I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

[1. úsek] Trutnov (I/14, I/16) – Jaroměř (I/33)
[2. úsek] Hradec Králové (I/31) – Opatovice (D35) – Pardubice (I/36) – Chrudim (I/17) – Ždírec nad Doubravou (I/34) – Žďár nad Sázavou (I/19) – Velká Bíteš (D1)
Odpovědět
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od kot »

jonáš píše:No já mam pocit, že je tady špatnej název vlákna. Mělo by tam bejt "Průtahy na stavbách městem" ;-)
Hřebíček /nikoli řebíček/ uhozen na hlavičku... :D :ok:
kolja
Příspěvky: 61
Registrován: 22.11.2009 18:51:45

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od kolja »

Dnes okolo dolní křižovatky a pod nadjezdem přibyli kolíky.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Mike »

však až v paramu hrábnou do nějaké té bomby, tak se problematika rázem vyřeší 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

Majkii píše:Takže dle informací z pardubického dopravního podniku bude od 15. 10. 2012 do 30. 4. 2013 uzavřen nájezd z I/37 nahoru na nadjezd u Parama, takže se skutečně plánuje začít ještě letos.
Zmínka o silniční uzavírce od 15. října se objevila i v železničním výlukovém jízdním řádu, takže se vážně asi něco chystá :D :kladivo:
wazer.cz
Pište česky, prosím!
kolja
Příspěvky: 61
Registrován: 22.11.2009 18:51:45

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od kolja »

Tak přeci jenom se bude něco na paramu dít viz :http://www.dpmp.cz/uzavirka-u-parama-detail/
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Mario »

Asi jsem to tu už psal, ale má pouze dojít k výstavbě lávky pro pěší a "odvedení" osob a cyklistů z nadjezdu. Nevím, zda v první fázi i k rozšíření mostu na 4 pruhy.
Dále bude zahájeno odstraňování ekologické zátěže z Parama, při kterém se mají dělat ty drenáže u nichž hrozí, že se vykope nějaká ta puma.. Dole s křižovatkou se zatím nic dít nebude..
kolja
Příspěvky: 61
Registrován: 22.11.2009 18:51:45

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od kolja »

Mario přesně tak mi odpověděli z řsd , mimo jiné mi napsali , že se žádná uzávěra letos neplánuje , tak proč najednou ta uzávěra a odklon mhd??? Co vím tak nadchod bude na druhé straně a rozšíření pruhů na nadjezdu I/2 se bude dělat , až bude hotový nadchod.
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Mario »

Už jsi druhý člověk, který řekl, že nadchod bude na druhé straně... Kde jste na to přišli? Já se tamy byl podívat a vykolíkováno to mají vedle mostu směrem na Hradec...
kolja
Příspěvky: 61
Registrován: 22.11.2009 18:51:45

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od kolja »

Už ani nevím , viděl jsem to někde na plánku , ale jestli je ještě aktuální to nevím , ale stejně ten rozpor mezi odpovědí z řsd , že uzávěra letos nebude a najednou ??? A i kdyby byl nadchod na hradecké straně , museli by kvůli tomu zavírat spojku mezi silnicemi ??? Jinak ty kolíky jsou na více místech i pod nadjezdem.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

Další informace.

To nejdůležitější z toho je to, že ta půlroční uzavírka bude kvůli výstavbě podchodu.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Mario »

Nejde nekde najit projekt nebo vizualizaci?
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od dvs »

kolja
Příspěvky: 61
Registrován: 22.11.2009 18:51:45

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od kolja »

Neví někdo jak bude pokračovat paramo? Z věštníku panasoniku vím jenom od března rekonstrukce mostu paramo - průjezd pouze od Svítkova A JAK DÁL?
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od michal »

Při pohledu na leták mě tak napadá, jak bude řešena múk Závodiště, až celá I/37 bude souvislý 4pruh? Nebo tam ten kruhový objezd zůstane i poté?
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Mario »

Současného práce se týkají jen první etapy. Na druhou etapu nejsou ani vyhledove připraveny peníze. Druha etapa je právě stavba čtyřpruhu. Co se stavi v první etapě tady píšeme.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Lenny »

Osobně bych to viděl následovně. Při rozšíření na čtyřpruh už bude v provozu Medlešická přeložka a dostavbě pravé poloviny křižovatky už nebude vadit železniční trať.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Mario »

Jelikož se už s Medlešickou spojkou vůbec nepočítá, doufám, že se pletete :-)
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od michal »

Východočeský diametr je pasé jako silon? Ať žijí dlouhodobé koncepce a jejich ještě dlouhodobější realizace... Každopádně někde by nějaká podoba výhledového stavu I/37 měla být, ne?
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

Dovolím si upozornit, že i po případně výstavbě Medlešické spojky se plánovalo zachování železniční trati jako vlečky na letiště! I když ta je využívaná v současné době naprosto minimálně.

Jinak jsem včera projížděl stavbou, pod provizorním mostem pomalu roste konstrukce podchodu, je navršen násyp tělesa nájezdu z prostor uprostřed křižovatky na spojovací větev, asi nějak takhle, to jsem nějak nepochopil, k čemu by mělo být. Pak jsem si ještě všiml zabedněného pilíře, zřejmě podpěra budoucí lávky.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od michal »

Majkii píše:Dovolím si upozornit, že i po případně výstavbě Medlešické spojky se plánovalo zachování železniční trati jako vlečky na letiště! I když ta je využívaná v současné době naprosto minimálně.
Mrknul jsem na úp Pardubic, otázka zodpovězena :oops: Jen mě svým tvarem v úp překvapila ta křižovatka mezi železnicí a Labem...

http://gis.mmp.cz/up/
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Lenny »

Majkii píše:Pak jsem si ještě všiml zabedněného pilíře, zřejmě podpěra budoucí lávky.
Tam bude lávka
Majkii píše:je navršen násyp tělesa nájezdu z prostor uprostřed křižovatky na spojovací větev, asi nějak takhle, to jsem nějak nepochopil, k čemu by mělo být.
Rampa pro pěší zhruba tohoto tvaru http://mapy.cz/#x=15.751042&y=50.027032 ... GhLzKkEGIo

Jak je to tedy s Medlešickou spojkou?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

Lenny píše:
Majkii píše:je navršen násyp tělesa nájezdu z prostor uprostřed křižovatky na spojovací větev, asi nějak takhle, to jsem nějak nepochopil, k čemu by mělo být.
Rampa pro pěší zhruba tohoto tvaru http://mapy.cz/#x=15.751042&y=50.027032 ... GhLzKkEGIo
To se mi nezdá, to co jsem tam viděl, by bylo pro chodce a cyklisty příliš velkorysé. Navíc se mi zdálo, že to začíná stoupat z ničeho nic a celé je to nasměrované příliš jednostranně.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Mario »

Nevite nekdo, proc ctyrpruh u Parama neni spolufinancovan z EU? Ministerstvo zoufale hleda stavby, ktere by stihlo postavit do roku 2015 a tahle ma preci vsechna povoleni... V 1. etape se stavi jen nahore, rozsireni na ctyrpruh je soucasti druhe etapy ktera je v nedohlednu...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martini »

To zoufalý hledání se ale týká primárně staveb na TEN-T, nikoliv mimo TEN-T, což je i tento případ.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
kolja
Příspěvky: 61
Registrován: 22.11.2009 18:51:45

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od kolja »

Od pondělí konečně opět průjezdné paramo všemy směry. Od úterý dokonce upraven interval semaforů , takže se netvoří již takové kolony od Přelouče , naopak zase se tvoří od spodu (od I/37). A co bude dál??? Do konce listopadu má být hotovo a pokračování??? Zase někdy za deset let jak je v PA zvykem?? Nemá někdo více info ?
Odpovědět

Zpět na „I/37“