46 nemohu soudit, u R7 130 km/h naprosto v pohodě, ale úsek za Prahou vyžaduje rekonstrukci.

Jak říkám, některá eRka převést do Déček a povolit 130, některé čtyřpruhové Jedničky do eRek a 110.

Lenny: Nic osobního, ale denodenně potkávám na silnicích řidiče, kteří zřejmě přemýšlejí v tom duchu, jak jsi to tu napsal - žádné značky, žádná omezení atd. a podle toho to taky na českých silnicích vypadá... :roll:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Lenny »

A ja píši každý podle svých možností, schopností, citu a jestli nemyslíš, tak tvrdě zaplatíš.

Ja se nesnažím nikomu říkat, kolik by měl jezdit, to je každého věc. Ale měl by jezdit tak, aby neohrožoval ostatní, a aby se ostatní i on sám citíli bezpečně.

Toto podle mě žádnými limity vyjídřit nejde. Za určitých podmínek (sněhové vánici, náledí atd.) i vozidlo jedoucí rychlostí 90 km/h na dálnici je velice nebezpečné ostatním. Stejně tak při proudu aut pohybujích se rychlostí 130 km/h jet 210 km/h je nebezpečné pro ostatní
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mouna
Příspěvky: 8
Registrován: 24.8.2009 14:55:53

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Mouna »

jenomze tohle 50% ceskych ridicu nepochopi
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Bohužel, tohle pochopí jen řidiči "od přírody" ;)
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Lenny »

Ja pevně věřím a jsem o tom přesvědčen, že kdyby se to tu zkusilo, tak časem by to pochopila drtivá většina řidičů. ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Jak se pravilo v jiném vlákně, pesimista může být jen příjemně překvapen.
Ale pochybuji, že by se to u nás zkusilo, zatím to spěje k čím dál, tím většímu omezování a nařizování. :roll:
Ale lidi by se to časem určitě naučili, tak jako se naučili jezdit vpravo. ;)
R48 -> D48 se podařilo!
Západočech
Příspěvky: 40
Registrován: 23.3.2009 17:21:08

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Západočech »

Mouna píše:jenomze tohle 50% ceskych ridicu nepochopi
50% českých řidičů jsou agresivní zakomplexovaní trotlové, co navíc přeceňují své schopnosti a podle toho to také na těch českých silnicích vypadá.

Lenny: Pokud jsi to myslel tak, jak jsi to vysvětlil, tak to beru. Ono kolikrát možná není problém to, že někdo jede rychleji, než je předepsáno, ale že někdo jede jako hovado.
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od mts »

chce to tech 50 let klidu, o kterych mluvil ut TGM. takze kolem 2040 uz to tu bude kultivovanejsi...
Jaroslav
Příspěvky: 359
Registrován: 18.3.2009 10:49:10

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Jaroslav »

Západočech píše:
Mouna píše:jenomze tohle 50% ceskych ridicu nepochopi
50% českých řidičů jsou agresivní zakomplexovaní trotlové, co navíc přeceňují své schopnosti

bohužel, většina těch řidičů, kterým nebylo dáno od přírody si myslí, že každý kdo jede rychleji než oni jsou zakomplexovaní trotlové co přeceňují své schopnosti...

Faktem však zůstává, že jsou to právě oni, kdo svou ladnou, avšak nepředvídatelnou jízdou tvoří většinu nebezpečných situácí...

Onehdy mi strýček, který na okresce zřídkakdy překročí padesátku vykládal, jak by řidiči jako já (okreska = 110), měli být zavíráni. Bůh tomu chtěl :mrgreen: a ten den jsme měli projet stejnou trasu. zatímco já ji projel svým obligátním způsobem, on ve třicítce "vylétl" na ledě ze zatáčky. Teprve tehdy si uvědomil, že to není pouze o rychlosti, ale především o znalosti toho, kde mohu jet kolik. Já jel na rovince sice 110, ale v té zatáčce jsem jel krokem...
Západočech
Příspěvky: 40
Registrován: 23.3.2009 17:21:08

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Západočech »

Jaroslav: Už je to sice "off topic", ale nenarážel jsem na tohle. Narážím na ty idioty, co se mi lepí na nárazník, když jedu po Jedničce 90 - 100 km/h a jim je to prostě málo, ale nemají dost kuráže na to, aby mě předjeli. O tyhle řidiče mi jde. Dále mi jde o imbecily, co mě těsně před výjezdem musí předjet, načež to švihnou prudce doprava.

Pokud jde o extrémně pomalu jedoucí řidiče a sváteční řidiče, ty jsou stejně nebezpeční jako ta agresivní prasata za volantem. Záměrně píšu agresivní, nikoliv rychle, avšak ohleduplně, jedoucí!!!
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od pavel.hrdina »

Západočech píše:Jaroslav: Už je to sice "off topic", ale nenarážel jsem na tohle. Narážím na ty idioty, co se mi lepí na nárazník, když jedu po Jedničce 90 - 100 km/h a jim je to prostě málo, ale nemají dost kuráže na to, aby mě předjeli. O tyhle řidiče mi jde. Dále mi jde o imbecily, co mě těsně před výjezdem musí předjet, načež to švihnou prudce doprava.
A ja bych jeste pridal ty, kteri sice maji dost kuraze aby predjeli, ale typicky jim neocekavane neco vyjede do protismeru a oni mi pak najedou tesne pred cumak, cimz totalne znici moji bezpecnou vzdalenost od predchoziho vozidla. Pokud to pak zacne neocekavane brzdit, tak uz prestavam mit dost casu reagovat a dostavam se bez vlastniho pricineni do pozice potencialniho vinika nejakeho tukance.

Zrovna minulej patek se mi neco podobneho stalo na I/53 pred Lechovicema, kdy me predjizdeli motorkari a jeden z nich uz to nestihl tak aby predjel i ty prede mnou, tak mi to narval pred cumak, nacez ten pred nim to zaslapl a ja jsem ho malem sramoval. To jsem fakt nadaval - ten idiot totiz predjizdel do zatacky do ktere nevidel, takze nebezpecne!
Západočech píše:Pokud jde o extrémně pomalu jedoucí řidiče a sváteční řidiče, ty jsou stejně nebezpeční jako ta agresivní prasata za volantem. Záměrně píšu agresivní, nikoliv rychle, avšak ohleduplně, jedoucí!!!
Souhlasim, u tech rychlych to primarne neni o rychlosti, ale o celkove ohleduplnosti. Uz jsem videl dost aut jedoucich i hodne rychle, ale krom te rychlosti se jinak chovali velice korektne.

Naopak u tech pomalych je to nebezpecny temer vzdy, pac tam jde typicky o nevyjezdene ridice, kteri reaguji nepredikovatelne na vznikle situace. Tedy jet za nimi je kazdopadne o hubu.
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Web »

Tak pokud nechci předjíždět, nechám před sebou místo na předjetí. Není dost dobře možné v provozu předjíždět vláček x aut, která předjíždět nechtějí, ale zároveň udělají cokoli, aby sami nebyli předjeti... To že se objeví auto v prostisměru je běžné a je ohleduplné (a správné i v rámci vlastní bezpečnosti) tomu předjíždějícímu udělat místo na zařazení. On zase za chvilku zmizí někam dopředu, vás to nijak nezdrží a třeba zabráníte nějaké nepříjemné situaci.

Už jsem zažil mockrát, že po vyhození pravého blinkru při předjíždění předjížděné auto zrychlilo, abych se náhodou nezařadil před něj...to jsou pak PRPčka...

(koukám že jsem nějak OT)

K zrušení limitu na dálnici - já nevím co se pořád oháníte tím že se lidi najednou zblázní a budou jezdit jako šílenci. Lidi jezdí tak jak jim to vyhovuje, na spotřebu, na rychlost, nebo na pohodu. Ty nezajímá že je může někdo za 140 pokutovat. A pro zbytek, který jezdí podle značky a potřebují tu berličku by měla být 130 rychlostí doporučenou.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

+1
Souhlasím, s tím že lidé nenechávají místo se setkávám často.
Jinak poprosil bych moderátory, aby toto přesunuli do tématu Situace na cestě, kam to dle mého patří. ;)
R48 -> D48 se podařilo!
Západočech
Příspěvky: 40
Registrován: 23.3.2009 17:21:08

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Západočech »

pavel.hrdina & Web: Tak ještě snad naposledy vložím do této diskuse příspěvek, který tu normálně nemá do pohledávat. Jedná se totiž o další speciality našich řidičů:

1) Nedodržování bezpečné vzdálenosti a to téměř všude a za všech okolností.
2) Neschopnost pochopit, co to je řazení se zipem.

To ostatní už zde bylo zmíněno. Přiznám, že potkávám i inteligentní šoféry a džentlmeny. Ti jsou bohužel v menšině vůči těm, jimž evidentně chybí část mozku.

A neměli bychom zapomínat: Každý naschvál, který udělám druhému řidiči, se mi dřív nebo později vrátí. Můžu jezdit rychle, ovšem přiměřeně typu a stavu komunikace a samozřejmě podle provozu a počasí.
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Fox Mulder »

Západočech píše:Jaroslav: Už je to sice "off topic", ale nenarážel jsem na tohle. Narážím na ty idioty, co se mi lepí na nárazník, když jedu po Jedničce 90 - 100 km/h a jim je to prostě málo, ale nemají dost kuráže na to, aby mě předjeli. O tyhle řidiče mi jde. Dále mi jde o imbecily, co mě těsně před výjezdem musí předjet, načež to švihnou prudce doprava.

Pokud jde o extrémně pomalu jedoucí řidiče a sváteční řidiče, ty jsou stejně nebezpeční jako ta agresivní prasata za volantem. Záměrně píšu agresivní, nikoliv rychle, avšak ohleduplně, jedoucí!!!
Člověče, jen po D1 90-100 km/h, tak to je právě to, co bych nazval pojmem který jste použil - "extrémně pomalu jedoucí řidič". Když někdo jede po D1 v průměru těch 140 km/h (většina řidičů) a někdo tam jede 90, tak tam jede opravdu trochu mimo. Chápu za nepříznivých podmínek jako sníh, led, mlha, silný déšť, apod. Ale za normálních podmínek je to hodně pomalý, působíte tam pak jako překážka v silničním provozu. Něco jiného je to u kamionů - těch je omezené množství a člověk je vidí na dálku a ví, že tyto auta jedou vždy 80 km/h. Ale když vás někdo vidí v osobáku, tak předpokládá, že jedete minimálně těch 120 km/h (drtivá většina aut) a vy místo toho jedete krokem 90 km/h. Pokud jedete takhle pomalu, musíte počítat s nepříznivým chováním ostatních řidičů jako lepení se na nárazník, předjíždění před výjezdem, apod. Prostě jste "překážka" v provozu. Kdybyste jel 120, chovali by se k vám trochu jinak a lepění na nárazník by nebylo tak časté. Pokud byste jel 140, tak už byste si mnoho nestěžoval. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Západočech
Příspěvky: 40
Registrován: 23.3.2009 17:21:08

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Západočech »

Fox Mulder: Probůh, "Jednička" je pro mě SILNICE I. TŘÍDY, nikoliv dálnice D1 :!:

A mimochodem včera se mi to stalo zase! Jedu po I/20 rychlostí kolem 100-110 km/h a už se na mě lepilo opět hovado, co prostě muselo předjíždět za každou cenu. Demonstrativně mi jel hned za zadkem, kdybych musel nečekaně brzdit, neměl sebemenší šanci byť jen zareagovat. Tyhle řidiče vytáhnout z auta, rozbít hubu a zahodit jim řidičák! :x
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od viky »

Fox Mulder píše:
Západočech píše:Jaroslav: Už je to sice "off topic", ale nenarážel jsem na tohle. Narážím na ty idioty, co se mi lepí na nárazník, když jedu po Jedničce 90 - 100 km/h a jim je to prostě málo, ale nemají dost kuráže na to, aby mě předjeli. O tyhle řidiče mi jde. Dále mi jde o imbecily, co mě těsně před výjezdem musí předjet, načež to švihnou prudce doprava.

Pokud jde o extrémně pomalu jedoucí řidiče a sváteční řidiče, ty jsou stejně nebezpeční jako ta agresivní prasata za volantem. Záměrně píšu agresivní, nikoliv rychle, avšak ohleduplně, jedoucí!!!
Člověče, jen po D1 90-100 km/h, tak to je právě to, co bych nazval pojmem který jste použil - "extrémně pomalu jedoucí řidič". Když někdo jede po D1 v průměru těch 140 km/h (většina řidičů) a někdo tam jede 90, tak tam jede opravdu trochu mimo. Chápu za nepříznivých podmínek jako sníh, led, mlha, silný déšť, apod. Ale za normálních podmínek je to hodně pomalý, působíte tam pak jako překážka v silničním provozu. Něco jiného je to u kamionů - těch je omezené množství a člověk je vidí na dálku a ví, že tyto auta jedou vždy 80 km/h. Ale když vás někdo vidí v osobáku, tak předpokládá, že jedete minimálně těch 120 km/h (drtivá většina aut) a vy místo toho jedete krokem 90 km/h. Pokud jedete takhle pomalu, musíte počítat s nepříznivým chováním ostatních řidičů jako lepení se na nárazník, předjíždění před výjezdem, apod. Prostě jste "překážka" v provozu. Kdybyste jel 120, chovali by se k vám trochu jinak a lepění na nárazník by nebylo tak časté. Pokud byste jel 140, tak už byste si mnoho nestěžoval. ;)
1.Kamiony minimálně na D1 nejsou v nějak velké menšině.
2.Předpisy provozu na pozemních komunikacích hovoří jasně:Na D,R smí jet vozidlo,které je po rovině schopno jet min.80km/h.
3.Nikdo mně tedy nemůže nutit,abych jel (zejména na D1) vyšší rychlostí,jak 90km/h,když nechci a nikam nespěchám.Proč bych si měl zbytečně zvyšovat spotřebu?
4.Já sice zbytečně na R,D 90km/h nejezdím,ale tímto se zastávám těch,co tak jezdí.Mají na to nezadatelné právo!
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od Country »

Západočech píše:Fox Mulder: Probůh, "Jednička" je pro mě SILNICE I. TŘÍDY, nikoliv dálnice D1 :!:

A mimochodem včera se mi to stalo zase! Jedu po I/20 rychlostí kolem 100-110 km/h a už se na mě lepilo opět hovado, co prostě muselo předjíždět za každou cenu. Demonstrativně mi jel hned za zadkem, kdybych musel nečekaně brzdit, neměl sebemenší šanci byť jen zareagovat. Tyhle řidiče vytáhnout z auta, rozbít hubu a zahodit jim řidičák! :x
Pořiď si spínač, kterým rozsvítíš brzdové světla aniž bys šlápnul na brzdu, a rozsviť je vždycky, když se na tebe začne nějaký blbeček lepit. Funguje to. ;)
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od martin »

viky píše: 4.Já sice zbytečně na R,D 90km/h nejezdím,ale tímto se zastávám těch,co tak jezdí.Mají na to nezadatelné právo!
Tady zase platí, že nelze bezdůvodně omezovat rychlost a plynulost dopravy. Rozhodně se však nedá jednoznačně říct, kdo má pravdu, ale ten kdo je v menšině, by se měl spíš přizpůsobit anebo opustit dálnici a jet devadesátkou po starých silnicích. Je to lepší jak pro něj, tak pro ostatní a nebudou vznikat další rizikové situace.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od JirkaS »

martin píše:
viky píše: 4.Já sice zbytečně na R,D 90km/h nejezdím,ale tímto se zastávám těch,co tak jezdí.Mají na to nezadatelné právo!
Tady zase platí, že nelze bezdůvodně omezovat rychlost a plynulost dopravy. Rozhodně se však nedá jednoznačně říct, kdo má pravdu, ale ten kdo je v menšině, by se měl spíš přizpůsobit anebo opustit dálnici a jet devadesátkou po starých silnicích. Je to lepší jak pro něj, tak pro ostatní a nebudou vznikat další rizikové situace.
Vzhledem k dost silnému provozu kamionů stačí, když zůstane v pravém pruhu. S tou rychlostí pak bude jeden z mnoha. Horší je, když ho napadne ty kamiony začít stovkou předjíždět.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od viky »

martin píše:
viky píše: 4.Já sice zbytečně na R,D 90km/h nejezdím,ale tímto se zastávám těch,co tak jezdí.Mají na to nezadatelné právo!
Tady zase platí, že nelze bezdůvodně omezovat rychlost a plynulost dopravy. Rozhodně se však nedá jednoznačně říct, kdo má pravdu, ale ten kdo je v menšině, by se měl spíš přizpůsobit anebo opustit dálnici a jet devadesátkou po starých silnicích. Je to lepší jak pro něj, tak pro ostatní a nebudou vznikat další rizikové situace.
rizikové situace vytváří jiní,ne ti,co jedou devadesátkou v pravém pruhu.Žádné předpisy neporušují,neomezují bezdůvodně dopravu a pokud mají dálniční známku,tak jim nic nebrání po dálnici jet!
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od martin »

Pokud nejedou zrovna v zástupu kamionů, tak devadesátka na dálnici v pravým, volným pruhu (natožpak v levým) je za normálních podmínek neopodstatnitelná.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“